Financiële positie gemeente Heiloo gezond Nieuwe cursus EHBO 'Je kunt jezelf helemaal in oude verhalen verliezen' H E I L O O 3 Waargebeurde verhalen gezocht voor het 'Geheugen van Heiloo' Topprestaties bij sponsorloop Kevin Croon UITKIJKPOST OKTOBER 2006 -Heeft opgefvaaVjttf HEILOO - Nadat al het bij elkaar gerende sponsorgeld was opgehaald, heeft een aantal kinderen, als afvaardiging van alle lopers, het geld overhandigd aan de familie Croon. Het enorme bedrag van 3907,94 is een grote verrassing, en ze hebben alle spontane reacties en het meeleven van de hele buurt als hartverwarmend ervaren. Ook de organisatie heeft met verbazing toegekeken hoeveel 92 enthousiaste kinderen bij elkaar kunnen lopen. Dankzij de sponsors en vrijwillige medewerking van velen, komt 100% van het opgehaalde bedrag ten goede aan de dolfijntherapie van Kevin. Eigen foto De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op 12 september zou de EHBO-vereniging Heiloo weer met een nieuwe cursus voor het Eenheidsdiploma EHBO, reanimatie en verband leer van start zijn gegaan. Helaas is door te weinig aanmel dingen deze cursus voorlopig uitge steld tot een nader te bepalen tijd stip. De vereniging is op zoek naar mensen die hun EHBO diploma wil len gaan halen. Uiterlijk in januari 2007 wil men van start gaan als er voldoende aanmeldingen zijn. De lesavonden zijn wekelijks, met uit zondering van de vakantietyd, op de dinsdagavond en vinden plaats in de vergaderzaal van de Badmin- tonhai, Het Zevenhuizen 46 te Heiloo. Voor nadere inlichtingen en opgave kunt u terecht bij Martin Vogelsangs, tel. 072-5338645 of mail naar martin.j.g@kpnplanet.nl. •Vervolg van voorpagina Met de provincie is de afspraak gemaakt dat Heiloo vanaf 2008 eèn sluitende begroting heeft. Mede door maatregelen genomen in de afgelopen jaren is dit gerealiseerd. De volgende voorstellen voor nieuw beleid of intensivering van al in gang gezet beleid zijn opgeno men: Verzwaring van de taken in het kader van veiligheid: De Nederlandse gemeentes zijn de afge lopen jaren geconfronteerd met steeds hogere eisen op het gebied van veiligheid. Dit geldt zowel voor brandweerzorg als voor rampenbe strijding en veiligheidsbeleid. Bij de (vrijwillige) brandweer vindt een professionaliseringsslag plaats. Daarnaast moeten de controles van brandveiligheid in gebouwen fre quenter en grondiger. De gevolgen van de hogere eisen zijn ook in Heiloo duidelyk merkbaar. Ook op het gebied van veiligheidsbeleid en rampenbestrijding krijgt de gemeen te een steeds grotere taak te vervul len. Wet Maatschappelijke ondersteuning De nieuwe wet, die op 1 januari 2007 wordt ingevoerd, zorgt ervoor dat de gemeente de regie- en beleidsfunctie krijgt voor een aantal nieuwe taken. Via een integratie-uit kering die opgenomen is in het gemeentefonds worden door het ryk dé benodigde financiële middelen beschikbaar gesteld. Dit budget bedraagt voor de gemeente Heiloo zo'n 1,3 miljoen. De definitieve landelijke prognoses van de kosten en opbrengsten worden pas eind 2006 afgegeven; daarna worden de budgetten voor de WMO door het rijk vastgesteld. In het kader van het minimabeleid wordt een uitbreiding van de voor zieningen voor minima voorgesteld. Dit zal structureel tot een kostenstij ging van 45.000 leiden. De inko mensnorm wordt opgetrokken naar 120%, waardoor de groep die in aanmerking kan komen aanzienlijk groeit. Bovendien wordt voorgesteld de eindejaarsuitkering te verhogen naar 225,-. Omdat Heiloo een van de weinige gemeentes is die een tegemoetkoming in de ziektekosten toepast, wordt de raad voorgesteld de regeling af te bouwen. Daartegenover staat dat meer men sen aanspraak kunnen maken op een bijdrage minimabeleid. Het gaat hier om actieve handha ving binnen de openbare ruimte, bij voorbeeld op de gebieden bouwen, milieu en veiligheid. Er wordt een systeem van actieve controle en handhaving opgezet. Voorgesteld wordt om dit allereerst in project- vorm op te pakken om zodoende ervaring op te doen en een goed beeld te krijgen van wat nodig is. Binnen dit handhavingsproject kan ook de handhaving van recreatiewo ningen worden voortgezet. Digitalisering In het kader van het project 'De Andere Overheid' dient de komende jaren een grote slag gemaakt te wor den met digitale dienstverlening en minder bureaucratie. Naar verwach ting zal het veranderingstraject twee jaar gaan duren. Daarna dienen de veranderingen te zijn verankerd in de organisatie. Behandeling door de gemeenteraad Maandag 6 november worden de algemene beschouwingen gehouden in de gemeenteraad over de pro grammabegroting 2007, het meerja renperspectief 2007-2010 en de belastingvoorstellen voor 2007 van de gemeente Heiloo. In de raadsver gadering van 9 november neemt de gemeenteraad besluiten over deze onderwerpen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. PlMW." -: Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - Kent u het verhaal van meneer Gerrit, een inwoner van Heiloo die in de tweede Wereldoorlog illegale krantjes drukte? Hij had een drukpers thuis staan, maar de letters waarmee de krant werd gezet, verstopte hij altijd diep onder de grond in zijn achtertuin. Aan de gebruikte letters kon een krant namelijk worden herkend en dat risico liep meneer Gerrit natuurlijk liever niet. In navolging van Amsterdam, het drentse Gieten en het dichterbij gelegen Heemskerk, worden nu ook oude, waargebeurde verhalen over Heiloo en zijn bewoners opgete kend. Iedereen die bijzondere gebeurtenissen heeft meegemaakt of verhalen er over uit de overleve ring kent, kan er nu voor zorgen dat ze niet verloren gaan. De man die hiertoe het initiatief heeft genomen, is Willem Broer, die sinds een aantal jaar midden tussen het groen en de polders van Akersloot woont. Ondanks de rust van zijn omgeving, is Willem een bijzonder actieve man. Tijdens bij voorbeeld zijn computerlessen aan ouderen, ontdekte hij dat verschil lende plaatsen in Nederland al bezig zijn op internet plaatselijke verhalen vast te leggen. Dat bewoog hem er toe voor Heiloo - tenslotte een plaats met een rijke historie - een zelfde initiatief te ontplooien. Nadat hij hierover contact had gezocht met het ouderenwerk en de biblio theek, bleek dat deze beide organi saties onmiddellijk de waarde en de mogelijkheden van het plan inza gen. Aangezien hij het onmogelijk alle maal alleen kan doen, is Broer bezig met het inwerken van zogeheten 'verhalenverzamelaars'. De verhalen worden nameüjk op verschillende manier vergaard. Niet alleen kan dat via internet, ook is het mogelijk een verhaal in je eigen woorden te vertellen waarbij het wordt opgete kend door één van de verhalenver zamelaars. Zelf schrijven mag uiteraard ook. Uitgangspunt is dat het verhaal maximaal 300 woorden bevat. Langere verhalen worden in afleveringen 'geknipt'. Wat voor verhalen komen nu in aanmerking voor het 'Geheugen van Heiloo'? „Alle verhalen die echt gebeurd zijn, die je zelf hebt meege maakt of die je hebt gehoord van iemand die het zelf heeft meege maakt" legt Willem Broer uit. „De bedoeling is dat er een tijdsbeeld ontstaat en een actieve uitwisse ling." De bijbehorende website is al in de lucht, maar wordt de komende periode verder uitgebreid en aange past. De loop naar de site zit er al aardig in, getuige de 1300 hits van de afgelopen twee weken. Er staat al een tiental verhalen op stapel, maar dat is hopelijk nog maar het topje van de Heiloose ijsberg. Broer droomt ondertussen van een stortvloed aan verhalen, die wellicht in een later stadium kunnen worden gepubliceerd. „Je kunt je er helemaal in verhezen" lacht hij en ik hoop dat dat ook voor anderen gaat gelden!" Kent u misschien een aardig Heiloos' verhaal dat niet verloren mag gaan? Een verhaal dat een beeld schetst van lang of recent ver vlogen tijden? Neem dan contact op met de bibliotheek van Heiloo, tel. 072-5330670, de stichting Ouderenwerk, tel. 072-5331297 of de website: http ://heiloo .geheugenvan. com. „De bedoeling is dat er een tijdsbeeld ontstaat en een actieve uit wisseling", aldus initiator Willem Broer. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 151