Nieuw rijbewijs per 1 oktober 2006 i6 Burgerzaken Afval en milieu Mededelingen Per 1 oktober 2006 wordt het huidige rijbewijs vervangen door een nieuw kunststof document op bankpasformaat. Met de invoering van het nieuwe rijbewijs verandert er ook iets voor u als u bij de publieksbalie Burgerzaken een rijbewijs gaat aanvragen of ver nieuwen. Op vrijdag 29 september 2006 is het niet mogelijk een rijbewijs aan te vragen bij de publieksbalie Burgerzaken in het gemeentehuis. Wat verandert er voor u? De klaar-terwijl-u-wacht-service vervalt. Net als bij reisdocumenten kan het rijbewijs vanaf 2 oktober 2006 na aanvraag na vijf werk dagen worden opgehaald. Vraag het dus op tijd aan. Het docu ment wordt centraal aange maakt in verband met het aan brengen van betere beveiligingskenmerken. Het is mogelijk in de ochtend een spoedaanvraag te doen; dat kost 40 -extra. Het rijbewijs kan dan de volgende dag worden afgehaald. De prijs van het rijbe wijs blijft ongewijzigd: 37,-. Een ongeldig rijbewijs kan con sequenties hebben bij controle, overtredingen en ongevallen. Ook in verzekeringstechnische zin. U hoeft geen uittreksel uit de Gemeentelijke Basis Administratie meer op te sturen naar het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Wanneer u medisch gekeurd moet worden doet u er goed aan Ter inzage Bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 28 september 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften gemotiveerd een zienswijze naar om de procedure zeker drie maan den voor de verloopdatum te beginnen. Een Eigen Verklaring kunt u ophalen bij het gemeente huis. Er is slechts één récente kleuren- pasfoto, die recht van voren is genomen, nodig. De pasfoto moet aan dezelfde eisen voldoen als voor reisdocumenten gelden. Voor het vernieuwen van uw rijbe wijs stuurt de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) te Veendam u ruim van tevoren een herinne- ringsoproep. Wanneer u het rijbewijs door dief stal of verlies kwijt bent, moet u altijd een proces-verbaal laten opmaken bij de politie in Nederland. Zonder dit proces-ver- baal kunt u geen nieuw rijbewijs aanvragen. De huidige bromfietscertificaten blijven geldig tot 1 oktober 2009. Geslaagden, na 1 oktober 2006 halen op het gemeentehuis een rijbewijs met de nieuwe categorie AM. Iemand die na 1 oktober 2006 beschikt over het auto- of motor- rijbewijs heeft automatisch de voren brengen, bij voorkeur schrifte lijk, en te richten aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Afgegeven bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder ver melde bouw- en sloopvergunningen verleend: jan Schuijtlaan 10, reg.nr. 2006/0081 vergroten woning (uitbreiding verdieping) verzending: 20 september 2006 Zuidergeeststraat 18, reg.nr. 2006/0179 bouwen berging verzending: 20 september 2006 bevoegdheid om bromfiets (cate gorie AM) te rijden. De prijs voor een bromfietsrijbewijs is gelijk aan die voor een ander gewoon rijbewijs. Het (bromfiets)rijbewijs kan ook dienen als geldig algemeen iden titeitsbewijs in Nederland. Door het ontbreken van de vermel ding 'nationaliteit', wordt het rijbewijs echter niet geaccep teerd bij: - de Belastingdienst, - binnenlands vreemdelingen toezicht, - het in dienst treden bij een (nieuwe) werkgever, - het aanvragen van een uitkering en - de aanvraag van een sofinummer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.rdw.nl of www.rijbewijs.nl. Als het gaat om informatie over de medische verkla ring van geschiktheid is de website www.cbr.nl het beste te benaderen. Voor -overige- informatie kunt u ook terecht bij de publieksbalies Burgerzaken; openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00- 12.30 uur en maandagavond 18.00- 20.00 uur. Ook kunt u telefonisch uw vragen stellen via telefoonnum mer (072) 535 67 22. Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na ver zending van het besluit een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus^ 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u een afspraak maken met de medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgerlijke stand tot en met 21 september 2006 Geboren Bram J. z.v. J.G. Baltus en L.M.W. Sibinga Mulder; Didi d.v. M.P. Boersen en N.T.M. van der Velden; Emile z.v. R. Hulsebos en I. Görtz; Tara A.M. d.v. B. Knol en D.C.D. Keur Elders geboren Jemma M. d.v. E.A. den Breejen en J. Verspuij; Pascal z.v. E. Metselaar en S. Mönnich; Vince P. z.v. E.S. Weening en I.J. van Soest; Kjell A. z.v. C.A. Bekkenutte en KJ. de Smet; Denise S. d.v. H. Otto en S.M.M. Steenhuisen; Manuel J.J. z.v. H.P. van der Horst en P.L. IJpma; Rosalinde J. d.v. J.B. Leijdekker en L. Rijnierse Huwelijken/gereg. partnerschappen R.C.G. Schut en Tiopan Pieralinda Sitinjak; C.J.M. Laan en P.C. Seegers; K. Buis en T.V. Klebanova; P. Gelling en N.E.C. Koomen; G.J.J. Beentjes en E. van Veen Overleden E.M. Hoebe wv Stokman; D.S. Jonkheer ev van Gorkum; J. Verkouter; A.G. Bakker Elders overleden CJ. Hoogkamer; W.L. de Vries; J.RJ.A. van Santen; W. Singeling; T.J.M. Stumpel wv Beekman Melding Wet milieubeheer Van het navolgende bedrijf is op grond van een besluit milieubeheer een melding ontvangen. Het betreft het besluit bouw- en houtbedrijven milieubeheer voor By Sign BV, KapeQaan IA te Heiloo, voor het van toepassing worden van het besluit op de reeds aanwezige inrich ting voor het vervaardigen van schuifdeurkasten en andere gerela teerde producten. Ter inzage Deze melding ligt vanaf 28 septem ber tot en met 26 oktober 2006 gedu rende vier weken ter inzage bij de balie Bouwen en wonen in het gemeentehuis. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Meer informatie: Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van der Horst van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 61. Afsluiting Raadhuisplein Op 2 en 3 oktober wordt door de ver- keersouders van de basisscholen in Heiloo het tweejaarlijkse vrachtwa genproject georganiseerd. Het doel hiervan is de kinderen van de groe pen 7 en 8 van de basisscholen inzicht te geven in de gevaren die vrachtwagens in het verkeer met zich mee kunnen brengen. Dit wordt gedaan met behulp van een tot leslo kaal omgebouwde vrachtwagen. De vrachtwagen komt voor het gemeen tehuis te staan. Daarom zal op 2 en 3 oktober het Raadhuisplein direct voor het gemeentehuis afgesloten zijn voor verkeer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnum mer (072) 535 6763. Verleende collectevergunning Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instelling vergun ning verleend voor het houden van een collecte door: - Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren in de periode van 1 tot en met 7 oktober a.s. De collectanten horen een legitima tiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. 27 SEPTEMBER 2006 U ITKIJ KPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 132