Landschappen ontdekken Noord Holland Nieuwe cursussen Nivon Vredesweek gehouden van 16 tot 24 september Workshop 'Versjes voor de vaak' in bibliotheek Katholieke Vrouwen Gilde Sint Monica H E I L O O 13 Meander deed mee aan ZipZooWorldWide quiz Opbrengst KWF Kankerbestrijding Kampioenschap palingroken Dierenvrienden gezocht voor collecte UITKIJKPOST 20 SEPTEMBER 20 HEILOO - Docente en schrijf ster Margreet Schouwenaar geeft op dinsdag 26 september, 10 oktober en 24 oktober van 14.00 tot 16.00 uur een work shop in Bibliotheek Heiloo onder de naam 'Versjes voor de vaak'. Tijdens deze workshop oefenen de deelnemers in het verdichten van gedachten, schrappen en schaven, spelen met woorden en betekenissen en het schuiven met woorden. Deze workshop is bij uitstek geschikt voor mensen die graag schrijven, maar niet snel een versje op papier zetten, voor een ieder die houdt van taal en natuurlijk voor iedereen die graag poëzie en verzen schrijft. De deelna mekosten bedragen 35,- voor drie middagen, inclusief materiaal. Opgave kan via de klantenservice van Bibliotheek Heiloo of via tel. 072-5330670, e-mail: biblio- theek@bibliotheekheiloo.nl. HEILOO - Voor de cursus 'Tekenen gemengde technie ken' onder leiding van docente Annemarie Kuster, georgani seerd door het Nivon Heiloo, zijn plaatsen beschikbaar. In deze cursus wordt gewerkt met potlood, pen, grafiet, houtskool, stift, pastel enzovoorts. De thema's zijn divers en de beeldende elemen ten als compositie, contrast, vorm en kleur, structuur spelen een belangrijke rol bij elke tekening. De cursus start op woensdagmorgen 27 september van 09.30 tot 11.30 uur, 12 lessen, één keer per 14 dagen. Mandala-tekenen Het Nivon Heiloo biedt dit sei zoen ook weer een basiscursus Mandala-tekenen aan onder leiding van docente Maijorie van der Grijn. De cursus start op vrijdagmorgen 6 oktober, 12 lessen, eenmaal in de 14 dagen. Het woord mandala komt uit het Sanskriet en betekent cirkel. Bij het tekenen in de cirkel, vanuit het midden naar de rand of vrijuit binnen de cirkel, komt er een crea tief proces op gang. Het is een vrije manier van tekenen en kleuren. Tekentalent of -ervaring is niet nodig. Kosten voor beide cursussen zijn 74,-, exclusief materiaal. De docente verzorgt een les/werkmap; Nivonleden genieten reductie. Voor info/opgave kunt u bellen: Reina Mulder, tel. 072-5333127, of Daisy Groenland, tel. 072-5330088. De cursussen vinden plaats in het Open Huis (boven winkelcentrum 't Loo) te Heiloo. HEILOO - Jaarlijks een week lang speciale aandacht aan vrede besteden. Dat is nog steeds, jam mer genoeg, geen overbodige luxe. Na het ontdekken van sprankjes hoop op sommige plek ken is het op andere plaatsen weer helemaal mis. Met als motto 'De ander dat ben jij' wil len de organisaties achter de Vredesweek, het IKV en Pax Christi, duidelijk maken dat veel 'onvrede' gebaseerd is op voor oordelen. In de Oecumenische viering in het kader van de Vredesweek op zondag 24 september om 10.00 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 te Heiloo zal aandacht worden besteed aan dit IKV/De Wilde Ganzen project in de Kaukasus. Twee vredeswerkers, Karen Ohanjanyan uit Nagorno- Karabach en Akifa Aliyeva uit Azerbeidzjan, zullen te gast zijn in de viering. Na de viering zal er een kort gesprek plaatsvinden waarin zij zullen vertellen over het project van de Vredeshuizen, Miriam Struyk, pro jectleider Zuidelijke Kaukasus van het IKV zal het gesprek leiden. In deze viering zal de collecte in zijn geheel bestemd zijn voor het Vredeshuizenproject. Deze Oecumenische viering zal muzikaal worden ondersteund door de Cantorij van de Ter Coulsterkerk onder leiding van Gerard Leegwater, voorgangers zijn pastor Herman Helsloot en domi nee Floor van der Wind. Inlichtingen: ariejankuin@quicknet.nl tel. 072- 5332179. HEILOO - In de loop van een paar duizend jaar is het gebied in Noord-Holland veranderd van een waddengebied in een uitgestrekt moeras. Pas in de Middeleeuwen wordt het moeras op grote schaal in cul tuur gebracht, gaat de bodem sterk dalen en wordt het water een bedreiging, zodat er dijken gebouwd moeten worden en er pol ders ontstaan. Aan de hand van oude kaarten en landschapsfoto's worden de steeds veranderende landschappen bestudeerd, waarbij de geologie, de bewoningsgeschie- denis en de bedijkingsgeschiedenis van Noord-Holland aan de orde HEILOO - Op 27 september wordt het nieuwe seizoen geo pend van het Katholieke Vrouwen Gilde met een gebeds dienst en een samenzijn. Het KVG is nog steeds een actie ve vereniging, die volgend jaar haar zestigjarig bestaan hoopt te vieren. Het KVG is een katholieke vereni ging, maar staat open voor alle gezindten. Het programma omvat een veelheid aan onderwerpen: bezinning, cultuur, creativiteit en ontspanning komen allemaal aan bod. De bijeenkomsten vinden plaats in de ontmoetingsruimte van de Willibrorduskerk. Voor informatie kunt u contact opnemen met tel. 072-5336137 of 072-5334234. komen. De excursie wordt afgeslo ten per auto. De excursie gaat door de Schermer en de Eilandspolder. U bezoekt die dag ook het museum gemaal Wilhelmina en verricht samen met de docente een grond boring in de eilandspolder. Start maandag 25 september 10.00 tot 12.00 uur, vier lessen inclusief excursiedag (10.00 tot 14.00 uur) locatie het Trefpunt te Heiloo. Kosten 29,- voor vier bij eenkomsten. Uw docente is drs. Vriend-Vendel (www.ontdeknoord- holland.nl). Inschrijving en inlichtingen bij Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297, www. ouderenwerkheiloonl HEILOO - Nadat Lisa Morsch en Merel Kloots van groep 7 van de Meander zich voor het programma ZipZooWorldWide hadden opgegeven mochten zij begin juni op auditie komen. De auditie ging zo goed dat zy mee mochten doen aan de quiz. Op donderdag 6 juli ging de hele klas per touringcar naar de studio in Hilversum. De strijd ging tussen De Meander uit Heiloo en De Speelwagen uit Wognum. De studio was omgebouwd tot een ware jungle De meiden moesten diverse vragen beantwoorden en ook een aantal spannende opdrachten uitvoeren. Iedereen vond het super interessant om van dichtbij mee te maken hoe een programma werd opgenomen. Onder leiding van Sipke Jan Bousema werd het een super spannende opname. De uitzending is al geweest, op dinsdag 19 september, maar de herha ling is nog te zien, aanstaande zaterdag 23 september op net 3 om 09.30 uur. Eigen foto REGIO - De jaarlijkse collecteop brengst is hard nodig om zwerf- en afstandsdieren in het Dierentehuis Alkmaar en het Knaagdierencentrum in Heiloo op te vangen, de nodige verzorging te geven en weer bij nieuwe gezinnen te herplaatsen. In de week van 2 tot en met 7 oktober vindt de collecte plaats. Er is nog een groot te kort aan collectanten. U kunt zich opgeven bij Dierenbescherming, afdeling Alkmaar via tel. 072-5150071 of via info@dierenbeschermingalk- maar.nl. HEILOO - Op zaterdag 16 september vond bij sportcafé Het Vennewater het jaarlijkse Heilooër kampioenschap palingroken plaats. Dit jaar waren er 12 rokers die streden om de wisseltro fee. De jury had een zware taak uit te maken wie de beste paling had gerookt, maar Piet Sijs, Jan de Ridder, Rob Bottelier, Ruud Nanne, Gerard Tijsen, Jan Scheepers, Jos Buis, Hans van Wilgen, Dries Papjes, Chiel Oudejans, Ton Bays en John Scheepmaker moesten allen hun meerdere kennen in Frank Schoonhoven (leer ling van Ruud Nanne). De opbrengst van de door boot EG 10 Marlon en Gerard de Jong aangevoerde kabeljauw en de inzet van de rokers, gaat naar het goede doel Stichting Dolfinn. Het bedrag van 600,- is door twee sponsors aangevuld tot het prachtige bedrag van duizend euro. Eigen foto HEILOO - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Heiloo heeft 13.207,37 opgebracht. Wie de collectant heeft gemist kan als nog een gift overmaken op giro 26000 ten name van KWF Kankerbestrijding in Amsterdam. Met het geld dat de collectanten hebben opgehaald, is meer onder zoek mogelijk. Onderzoek waarmee betere en minder ingrijpende behandelin gen tegen kanker ontwikkeld kun nen worden. Voor meer informatie over KWF Kankerbestrijding kunt u kijken op www.kwfkankerbestrijding.nl of bellen naar 0800-0226622.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 101