HAPPEN HUIZEN ROUTE Chinees op Bonhoeffercoïlege Poppen- en Berenbeurs Workshop Houtbewerken met Jos Apeldoorn Actieplan wateroverlast en riooloverstort Egmond Mantelzorgcafé Castricum REGIO 7 OKTOBER 2006 19 INGEZONDEN MEDEDELING www.era.nl gelezen worden Informatie avond over psoriasis 100.000-liter koe UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2006 EGMOND - Gedeputeerde Poelmann van de provincie Noord-Holland, de gemeente Bergen, de ANWB, Rijks waterstaat en de FEEN hebben vandaag gezamenlijk afgespro ken dat er eind dit jaar een plan van aanpak ligt, dat moet leiden tot sanering van de rioolpijp op het strand en het voorkomen van de waterover last in de dorpskern van Egmond. Door de aanwezigheid van de rioolpijp op het strand, komt Egmond niet in aanmerking voor de Blauwe Vlag, een internationaal keurmerk voor schone en veilige stranden. De pijp stort zo'n vyf keer per jaar (tijdens hevige regen val) rioolwater in zee. In het collegeprogramma van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland staat aangegeven dat de Blauwe Vlag op alle Noord- Hollandse kusstranden moet'wap peren. Egmond aan Zee is, naast Wijk aan Zee, de enige badplaats in de provincie met een riooloverstort op het strand. De gemeente Bergen, verant woordelijk voor de afwatering, heeft de wateroverlast en de riool overstort hoog op de agenda staan, maar de problematiek vraagt om ingrijpende aanpassingen van het rioolstelsel en brengt daardoor hoge kosten met zich mee. Reden voor de provincie om financieel by te springen. In de ontwerpbegroting 2007 hebben gedeputeerde staten in elk geval vier miljoen gereser veerd voor de sanering van de riool- overstorten. De betrokken partijen hebben vandaag gesproken over de moge lijke oplossingen, zoals het aanleg gen van een buffer en het geschei den afvoeren van regenwater en rioleringswater. Aan het einde van het jaar ligt er een plan van aanpak, waarin .alle maatregelen worden opgenomen die de wateroverlast in de gemeente moeten voorkomen en die leiden tot het verkrijgen van de Blauwe Vlag. ADVERTENTIE MAKELAAR CASTRICUM - Op het Bonhoeffercoïlege krijgen de leerlingen dit jaar ook Chinees aangeboden. China ontwikkelt zich razendsnel. Het leren van Chinees is daarom heel actueel. Het Bonhoeffercoïlege staat voor onderwijs dat bij de tyd is. In het aanbod wordt daarom nu ook Chinees opgenomen. De lessen worden verzorgd in samenwerking met de Plusactiviteiten. Leerlingen van de school schrijven in op de speciaal ontwikkelde cursus Chinees bij de Plusactiviteiten en leggen na afloop een eindtoets af. Ze krij gen, als ze slagen, niet alleen een certificaat, maar ook korting op de cursus prijs. Ook niet-leerlingen van het Bonhoeffercoïlege kunnen voor deze cur sus inschrijven. De lessen vinden plaats op donderdagavond of vrijdagmiddag. Meer informatie is te vinden op de website van de Plusactiviteiten: www.plusactiviteiten.nl. In het extra talenaanbod van het Bonhoeffercoïlege kan overigens ook gekozen worden voor Spaans, Russisch of Italiaans. CASTRICUM - Zelf wel eens een beeld willen maken of willen hakken in hout? Maar de stap nog niet durven te maken? Doe dan mee op zaterdag 7 oktober, onder leiding van Jos Apeldoorn. Hij laat u kennis maken met ver schillende houtsoorten en gereed schappen om uiteindelijk te komen tot een werkstuk. Hij leert u vooral het plezier om bezig te zijn met hout en laat u uw creativiteit ont dekken. Jos is bezield door de eigenschappen van hout en de vele verschillende soorten, met ieder zijn eigen karakter. Iets van deze bezieling en zijn kennis brengt hy tijdens de workshop over op de deelnemers. De workshop is van AKERSLOOT - Op zondag 1 oktober wordt in Motel Akersloot een beurs gehouden voor iedereen, die van poppen en teddyberen houdt. Of u nu ver zamelt of zelf bezig bent met het maken van poppen en beren, u komt er altijd wel wat tegen. Er is veel te zien en te koop, zoals onder andere baby poppen, meisjespoppen, fantasiefiguren, antieke poppen en teddyberen. Tevens is er een grote boeken- en diverse materiaalstands. Een bijzondere deelneemster is Marijke Verlaat met haar poppencreaties,vaak geïnspireerd door boeken en films zoals 'The Dark Crystal' of 'n de Ban van de Ring'. U kunt zich ter plekke inschrijven voor een cursus bij Marijke. Ook de taxa teur heeft het druk. Bijna elke beursbezoeker heeft wel een oude pop of ted dybeer thuis üggen waar hy of zij graag de waarde van wil weten. Dat kan varieren in waarde van bijvoorbeeld 50,- tot 5.000,-. Een gratis service by beursbezoek. De beren- en poppendokter is natuurlijk ook aanwezig. De beurs is open van 10.30 tot 16.30 uur. Entree voor volwassenen: 3,50, 65+: 3,- en kinderen tot 12 jaar gratis, onder begeleiding. Inlichtingen, tel. 0578-620502, fax 0578-621477, internet: www.niesjewolters.nl. Jos Apeldoporn laat u kennis maken met verschillende houtsoorten en gereedschappen om uiteinde lijk te komen tot een werkstuk. Elgen foto 10.00 tot 16.00 uur in de werk plaats van het Greenteam van het PWN, 'Het Krocht' aan de Zeeweg in Bakkum. De workshop kost E 40, - inclusief koffie, thee en lunch en is geschikt voor volwassenen. Er is plaats voor tien deelnemers. Aanmelden graag by Jos Apeldoorn, via tel. 072-5062410 of 06-51232340. Jos Apeldoorn is geen onbekende in Egmond en omstreken. Hij is al jaren lid van het schildergenootschap 'Hallem' uit Egmond-Binnen. Als schilder en tekenaar geniet hy bekendheid, onder ander door zijn getekende geschiedenis van Egmond-Binnen. Die verscheen in een boekje getiteld 'Egmond-binnen, gewoon een dorp'. Jos zegt zelf over zyn bezig heden: ,,Met hout ben ik opge groeid bij de oude timmerwerk plaats van de dorpstimmerman in Egmond-Binnen. Ik wilde alles uit hout maken en ging daarvoor schet sen maken. De schetsen werden gelijkende portretten, waardoor vlak werk voor mij aantrekkelijk werd. In 2002 werden er iepen op de Adelbertusakker in Egmond- binnen gekapt wegens iepziekte." Dat inspireerde mij om daar beel den uit te hakken, die de geschiede nis van deze plek vertellen. Sinds die tijd neemt het werken in hout de meeste tijd in beslag, maar het is een ideale combinatie met het schil deren in olieverf. Schilderen is voor my meer een kijkproces, iets dat ik tussen het hakken door doe." CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het Mantelzorgcafé Castricum is op woensdag 4 oktober in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Aanvang: 19.30 uur. Deze avond spreekt mevrouw Lucy Boerdyk over psoriasis, een chronische huidziekte die veel voor komt by mannen en vrouwen van alle leeftijden. Iedere eerste woens dag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantel- zorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Voor wie een langdurig zieke partner, ouder of kind heeft, is het prettig met lotgenoten en des kundigen ervaringen uit te wisse len. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. Iedereen uit de regio Castricum is welkom en de toegang is gratis. Wie deze avond wil bijwo nen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. EGMOND - De trotse eigenaar Jos Dekker van de Abdij boerderij te Egmond-Binnen heeft na 17 jaar een pluim op zijn werk. Zijn koe Iris 2, is 11 jaar oud en heeft na acht keer kalven de 100.000 liter behaald. Dit is een behoorlijke prestatie voor de koe en Jos Dekker. Om dit te bereiken moet je wel eens een vakantie laten schieten volgens Jos. Ëigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 135