Elckerlyc in organisatie van Freinetsymposium Dancing with Eensgezindheid Inloop-koffieuurtje gezelschapsbank Herfstigheid in het Heilooër Bos HEILOO Activiteiten Nivon Heiloo POLITIEBERICHTEN Buitenspiegels vernield Verkeerscontrole Parkeercontrole Verkeerscontrole Vernieling personenauto Fietsenverkoop Bovenbouwleerlingen gewezen op gevaren 'dode hoek' UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2006 HEILOO - Op basisschool Elckerlyc wordt, sinds de oprichting in 1984, volgens de principes van de franse peda goog Celestin Freinet (1896- 1966) gewerkt. Alle ideeën van Freinet komen, voort vanuit een aantal grondgedachten: Behandel kinderen met respect, je HEILOO - Op vrijdagavond 6 okto ber houdt de heer Piet Vierbergen voor de geologie-afdeling van het Nivon Heiloo een lezing met dia's over de Baltische Staten. De Baltische landen of Baltische staten zijn de landen aan de oostkust van de Oostzee (of: Baltische Zee). Het zijn van noord naar zuid en in oplo pende grootte Estland, Letland en Litouwen. Ze worden wel tot Noord-Europa gerekend, maar ook wel tot Oost- Europa. De heer Piet Vierbergen heeft door deze drie staten gereisd en deze bekeken vanuit een geolo gisch oogpunt. Zoals gebruikelijk kunnen ook niet-leden van de geo- groep en/of het Nivon de lezing bij wonen. Plaats: Cultureel Centrum het Open Huis, Heiloo (boven het winkelcentrum), zaal zes, aanvang: 20.00 uur. Kosten: geo-leden gra tis; Nivon-leden E 2,-; anderen E 3,-; jongeren E 1Voor info: tel. 072-5333127. Singapore van vissersdorp tot stadsrepubliek Op zaterdagavond 7 oktober ver zorgt de heer Henk Joustra voor het Nivon in Heiloo een lezing over het ontstaan en de ontwikkeling van Singapore van vissersdorp op een eilandje voor de punt van Malakka tot onafhankelijke stadsre publiek en wereldstad. Zijn vrouw en hij hebben daar van 1978 tot 1982 gewoond en gewerkt. Voor de pauze vertelt Henk over de boeiende geschiede nis en de rol die Raffles, Nederland, Engeland en Maleisie daarbij hebben gespeeld. Ook gaat hij in op de strategische positie in Zuid-Oost-Azie en de totstandko ming als zelfstandige staat onder de leiding van Lee Kwan Yoe. Na de pauze wordt aan de hand van dia's een stadswandeling gemaakt door het Singapore van vandaag. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo. Aanvang: 20.00 uur. Kosten: Leden E 2,-, anderen E 3,-, jeugd E 1,-. Het Trefpunt ligt nabij het NS-station (westzijde) in Heiloo en is goed toegankelijk voor rolstoelers. In verband met de te reserveren plaatsruimte gaarne vooraf opgeven bij Reina Mulder (tel. 072-5333127) of bij Ina Bennen (tel. 072-5336427). Chauffeurs Vereniging Friesland HEILOO - Zondagavond 24 sep tember werden op de Holleweg de buitenspiegels vernield van 4 bestelbusjes en 2 personenauto's. Omstreeks datzelfde tijdstip werd ook de buitenspiegel vernield van een personenauto die op de Vinkenbaan stond geparkeerd. HEILOO - Op maandagochtend 25 september werd tussen 08.00 en 08.45 uur gecontroleerd in Boekenstein. De controle vond plaats in de nabijheid van de scholen in de wijk. Tydens de controle werden zes bekeuringen uitgeschreven voor het niet dra gen van de autogordel. HEILOO - Op woensdag 27 sep tember werd in het parkeerzone- gebied rond het winkelcentrum 't Loo gecontroleerd op het gebruik van de blauwe parkeerschijf. Vijf bekeuringen werden uitgeschre ven. Tijdens een parkeercontrole die gehouden werd op donderdag 27 september werden in totaal vijf bekeuringen uitgeschreven. HEILOO - Op woensdagochtend 27 september werd tussen 08.15 en 08.45 uur gecontroleerd op het parkeergedrag en autogordelge- bruik bij de De Hucht. Twee bestuurders werden bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. HEILOO - Tussen zondagavond 24 en dinsdagmiddag 26 septem ber werd een personenauto van het merk Opel type Astra vernield die op het Land van Maat stond geparkeerd. Met een scherp voor werp werd een van de banden lek gesneden. HEILOO - Op zaterdag 7 oktober vindt op het politiebureau van Heiloo de periodieke fietsenver koop plaats. De aangeboden fiet sen kan men vanaf lO.OOuur bekij ken. De veiling begint om 10.30 uur. De verkoop is uitsluitend bedoeld voor benadeelden die niet verzekerd waren voor de diefstal van zijn of haar fiets en die bij de aangifte een aankoopcertificaat uitgereikt hebben gekregen. Gevonden voorwerpen van 25 september tot en met 1 oktober: Enkele sleutels - blauwe school tas met sportkleding - kinderswe ater Adidas grijs/blauw. krijgt het terug. Geef kinderen je vertrouwen, je krijgt het terug en, kinderen kunnen heel veel vanuit zichzelf. Bij deze gedachten ontwik kelde Freinet een aantal ideeën en één daarvan is dat het goed is als kinderen echt en zinvol werk doen. En dat is precies wat de bovenbou- wers doen als ze helpen bij de orga nisatie van het Freinetsymposium in Utrecht op vrijdag 6 oktober, 's Ochtends ontvangen zij de congres gangers met zelfgemaakte badges, met daarop de namen van de deel nemers. Om 11.30 uur voeren zij een zelfgemaakt theaterstuk op, gebaseerd op het kinderboekje 'Tony de Wees', dat in 1930 door Freinet is geschreven. 's Middags verzorgen zij workshops, waarbij zy naast Powerpoint- presentaties over het werken op Elckerlyc en studies over onder andere chocola en Peru, met de deelnemers 'Vredeskinderen' maken, die verkocht worden ten bate van Unicef. Ze zijn al een aan tal weken erg druk met de voorbe reiding, om alles zo goed mogeüjk te laten verlopen. HEILOO - Op zaterdag 4 novem ber geeft muziekvereniging Eensgezindheid een najaarsconcert in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord Heiloo met het thema 'Dancing with Eensgezindheid'. Vanaf 20.00 uur verzorgen zowel het leerlingenor kest als het grootorkest van Eensgezindheid een swingend optreden, tezamen met enkele gedi plomeerde dansparen uit Heiloo en omstreken. De muziek die deze avond de revue zal passeren, zal ook volledig gebaseerd zijn op het thema dans, variërend van een ori ginele Argentijnse tango tot en met de opzwepende Ierse volksdansmu- ziek. De dansparen zullen tijdens dit concert diverse shows geven met originele dansen uit de categorie ballroom en latin. Na afloop van het concert wordt er een bal gehouden, waarby ook het pubhek in de gele genheid wordt gesteld de nodige danspasjes te maken. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door Dansschool Ranzijn uit Heiloo. De kaarten van E 5,- per persoon, zijn op zaterdag 4 november te verkrij gen aan de zaal van het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen gratis toegang. Verdere informatie over dit concert en het programma is binnenkort te lezen via de website www.mv-eensgezindheid.nl of is te verkrijgen via het informatienum mer 072-5334851. HEILOO - Op initiatief van de gemeente Heiloo werd op 2 en 3 oktober het tweejaarlijkse vrachtwa genproject voor de bovenbouwgroepen van de basisscholen gehouden. Het doel van dit project is kin deren van de groepen 7 en 8 te wijzen op en inzicht te geven in de gevaren die vrachtwagens in het verkeer met zich mee kunnen brengen. De nadruk werd gelegd op de gevaren van de 'dode hoek'. Dit werd gedaan met behulp van een tot leslokaal omgebouwde vrachtwagen, die twee dagen voor de ingang van het gemeentehuis stond. Aan de hand van verschillende filmpjes waarin levensechte ver keerssituaties werden nagebootst, werden de gevaren duidelijk gemaakt. Klaas Hoekstra, een van de twaalf vrijwilligers van Chauffeurs Vereniging Friesland, toonde de kinderen vervolgens wat een bus- of vrachtwagenchauffer vanuit zijn cabine wel, maar ook wat hij vooral niet kan zien in zijn spiegels, met alle gevolgen van dien. De Chauffeurs Vereniging Friesland is met 400 leden de grootste chauf feursvereniging in Nederland en verzorgt sinds 1995 voorlichting met betrekking tot de rol van vrachtwagens en bussen in het verkeer. Momenteel rijden drie grote trucks door heel Nederland en heeft de vereniging ongeveer 30.000 kinderen in de wagens gehad. Foto: Uitkijkpost HEILOO - Dinsdag 10 oktober houdt de Gezelschapsbank een inloop-koffieuurtje vanaf 10.00 uur in het Trefpunt aan de Abraham du Bois-hof- 2 in Heiloo. Geïnteresseerden vanaf 50 jaar die het leuk vinden om nieuwe men sen te leren kennen om op vriend schappelijke basis iets te onderne men zijn welkom. Vorige koffie-uurtjes werden goed bezocht en er zijn al leuke blijvende contacten uit voortgevloeid. Mét name op de zondag zijn mensen regelmatig op zoek naar één of meerdere personen om samen bij voorbeeld even naar het strand rij den, te wandelen om deze door gaans saaie dag gezellig door te komen. Ook zijn er een aantal men sen die graag stijldansen. Momenteel zijn er meer vrouwen dan mannen ingeschreven bij de Gezelschapsbank. Heren die graag nieuwe mensen willen leren kennen worden bij deze uitgenodigd te rea geren. Mensen die het leuk vinden om activiteiten te bedenken voor de inloop-koffieuurtjes en ontmoe tingsmiddagen zijn tevens welkom. Het is bij de Gezelschapsbank ook mogeüjk om een anonieme adver tentietekst te plaatsen in een krantje dat drie keer per jaar wordt uitgege ven. U kimt zelf ook reageren op advertenties en wordt door coördi nator Monique van Ling met de adverteerder(s) in contact gebracht. Iedere donderdag is er van 10.30 tot 11.30 uur een inloopuur voor vragen of inschrijvingen bij dé Gezelschapsbank. Ook kunt u dan telefonisch con tact opnemen (072-5331297) en vragen naar haar. Kijkt u ook eens op www.ouderenwerkheüoo.nl. HEILOO - Na een wel erg wisse lende zomer is ook de herfst nogal onvoorspelbaar. Dat zie je terug in de natuur, en daardoor weet je niet precies wat er te bewonderen valt als je een natuurwandeling plant. In oktober organiseert het IVN niet één maar twee-wandelingen in het Heüooër Bos: een op 15 oktober om 10.00 uur, maar eerder ook een op zaterdag 7 oktober, om 14.00 uur. Wat er te zien is hangt af van het weer, maar beide keren zijn er enthousiaste natuurgidsen om u rond te leiden en te vertellen over wat de herfst ook deze keer weer boeiend maakt. De wandelingen duren ongeveer twee uur en begin nen bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg. Van volwasse nen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1 ,- (graag gepast!). Voor nadere irüich- tingen kunt u beüen: 072-5325110.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 155