Theo en Tonny Meser exposeren bij Hema Symfonisch concert in Ter Coulsterkerk Grote namen in Buk Buk H E I L O O kfUVJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop Step Up BOEK VAN DE WEEK Marion van de CooMjk MZZLmeiden on tour Boek van de week: MZZLmeiden on tour €9.95 KORTOM Trio Tre Donne treedt op in Limmen UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2006 Tyler Gage (Charming Tatum) is een onsuccesvolle rebel, geboren in het kansarme gedeelte van Baltimore. Zijn droom om het te gaan maken, is zijn houvast om ooit te ontsnappen aan de donkere wol ken die zich boven hem samenpak ken. Nora (Jenna Dewan) heeft het beter getroffen als talentvolle balle rina van de Maryland School of Arts. Alleen een zoektocht naar de perfecte danspartner staat een glansrijke carrière nog in de weg. Als Gage wordt veroordeeld tot een werkstraf op Nora's school, ontpopt hij zich tot begaafd danser. Nora ziet wat in hem en zowel op als naast het podium vliegen de vonken ervanaf. Gage realiseert zich dat één spetterend optreden voor hem dé kans zal zijn om aan zijn zinloze leven te ontsnappen. De romanti sche dansfilm 'Step Up' is het debuut van Anne Fletcher als regis seuse. Eerder werkte ze voor een Hollywoodproducties als choreo grafe. Beide hoofdrolspelers komen net om de hoek kijken. Channing Tatum is begonnen als model en speelt sinds 2004 in films en tv- series. Jenna Dewan was voorheen danseres, een ervaring die bij deze filmrol goed van pas komt. MZZLmeiden is een onvergeteüjke reis vol spannende belevenissen. Joan, Hanna en Tanja mogen met hun vader en zijn band op tournee naar Rome! Terwijl Tanja nog snel haar vertrek uit het tehuis regelt en Hanna haar bezorgde ouders vertelt dat Jasper met haar meegaat, droomt Joan ervan om te gaan shoppen in Rome. Eenmaal in Italïe komen de meiden al snel voor aller lei verrassingen te staan. Zo ont dekt Tanja dat ze zangtalent heeft, merkt Hanna dat Jasper 'meer' wil dan alleen zoenen, wordt de band getroffen door een mysterieuze ziekte en komt Joan -erachter dat Hilke een geheime minnaar in Rome heeft.... Naarmate de tour vordert, gedraagt hun vader zich bovendien steeds vreemder. Het lijkt of hij dingen achterhoudt. Waarom doet hij zo geheimzinnig? Wanneer Joan per ongeluk de voi- cemail van haar vaders mobiele telefoon afluistert, krijgt ze de schrik van haar leven MZZLmeiden is genomineerd voor de Tina-Bruna Award 2006. door Marion van de Coolwijk voor Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo M KflH naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl HEILOO - Vrijdag 6 oktober wordt dé winterserie van de stichting Cultuurbevordering Witte Kerk Heiloo geopend met een schitterend symfonisch concert. Hoewel de meeste con certen plaatsvinden in de Witte Kerk, is ditmaal in verband met de grootte van het orkest en het ruimer aantal beschikbare plaatsen gekozen voor uitvoe ring in de Ter Coulsterkerk aan Holleweg 111 te Heiloo. Uitgevoerd worden het vierde pia noconcert van Ludwig van Beethoven, het vioolconcert in D- dur van Wolfgang Amadeus Mozart en de Symfonie nummer 35 (bekend onder de naam 'Haffner Symfonie'). Beethoven voltooide zijn vierde pianoconcert in 1806, dit jaar dus precies twee eeuwen gele den. In een aantal opzichten is dit werk voor die tijd baanbrekend te noemen. Talrijke vernieuwingen zijn te vinden op het gebied van harmo nie, modulatie, structuur en motief verwerking. Als geheel is het werk zeer lyrisch, zeer expressief. Het kan daarom het eerste romantische pianoconcert genoemd worden. Uitvoerenden zijn Het Nieuw Haags Ensemble met solistische medewer king van Gerard Boeters, piano en Antonin Rous, viool. Het orkest van ruim dertig leden bestaat uit jonge musici, die (vrij) recent zijn afgestu deerd aan het Koninklijk Haags Conservatorium en staat onder de bezielende leiding van dirigent Frank Zielhorst, die eveneens aan het zelfde conservatorium is afge studeerd. De in Heiloo wonende concertpianist Gerard Boeters, afgestudeerd aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam, is - mede door zijn medewerking aan de zomeruitvoeringen van The International Holland Music Sessions - geen onbekende in onze regio. Ook landelijk was hij regel matig te beluisteren in pianorecitals en medewerking bij orkestrale uit voeringen (ondermeer in De Doelen te Rotterdam en het Concertgebouw te Amsterdam). Violist Antonin Rous heeft zijn opleiding gehad aan de conservatoria van Brno en Praag en vervolgens zijn studie in Brussel bij Prof. Poulet voortgezet. Sinds 1976 speelt hij als eerste violist in het Koninklijk Concertgebouw orkest te Amsterdam. Kaarten voor dit cóncert zijn tevoren telefonisch te reserveren via tel. 072-5334804 en 072-5335852 en verkrijgbaar bij de boekhandels Deutekom en De Schrijverij in Heiloo of bij muziek handel Spanjaard, Koorstraat te Alkmaar. De toegangsprijs bedraagt 17,- (voor 65+, CJP en 13- 16,-). Het concert begint om 20.00 uur. Wanneer u vooraf wilt dineren, dan kunt u gebruik maken van het bestaande concertdiner (drie-gangenmenu in restaurant de Loocatie en toegang tot het con cert) voor een totale prijs van 35,50. HEILOO - Theo en Tonny Meser zijn twee geboren Amsterdammers die sinds 2001 in Heiloo wonen en op dit moment hun schilderijen expo seren in de Hema in winkelcen trum 't Loo. Na een cursus tekenen en diverse workshops aquarelleren zijn ze inmiddels redelijk gevorderd. „De rust die Heiloo uitstraalde onder vonden wij ook", begint Theo met een grap. „Een beetje creatief waren we al maar, maar met schil deren of tekenen hadden we weinig ervaring. Onze eerste schilder- en aquarelstukjes hebben we altijd bewaard, die waren echt grappig. Maar langzaam kwam er wel verbe tering in, mede door onze lerares Marianne Eugster uit Héiloo. Het leuke van deze hobby is, dat we het samen doen, dus gaan we voor het vierde seizoen elke woensdagavond per jaar ongeveer 15 a 16 avonden samen naar les. Heel gezellig, alles mag en niets moet, onder het genoot van koffie of thee. Thuis mag ik graag nog even door werken aan iets. Tonny zegt dan altijd: 'Theo stop er mee en draaf niet zo door, want je hebt ook nog een baan.' Het fijne van deze avonden bq Marianne is, dat als je zelf denkt:'hoe moet dat nu verder', zij je penseel overneemt en er voila een draai aan geeft en het goed komt met je aquarel! Wij vinden het erg leuk dat wij bij deze Hema mogen hangen. Niet omdat we wil len verkopen, maar om te laten zien dat ieder mens het in zich heeft iets moois te .creeëren. We hopen dat men dat ziet, over een drempel stapt en het ook gaat proberen. Wij hebben de afgelopen vier maanden in de Hema in de Mare gehangen, de reacties waren bijzonder positief en regelmatig volgde de vraag of we ook stukken wilden verkopen, gaaf hè?" Theo en Tonny Meser willen laten zien dat ieder mens het in zich heeft iets moois te creëeren. Eigen foto HEILOO - Wie dacht dat Buk Buk maar een klein jongeren- centrumpje in Heiloo is, heeft zich lelijk vergist. Buk Buk is namelijk naast jongerencen trum ook poppodium en daar staan 'grote namen' op het pro gramma. Afgelopen weekend stonden de mannen van The Opposites op het Bukpodium en op 4 oktober zal Intwine het Bukpodium onveilig maken. Hun eerste single 'Happy?' werd in 2002 een enorm succes, liefst 18 weken in de top 40 en een halfjaar in de top 100. Hun naamlo ze debuutalbum deed het erg goed. Intwine heeft zich definitief een plaats weten te verwerven in de top van de Nederlandse popscene Eigen foto Naast 'Happy?' werd van dit album maar liefst drie andere singles uitge bracht, namelijk: 'Way out', 'Get outta^my head" en 'Let me be'. In 2004 was Intwine verantwoordelijk voor de titelsong van de Nederlandse film 'De Dominee'. Met het tweede album 'Perfect" weet Intwine zich definitief een plaats te verwerven in de top van de Nederlandse pop/rock scene. Hun muziek is met de tijd vol- wassener geworden en als we Roger mogen geloven (gehoord op 3FM bij Giel Beelen) is hun nieuwe album, dat binnenkort uitkomt, ruiger en harder dan het vorige. Kaarten zijn in de voorverkoop voor 10,- te verkrijgen bij Centerdisc, Slimpad 36 te Heiloo en aan de deur voor 12,50 per stuk. De deuren gaan op 14 oktober om 21.00 uur open. Zaterdag 21 oktober is het de beurt aan Beef. Eigenlijk heeft Beef geen introductie nodig. Beef is een begrip. Beef staat voor vurige, aan stekelijke mix van Jamaicaanse stij len als ska, reggae, rocksteady en ragga. Beef heeft al verschillende malen op het Bukpodium gestaan en elke keer hebben de mannen Buk Buk op zijn kop gezet. Dat is ook waar Beef garant voor staat. Kaarten kun je in de voorverkoop voor 10,- kopen bij Centerdisc en aan de deur kost een kaart 13,-. De deuren gaan op 21 oktober om 21.00 uur open. Binnenkort verwacht in Buk Buk: 25. november: De Jeugd van Tegenwoordig (voorverkoop is gestart bij Centerdisc), 16 decem ber: Osdorp Posse. LIMMEN - Op zondagmiddag 8 oktober treedt het trio Tre Donne op in de NH Kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Het trio Tre Donne bestaat uit mez zosopraan Ingrid Stijsiger, flui tiste Alice Ploeg en harpiste Klaartje Broers. Ingrid Stijsiger studeerde aan de conservatoria van Alkmaar en Amsterdam en heeft zich weten te ontwikkelen tot een veelzijdige zangeres. Zij vertokte belangrijke rollen in diverse opera's en vormt met pia nist Thom Janssen een vast duo. Ook is zij als koorlid verbonden aan vooraanstaande koren. Alice Ploeg studeerde aan het Alkmaars conservatorium en volgde masterclasses in België en Zwitserland. Zij is ook werkzaam als dwarsfluitdocent. De harpiste Klaartje Broers studeerde aan het Conservatorium Alkmaar en volg de een cursus lichte muziek voor harp aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam en verschillende workshops Ierse muziek en popmuziek voor harp in Nederland. Zij trad op met het Spaans Nationaal Jeugdorkest. Zij geeft harplessen, is muziekvak leerkracht en docente peuter- en kleutermuziek. Op het program ma staan werken van onder ande re Offenbach, Mozart, Purcell, Bizet, Pergolesi en Webber, aan vang 14.30 uur, toegang 10,-.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 159