Roemeense volksmuziek in Witte kerk Heiloo Veiling tijdens benefiet festival Dolfinn Rocks Center Disc H E I L O 0 Back to basics 91» 11 CD VAN DE WEEK 5222238111 Back to Basics door Christina Aguilera DVD van de week: Nieuws van de Bakkerij KORTOM Inloop-koffieuurtje Gezelschapsbank Gezond bewegen op muziek Literaire ontmoeting met Gerarda Mak II AZ ff kan, nieuwe cd van The Neukteugels U ITKIJ KPOST 30 AUGUSTUS 2006 HEILOO - De nieuwe cd van The Neukteugels is een ode aan AZ en het nieuwe stadion. De teksten zijn door henzelf geschreven. Dat country en AZ vlak naast elkaar liggen bewijst deze 5-hoedi- ge band. De cd heeft een hoog meezinggehalte en wordt zondag 3 september om 20.00 uur gepresenteerd in DartCafé The Flight, Lombardsteeg 9-1 in Alkmaar. Voor meer informatie: www.theneukteugels.nl. Eigen foto HEILOO - Vrijdag 1 september wordt de serie zomeravondcon certen in de Witte Kerk in Heiloo (Heerenweg 32) op ont spannende wijze afgesloten door het Ensemble Carpati met Roemeense folkloristische- en zigeunermuziek. Carpati is ver noemd naar het gebergte in Roemenië; de Karpaten. Het ensemble voor deze avond wordt gevormd door: Vasile Luca (cembalist), Ion Tamasi (accorde on), Christiaan Tamasi (viool), Mihai Scarlat (bassist) en Claire Smoorenburg (panfluit); allen pro fessionals. De Roemeense muziek ligt met zijn subtiele gevoelige melodieën en de opzwepende swin gende nummers iedereen meteen nauw aan het hart. In Roemenië heeft deze muziek nog steeds een levendige traditie, maar ook in Nederland wint zij steeds meer aan populariteit en bekendheid. Deze muziek heeft zowel zeer melancho lische als virtuoze melodieën. Zeer speciaal zijn vooral ook de specifie ke versieringen, die de muziek een natuurlijk en zangerig verloop iuusTiN.ua ii>:r.\ Back to Basics is de derde volle dig Engelstalige studio opname van Christina Aguilera en ook haar eer ste dubbel cd. De visie van Aguilera voor het album ontsproot uit een gedicht dat zij tijdens haar laatste wereldtournee schreef, waarin ze zich afvroeg: „waardoor wil ik echt zingen? Waardoor wil ik echt dan sen? Waardoor geniet ik zo van muziek?" Het antwoord bleek Soul en Blues muziek te zijn. Aguilera omschrijft haar volgende cd als een soul opname gecombineerd met elementen van blues en jazz uit de jaren twintig, dertig, veertig, met hedendaagse invloeden. Ze werkt samen met nieuwe gezichten uit de hip-hop wereld zoals producers DJ Première, Kwame en Mark Ronson. Ze werkt opnieuw samen met Linda Perry, die met Aguilera samenwerk te aan het vorige album Stripped (2002). Back To Basics is een hom mage aan de muziek die haar al van jongs af aan heeft geïnspireerd. Het album is een unieke mix geworden van oud nieuw. door Christina Aguilera voor 14,95 geeft. In Roemenië wordt de muziek nog veel uitgeoefend door beroeps-, zigeuner- en amateur orkesten. Over heel Roemenië zijn er jaarlijks vele festivals die erg druk bezocht worden. Vaak zijn deze festivals groots opgezet en komen er veel reporters en journa listen van radio, televisie en krant. Dominant lid van het ensemble Carpati, panfluitiste Claire Smoorenburg is vaak uitgenodigd om op deze festivals te spelen. Sinds 1996 heeft zij vier tournees in Roemenië gemaakt, waarbij zij - zeker op zo'n veertien festivals heeft opgetreden. Zij is dan ook een redelijke bekendheid in Roemenië. Claire Smoorenburg ontdekte pas rond haar vijftiende de panfluit, maar al snel leerde ze de kneepjes van het vak. Wat begon als een hobby groeide uit tot jiaar beroep. In 1992 begon zij haar studie aan het Amsterdams-Hilversums con servatorium waar zij cum laude afstudeerde met als hoofdvak pan fluit. Ze is geschoold in klassieke muziek en wereldmuziek (m.n. Roemeense folklore en zigeuner muziek). Haar voornaamste leraren waren Nicolae Pirvu en Damian Luca, verder heeft ze masterclasses gevolgd bij Gheorghe Zamfir en Simion Stanciu. Het concert begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €8,- (en 7,- voor 65+, CJPers en kinderen tot dertien jaar) Kaarten zijn telefonisch te reserve ren via tel. 072-5334804 of 072- 5335852. Daarnaast kan worden geboekt voor het concertdiner a 28,- (uitstekend 3-gangen diner in restaurant de Loocatie, schuin tegenover de Witte Kerk, en toe gangsbewijs voor het concert). Reserveren hiervoor uitsluitend via tel. 072-5334804. CASTRICUM - De maand septem ber is er altijd een van dubbele gevoelens voor de vele Bakkerij bezoekers. Enerzijds nadert het einde van de zomer, anderzijds is september steevast de maand dat poppodia, al of niet na een zomer- stöp, weer uitgebreid gaan pro grammeren en dat vermindert de melanchoüe aanzienlijk. September biedt maar liefst zeven avonden met live-muziek waarop niet minder dan zeventien acts optreden. De Bakkerij trapt de maand af met een DJ-avond en een zogeheten veel-bands-voor-weinig- avond waarop leden van de Vereniging Vrienden van De Bak kerij, maar ook natuurlijk de ande re bezoekers voor weinig maar liefst drie bands kunnen zien en horen. De vrijdagavond is gereser veerd voor twee DJ s die in het ver leden vaak samen draaiden en ook nu nog bij gelegenheid de handen graag in elkaar slaan om het pubhek te verrassen en te prikkelen met hun sonische mix van onder andere breakcore, electro en no wave. De toegang van deze avond is vrij. Zaterdagavond is het de beurt aan drie metalbands om hun muziek te presentéren: Nuestros Derechos, Esion en Provoke. Met een entree van 3,- euro voor gewone bezoekers en 2,- voor leden staat niemand iets in de weg om weer even lekker in de stemming te komen voor het komende seizoen. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum en is op vrijdag- en zaterdagavond geopend van 21.00 tot 02.30 uur. Ook op zondagavond is De Bakkerij open van 21.30 tot 00.00 uur. HEILOO - Donderdag 7 september houd de Gezelschapsbank weer een inloop-koffieuurtje vanaf 14.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf vijftig jaar die het leuk vinden om nieuwe mensen te leren kennen om op vriendschappelijke basis iets te ondernemen, zijn hierbij van harte welkom.Vorige koffie-uurtjes wer den goed bezocht en er zijn al leuke blijvende contacten uit voort gevloeid. Mensen fietsen en wande len bijvoorbeeld samen, gaan dag jes uit en drinken koffie met elkaar. Er is tevens de mogelijkheid om een anonieme advertentietekst te plaatsen in een krantje dat vier keer per jaar wordt uitgegeven. U kunt zelf ook reageren op adver tenties en wordt door coördinator Monique van Ling met de adver teerders) in contact gebracht. Op andere donderdagen is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij de Gezelschapsbank. Ook kunt u telefonisch contact opnemen met tel. 072-5331297 of de website bezoeken op www.ouderenwerkheiloo.nl. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft een nieuwe groep 'gezond bewegen op muziek'. De cursus is speciaal ontwikkeld voor diegenen die aandacht willen beste den aan balans, coördinatie, ont spanning, motoriek en conditie. Daarvoor voert u diverse bewe gingsoefeningen uit, onder begelei ding van Evi Velders. In de les wordt gebruik gemaakt van materialen die de beweging prikkelen zoals elastieken, ballen en sponsen. Ook laat mevrouw Velders u tijdens de lessen aanspre kende muziek horen. De lessen starten per 12 september op loca tie De Loet (middag) en in het Trefpunt (ochtend). Voor meer informatie en voor opgave belt u met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Op donderdagmorgen 14 september is Gerarda Mak te gast in Bibliotheek Heiloo. Deze ochtend vertelt Gerarda Mak over haar in 2005 verschenen roman Alleen met Velen'. Dit boek, waar zij tien jaar over heeft gedaan, vormt een ode aan alle moeders van grote gezinnen. Moeders, die in de jaren vlak na de oorlog, hun uiterste best deden om, vaak met minimale middelen, hun kinderen toch een goede toe komst te geven. Met dit boek pro beert Gerarda Mak ook aan te geven hoe zeer zij haar eigen moe der bewonderd om haar doorzet tingsvermogen. Zoals zij zelf zegt: ,,Ik wilde haar stil verdriet om een verloren jeugd en haar vechtlust om haar kinderen een andere, betere jeugd te geven, recht doen door er een boek over te schrij ven." De lezing begint om 10.00 uur. Toegangskaarten zijn 5,- (niet bibliotheekleden: 7,50) en verkrijgbaar bij de klantenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: tel. 072-5330670 en e- mail: bibliotheek@bibliotheekheiloö.nl. Dinsdagmorgen 12 september houdt Bibliotheek Heiloo van 10.00 tot 12.00 uur ook de eerste introductiebijeenkomst van dit sei zoen. HEILOO - Tijdens het benefiet festival Dolfinn Rocks op 2 sep tember worden niet alleen vro lijke noten gespeeld maar ook een aantal leuke items geveild. Op het plein tussen winkelhof 't Loo en Blokker wordt het benefiet festival Dolfinn Rocks gehouden. Tevens zullen op het Bergerac pro am een aantal unieke golfitems door organisator Jascha de Goede worden geveild. De opbrengsten komen ten goede aan de Stichting Dolfinn. Deze stichting is in het leven geroepen om de vijfjarige, verstandelijk en lichamelijk gehan dicapte Finn Hoetjes in februari 2007 samen met zijn ouders en zusje dolfijntherapie op Curasao te laten volgen. Dit is de primaire doelstelling van de stichting, de opbrengsten zullen (indien toerij kend) ook worden gebruikt om andere gehandicapte kinderen in de regio financieel bij te kunnen staan. De items waarop u tijdens Dolfinn rocks kunt bieden zijn: een luxe arrangement voor tien personen bij Bobs Saloon in Uitgeest, twee onvergetelijke overnachtingen in de huwelijkssuite van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee en een ritje in een limousine. U kunt nu al bieden op deze items via website www.dolfinn.nl. Tijdens het festival zal een aantal mensen de mogelijkheid geboden worden om openbaar een bod te doen op de te veilen items. ROCKS tl SOITH *eE« lift C0l0ft sow iSl 011 cincie 1L °flT K00H IPr ciaa P OflMTfiicr er«nt MVSrfBV CUfSI Op het plein tussen winkelhof 't Loo en Blokker wordt het bene fietfestival Dolfinn Rocks gehouden. Eigen foto dé cd Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 11