Ejj'l OPEN HUIZEN ROUTE Bijeenkomst 'Mozambique in Beeld' Het Alternatief houdt open dag Kabouterdag Kits Oonlie Residence Kennemerstaete 50% verkocht Najaarscursus bloemschikken bij Groei Bloei H E I L 0 0 7 OKTOBER 2006 13 INGEZONDEN MEDEDELINGEN www.era.nl Dit appartementencomplex is een heerlijke plek om te wonen We zijn beslist geen zorgcentrum' 27 SEPTEMBER 2006 UITKIJKPOST MAKELAAR J HEILOO - 'Mozambique in Beeld' is het thema van en bijeenkomst, op dinsdag 3 oktober om 20.00 uur in de ontmoetingsruimte bij de Willibrorduskerk aan de Westerweg 267 in Heiloo. Ontwikkelingswerker Jef Martens, vanaf 1961 werkzaam in Mozambique, zal zijn verhaal doen over de geschiedenis, armoede, tegenslagen en opbouw van Mozambique. Hij zal speciaal ingaan op het landbouwproject voor vrouwen in de regio waar hij werkzaam is, een project ondersteund door het Platform Heiloo Wereldwijd. De toegang is gratis, exclusief koffie/thee. Inloop is vanaf 19.30 uur, aanvang 20.00 uur. HEILOO - Afgelopen zondag was het dan zover, de Kabouterdag van Kits Oonlie ging om 09.45 van start. Elk jaar organiseert de oudercommissie van Kits Oonlie samen met de leidsters van Kits Oonlie een evenement en dit jaar was dat de Kabouterdag. De dag werd gehouden in het omheinde speelbos van het Noord-Hollands Duinreservaat in Castricum. Alle kleine kabouters moesten daar om 09.45 klaar staan met hun eigen gemaakte kabouter of feeënmutsen. Bij aankomst werden de kleine kabouters verwel komd door echte grote kabouters en er was ook een heuse fee. Nadat alle kabouters een kabouter t-shirt hadden aangetrokken, sprak de fee de kabouters toe. Zij legde uit dat de kabouters als eerste samen met hun ouders de kabouterplopdans gingen dansen (deze dans hadden de kinderen al heel regelmatig geoefend op het kinderdagverblijf). Na de dans mochten de kabouters een spelletjescircuit doen zoals bijvoorbeeld paddenstoelsprin- gen, dennenappels zoeken, de kruiwagenrace en was er een voorleeskabou- ter. Natuurlijk was er ook wat te drinken voor de kabouters en een kabou- terplopkoek mocht niet ontbreken. Aan het einde van het circuit stond 'er een schatkist, waar de kabouters een cadeautje mochten opgraven. Dankzij de leden van de oudercommissie was deze ochtend een enorm groot succes met een opkomst van ongeveer 450 kleine en grote kabouters. Wilt u meer weten over kinderdagverblijf Kits Oonlie? Neem gerust een kijkje op www.kits-oonhe.nl of bel 072-5323578. HEILOO - Het vorsteüjke appartementencomplex 'Residence Kennemer staete', gelegen aan de Kennemerstraatweg te Heiloo, bestaat uit 14 luxe appartementen met ondergrondse parkeergarage. De bouw is reeds gestart, inmiddels is vijftig procent van de appartementen verkocht. Medio 2007 zal dit plan gerealiseerd zijn en kan men aan de lijve ondervinden wat wordt verstaan onder vorstelijk wonen. Het statige gebouw bestaat uit twee delen van ieder zeven woningen, waar men kan wonen in weelde. De appartemen ten hebben een ruime woonkamer met luxe open keuken, twee slaapkamers en een luxe uitgevoerde badkamer met ligbad, douchehoek, wastafel en tweede toilet. Aan de achterzijde hebben de appartementen riante terrassen en een gezamenlijke, fraai aangelegde siertuin. De appartementen variëren in grootte van 108. m2 tot 192 m2. Eigen indeling is in overleg mogelijk. Voor meer informatie omtrent de beschikbare appartementen kunt u con tact opnemen met de verkopende makelaars: Leygraaf Nieuwbouw, 072-5200808, www.leygraaf.com/nieuwbouw.nl of Vos Makelaardij, 072-5331895, www.vosmakelaardij.nl. Of kijk op de web site www.kennemerstaete.nl. HEILOO - Het Alternatief aan De Stuifbergen in Heiloo is een heerlijke plek om te wonen. Het is een bescheiden gebouw van drie verdiepingen hoog, met een frisse, moderne uitstraling. Het appartementencomplex wordt weerspiegeld in een grote vijver en oogt transparant en licht. De bestuursleden van woongroep Het Alternatief zijn er trots op en willen dat graag tonen tijdens de open dag die gehouden wordt op zaterdag 7 oktober. De landelijke Stichting Woonzorg heeft de in totaal 52 appartementen bestemd voor groepswonen van ouderen. Bestuursleden Jo Staal, Jannie Bakker, Alie Schaap en voor zitter Peter van der Klugt leggen het graag uit, wat het wonen in een woongroep inhoudt. ,,We zijn beslist geen zorgcentrum!", benadrukt Alie. „We wonen hier volledig zelfstandig, we eten ook niet samen, maar we helpen elkaar wel als dat nodig is." Er is sprake van een prettige soci ale controle, bijvoorbeeld in de vorm van de piketdienst. Deze is beschikbaar bij kleine problemen en mogelijke calamiteiten, maar loopt dagelijks ook een rondje langs de deuren van de alleenstaande bewo ners die hebben aangegeven dat ze daar prijs op stellen. In volledige zelfstandigheid wonen, in een aardig appartement dat is voorzien van alle gemakken en toch aanspraak hebben wanneer je dat wilt. Er is van alles te doen in het Alternatief. „We hebben een internetcorner, er zijn altijd exposi ties, maandelijks wordt er een füm gedraaid, we kijken samen op een groot scherm naar voetbalwedstrij den, we brunchen driemaal per jaar samen, er*"is een huisorkest en we klaverjassen regelmatig", vertelt Alie Schaap. „Maar", benadrukt ze „alles is op basis van vrijwilligheid, niets is verplicht!" Als de bestuursleden op dreef raken, wordt de opsomming wordt nog veel langer: bingo, sinter klaas, nieuwjaarsreceptie, biljart, handwerken, knutselen en in de toe komst hopelijk een happy hour - eigenlijk is alles mogelijk. Voorzieningen zijn er royaal in het Alternatief, dat volgend jaar vijftien jaar bestaat. Uiteraard is er een lift, maar de trap neemt in het binnen plein dat een open verbinding vormt naar alle verdiepingen, een promi nente plaats in en vanuit dit binnen plein kijk je omhoog naar het glazen dak. Op de tussenliggende verdie pingen vindt men de fitnessruimte, de wassalon en de bibliotheek. Her en der staan gezellige zitjes en daar naast vormt de reusachtige v\jver met vissen en groenbeplanting een sfeervol rustpunt. „Het is hier heerüjk wonen, ik heb het hier zo naar mijn zin", verzucht Jannie Bakker „De diversiteit aan mensen is enorm groot, dus je hebt altijd aanspraak, heel gezellig." Je hoeft niet uit Heiloo afkomstig te zijn om in het Alternatief te mogen wonen. „Ik kom bijvoorbeeld uit Hilversum", meldt Peter van der Klugt nog even, vlak voordat hij ons alleen laat om naar de tweewekelijk se mah yong-avond te gaan. Er is wel een wachtlijst; daarvoor kun je je opgeven wanneer je tussen de vijftig en vijfenzestig jaar oud bent. Echtpaar of alleenwonend, het kan allemaal in het Alternatief. Met potentiële bewoners wordt een gesprekje gevoerd over hun motivatie om hier te komen wonen. Ook wordt dan gekeken naar de mate waarin ze in staat zijn om zelf standigheid te wonen, want zelfstan digheid is een vereiste. Voor de bewoners waarvan de zelfredzaam heid op een gegeven moment wat minder wordt, wordt de Thuiszorg of Tafeltje-Dekje wel eens ingescha keld. Maar wanneer een bewoner echt zorgafhankelijk raakt, zal deze moeten verhuizen naar een verzor gingstehuis. Op zaterdag 7 oktober houdt Het Alternatief van 11.00 tot 16.00 uur open huis. Het huisorkest zal spe len, er is koffie en thee en een aantal appartementen is te bezichtigen. „Geïnteresseerden zijn hartelijk wel kom!", besluit Jo Staal. Het Alternatief is te vinden aan De Stuifbergen 2-106Heiloo Voor meer informatie zie ook: www. woonzorg, nl. Drie van de bestuursleden in de lichte hal van Het Alternatief: (v.l.n.r.) Alie Schaap, Jo Staal en Jannie Bakker. Foto: Uitkijkpost Een andere keer ligt de nadruk op het maken van een herfstarrange- ment. In principe wordt er gewerkt op dezelfde groen of lila aardewer ken schaal als in de vooijaarscursus. Wanneer u deze nog hebt, mag u deze meenemen. Diegenen die deze schaal niet hebben, kunnen zelf een vierkante aardewerken of metalen schaal meenemen, met een hoogte van vyf centimeter en een diepte van twintig of dertig centimeter. Het bloemschikmesje is bij de prijs inbe grepen. Wel is het handig een eigen snoeischaar en een krat mee te nemen. Inlichtingen omtrent data, kosten en aanmelding: Stien Offerman, tel. 0251-245837, jan- stien.offerman@planet.nl. ADVERTENTIE HEILOO - In de nieuwe cursus van Groei Bloei, afdeling Heiloo, bestaande uit drie bij eenkomsten (u mag ook één keer meedoen), gaat men zich verdiepen in het rijgen en weven van materialen. Minstens éénmaal wordt een roy aal gevuld handgebonden boeket gemaakt. In dit boeket geeft het rij gen een accent. Ook wordt een kun stig arrangement vervaardigd met behulp van rijg- en weeftechniek.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 129