Grote belangstelling voor eerste Heiloo Open Voetballers uit G-team HSV voor even beroemd De Foresters winnen bijna van Ajax SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Naast een wedstrijd zijn er clinics, demonstraties en presentaties Alkmaar internationale basketbalarena F-jes houden prima stand tegen Amsterdammers mmssf <pM 23 AUGUSTUS 2006 Alex en Koen voetbalden op 9 augustus mee in het olympisch voetbalelftal, en mochten de coole shirts houden! Foto. Mario Sacksioni HEILOO - Voetballers uit het HSV gehandicaptenteam Alex Leverink en Koen Siemerink, deden mee aan het G-voetbal toernooi in Barendrecht waar ze begeleid werden door beken de trainers uit het Nederlands betaalde voetbal. De twee jon gens stonden in verschillende landelijke kranten op de foto met Foppe de Haan. Het was wel even schrikken om zichzelf in de krant te zien. Alex en Koen hadden op 9 augustus meege daan aan het G-voetbaltoernooi waar alle coaches uit het betaalde voetbal een team begeleidden. De twee HSV'ers speelden die dag in het Olympische team, onder leiding van Foppe de Haan. Een fotograaf van het ANP maakte toevallig een foto van Foppe de Haan met Alex en Koen. Die foto stond de volgen de dag onder andere in De Telegraaf, Spits en het Algemeen Dagblad. Meedoen doen aan toer nooi vond ik al superleuk. Om ook nog eens in de krant te staan is helemaal te gek", vertelt de veer- tienjarige Alex. Het G-voetbaltoernooi werd dit jaar voor de 14de keer gehouden, op initiatief van Coaches Betaald Voetbal. Het evenement was eerst alleen voor senioren, maar dit jaar trapte ook de jeugd voor het eerst een balletje mee. Clubs uit Nederland met een G-team moch ten allemaal twee of drie spelers naar het toernooi in Barendrecht sturen. De twee gelukkigen van HSV waren Alex en Koen. Coaches van elk team uit het Nederlands betaalde voetbal deden mee en ook een afvaardiging van Jong Oranje mocht niet ontbreken. Dit team, het Olympisch voetbalelftal was het team van Alex en Koen. Geheel gehuld in een oranje tenue zag het team van de twee er indrukwek kend uit. „De andere teams moch ten hun tenue niet houden, maar wij wel. Dat vond ik extra leuk. Ik heb het oranje shirt sindsdien ook bijna elke dag wel een keer aan", vertelt Koen glunderend. Na deze topdag hebben de twee voetballers weer extra veel zin om te beginnen met voetbal. Alex zal dit seizoen niet meer voor HSV spe len, hij verlaat na zeven jaar zijn club omdat hij naar school gaat in Zeist. Koen blijft wel enthousiast meespelen dit jaar. Onder begelei ding van onder andere Hans Ursem krijgen Koen en nog ongeveer twin tig anderen elke woensdagmiddag training. „De kinderen zijn tussen de acht en achttien jaar en worden elke woensdagmiddag uit school naar HSV gebracht om te voetbal len. We begeleiden en trainen het team met zijn zessen en het is hart stikke leuk om te doen. Omdat de leeftijd van de kinderen nogal ver schilt, splitsen we de groep op in leeftijdscategorieën", vertelt Ursem. Het G-team bestaat in Heiloo al tien jaar en dat is volgens Hans best by- HEILOO - Half september houdt de Golf- en Countryclub Heiloo een groot golfevene- ment onder de titel Rabobank GCH Heiloo open. Volgens Bram Dieleman, voorzitter van de golfclub, lopen de voorberei dingen naar wens en is er een groeiende belangstelling. Zo zijn er voor de wedstrijd op zaterdag 16 september al byiia hon derd inschrijvingen en dat ondanks het feit dat bijna de hele regio op vakantie was. Dieleman verwacht daarom nog een heleboel inschrij vingen, nu vakantiegangers weer thuiskomen. Inmiddels is ook indi viduele inschrijving mogelijk. Op de website www.golfclubheiloo.nl kan hiervoor een inschrijfformulier wor den gedownload. Naast een wedstrijd in twee cate gorieën, waaraan maximaal 240 deelnemers kunnen meedoen, zijn er clinics, demonstraties en presen taties. Ook voor belangstellenden die willen kennismaken met de golf- sport en met de prachtige accom modatie op Oosterzij is er half sep tember dus veel te beleven aan de Lagelaan. Wie golf wel eens vanuit de verte heeft gezien, maar nog niet een club ter hand heeft genomen, heeft op 17 september dé kans. De pro's van golfschool Ivar van der Moolen verzorgen die dag drie clinics. Naast pitchen, chippen en putten staat ook de full swing slag op het programma. Daarna gaan de deel nemers een aantal holes spelen. Er is in dit tweede deel drie kwartier uitgetrokken om 'een rondje te lopen' om echt idee te krijgen van het golfspel. Doel is om in zo min mogelijk slagen de bal van de afslag in de hole te krijgen. Deelname aan de clinic kost 16,- waarby inbegrepen zijn de dri ving rangeballen, een consumptie en een aandenken in de vorm van een doosje ballen. REGIO - Op donderdag 24, vrij dag 25 en zaterdag 26 augustus wordt in het sportcomplex De Oosterhout in Alkmaar een vier-lan- den basketbaltoernooi gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door de nationale herenteams van IJsland, Zweden, Belgie en Nederland. Voor het eerst in haar geschiedenis wordt in Alkmaar een basketballtoernooi op Europees niveau gespeeld. De selectie van de bondscoach Marco van den Berg opent op 24 augustus opent het toernooi. De Oosterhout zal de komende week als Basketball arena worden ingericht. Er zal een basket ball vloer worden aangebracht die aan de internationale normen zal voldoen, er wordt een heuse perska mer ingericht en de verwachting is dat naast de lokale en regionale pers ook de NOS met een televisie ploeg aanwezig zal zijn. De Oósterhout biedt voor het toernooi plaats aan circa 800 men sen; verwacht wordt dat naast belangstellenden uit Alkmaar en de regio ook veel basketbalkopstukken aanwezig zullen zijn. Kaarten voor het toernooi kunnen al worden gereserveerd via sportbedryf@alkmaar.nl of via tel. 072-5336658. HEILOO - Afgelopen zaterdag heeft de F1 van De Foresters op uitnodiging van Ajax een oefen- Wedstrijd gespeeld op De Toe komst in Amsterdam. Vakanties en logeerpartijen werden onderbroken, want zo'n kans krijg je natuurlijk niet elke dag. Ajax wilde graag wat tegenstand, nou die kregen ze! In de eerste helft ging het vrywel gelijk op en waren er kansen over en weer. De verdedi gers van Ajax hadden him handen vol aan de razendsnelle Robin en Justin. Lars haalde heel wat ballen weg by de typische linksbuiten van Ajax (type Bryan Roy) en Jeffrey fungeerde op het middenveld als stoorzender. Keeper Merijn viel op door enkele fabelachtige reddingen maar hij moest toch één keer het antwoord schuldig blijven: 1-0. zonder omdat in deze regio verder alleen Uitgeest en Bovenkarspel een G-team hebben. De spelers komen dus veelal uit de omgeving. Koen woont bijvoorbeeld in Alkmaar en Alex in Egmond-Binnen. Vorig sei zoen speelde HSV voor het eerst competitie, georganiseerd door de KNVB. „Dat was vorig jaar even wereldnieuws omdat nergens anders een echte competitie voor gehandicapten is. Dit jaar spelen we weer mee, we moeten onder andere tegen Uitgeest en Amsterdam", aldus Ursem. Koen heeft in ieder geval veel zin in het nieuwe seizoen. „Meestal sta ik achter, maar ik wil graag een keer scoren, dus ik ga steeds meer naar voren!" Na een korte pauze op het veld werd begonnen met de tweede helft. Aangezien de trainingen by De Foresters nog niet gestart zijn, leken de jongens uit Heiloo het nu vooral op conditie te gaan verhe zen. Ajax hep uit naar een 3-0 voor sprong, maar even later scoorde Ryan uit een voorzet van links en kregen de jongens weer een stoot energie. Daan schoot middels een prachtige volley de bal snoeihard tegen de touwen en zo stond het plotseling 3-2. Mehe kreeg nog een mooie kans op de gelijkmaker maar helaas ging de bal net over. Ajax frommelde er twee minuten voor tyd nog een vierde goal in en zo ein digde de wedstrijd in 4-2. De tech nische staf van Ajax was zeer onder de indruk van het team uit Heiloo, want meestal winnen ze met dubbe le cyfers van amateurclubs. Waar schijnlijk komt er in de winterstop nog een keer een uitnodiging, en tja dan hebben de F-jes van De Foresters natuurlijk ook getraind! Ml Jöa, 'tiAVLTtt uEÊR «La j vu*.in staand v.l.n.r.: Lars Vilters, Melle Kruit, Daan Boerlage, Justin Hansen. Zittend v.l.n.r.: Merijn Biesterveld, Ryan Luesken, Jeffrey Zwart, Robin Schouten. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25