Mini Idols Egmond een groot succes Paddenstoelenlezing in de Hoep Jeugdschaatsen bij de Limmer IJsclub Cursus Sociale Hygiëne voor vrijwilligers Jongerencentrum Conquista agenda REGIO 21 Zinderende Finale in bomvol Rode Hert Het schaatsseizoen begint op 7 oktober Via Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk Het examen vindt enkele malen per jaar plaats in de regio KORTOM Opbrengst collecte Kankerbestrijding Verloren en gevonden voorwerpen Castricum Gezelschapsspellen in De Soos Drankrijder rijdt door UITKIJKPOST 27 SEPTEMBER 2006 Kimberley van Rijn was de terechte winnaar met een perfecte performance. - Eigen foto EGMOND - In een bomvolle zaal van het Rode Hert in Egmond aan den Hoef is op zondagmiddag 24 september de finale van de verkiezing van Mini-Idol Egmond gehouden. Meer dan 500 toehoorders zagen de negen jeugdige zangers en zan geressen, die duidelijk lieten horen en zien waarom zij Mini Idol van Egmond moesten worden. De show werd geopend met het lied Grote Mensen Spel, dat speciaal voor deze gelegenheid door Remi Beukers werd gecomponeerd. Dit lied, dat aandacht vraagt voor de ellende van kinderen in oorlogssituaties, werd gezongen door het koor van alle kinderen die meegedaan heb ben met de voorselectie. Daarna zongen de negen finalisten uit de voorselectie hun lied. Begeleid door de negenkoppige band Headline, gaven de finalisten een perfecte zangshow ten beste. Presentator Remi Beukers en zijn begeleidster Erna hadden het gemakkelijk om hun bewondering voor deze aan stormende zangtalenten uit te spre ken. De vakjury bestaande uit Melissa de Wijn, Michel Schutte en Oscar Koch en de publieksjury had den het in de eerste en tweede ronde des te moeilijker om een keuze te maken, gezien de volgens hen hoge kwaliteit van de jeugdige zangers en zangeressen. De eindstrijd in de derde ronde ging tussen Sjors Koopman, Kimberley van Rijn en Carmen Luttik. Niet een jury, maar het pubhek in de zaal besliste hier wie de uiteindelijke Mini Idol zou wor den. Diverse spreekkoren van fan- groepen het zich hierbij horen. Het werd een close finish voor alle drie met slechts een tiental stemmen onderling verschil. Alhoewel Sjors met zijn 'Zing met me mee' de hele zaal als een volleerde entertainer op sleeptouw wist te krijgen en Carmen met haar vertolking van 'Ik heb je gewist'de zaal laaiend enthousiast kreeg, was het uiteinde lijk Kimberley met haar perfecte zang en performance van 'Ladies Night' die door het aanwezige pubhek tot winnaar werd gekozen. Een keuze waar ook de jury gezien haar uitspraak 'zij heeft de X-factor' het mee was. Veilingresultaat voor WarChild In de pauze van de verschillende rondes, leidde Cees Baaij met veel verve een kunstveiling. Hoewel de aandacht van het pubhek duidelijk meer gericht was op de prestaties van de kinderen, werd er toch voor een bedrag van ruim 800,- gebo den. Dit resultaat komt geheel ten goede aan War Child. De organisatie van dit geheel, Jeugdbelangen in samenwerking met Dorpsgenoten, ziet terug op een geslaagd evenement en dankt alle kunstenaars, sponsors en alle vrijwilligers voor hun onmisbare bijdrage. CASTRICUM - 'Kijk oma, een paddenstoel!' Dit is één van de teksten met foto op de bedrijfs auto's van PWN. Maar waarom heeft een drinkwaterbedrijf nou juist die tekst op de auto staan? Heel simpel: naast leverancier van schoon en veilig drinkwater is PWN ook de beheerder van het Noord Hollands Duinreservaat. En hier is iedere herfst weer een schat aan paddenstoelen te vinden. De ene soort yaak nog mooier dan de ander. Daarom speciaal voor de wandelaar die meer wil weten over deze prachtige verschijningen, is er op dinsdag 3 oktober een lezing over paddenstoelen, met prachtige foto's. Inclusief koffie/ thee is de toegangsprijs E 5,-. De lezing start om 20.00 uur en vind plaats in bezoekerscentrum de Hoep, Johannisweg 2 te Castricum. Aanmelden kan via www.pwn.nl/activiteiten. LIMMEN - De Limmer IJsclub geeft dit winterseizoen net als voorgaande jaren voor de lage re schooljeugd (zes tot twaalf jaar) schaatsles onder auspici ën van de KNSB, op ijsbaan De Meent in Alkmaar. De bedoe ling is kinderen op een speelse wijze met het ijs vertrouwd te maken, waarbij spelelementen de belangrijkste lesvormen zijn. De lessen worden gegeven door een groep ervaren jeugdschaatsbe- geleiders waarbij de kinderen wor den ingedeeld in vijf niveaus, zodat elk kind zo goed mogehjk schaats les krijgt. In de jongste categorie kunnen kinderen deelnemen die het schaatsen nog niet beheersen, de hoogste groep heeft het schaatsen elementair al onder de knie en wordt meer geoefend op snelheid en behendigheid. Het schaatsseizoen begint op 7 oktober. Het lesgeld en toegang tot de baan is een all-in tarief en bedraagt 70,-. Er wordt geschaatst op zaterdag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur èn er zijn nog enkele plaatsen beschik baar. Voor vervoer naar de Ijsbaan moet zelf worden gezorgd. Een aanmeldingsformulier is ver krijgbaar via de website: www.limmerijsclub.com of telefo nisch opgeven via P Mink tel. 0251- 656434 te Castricum of H.W van Arem, tel. 072-5044203. CASTRICUM - Vrijwilligers organisaties, die met een horeca- voorziening te maken hebben, zijn door de nieuwe Drank- en horecawetgeving verplicht één of meer vrijwillige medewerkers van de eigen organisatie een diploma Sociale Hygiëne te laten behalen. In het najaar is de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, van plan een korte cursus Sociale Hygiëne te organiseren in samenwer king met het Horizon College, als voorbereiding van het examen 'Sociale Hygiëne'. Er zjjn geen kosten verbonden aan deze cursus wanneer men de uitvoering van (horeca)taken, aantoonbaar voor een vrijwilligersorganisatie in Castricum, Akersloot of Limmen, verricht. Een speciale gemeentelijke regeling maakt dit mogelijk. De ondersteu ning ter voorbereiding van het exa men Sociale Hygiëne start op 21 november en omvat vijf lessen. De lestijden zijn van 18.30 tot 21.30 uur. De cursus wordt gegeven by het Horizon College in Heerhugowaard of in Alkmaar. Het examen voor het diploma Sociale Hygiëne wordt afgenomen door de landelijke organisatie SVH. Het exa men vindt enkele malen per jaar plaats in de regio. Informatie en opgave: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, Geesterduinweg 5, Castricum.Tel. 0251-657998. LIMMEN - Het programma voor woensdag 27, vrijdag 29 en zaterdag 30 september bij Conquista is: Conquista Kids op zaterdag 30 september: Dierentrein maken! Deze maanden staan bij Conquista Kids in het teken van die ren. Vandaar dat er vandaag een prachtige 'slinger' vol met dieren gemaakt gaat worden. Alle Kids van 4 tot en met 9 jaar zijn welkom. Conquista Kids is geopend van 10.30 tot 12.00 uur. Binnenkomen graag rond 10.15 uur, dan ben je op tyd voor de start! De entree is één euro met limonade erbij. Club op Woensdag: woensdag 27 september De Club is er voor iedereen van 9 tot en met 11 jaar! Van 14.00 tot 17.00 uur staan de zes spelcompu ters klaar en is de muziek aan. Misschien ben jij wel de Dj voor vandaag. Maar je kunt ook darten, tafeltennissen, poolbiljarten, inter netten of zelfs knutselen. Uiteraard kun je ook met de game-cube op groot scherm spelen. Nieuw! Zaterdag 30 september: Disco! Speciaal voor kinderen van De Club! Conquista is open van 19.00 tot 22.00 uur, in de tienerruimte. Jullie kunnen lekker muziek luisteren, maar ook gamen en computeren. Iedere laatste zaterdagavond van de maand is er een activiteit. Club X-tra: vrijdag 29 september: Disco! Lekker dansen en luisteren naar de nieuwste muziek dus! Maar je kunt ook lekker internetten en spe len op de vele pc's met en tegen elkaar. Club X-tra is voor tieners van 12 tot en met 16 jaar en is geopend elke vrydag- en zaterdagavond van 19.00 uur tot 23.00 uur (uitgezon derd de laatste zaterdag van de maand). Zaterdag 30 september: deze week gesloten voor Club X-tra! CONQ Café: vrijdag 29 en zaterdag 30 september Het café is geopend voor jonge ren vanaf 16 jaar, van 20.30 tot 01.00 uur. Een prachtplek om je -te vermaken, met onder andere tv; poolbiljart; darten; videogames en internetten. LIMMEN - Dit jaar heeft de col lecte Kankerbestrijding afdeling Limmen het bedrag van 3.954.18 opgebracht. Door de enorme inzet van 58 vrijwilligers en gulle gaven van de Limmers is het bedrag hoger dan vorig jaar. Afdeling Limmen is de collectan; ten bijzonder dankbaar voor de inzet. Wilt u collecteren of op andere wijze iets betekenen voor het KWF fonds, dan kunt u zich aanmelden bij Coby van Wees, tel. 072-5055810 of bij Lida Meegdes, tel. 072-5054083. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen al gevonden en verloren. De goede ren zijn gevonden en verloren tus sen 18 en 25 september. Verloren in Castricum: Sleutels lx, dameshorloge goud, band metaal met goud, camera Sony digitaal Still DSC-P92, inva- lidekaart, GSM Nokia goudkeurig, spijkercolbertje meisje, lichtblauw kindervest met rode vlinder, zwar te portemonnee met onder ande re geld en rijbewijs, horloge zil ver/goud vierkant klokje. Gevonden in Castricum: Sleutels 3x, roze babyschoentje, leesbril zilverkleurig montuur in aluminium koker, zilveren ketting met hartje, paarse fiets, kinder fiets Mickey Mouse, kinderfiets Big Boy, gele tas met sportkle- ding, sporttas Tommie Hilfinger. CASTRICUM - Op zondag 1 okto- ber zal De Soos in het teken staan van muziek en gezelschapsspel len. Vanaf 14.00 uur zijn mensen met en zonder beperking welkom in Café Centraal in Castricum. Allerlei spellen staan op het pro gramma: van Ganzenbord tot kaartspelen en Mens-erger-je-niet. Ook is er tijdens De Soos gele genheid te luisteren naar of te dansen op 'hits van toen en nu'. Wie wil darten of poolen kan ook bij De Soos terecht. Het adres van Café Centraal is Dorpsstraat 75, Castricum. Het café is toeganke lijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-657998. AKERSLOOT - Op zondagavond omstreeks 21.10 uur vond er op de A9 onder Akersloot een onge val plaats waarbij de bestuurder van een bedrijfsauto achterop een vrachtwagen met aanhang wagen reed. De bestuurder van de bestelwa gen gaf gas en reed met gedoof de lichten weg. De gewaarschuwde politie wist de bestuurder ter hoogte van Haarlem aan de kant te zetten. Hierna ging de 43-jarige Alkmaarder er rennend vandoor, en moest de politie ook nog een sprintje trekken. De man bleek een alcoholpromilage te hebben van 525 ug/1. Dat is ruim twee maal boven het wettelijk toege stane maximum. De man kreeg een proces-verbaal wegens rij den onder invloed en verlaten van de plaats van het ongeval.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 137