Rabobank GCH Heiloo Open voor herhaling vatbaar Hole in one ultieme doel van iedere golfer In enkele maanden van idee tot uitvoering Bent u al lid? 22 Winnaar Ron Verschoor: De prijzen 27 SEPTEMBER 2006 UITKIJKPOST IskIbISSh ADVERTENTIE Met een hole in one op hole zes eiste Ron Verschoor de over winning voor zich op in het eerste Rabobank GCH Heiloo Open. Deze grandioze slag leverde hem vier punten op waarmee hij op de beslissende voorsprong kwam en Evert van Nass achter zich liet op de tweede plaats. Het was zijn eerste hole in one. Verschoor: "Het is een droom en het ultieme doel van iedere golfer om eens een hole in one te slaan. Eén op de achtduizend golfers is dit geluk beschoren en het is natuurlijk helemaal geweldig als dit in een wedstrijd gebeurt." De eer ste Heiloo Open-winnaar is tamelijk verslingerd aan de golfsport. Want dat het een sport is behoeft bij Verschoor geen betoog. "Wie niet bekend is met golf, is snel geneigd om het spel te onderschatten. Het is geen sport met grote fysieke inspanning zoals voetbal, tennis of bijvoorbeeld wielrennen. Maar over achttien holes loop je gauw vier tot vijf uur en dan is het een hele kunst óm bij ieder slag uiterst geconcen treerd te blijven." Met Sluispolder als home course trekt Verschoor er regelmatig op uit naar andere banen. Hij speelt veel toernooien en zoekt vaak mooie banen op. Gevraagd naar zijn favoriete baan aarzelt Ron Verschoor even, maar meldt dan beslist dat dat de Hilversumse is. Hij heeft een voor keur voor de klassieke banen van Nederland: De Pan in Zeist, de Noordwijkse, De Kennemer, hij kent ze allemaal. Midden jaren tachtig, Verschoor was toen tennisleraar, kwam golf in opkomst door de banen in Spaarnwoude en Sluispolder. Hij werd toen getroffen door een virus dat hem niet weer heeft verlaten. Door goed te kijken hoe de toppers In beide klassen viel een prima prijzenpakket te winnen. Ie prijs: Golfarrangement twv van 500,- 2e Prijs: Rabo WK Cruiser (fiets in hippe uitmonstering) 3e Prijs: Cheque American Golf twv 100,- Hole in one Weekend met een Renault naar keuze in combinatie met een golfarrangement Longest drive en neary twaalf prijzen, zes op beide dagen, ieder twv 25,- De prijzen werden beschikbaar- gesteld door Rabobank West- Kennemerland, Reisbureau Toerkoop Zonvaart, Renault Bleeker, American Golf en Golfschool Ivar van der Moolen. Ook na de euforie van het eerste uur kan met een tevreden blik worden teruggekeken op het eerste Rabobank GCH Heiloo Open. Niet voor niets deelde stuurgroepvoorzitter Hilbrand Klijnstra bij de prijsuitreiking heel wat complimentjes uit aan de deelnemende partijen. De kroon op het toernooi was natuurlijk de hole in one van winnaar Ron Verschoor, een prestatie die iedere golfer tenmin ste eens hoopt te beleven. Op zaterdag speelden 210 deel nemers een kwalificatieronde. Precies half negen sloeg Jan Pepping uit Akersloot - de winnaar in de 'hogere' klasse - de eerste bal van de tee van hole één. Vervolgens ging er iedere tien minuten een flight van vier deelnemers van start tot half zes aan toe. Dat betekende op zaterdag de hele dag een grote drukte in de baan, vooral omdat sommige deelnemers erg gehecht bleken aan hun bal en daarom te lang bleven zoeken. Er werd gespeeld in twee klassen, één klasse met deelnemers met een handicap tussen 1,5 en 26,4 en een klasse met handicappers van 26,5 tot 36. Van iedere klasse gingen de 27 best geklasseerden over naar de finales op zondag. Uit het gegeven dat het op de finaledag een heel stuk rustiger was in de baan, mag worden afgeleid dat in de finales wel wat meer deelnemers toegela ten hadden kunnen worden. Dat is een punt dat bij een volgende editie zeker zal worden overwogen, aldus wedstrijdleider Ton Noords. De finales verhepen dan ook gesmeerd, hetgeen was te danken aan de prima organisatie, maar ook aan het goede weer dat het hele weekend standhield. In de klasse tot handicap tot 36 ging de overwinning met 40 sta- blefordpunten naar Jan Pepping uit Akersloot. In deze klasse werd de eer van de organiserende Golf en Countryclub Heiloo hooggehouden door bestuursvoorzitter en lid van de stuurgroep Bram Dieleman. Hij scoorde slechts één punt min der. Met 37 punten werd R. van der Eijk derde. De kleine verschillen geven duidelijk weer hoe spannend deze finale was. De gebruikelijke prijzen voor de longest drives en de neary - de bal die van de afslag op hole zes het dichtst bij de pin wordt geslagen - kwamen op naam van Ina van Duuren-Kaandorp (longest Het idee werd in 2005 geboren, maar in het voorjaar van dit jaar werden de plannen echt serieus en werd er een organi serende stuurgroep geformeerd. Deze ging op 30 mei van start. In goed drie maanden werd het eer ste Rabobank GCH Heiloo Open op poten gezet en uit de reacties van vele kanten mag worden opgemaakt dat het evenement voor herhaling vatbaar is. Winnaar Ron Verschoor, die ervaring opdeed in een grote reeks toernooien: "De organisatie was perfect, de opvang van de deel nemers, de forecaddies in de baan, het pakketje met polo, ballen, hand doekje, het was allemaal prima voor elkaar. Ook de parkeerregelaars, aan alles was gedacht, dat maak ik wel anders mee". Het 'wedstrijdgebeuren' was in goede handen bij Ton Noords, een ervaren rot op dit gebied. De gang van zaken in de baan werd geleid door Robert Slinger, terwijl alle zaken eromheen werden geregeld door Dolf Brest van Kempen, Bram Dieleman en het secretariaat van GCH. Sponsorzaken werden gere geld door Loek Schoorl en Arnoud Mars, de financiën door Maarten de Boer en stuurgroepvoorzitter Hilbrand Klijnstra. Voor de clinics tekende Ivar van der Moolen; Jeroen van den Bogaerde voor de horeca. Communicatie tenslotte was in goede handen bij Arnoud Mars en Bert Beijers. Slechts zeven bijeenkomsten waren er nodig om tot een mooi toernooi te komen met clinics ter kennisma king voor belangstellenden die zelf wel eens een golfclub wilden vast houden en de aanwezigheid van golfstokkenfabrikant PING met materiaal dat iedereen op de driving range kon uitproberen. Hiervoor bestond grote belangstel ling, de hele zaterdagmiddag ston den belangstellenden in de rij om drivers en ijzers uit te proberen. Ook voor de clinics bestond veel animo. De drie geplande sessies van ca twee en een half uur waren alle drie helemaal volgeboekt met iedere keer zo'n 20 deelnemers. Zij kregen niet alleen uitleg over een goede swing, een juiste beginstand en bal behandeling, ook konden zij een kort circuit van zes holes spélen. Deze waren speciaal voor deze gelegen heid gecreëerd op de driving range. Hilbrand Klijnstra en Bram Dieleman krap twee punten voorbleef. Ton Huijsmans evens lid van de organi serende club werd derde met 37 stablefordpunten. Maaike de Boer eiste als erkend longhitter de longest drive bij de dames voor zich op. Bij de heren deed Ruud de Jong dat. De neary kwam op naam van Enneus Lodewijk. -hun slagen maken, heeft Verschoor zich het golfspel eigengemaakt. Nog steeds heeft hij die bekende drive van veel golfers. 'Als ik een ronde hebt gelopen wil ik meteen een nieuwe ronde om te zien of ik mijn score kan verbeteren." Verschoor staat op het punt om met een tiental maten uit Heiloo naar Oostenrijk te vertrekken. Al bijna tien jaar gaan ze samen op herfsttour. Het golfweekend inclu sief een Renault naar keuze, de prijs die Verschoor won met zijn eerste plaats in Heiloo, moet nog even wachten. Door mutaties in ons ledenbestand is er bij de GCH de mogelijkheid ontstaan om per 1 januari 2007 üd te worden. Onze prachtige baan en overige faciliteiten moeten toch een uitnodiging zijn om hierover contact met ons op te nemen. Maak vrijblijvend een persoonlijke afspraak voor verdere informatie en bel hiervoor: Afdeling Ledenwerving: 072-5332275 (Just auf dem Brinke) of Secretariaat GCH: 072-5054540 hier wordt u verder verwezen) drive dames), Erno Levering Cong est drive heren) en Henk Dekker (neary). Op zondagmiddag werd de finale gespeeld in de klasse 'handicap 1 5 - 26,4'. Ook hier waren de ver schillen uiterst klein. Door een fantastische hole in one kwam de eerste prijs in handen van Ron Verschoor, die nummer twee Evert van Nass, bestuurslid van GCH,

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 138