Kits Oonlie bezorgt Iziz spectaculaire prijs Cursussen Verhalen schrijven Grootouders/ kleinkind vakantieactiviteit Harpconcert in kapel GGZNHN H E I L O O 3 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Internationale deelnemers uit onder andere Tsjechië, Rusland, Oostenrijk en België DIERENBESCHERMING INGEZONDEN BRIEF Poolse kinderen veilig thuis DOKTERS DIENSTEN C.W. WILLEBOORDSE A.M KRUIZE-MOSCH HUfSARTSEN AFWEZIG van 21-8 t/m 1-9 2006 Erika Waardenburg werd op 4-jarige leeftijd verliefd op de harp Wie bent u? UITKIJKPOST 16 AUGUSTUS 2006 HEILOO - Een super-de-luxe prijs winnen. Vele kinderen dromen hier van. Voor Iziz Derwig uit Castricum werd het waarheid. Haar eigen kinderdag verblijf Kits Oonlie schonk het kleine meisje een geweldige kado: een zeer fraaie portable DVD-speler. Kits Oonlie groeide vanaf 2001 uit tot een gewaardeerd kinderdagverblijf. Kernwaarden als veiligheid, structuur, mogelijkheden tot ontwikkeling maar vooral ook veel plezier voor de kids zorgde ervoor dat het kinderdagverblijf steeds makkelijker door ouders werd gevonden. Ter ere van haar 5-jarige lustrum besloot het kinderdagverblijf in mei van dit jaar dan ook om alle ouders te bedanken voor het vertrouwen in Kits Oonlie. Alle ouders van de vestigingen in Heiloo, Alkmaar en Limmen kregen een grote 'Kits Oorilie- tas' met daarin diverse verrassingen zoals Kits Oonlie-zonneschermen voor in de auto, diverse kortingsbonnen en een prachtige CD met kinderbedjes. Door een foto in te leveren bij Kits Oonhe, met daarop de auto inclusief Kits Oorüie-zonneschermen, kon een portable DVD-speler gewonnen worden. Massaal werden er leuke en originele foto's ingestuurd. De kleine Iziz uit Castricum bleek de gelukkige winnaar. Iziz speelt bij Kits Oonhe in Limmen. Ouders die hun kind(eren) ook graag bij Kits Oonhe willen laten spelen en leren kunnen uiteraard informatie opvragen. Dat kan tijdens kantooruren op tel. 072-5323578 of via www.kits-oonlie.nl. HEILOO - De in Heiloo woonachtige schrijfster Margreet Schouwenaar geeft al enige jaren schrijfcursussen. Naast haar werk in het onderwijs en welzijnswerk volgde de in 1955 geboren schrijfster een opleiding aan de schrijversvakschool 'Het Colofon' in Amsterdam waar zij in 1991 afstudeer de. In datzelfde jaar werd zij ook genomineerd voor de C. Buddinghprijs. Inmiddels heeft zij zes dichtbundels op haar naam staan en publiceert zij regelmatig in bladen. Ook dit seizoen geeft Margreet Schouwenaar een aantal cursussen. Maandagavond 28 augustus start de cursus 'Werken aan een meesterstuk' voor degenen die een stuk van langere adem willen schrijven. Deze cursus duurt negen avonden en wordt een maal in de veertien dagen gegeven van 20.15 tot 22.15 uur. In deze cursus gaat het vooral om het leren organiseren van een groter werk, het alert bhjven op valkuilen, het inspireren, stimule ren en becommentariëren. De genres kunnen uiteenlopen van poëzie tot proza, van kinderliteratuur tot levensverhalen. Dinsdagmiddag 29 augustus start om 14.00 uur de cursus 'Verhalen schrijven'. In negen middagen, een maal in de veertien dagen wordt gewerkt aan de techniek van een verhaal schrijven. Hoe is de mechaniek van een verhaal? Wat is de brandstof van de spanning? De levensadem van personages? Hoe geef je inhoud waarde? Er worden oefeningen aangeboden maar de cursisten brengen ook zelf werk in. Het werk wordt besproken en becommentarieerd. Op maandagavond 4 sep tember start de cursus 'Verhalen schrijven voor kinderen'. In deze cursus komt het ontwikkelen van een plot voor kinderen, in een bepaalde leeftijds categorie aan de orde, maar ook taal en toon, en het helende aspect van ver tellingen voor kinderen. Het is de bedoeling om in de cursus één of meerde re kinderverhalen af te ronden. De cursus duurt negen avonden en wordt één maal in de veertien dagen op maandagavond gehouden van 20.15 tot 22.15 uur. De cursus is bedoeld voor zowel beginnende als gevorderde schrijvers. De groepen zijn klein zodat er ruimte is voor persoonlijke aan dacht. Belangstellenden kunnen na 18.00 uur bellen, tel. 072-5332418. HEILOO - Dinsdag 22 augustus zijn (groot)ouders en (klein kinderen weer welkom in het Trefpunt. De generatiemix organiseert deze dag een spelactiviteit, die zal wor den begeleid door Marlise Mantel. Het thema van de ochtend is weder om 'sprookjes'. Deze ochtend kan er van alles gebeuren, waarbij het plezier om met elkaar iets te bele ven centraal staat. Als u deze gezel lige ochtend wilt meemaken, geeft u zich dan snel op bij het Trefpunt, want het aantal deelnemers is beperkt. De activiteit vindt plaats in het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, van-10.00 tot 11.30 uur. Leeftijd: vanaf 4 jaar, kosten: 2,50 per vol wassenen één kind (elk extra kind 1,-), tel. 072-5331297. Dierenbescherming, afd. Alkmaar e.o. De Loet 5, Heiloo, tel. 5150071, e-mail: info@dierenbeschermingalk- maar.nl, www.dierenbeschermingalk- maar.nl. Stichting Knaagdierencentrum Heiloo De Loét 3, tel. 5090234, bgg: 5337280, e-mail: info@knaagdierencentrum.nl, internet: www.knaagdierencentrum.nl Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Dierentehuis Alkmaar e.o. Bergerweg 185, Alkmaar, tel. 5114861, fax 5124732. Geopend: ma t/m vr 14.00-17.00 uur, za 12.00-16.00 uur. E-mail: asielalk@xs4all.nl, internet: www.dierenasielalkmaar.nl Kids for Animals, 072-5336180 Dierenambulance Noord - Kennemerland Alexander Flemingstraat 35, Alkmaar, tel. 5150085, fax 5152701. Alarm nummer: tel. 5150173 (24-uursdienst). Vermist Zwartbruine cyperse poes, witte kin, bruin vlekje in één oog, 13 jaar, Tabby: Groot Barlaken, Heiloo. Roodcyperse kater, gee., 1 jaar, Karei: Bergeonstraat, Heiloo. Gevonden Roodcyperse poes, klein wit befje, licht rode voetjes: omgeving station Heiloo. Zwart poesje, bruinige oogjes, ca. 5 maanden: Waterbaak, Heiloo. Sterk vermagerde kat, grijscypers, grijsbruinige kop, zwart/rood bandje met zilverkleurige nopjes plus belletje, antracietkleurig vlooienbandje: Dorpsstraat, Akersloot. Grijscypers katertje, witte bef en poten, ca. 5 maanden: Bergeonstraat, Heiloo. Donker roodbruine fret: Eikenpage, Limmen. Informatie Heiloo, Limmen en Akersloot: Hella Dekker: 072-5332879. Castricum: Ria Dol, 0251-658504. De 22 Poolse kindertjes die bijna drie weken in Heiloo logeerden zijn afgelopen weekend weer veilig thuis gekomen. Mede dank zij het mooie weer hebben zij kunnen geniéten in onze prachtige omgeving. Tijdens het verblijf van de kinderen hebben we vele spontane reacties mogen ontvangen. Van financiële bijdragen tot spontane invulling van het pro gramma en sponsoring van artike len. Ik wil een ieder hartelijk bedan ken voor haar of zijn bijdrage. Niet in de laatste plaats de gastgezinnen, die zeer enthousiast de kinderen in huis hebben genomen. Zonder htm hulp is het voor ons niet mogelijk deze vakantie te organiseren. Ondanks het taalprobleem klikte het goed tussen de kinderen en de gastgezinnen. Het afscheid was dan ook heel emotioneel. Het geeft ons echter de energie om volgend jaar alweer voor de twintigste keer de vakantie te organiseren. De kinde ren uit onze zusterstad Swietochlowice hebben het helaas nog steeds hard nodig. De woon- en leefomstandigheden zijn er vaak zeer slecht. De werkeloosheid is groot en er heerst veel armoede. Ondanks de positieve economische ontwikkelingen in Polen zal het nog geruime tijd duren voor iedereen kan profiteren van deze vooruit gang. Namens het bestuur van de Stichting 'Een Hart voor Polen Heiloo', Tom van der Schuyt, voorzitter HEILOO - Op woensdag 23 augustus, om 19.30 uur, kunt u luisteren naar harpmuziek, in de kapel GGZ NHN, Kennemer- straatweg 464 in Heiloo. De toe gang is gratis, maar een vrijwil lige bijdrage na afloop, om ongeveer 21.00 uur, is welkom. In de logeerruimtes van het Lioba klooster in Egmond, geeft de beken de harpiste Erika Waardenburg een zomercursus. Deze cursus trekt internationale deelnemers uit onder andere Tsjechië, Rusland, Oostenrijk en België. De deelnemers krijgen dagelijks les van de topdocente en kunnen daarnaast de omgeving ver kennen. Zij hebben gedurende de cursus allen de beschikking over een fiets. Sommigen maken voor het eerst gebruik van dit 'voertuig', anderen doorkruisen het duinge bied. De cursus wordt afgesloten met een concert in de kapel GGZ NHN, die zich door zijn geheel eigen akoestiek bijzonder leent voor het geluid van de harp. Erika Waardenburg werd op 4- jarige leeftijd verliefd op de harp. Nu is zij een van de meest vooraan staande Nederlandse harpistes, met een naam die bekend is over de hele wereld. Na haar studie aan de con servatoria van Utrecht en Brussel, studeerde zij cum laude af met de hoogste onderscheiding: de 'Premier Prix' en de 'Prix d'Exellence'. Erika Waardenburg treedt veel op in binnen- en buitenland, als soliste met werken voor harp en orkest, met onder andere dirigenten als David Porcelijn, Graham Jenkins en Ernest Bour. Heel bijzonder was haar optreden bij de uitvaart van Prinses Juliana in 2004. Haar passie geldt eveneens het onderwijs, zij is hoofddocent harp aan de conservatoria van Utrecht en Amsterdam. Daarnaast is zjj gastdo cent aan de 'Sibeliusacademie' in Helsinki. Ook geeft zij Masterclasses, waar bij zeer jonge harpisten onder haar leiding een ongekend hoog niveau halen. Veel eerste prijzen behaald door haar leerlingen tijdens het 'Christina concours' en internationa le concoursen in Geneve, Lille en Bloomington, zijn daarvan het bewijs. In het kader van de zomertijd interviewt de Uitkijkpost willekeurige mensen op straat in Heiloo, met vragen als: wie bent u, wat vindt u (minder) leuk aan Heiloo, wat is uw favoriete plek in Heiloo, en heeft u nog tips voor de lezers? Esmee (met witte jas, 31 jaar) en Ellen (46 jaar) komen uit Zaandam en zijn een dagje aan het winkelen in Heiloo. Het regent vandaag erg hard dus hebben ze voor Heiloo gekozen want dat heeft een overdekt winkel centrum. Ze komen niet zo vaak in Heiloo en kennen er alleen winkelcen trum 't Loo. Ze vinden de mensen stug, maar vriendelijk. Ook vinden zij Heiloo dorps maar wel erg schoon en netjes! Het enige wat Esmee en Ellen niet leuk vinden aan Heiloo zijn de flitspalen! Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 3