Jeugdige winnaar van Piet Glas-Bokaal Zeevogels toch weer baas over Egmondia Jaarlijkse Amak loop in Akersloot Clubkampioenschappen bij tennisvereniging HSV SPORT 24 1 .4 f* >V.V Er werd via een knock-out systeem gespeeld Heilooër (16) wint mountainbike-wedstrijd 20 SEPTEMBER 2006 UITKIJKPOST De Amak deelnemers kunnen kiezen uit verschillende afstanden. Eigen Foto HARDLOPEN AKERSLOOT - Op zondag 24 september houdt de Akersloter Marathon Klub voor de 22ste maal de Amak Hacquebard loop. De afstanden waarvoor gekozen kan worden is 5, 10 en 15 kilome ter Voor de jeugd zijn er de afstan den 500 meter, 1, 2 en 5 kilometer. Het parcours van de 5, 10 en 15 kilometer voor de volwassenen gaat onder andere door het dorp Akersloot en de Klaas Hoorn en Kijfpolder, langs het Alkmaardermeer. Voorinschrijving via internet, www.amak.myweb.nl, op button 'inschrijven' klikken. Na-inschrijving, vanaf 09.00 urn- in Sporthal De Lelie. De start is om 11.00 uur aan de Rembrandtsingel in Akersloot. Er is een aantrekkelijk prijzengeld beschikbaar voor de heren senioren, heren veteranen en de dames. Om de jeugd alle aan dacht te kunnen geven zullen zij een uur voor de senioren van start gaan voor het Open Kampioenschap van Akersloot. Dit geeft de ouders de gelegen heid de verrichtingen van him kin deren van start tot finish te volgen, alvorens zij zelf aan hun wedstrijd beginnen.Voor de kinderen van vier tot en met zes jaar is de wedstrijd 500 meter lang, voor de jeugd van zeven tot en met negen jaar 1 kilo meter lang, voor de jeugd tien tot en met twaalf jaar is de afstand twee kilometer en voor de jeugd van dertien tot en met vijftien jaar 5 kilometer. Voor de kampioenen staan bekers klaar aan de finishlijn en elke jeugdige deelnemer ont vangt een leuke herinnering. De start is om 10.00 uur voor de 500 meter, om 10.10 uur voor de 1 kilomter, om 10.20 uur voor de 2 kilometer en de 5 kilometer start om 11.00 uur. Deelname voor de jeugd is gratis. Tevens ontvangt de jeugd by de inschrijving een gratis lot voor de verloting. Voorinschrijven kan via de website: www.amak.myweb.nl, kosten 2,-. Inschrijven op 24 sep tember kost 3,- en kan vanaf 09.00 uur in de Sporthal De Lelie. Hier is voldoende kleed- en douche gelegenheid aanwezig. Voor meer informatie: www.amak.myweb.nl. of bel 0251-313738/0645942034. Toornburg (die ook al jeugdmaatje Marcel Koedijk had verslagen). Na een moeilijk begin, toen van Toornburg heel sterk speelde, waren de zenuwen hem te machtig en kon de Wit toeslaan om zo de finale te halen. Hij moest het in de finale opnemen tegen clubmaat Rim Stoelinga die daarvoor Herman Mooij uit Limmen had verslagen, maar Stef de Wit had geen enkele moeite met Stoelinga. Hij versloeg hem in 14 beurten, zodat de wisselbokaal die mevrouw Glas uitreikte, samen met een nieu we keu naar Stef de Wit gingen. De nieuwe voorzitter Piet Borst sloot op deze manier het door Hanka Mokry en Andre van Ham goed geleide toernooi af, met de weten schap dat in 2007 weer wordt gespeeld om de Piet Glas-wisselbo kaal. VOETBAL EGMOND - Egmondia en Zeevogels hebben het talrijke publiek een attractieve wed strijd voorgeschoteld. Zeevogels had, over de hele wedstrijd gezien, de meeste kansen. Toch zag Egmondia tot twee keer toe kans een voorsprong nemen. Een kwartier voor tijd namen de Hoevers een voorsprong. De thuis club was niet by machte om de rivaal uit het naburige dorp te achterhalen; 2-3. Het wordt iedere keer moeilijker voor Zeevogels om by Egmondia te winnen. De Hoevers zijn al jarenlang de boven liggende partij en moeten deze sta tus iedere keer weer waarmaken. De bezoekers begonnen beter aan de wedstrijd dan de thuisclub. Toch zagen de gasten de gasthe ren op voorsprong komen. Zeevogels doelman Marcel van Velzen pareerde een vuurpijl van Rob Henke knap en zag de bal via de paal weer het veld inspringen. Jacco van 't Hof reageerde sneller dan de Zeevogels verdedigers, resultaat 1-0. Zeevogels kwam vlak voor rust terug. Egmondia goalie Lesley Groot bokste een inzet voor de voeten van zyn neef Jorrit Groot, dat bracht de stand op 1-1. De bezoekers mochten niet lang van de gelijkmaker genieten. Een minuut later bracht Paul Zwart, uit een onoverzichteüjke situatie, zyn ploeg weer aan de leiding met 2-1. Onmiddellijk na de pauze was het weer raak. Een fraaie aanval van Zeevogels werd door Jorrit Groot diagonaal in de verre hoek gescho ten, gevolg 2-2. De fase die hier op volgde was niet de mooiste van de wedstryd. Veel balverhes en foutieve passes volgden elkaar op, zonder tot grote kansen te komen. De angst om te verhezen leek sterker dan de wil om te winnen. Uiteindelijk zou er toch een win naar komen. Egmondia keeper Lesley Groot verwerkte een schot van de zijkant zo dat één van zijn verdedigers, Niels de Jong, de bal op zijn hand kreeg en het leer uit het doel werd gehouden. De scheidsrechter stond er met zijn neus op en gaf een strafschop aan Zeevogels. Na veel tumult schoot Dennis de Waard de bal tussen de palen, wat de stand op 2-3 zette. Zeevogels trainer Ernst Ranzyn zag in de slotfase plotseling zijn zoon Bas invallen bij tegenstander Egmondia. A-junior Bas werd op het laatste moment opgeroepen om TENNIS HEILOO - De afgelopen drie weekeinden hebben bij Tennisvereniging HSV in het teken gestaan van de jaarlijks terugkerende clubkampioen schappen. Voor de laatste keer werd er op het park aan de Bayershoffweg gestreden om de prijzen. Op zater dagavond namen de leden afscheid van de club middels een zeer geslaagde feestavond, terwijl op zondag, onder flinke pubheke belangstelling, het toernooi werd afgesloten met de finales van alle op de reservebank van de Derpers plaats te nemen. Onder luidde aanmoedigingen dook hij een aantal keren welhaast gevaarlyk op in het 16-metergebied van Zeevogels. Egmondia probeerde in de slotfase met lange hoge ballen de gelijkmaker te forceren. De ver dediging van Zeevogels het geen steek meer valhen. Aan de andere kant had Dennis de Waard de wed strijd definitief moeten beslissen. De jonge aanvaller wist de bal naast het doel te schieten, terwijl dat moeilij ker was dan erin. Zeevogels had het meeste recht op de drie punten, ter wijl Egmondia na drie wedstrijden nog met lege handen staat. Het pro gramma voor zondag 24 september is: Zeevogels-hpendam en Duinrand S-Egmondia. onderdelen. Deze zondag werd er ook een demonstratiepartij rolstoel- tennis gegeven door twee leden van Tennisclub Sint Pancras. Zij moch ten een cheque van 400,- in ont vangst nemen uit de opbrengst van de feestavond. Na de finales vond de prijsuitrei king plaats en werden de bekers aan de twee clubkampioenen, te weten Johann van Bennekom en Jolanda van der Peet, uitgereikt. Volgend jaar zullen de clubkampi oenschappen voor het eerst op het nieuwe park en onder de nieuwe naam zal plaatsvinden. HEILOO - Afgelopen zondag won Michel Agterberg (16 jaar) uit Heiloo de eerste junioren Rabo-Top wedstrijd van Noordholland. De wedstrijd werd gereden in Wieringerwaard. Het was de eerste wed strijd van een reeks van acht die allemaal in de kop van Noordholland worden gereden. De start was op een open veld, er was ruimte genoeg om in te halen en ondanks een zwakke start, kon hij zijn kans benutten. Toen ze de singeltrackpaadjes bereikten, fietste hij in een mooie tweede positie. Bij de eer ste doorkomst had hij de koppositie overgenomen en die daarna niet meer afgestaan. Eigen foto BILJARTEN HEILOO - De 24-jarige Stef de Wit is winnaar geworden van het open libre biljarttoernooi in biljartcentrum Het Vennewater. Vrijdagavond begonnen 56 deel nemers aan het Piet Glas-memori aal, dit als eerbetoon aan de overle den voorzitter van bc Vennewater. De deelnemers werkten in poules van vier personen de vrijdag en de zaterdag door, waarvan de twee beste van een poule naar de finale gingen die zondag werden ver speeld. Zondags werd er via het knock-out systeem gespeeld. De winnaar moest zich zondag meten met onder andere oud- groentenboer Siem Mulder die hij vakkundig aan de kant zette, hij versloeg de Alkmaarder met een moyenne van ruim twee, ook Limmer Piet Kaandorp moest het onderspit delven tegen de zonder zenuwen spelende De Wit. Daarna was de 86-jarige, maar o zo krasse Hans Keizer aan de beurt, ook dit leverde geen problemen op. Het moeilijkst was de partij in de halve finale tegen de Oostkanter Paul van

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 112