Pensioen Service Holland Internetcursussen in Bibliotheek Heiloo Kennismaking nieuwe inwoners met gemeente OPEN HUIZEN ROUTE H E I L O O BEDRIJF BELICHT 7 OKTOBER 2006 5 mm wm aquarel ERA www.era.nl KORTOM Dag van de Ouderen Gespreksgroep weduwen en weduwnaars Curus Acrylverf Portretexpositie Gonny van Dongen I acryl pastelkrijt UITKIJKPOST 2 7 SEPTEMBER 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei- IJJJJ1 dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Hl Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB I *1" Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding 1 I 5 graag duidelijk uw gegevens vermelden. 'S'f W Foto: Mario Sacksioni Pensioen Service Holland, Arklaan 16, 1852 CA Heiloo, tel/fax: 072- 5338087/06-51098802, e-maii: psh@quicknet.nl, www.psholland.com We gaan er wel eens te makkelijk aan voorbij, maar 'Uw pensioen is echt heel belangrijk!' zoals Imre Gras van Pensioen Service Holland bena drukt. Imre staat aan de leiding van deze onderneming die in 2003 gestart is en zowel zakelijke als particuliere relaties adviseert op pensioengebied. De administratieve ondersteuning is in handen van zijn vrouw Sylvia Gras. Meer dan veertig jaar ervaring staan garant voor een deskundig advies. ,,Ik ben in 1961 begonnen bij de Hollandse Sociëteit, het huidige Delta Lloyd en op 1 januari 1967 in dienst gekomen bij Mercer Human Resource Consulting By dat destijds Ten Pas heette. In 1942 gestart als het eerste actuariële bureau in Nederland", zo blikt Imre terug. Advisering voornamelijk voor pensioenfondsen voor de bedrijfstak behoorde tot zijn taak. Per 1 januari viert hij zijn 40-jarig jubileum en tevens zijn afscheid, want dan wil hij zich volledig richten op zijn eigen onderneming. Zowel zakelijke als particuliere relaties kunnen terecht bij Pensioen Service Holland Kennis en vooral enthousiasme spreken uit zijn toekomstplannen: „Ik ben écht een pensioenman en weet alles van collectieve pensioenregelin gen. De laatste tien jaar heb ik me meer op de zogenaamde small business gericht, zoals accountants-, administratie- en notariskantoren, belasting consulenten en advocaten." Pensioen Service Holland maakt bijvoorbeeld berekeningen ter vaststel ling van de pensioenvoorziening of lijfrentevoorziening voor de vennoot schapsbalans en kan behulpzaam zijn met het vastleggen van de pensi oentoezegging in een pensioenbrief. Dienstverlening op het gebied van pensioenen, met name uit hoofde van een dienstbetrekking of een in eigen beheer getroffen pensioenvoorziening. Zowel zakelijke als particu liere relaties kunnen terecht bij Pensioen Service Holland. „Een goed voorbeeld van een situatie waarin ik behulpzaam kan zijn is een echtschei ding. Dit heeft consequenties voor het pensioen. Men kan dan bij mij aan kloppen voor een second opinion bij zaken die uit die scheiding voort vloeien en de keuzes die gemaakt kunnen worden", schetst Imre. Prettige bijkomstigheid is dat men nooit lang hoeft te wachten op een antwoord. Imre: „Men kan snel terecht en wordt snel geholpen. Ik ben altijd bereik baar per mobiel of mail. Service is uiterst belangrijk, ik behandel mijn klanten zoals ik dat zelf ook graag zou willen. De rekening is acceptabel en u kunt vooraf een prijsopgave krijgen van de kosten Wat zal dat allemaal kosten, denkt u wellicht. Daar kan Imre kort en duidelijk over zijn: de rekening is acceptabel en bovendien kunt u vooraf een prijsopgave krijgen van de kosten. Op de website staat ook nog eens duidelijk omschreven: We hebben ons tot doel gesteld om snelle service te bieden tegen betaalbare tarieven waarbij de kwaliteit van onze dienst verlening hoog in het vaandel staat'. Kortom: met Pensioen Service Holland (met de grootste organisatie achter zich, waar Imre voor alle know how terecht kan) bent u aan het juiste adres! HEILOO - In de maanden okto ber, november en december houdt Bibliotheek Heiloo weer een aantal internetcursussen. Het gaat hierbij om éénmalige workshops van 2,5 uur voor beginners en een vervolgcursus voor hen die al wat meer erva ring met internet hebben. Deze wordt drie keer gehouden op 9 oktober van 19.00 tot 21.30 uur, 1 november van 09.30 tot 12.00 uur en 14 december van 14.00 tot 16.30 uur. De deelnemers aan deze work shop krijgen een korte, heldere inleiding op internet, gevolgd door een aantal gerichte oefeningen, waarmee de mogelijkheden en onmogelijkheden van het zoeken van informatie op internet worden blootgelegd. Voor het goed kunnen volgen van de workshop is enige ervaring met de computermuis en Windows noodzakelijk. Workshop internet vervolg Deze vervolg workshop internet wordt ook drie keer gehouden; op 13 oktober van 14.00 tot 16.30 uur, 14 november van 09.30 tot 12.00 uur en 11 december van 19.00 tot 21.30 uur. Na de beginnerscursus gaat deze workshop verder met zoeken met behulp van internetgid sen: dochters van startpagina en geavanceerd zoeken met de zoek machine Google. Ook wordt aan dacht besteed aan: wat is de beste zoekmachine, welke woorden moet je kiezen, hoe beoordeel je het zoekresultaat. De meeste tijd wordt besteed aan de oefenvragen. De kosten voor deelname aan deze eenmalige workshops zijn 15,- voor leden en 17,50 voor hen die geen lid zijn van Bibliotheek Heiloo. Er wordt gewerkt in groepen van maximaal acht personen (twee per sonen per computer). Opgave kan via de klantenservice van de biblio theek of via tel. 072-5330670, of bibliotheek@bibliotheekheiloonl HEILOO - Op maandag 16 oktober wordt een bijeenkomst gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis, voofr de mensen die het afgelopen jaar van buitenaf in Heiloo zijn komen wonen. Op deze bijeenkomst, die zal plaatsvinden tijdens een openstel ling van het gemeentehuis, presen teert het gemeentecollege zich. Globaal zal worden weergegeven wat er allemaal gebeurd in de gemeente Heiloo en zal de gemeen tesecretaris een toelichting geven op de toegankelijkheid van de gemeente. Uiteraard wordt men in de gelegenheid gesteld zelf vragen te stellen. In de afgelopen jaren is, na gehouden enquetes, gebleken dat een dergelijke bijeenkomst als zeer positief wordt ervaren en beoordeeld is met gemiddeld een ruime acht. Opmerkingen die steeds naar voren kwamen waren: 'open', 'ontspannen' en 'informa tief'. Wel is gebleken dat de fre quentie van één maal per jaar te weinig was, gezien de vele nieuwko mers gedurende het hele jaar. Daarom heeft het college besloten met ingang van 2007 deze bijeen komst twee maal per jaar te laten plaatsvinden, in april en oktober. ADVERTENT IE MAKELAAR HEILOO - De 'Dag van de Ouderen' wordt op zaterdag 30 september in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, gevierd, van 10.00 tot 12.00 uur. Na een korte openingstoespraak van de heer Veger, wethouder ouderenbe leid, zal de burgemeester van Heiloo, de heer Romeyn een lezing houden, getiteld: 'Samen ouder worden in Heiloo'. Deze lezing benadrukt in grote lijnen het ouder worden en bij wie de verantwoordelijkheid ligt ten aan zien van de aandacht voor oude ren. Men is verantwoordelijk voor zichzelf, maar daarnaast bestaat ook de verantwoordelijkheid voor elkaar. Met andere woorden: Hoe kunnen we samen ouder worden in Heiloo? De zaal is open vanaf 09.30 uur, entree is gratis. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt in samenwerking met de Rima (maatschappelijk werk) vanaf sep tember een gespreksgroep voor mensen die hun partner hebben verloren. De gespreksgroep wordt in het Trefpunt te Heiloo gehou den, begint medio september, duurt 15 weken van twee uur, waarin begrepen een aantal soci aal culturele 'uitstapjes', en kost 30,-. Aan de gespreksgroep kunnen ongeveer tien personen deelnemen; de begeleiding wordt verzorgd door een maatschappelijk werkster van de Rima en een sociaal cultureel werkster van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. Voor opgave en/of vrijblijvend nadere informatie: tel. 072-5331297. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt een cursus Acrylverf. Verschillende acryltechnieken worden behan deld binnen zes lessen van twee uur. De cursus is voor zowel beginners als gevorderden geschikt. Uw docente is mevrouw Buis. Startdatum 30 oktober, kosten 45,- exclusief materiaal. U kunt uw eigen materiaal gebrui ken of een voor deze cursus toe reikend pakket aanschaffen via de docente. Informatie en opgave gaat via tel. 072-5331207. V. HEILOO - Gonny van Dongen werkt het liefst in aquarel, omdat het transparante van de verf en het doorschemeren van het papier, goede middelen zijn om te spelen met licht. De laatste tijd legt zij zich vooral toe op het maken van portretten van mensen en dieren en heeft hierbij ook verschillende andere technieken ontdekt. Vanaf 27 september exposeert Gonny van Dongen een aantal van haar portretten bij Lijstenmakerij Inzet, Raadhuisweg 9, tegenover de Witte Kerk te Heiloo, tel. 072- 5336433. Tevens houdt zij hier atelieropruiming van veel van haar eerdere werk, zoals de rozen- en andere bloemenaquarellen. Zie ook www.gonnyvandongen.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 121