Rock 'n Roll Street Akersloot met Nachtmarlct, Solexrace en oldtimershow De duinen als inspiratiebron Zomerse 50 op Radio Castricuml05 Eerste naturalisatiedag in Castricum REGIO 11 Rinsteekster Lisa Bruin wint ringsteken POLITIE BERICHTEN Verloren en gevonden voorwerpen KORTOM Aanrijding met vijf gewonden Job in beeld en geluid Activiteitenseizoen senioren begint 23 AUGUSTUS 2006 U ITKIJ KPOST AKERSLOOT - Niet alleen bands tijdens het elfde Rock vn Roll festival in Akersloot maar ook de bekende nachtmarkt, de Solexrace, minibikeshow en een oldtimerfestival, dat van vrijdag 25 tot en met zondag 27 augustus zal worden gehouden. Het rock 'n roll festival in Akersloot behoort tot de top drie in Nederland wat festivals betreft en jaarlijks trekken-er al meer bezoe kers vanuit heel Nederland en Belgie naar Noord-Holland en dan speciaal naar Akersloot om dit geweldige spektakel mee te maken. Maar liefst negen topformaties op het gebied van Rock 'n roll komen hun opwachting maken in de grote tent op het Wilhelminaplein en in café de Vriendschap. El Rio Trio, Catslappin Chrisy, The Midnight Ramblers, The Taildraggers, The Magic Strings, '57 Fairlane, Big Caz the 4Bops, The Eightball Boppers en PV and the Heartbeats met daarnaast voor de eerste keer een rock 'n roll Dj, zijn de bands die dit rock 'n roll feest komen opluisteren. Vrijdagavond start dit festival met de bekende nachtmarkt van Akersloot, het pubhek kan zich ver gapen bij dé ongeveer 120 kramen die deze markt telt met daarbij een gedeelte dat is gereserveerd voor een platen- en cdbeurs en natuur lijk de oude ambachten. De aan vang van de markt is om 19.00 uur LIMMEN - Zondag vond het jaarlijkse ringsteekevenement plaats aan de Dusseldorperweg in Limmen. Ondanks het matige weer werd het goed bezocht, al moesten de deelnemers enkele flinke buien trotseren. Door het behalen van 23 van de 24 punten kon den menner Faun Pepping en ringsteekster Lisa Bruin met het paard Rowan de eerste prijs op halen. Eigen foto Vervolg van voorpagina Vanaf het begin van de zomer oefen ik elke dag ongeveer vier uur", legt Van den Boogaard uit. De Castricummer zal verschillende stij len uit de afgelopen eeuwen spelen. Zo brengt hij onder andere stukken van Bach en Beethoven ten gehore. Naast werk van muzikale groothe den, zal Van den Boogaard ook eigen werk laten horen. Zijn werk genaamd Neutron Sonata compo neerde hij in 1981, op een moment dat de Koude Oorlog in volle gang was. ,,De Neutron Sonata compo neerde en speelde ik voor de eerste demonstratiedag op het Museum plein in Amsterdam tegen de statio nering van kruisraketten." Link met de natuur Het is de bedoeling dat alle kun stenaars hun relatie met de duinen duidelijk maken aan bezoekers. Ook in de stukken die Van den Boogaard die dag op een vleugel speelt, komt die relatie naar voren. ,,De duinen en de natuur zyn voor mij heel zui ver. Met die gedachte heb ik bewust gekozen voor een stuk uit de 18de eeuw omdat dat ook heel zuiver is. en een uurtje later starten verschil lende bands in de tent en in café de Vriendschap met hun optredens. Op zaterdagavond vanaf 18.30 uur brullende motoren, Solexen en minibikes op het circuit voor het Europese kampioenschap dat alweer voor de vijftiende keer wordt gehouden. Veel solexen in de ludieke klasse met originele pothelm en lange leren jassen. In de A klasse gaat het beduidend sneller en voor wie het allemaal nog niet genoeg is, de special klasse waarin de solexen tot snelheden van ruim 90 kilome ter komen. Een spektakel dat jaar lijks door een grote mensen massa wordt bekeken, volop strijd en spectaculaire bochten techniek, daar komen de mensen voor. Op zondagmiddag vanaf 13.00 urn- veel oldtimers, automobielen, motoren, brommers en solexen staan deze middag centraal. Mooie Amerikaanse sleeën, prachtige oude race motoren van de Crazy Rockets er is van alles te bewonde ren deze middag en 00k- dan weer volop rock 'n roll muziek van ver schillende topbands. Al met al genoeg reden om dat weekend af te reizen naar Akersloot om dit tiende rock 'n roll festival mee te maken en tijdens dit gehele weekend is de entree geheel gratis! Inlichtingen over dit weekend op 0251-312866, voor degene die zich aan willen melden van nachtmarkt, solexrace of oldtimerfestival. In mijn eigen werk komt heel duide lijk een stuk met vogels naar voren, dat toont weer een band met de natuur aan. De duinen zijn voor mij ook echt een inspiratiebron. Ik maak heel vaak wandelingen door de duinen, dan doe ik inspiratie op.", vertelt de componist/pianist. Hoe de andere deelnemende kun stenaars zich die dag presenteren weet Van den Boogaard niet pre cies. ,,Ik ken maar weinig kunste naars die komen, maar dat maakt het ook weer heel leuk. Deze dag is niet alleen leuk omdat je de kans krijgt om te spelen, het is ook bij zonder dat je nu meer contact maakt met de bezoekers. Wanneer je een concert geeft voor een zaal, dan krijg je na afloop applaus en dat was het. Nu speel ik vier lange stuk ken en kryg ik tussendoor de kans om met bezoekers en andere kun stenaars te praten. Dat vind ik ont zettend leuk." Kunst Koningsduin zal 's och tends om 11.00 uur geopend worden. Voor meer informatie over de dag zelf, de organisatie, de route, de kunstenaars en toegangs kaartjes, kunt u kijken op www.kunstenkoningsduin.nl CASTRICUM - Op zaterdag 26 augustus zendt Castricuml05 de Zomerse 50 uit! Dat zijn dus de vijftig populairste zomerhits van dit jaar. Zowel in Nederland als België wordt ook nu weer deze zomerse-lijst op zo'n 150 stations uitgezonden. De Zomerse 50 geeft-een over zicht van de vijftig grootste zomer hits. De hitlijst wordt ieder jaar samengesteld door bezoekers van de website www.zomerse50.nl, dit jaar voor de zesde keer. ,,De afge lopen weken zijn er ruim 50.000 stemmen uitgebracht via dè site" zegt Enschedeër Martijn de Lange, initiatiefnemer van de Zomerse 50. „Vorig jaar waren dat er nog 10.000 minder, het record is dus weer verbroken." Volgens De Lange kent de zomer van 2006 opvallend veel zomerhits. „Vorig jaar .was er niet echt een zomerhit aan te wij zen. Toen kozen de bezoekers van de Zomerse 50-website massaal voor een oude zomerhit, van O- Zone. De afgelopen jaren stonden onder meer 'Dragostea din tei' van O-Zone en 'Que si, que no' van Jody Bernal op nummer 1Ook 'Summer of '69' van Bryan Adams en 'Surfing USA' van de Beach Boys doen het ieder jaar goed. En uiteraard ont breken populaire zomerse deuntjes als de Lambada, de Macarena en de Ketchup Song niet". Luister op zaterdag 26 augustus CastricumlOö, tussen 13.00 en 17.00 uur naar de Zomerse 50. Castricum 105 vind u in de ether op 105.0 FM, op de kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM. Kijk voor meer informatie op www.castricuml05.nl CASTRICUM - Op donderdag 24 augustus ontvangt burgemeester Emmens in het gemeentehuis van Castricum twintig 'nieuwe4 Nederlanders op de eerste nationale naturalisatiedag. Nederlander worden is een bijzon dere gebeurtenis. Het verkrijgen van de Nederlandse nationaliteit is meer dan alleen een Nederlands paspoort. Het betekent ook dat de nieuwe Nederlander instemt met alle rechten en plichten die bij het Nederlanderschap horen. Sinds 1 januari 2006 organiseren alle gemeenten in Nederland daarom jaarlijks een naturalisatieceremonie waarin aandacht wordt geschonken aan de betekenis van de Nederlands nationaliteit. Deze bijeenkomst vindt in ieder geval plaats op 24 augustus, de dag waarop in 1815 de Grondwet in werking is getreden. Op deze dag moeten de rechten en plichten van nieuwe staatsburgers bevestigen en uiting geven aan de verbondenheid met Nederland. In de gemeente Castricum hebben ruim twintig inwoners tussen 1 janu ari en 1 augustus 2006 by Koninklijk besluit het Nederlandse staatsburger schap verkregen. Zij zyn daarom allen uitgenodigd voor de eerste nationale naturalisatiedag die op donderdag 24 augustus plaatsvindt in het gemeentehuis.In de raadzaal van het gemeentehuis worden de nieuwe Nederlanders en hun familie tijdens deze feestelijke bijeenkomst om 19.30 uur ontvangen en toege sproken door burgemeester Emmens. Tijdens de bijeenkomst wordt met elkaar gesproken over wat het betekent om Nederlander te zijn. Daarna is er tijdens een hapje en een drankje de gelegenheid om met elkaar kennis te maken. De bijeen komst duurt tot circa 21.30 uur. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen al gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en ver loren 14 en 21 augustus. Verloren in Castricum Sleutels 3x, geel damesvest, pinpas, MP3 speler, zwarte portemonnee met rijbewijs en pasjes, blauw bad pak, GSM Samsung dubbelklap, leuke pop met wit haar en roze jurk Gevonden in Castricum Sleutels 2 x, gouden zegelring, foto toestel, blauwAvit portemonnee met klittenband, heren sporthorloge met zwart banc(je. AKERSLOOT - Omstreeks 09.45 uur vond erop de Geesterweg, op de oprit van de A9, een eenzijdig ongeval plaats waarbij vijf personen gewond raakten. Een 52-jarige vader uit Akersloot gaf zijn twee 15- jarige dochters, een 15-jarige vrien din uit Limmen en haar 17-jarige vriend uit Akersloot vanwege de hevige regenval een lift naar het NS-station. Op de kruising met de Klein Dorregeest en de Sluisweg raakte de vader door aquaplaning de macht over het stuur van zijn auto kwijt. Hij belandde in de berm van de weg, ramde een verkeers bord en vervolgens kwam de auto op zijn kop in een sloot terecht. De inzittenden konden op eigen kracht het voertuig verlaten maar raakten wel gewond. De 17-jarige jongen heeft vermoedelijk een heupfrac tuur. De ander vier betrokkenen lie pen diverse (snij)wonden op. Alle betrokkenen werden per ambulance vervoerd naar ziekenhuizen in Hoorn en Beverwijk. LIMMEN - Op zondag 27 augustus wordt het bybelse verhaal van Job in 'beeld en geluid' opgevoerd. Job is het verhaal van de mens die veel, byna alles tegen zich krijgt en zich dan afvraagt wat en waarom hem dat overkomt. Hij vraagt het zich zelf af, zyn vrienden komen met raad en hy bestormt God met zijn vragen en verwijten. Dominee Robert Blaauw 'speelt Job' en ook is de tegenstem van de tegenspeler te horen. Zondag om 10.00 uur in de Hervormde kerk te Limmen. LIMMEN - Traditiegetrouw begint het activiteitenseizoen voor senio ren in Limmen met een 'Open Ochtend' in de Burgerij in Limmen, georganiseerd door de Activiteiten- commissie Limmen van de KBO. Alle senioren uit Limmen zijn vanaf 09.30 uur welkom. Ook senioren uit de andere woonkernen van de gemeente Castricum en daarbuiten zijn welkom. In het bijzonder wordt een oproep gedaan aan jonge senio ren om deze bijeenkomst te gebrui ken om eens met het activiteitenpa- let van Limmen kennis te maken. De bijeenkomst begint om 09.45 uur met een verslag over het sei zoen 2005 - 2006 en een overzicht van de activiteiten in het nieuwe seizoen 2006 - 2007. Zo voeren de gezamenlijke Ouderenbonden in samenwerking met de Belasting dienst een project uit om belasting- teruggave te vragen voor ouderen, die alleen AOW en eventueel een klein pensioen genieten. Ook de KBO Limmen neemt hieraan deel. De resultaten voor 2005 zullen wor den gemeld. Toch zijn nog veel mensen niet bereikt. Meld u daarom aan op tel. 072—5054832 of 072-5053702. Gast is mevrouw Johanna Kraus uit Castricum die een voordracht zal houden over 'Spiritualiteit, het helende aspect van de Gezondheidszorg van de toe komst.' Aan de hand van haar eigen werk en levenservaring in Nederland, Afrika en India schetst zij hoe de algemeen geldende geneeskunst en gezondheidszorg van nu in verbinding kunnen wor den gebracht met de eigen helende krachten die in ieder mens aanwe zig zijn. Het eigen KBO koor zal enkele liederen ten gehore brengen. Voorafgaand aan deze bijeenkomst vindt om 09.00 uur een kerkdienst plaats in de parochiekerk H. Cornelius onder leiding van Pastor J.Olling.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23