Spannende tweede carrière bij brandweer Heiloo 14 W$jm De brandweer van Heiloo is een wervingsactie voor nieuwe vrijwil ligers gestart. Iedereen die geïnteresseerd is in een zinvolle tijdsbe steding en een uitdagende hobby is bij de brandweer aan het goede adres en van harte welkom om eens een kijkje te komen nemen op de kazerne. Brandweercommandant Martin Lambert: "De afgelopen jaren is een aantal vrijwilligers met pen sioen gegaan. Om het brand weerkorps van Heiloo en het niveau van de dienstverlening op peil te houden, is nieuwe aanwas hard nodig. Om te laten zien wat het werk bij brand weer Heiloo inhoudt, willen we iedereen die geïnteresseerd is in het werk van de brandweer uit nodigen om eens langs te komen bij brandweer Heiloo. Rode auto's, loeiende sirenes en blauwe zwaailichten is vaak het eerste beeld dat het woord 'brandweer' oproept. Maar het werk van de brandweer houdt meer in dan dat." Niet alleen bij brand in de weer Als er een brandweerpieper afgaat, kan er van alles aan de hand zijn. Bijna de helft van alle alarmoproepen die de brandweer ontvangt, heeft niets met brand te maken. Ook bij stormschade, wateroverlast, rampen, ernstige verkeersongelukken en bij men sen en dieren in nood wordt de hulp van de brandweer ingeroe pen. ÉÉI-i bloemenzaak Monique op het par keerterrein tussen Westerweg 252 en 258. De noodwinkel is tijdelijk noodzakelijk in verband met de voorgenomen nieuwbouw op de locatie Westerweg 252-254. De te verlenen vergunning zal gelden voor een instandhoudingstermijn van 12 maanden na de start van de bouw werkzaamheden. Ter inzage Het verzoek van Woonwaard Noord- Kennemerland ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 31 augustus 2006 gedurende twee weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks- balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na telefonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stuk ken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschrif ten schriftelijk gemotiveerd ziens wijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wet houders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Is werken bij de brandweer iets voor jou? Als brandweerman of -vrouw kun je iets voor de gemeenschap betekenen. Je bent getraind én hebt de juiste uitrusting om mensen en dieren in nood te hel pen. Daarnaast is het natuurlijk spannend werk. Martin Lambert: "Je kunt nooit voorspellen wan neer het alarm afgaat. En als dat dan gebeurt weet je meestal niet wat je te wachten staat en ga je geconcentreerd aan de slag met je team. Ook na het werk ben je een team: je maakt samen din gen mee en steunt elkaar door dik en dun." Wat vraagt de brandweer van een vrijwilliger? Martin Lambert: "We zoeken vrij- willigers die wonen en bij voor keur werken in Heiloo. Met 'bij voorkeur' bedoelen we dat je ook welkom bent als je net buiten de grenzen van Heiloo of in ploe gendienst werkt. We kijken naar de persoonlijke situatie van een vrijwilliger. Je leeftijd ligt tussen de 18 en 40 jaar en je kunt reage ren op een alarmering als je beschikbaar bent. Dit betekent dat je dus niet verplicht bent om te komen, maar dat je komt als je kunt. Daarnaast heb je als vrijwil liger toestemming van je werkge ver om tijdens werktijd inzetbaar te zijn. Ook hier geldt dat de situ atie op het werk het wel moet toelaten dat je komt na een alar mering. Tot slot neem je deel aan Afgegeven bouw- en sloop vergunningen Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermel de bouw- en sloopvergunningen ver leend: Curtiuslaan 17, reg.nr. 2006/0265 vergroten bijgebouw verzending: 25 augustus 2006 De Blinkenlaan 20, reg.nr. 2006/0222 bouwen berging verzending: 25 augustus 2006 Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouw- of sloopvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na verzen ding van het besluit een gemotiveerd de wekelijkse oefenavond op dinsdag en ben je bereid om benodigde opleidingen te vol gen." Wat heeft de brandweer te bieden? Ten eerste natuurlijk dankbaar en interessant werk in een hecht team. Het korps van vrijwillige brandweermensen bestaat op dit moment uit 36 leden. Dit zijn 31 mannen en 5 vrouwen. Iedere vrijwilliger ontvangt een vaste jaarlijkse vergoeding. Ook zijn er uurvergoedingen voor het volgen van opleidingen, het beschikbaar zijn en het uitrukken. De oplei dingen die je gaat volgen, wor den geheel vergoed. Als lid van brandweer Heiloo ben je ook lid van de personeelsvereniging. De vereniging organiseert regelma tig gezellige activiteiten voor de leden, partners en kinderen. Kortom, tegenover de inzet van de vrijwilliger staan uitstekende arbeidsvoorwaarden. Brandweercommandant Martin Lambert: "Voor mij staat de vrij willige brandweer voor: team work, sociaal, samenwerken, hulpvaardigheid, actie, onver wachte gebeurtenissen, kortom een wereld op zich. Om goed op het brandweerwerk voorbereid te zijn, is een goede opleiding ver eist. Je bent als vrijwilliger bij de brandweer dus een professionele teamspeler." De deur staat open Ben jij die nieuwe collega die we zoeken? Dan zien we je graag een keer langskomen in de brand weerkazerne aan het Rosendaal 2a! Het is mogelijk om zonder afspraak langs te komen op de kazerne aan het Rosendaal 2A. Iedere werkdag tussen 8.00 en 17.00 uur is er altijd iemand aan wezig op de kazerne om vragen te beantwoorden en er ligt voor geïnteresseerden een informatie pakket klaar. Ook is het mogelijk om een oefenavond bij te wonen die iedere dinsdag plaatsvindt. Omdat de oefeningen vaak bui ten de kazerne worden gehou den, is het aan te raden om 19.30 uur aanwezig te zijn. Open dag Het is mogelijk om meer van de brandweer te weten te komen tijdens de Open dag van brand weer Heiloo en de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) van de gemeente. Deze dag vindt plaats op 9 september van 11.00 uur tot 16.00 uur op de terreinen van de afdeling BOR en de Brandweer (Rosendaal 2 en 2A). Het uitgebreide pro gramma van de Open dag staat elders op deze gemeentelijke informatiepagina's. Tijdens de Open dag worden diverse demonstraties gegeven en kun je kennis maken met het mate riaal en de vrijwilligers van de brandweer. Een mooie gelegen heid om meer te weten te komen over het vrijwilligers werk bij brandweer Heiloo! Meer informatie Wil je nu al wat meer over het brandweerwerk te weten komen, dan kun je de sites www.brandweerheiloo.nl, www.brandweer.nl of www.nifv.nl bezoeken of con tact opnemen met een mede werker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. WIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊEÊBÈÈÊÊlÊÊÊSBBÊÊÈaÊÊÈÈÈÊÊIi bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. De datum van verzending vindt u onder de omschrijving van het bouw- of sloopplan. Een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Indien er spra ke is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstgenoemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie De genoemde bouw- en sloopplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer (072) 535 66 66. Verleende uitritvergunningen Het college van burgemeester en wet houders heeft de volgende vergun ning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoe ve van het perceel Ewislaan 51. Ter inzage De uitritveigunningen met de bijho rende stukken liggen ter inzage in het 30 AUGUSTUS 2006 UITKIJKPOST Heiloo contact .as.w.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 14