Actie zonnepanelen en zonneboilers IP*- 15 Zaterdag 2 september 2006 inschrijving op energiemarkt Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en 'maandagavond van 18.00-20.00 uur. Hd IT£ - De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA), de gemeente Alkmaar en de gemeente Castricum organiseren voor de inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Graft-De Rijp, Schermer en Heiloo de actie Zonnesteek 2006'. Op zaterdag 2 september a.s. kunt u als inwoner van Heiloo zonnepanelen en zonneboilers tegen een aantrekkelijke prijs aanschaffen op de energiemarkt bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar. Bij de aanschaf van zonnepanelen of een zonneboiler ontvangt u een subsidie van de provincie Noord-Holland. Gemeentelijke bijdrage Voor de inwoners van de gemeente Heiloo is voor een gelimiteerd aantal zonnepane len en zonneboilers een extra bijdrage van de gemeente beschikbaar. Laat u over uw persoonlijke situatie informe ren op de duurzame energie markt. Benut deze mooie aan bieding en reageer op tijd. Toewijzing van de gemeentelijke bijdrage vindt plaats op volgor de van inschrijving op de ener giemarkt. Uiteraard bent u vrij in de keuze van leverancier en installateur. Dit dient u door te geven aan de heer E. van Tongeren van Besseling Installatie, telefoonnummer (072) 58 98 257. Waarom een zonnepaneel of een zonneboiler? Nederland ontvangt elk jaar een hoeveelheid zonnestraling die overeenkomt met ruim 500 maal ons jaarlijkse elektriciteitsver bruik en ruim 60 maal onze totale energiebehoefte. Door gebruik te maken van zonnepanelen kunt u zonlicht benutten om zelf stroom op te wekken. Zo verlaagt u uw energierekening én draagt u bij aan het milieu. Bovendien kunnen de panelen eenvoudig op zowel een schuin als op een plat dak worden gemonteerd. Is uw ketel aan vervanging toe? Overweeg dan de aanschaf van een zonneboiler. Een zonneboiler verwarmt koud leidingwater zoals u gewend bent van uw hui dige warmwatertoestel. Dit water wordt verwarmd door zonlicht via een zonnecollector waar het koude water wordt doorgevoerd. De zon verwarmt het water tot maximaal 80 Het warme water wordt opgeslagen in een boilervat en zo nodig naverwarmd door de CV-ketel. Met de zonneboiler kunt u de helft besparen op het ener gieverbruik voor warm water. Actievoorwaarden Er is keuze uit twee systemen van zonnecellen van ongeveer 500 Wattpiek. Dankzij de subsidie van de provincie Noord-Holland van 3,- per Wattpiek en de gemeen telijke bijdrage van 0,25 per Wattpiek, betalen de eerste 27 aanvragers uit Heiloo iets minder dan 50% van de aanbiedingsprijs. Voor zonneboilers in de bestaan de woningbouw bedraagt de pro vinciale bijdrage 550. Voor de eerste 10 aanvragers is een gemeentelijke stimuleringsbijdra ge van 150 beschikbaar. De financiële bijdrage is eenmalig per huishouden. Ook ander aan bieders kunnen gebruik maken van de financiële ondersteu ning. Ter wille van het vaststel len van de juiste volgorde die nen aanbiedingen door anderen wel op de energiemarkt bij Besseling Installatie te worden gemeld. Profiteer nu van de voordelen U kunt zich inschrijven voor de actie op de energiemarkt zater dag 2 september a.s. van 10.00 tot 16.00 bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 op het bedrijventerrein Viaanse molen in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie over zon nepanelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer Ton Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl of surf naar www.besseling.nl. gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de boven genoemde uitritvergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlo pige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Burgerzaken Nieuw rijbewijs per 1 oktober 2006 Per 1 oktober 2006 wordt het huidige rijbewijs vervangen door een nieuw kunststof document op bankpasfor maat. Met de invoering van het nieu we rijbewijs verandert er ook iets voor u als u bij de publieksbalie Buigerzaken een rijbewijs gaat aan vragen of vernieuwen. Wat verandert er voor u? De klaar-terwijl-u-wacht-service vervalt. Net als bij reisdocumenten kan het rijbewijs vanaf 2 oktober 2006 na aanvraag na vijf werkdagen worden opgehaald. Het document wordt centraal aangemaakt in verband met het aanbrengen van betere beveiligingskenmerken. Het is mogelijk in de ochtend een spoed aanvraag te doen; dat kost 40,- extra. Het rijbewijs kan dan de vol gende dag worden afgehaald. De prijs van het rijbewijs blijft onge wijzigd: 37,-. U hoeft geen uittreksel uit de. Gemeentelijke Basis Administratie meer op te sturen naar het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR). Er is slechts één recente kleurenpas- foto, die recht van voren is geno men, nodig. De pasfoto moet aan dezelfde eisen voldoen als voor reisdocumenten gelden. Voor het vernieuwen van uw rijbe wijs stuurt de Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) te Veendam u ruim van tevoren een herinne- ringsoproep. Wanneer u het rijbewijs door dief stal of verlies kwijt bent, moet u altijd een proces-verbaal laten opmaken bij de politie in Nederland. Zonder dit proces-ver baal kunt u geen nieuw rijbewijs aanvragen. De huidige bromfietscertificaten blijven geldig tot 1 oktober 2009. Geslaagden, na 1 oktober 2006 halen op het gemeentehuis een rij bewijs met de nieuwe categorie AM. Iemand die na 1 oktober 2006 beschikt over het auto- of motorrij bewijs heeft automatisch de bevoegdheid om bromfiets (cate gorie AM) te rijden. De prijs voor een bromfietsrijbewijs is gelijk aan die voor een ander gewoon rijbe wijs. Het (bromfiets)rijbewijs kan ook dienen als geldig algemeen identi teitsbewijs in Nederland. Door het ontbreken van de vermelding 'nationaliteit', wordt het rijbewijs echter niet geaccepteerd bij: - de Belastingdienst, - binnenlands vreemdelingentoe zicht, - het in dienst treden bij een (nieu we) werkgever, - het aanvragen van een uitkering en - de aanvraag van een sofinummer. Meer informatie Voor meer informatie kunt u kijken op de website www.rdw.nl of www.rijbewijs.nl. Voor informatie kunt u ook terecht bij de publieks- balies Burgerzaken; openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Ook kunt u telefonisch uw vragen stellen via telefoonnummer (072) 535 67 22. Afval en milieu Wet milieubeheer Vanaf 31 augustus 2006 ligt het defi nitieve besluit van BP-Nederland BV, betreffende het intrekken van het LPG-gedeelte uit het vergunningen pakket Wet milieubeheer van het ben zinestation op het adres Westerweg 251 te Heiloo ter inzage. Het definitie ve besluit is ten opzichte van het ont werp niet gewijzigd. De stukken behorende bij het besluit liggen met ingang van 31 augustus tot en met 12 oktober 2006 geduren de zes weken ter inzage in het gemeentehuis bij de balie Bouwen en wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Tegen het besluit kan beroep worden ingesteld door de aanvrager, betrok ken adviseurs, degenen die tegen het ontwerpbesluit zienswijzen hebben ingebracht, degenen die zienswijzen hebben tegen de eventueel aange brachte wijziging in het besluit ten opzichte van het ontwerp ervan en belanghebbenden aan wie redelijker wijs niet kan worden verweten geen zienswijzen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Gedurende zes weken kan beroep/voorlopige voorziening wor den ingesteld tegen het definitieve besluit bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE Den Haag. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Rijvordt van de Milieudienst Regio Alkmaar, tele foonnummer (072) 548 84 67. Ontheffing Stookverbod Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend op grond van artikel 10.63 van de Wet milieubeheer en conform lokaal beleid voor het ver branden van afvalstoffen buiten een inrichting, ontheffing te verlenen UITKIJKPOST 30 AUGUSTUS 2006 EH Procedure Indienen van bezwaren Meer informatie Ter inzage Beroep Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 15