Maureen Groefsema nationaal topsporttalent Heiloo Open golftoemooi groot succes Beenbreuk Frank Nijman overschaduwt winst Limmen 1 Heilooër wint mountainbike wedstrijd sport 24 SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Het leven van Maureen draait om judo Winnaar Ron Verschoor slaat hole-in-one ■i. kende resultaten vestigde ze terecht de aandacht op zich van ondermeer^ Jochem Uytdehaage. Die ontmoette als topsporter regelmatig sportta lenten die hun top niet halen, door ondermeer gebrek aan juiste bege leiding, studiedrukte, geldzorgen, te weinig steun van ouders en gebrek aan begrip. Omdat één simpele tip van een ervaringsdeskundige vaak leidt tot de oplossing van een pro-~ bleem, heeft hij de Stichting Sporttop opgericht. Deze stichting bundelt de krachten van (ex-)top- sporters en sponsors en zorgt niet alleen voor materiële en financiële ondersteuning, maar vooral door overdracht van kennis en expertise. Over gebrek aan ondersteuning hoeft Maureen niet te klagen. Ze komt uit een echt judogezin. Niet alleen haar vader en broer beoefenen deze sport, hetzelfde geldt ook voor haar .grootouders en een aantal neven. Haar ouders begeleiden haar van zelfsprekend naar alle toernooien en dus ook naar de wereldkampioen schappen in de Dominicaanse Republiek volgende maand. ,,Ik heb al een heel goede eigen sponsor, Adidas, maar met de extra hulp die* ik krijg van Sporttop ben ik ook erg blij", legt Maureen uit. De stichting wees zwemkampioen^ Marcel Wouda aan als haar per soonlijke begeleider. Daarnaast sponsort de stichting ondermeer haar reiskosten en de kosten voor speciale voeding en sportdrankjes. Allemaal hulp die er toe moet bij dragen dat Maureen in 2012 met olympisch goud thuiskomt. Maar eerst zijn daar volgende maand nog de WK: „Ik ga daar sowieso preste ren!" belooft ze. Wordt vervolgd. U D 0 HEILOO - Maureen Groefsema gaat een spannend jaar tege moet. Half oktober vertegen woordigt ze ons land tijdens de WK judo in de leeftijdscatego rie tot twintig jaar- Een van de zwaarste toernooien waaraan ze dit jaar meedoet, terwijl ze ook nog eens door haar eindexa men moet zien te komen. Des te fij ner dat ze bij de 15 Nederlandse toptalenten behoort, die door Jochem Uytdehaage zijn uitgekozen om te worden begeleid door de stichting Sporttop. De 15-jarige Heiloose weet precies wat ze wil. „De Olympische Spelen van 2012, daar ben ik bij!" zegt ze vol zelfver trouwen. Voor het zover is, moet er nog veel gebeuren, maar de Vmbo- leerlinge gaat er helemaal voor. Op 6-jarige leeftijd begon ze met judo, direct nadat ze haar zwemdiploma had gehaald. „Dat hadden we als voorwaarde gesteld" glimlacht moe der Jacqueline. Inmiddels draait het leven van Maureen - én van haar familie - helemaal om judo; viermaal per week traint ze bij Sportinstituut Tom van de Kolk in Alkmaar, op zondag gaat ze in Nieuwegein naar de kernploegtraining en daarnaast doet ze nog aan fitness. Uitgaan komt er niet van, maar gelukkig woont haar hartsvriendin Sabine pal naast haar in Heiloo. Haar verkiezing tot één van de vijf tien nationale toptalenten heeft ze deels te danken aan het feit dat ze in november van vorig jaar als 14-jarige de Nederlandse Kampioenschappen won. Daarmee liet ze in één klap al haar concurrenten in de categorieën tot 15 jaar, tot 17 jaar, tot 20 jaar én die van de seniorenklasse ver ach ter zich. Dat had nog niemand ooit gepresteerd! Vervolgens werd ze in 2006 opnieuw Nederlands kampi oen en bij de Europese kampioen schappen kwam ze op de derde plaats terecht. Met al deze uitste- GOLF HEILOO - Met een groot aantal deelnemers bij de kwalificaties op zaterdag, spannende finales in beide klassen op zondag en als apotheose een hole-in-one van Ron Verschoor, staat het Heiloo Open golftoernooi in één keer op de kaart. Naast de uitstekende sportieve prestaties waren de deelnemers bovendien zeer tevreden over de organisatie in* en om de baan. Van het parkeren tot de doorstroming in en de conditie van de baan, alles liep op rolletjes. Stuurgroepvoorzitter Hilbrand Klijnstra sprak lovende woorden aan het adres van iedereen die bij de organisatie was betrokken. In het nevenprogramma waren drie clinics opgenomen onder auspiciën van golfschool Ivar van der Moolen, die eveneens zeer succesvol zijn verlopen met een maximum van zestig deelnemers. Het bekende golfmerk PING was aanwezig met een grote sortering golfclubs, waar onder de nieuwe Rapture serie. Van twaalf tot ruim over vyf uur werd enthousiast gebruik gemaakt van de mogelijkheden zelf de stokken uit te proberen. Een uitgebreider verslag vindt u volgende week in deze krant. Ron Verschoor sloeg een hole-in-one en daar moest op geproost worden. V.l.n.r.: Roel Melchert, Henk van der Ham, winnaar Ron Verschoor en Ton Huijsmans. Foto: Uitkijkpost VOETBAL LIMMEN - Niet de verdiende 1- 3 overwinning van Limmen 1 afgelopen zondag op het zwak ke Velsenoord 1 was het gesprek van die middag, maar de ongelukkige botsing met een tegenstander van Limmen-ver- dediger Frank Nijman was het gespreksonderwerp. Een twintigtal minuten voor tijd bij een 0-1 stand, probeerde Frank met een blok-tackle de bal te bemachtigen. Dat pakte echter zo verkeerd uit, dat hij met een scheenbeenbreuk moest worden afgevoerd naar het Rode Kruis zie kenhuis in Beverwijk. Daar werd hij dezelfde avond nog geopereerd. Al drie keer eerder brak de onfortuin lijke Limmer zijn rechterscheen- been en voor voortzetting van zijn voetbalactiviteiten moet worden gevreesd. Onder leiding van scheidsrechter Wiedijk, dicteerde Limmen de eerste twintig minuten van de wedstrijd, waarbij een aantal riante mogelijkheden niet waren besteed aan de Limmer spelers. De tegenstander uit Velsen-Noord pro beerde het met lange trappen van achteruit en dat bracht een keer bijna succes, maar de poging werd door doelman Edwin den Breejen bekwaam gered. Na de thee trok Limmen het initi atief weer naar zich toe, wat uitein delijk bekroond werd met een tref fer van aanvoerder Robin Koot. Na het oponthoud van de blessure van Frank Nijman, was het Ron van Stralen die tot zyn eigen verbazing zijn voorzet in de kruising zag ver dwijnen. Invaller Alex de Ruyter bekroonde de wedstrijd met een fraai doelpunt en wist daarmee de stand op 0-3 wist te brengen. Dat Velsen-Noord in blessuretijd de eer nog wist te redden, was uit sluitend voor de statistieken van belang. Door deze overwinning steeg Limmen naar een gedeelde derde plaats op de ranglijst. Komende zondag is om 14.00 uur op sportpark Dampegheest, Beverwijk 1 de tegenstander. Of Limmen 1 zijn ongeslagen sta tus met zeven wedstrijdpunten uit drie gespeelde duels weet te hand haven in deze thuiswedstrijd, zal zondag rond 15.45 uur duidelijk zijn. Tijdens de WK-judo heeft Maureen Groefsema zwemkampioen Marcel Wouda mee als persoonlijk begeleider. Foto. Ben Haeck-Fotex

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 111