De Bakkerij al 32 jaar Ria Boerrigter bij Johwin BOLTEN Castricummers en college maken kennis VERF& WAND regio 21 De Bakkerij is meer dan gezellige ontmoetingsplek voor jongeren BIOSCOOP RES ERVE REN: 0251 - 65 2291 Programma 5 okt t/m 11 okt 2006 "United 93" "Zwartboek" "The Cave of the Yellow Dog" "K3 en het IJsprinsesje" "Baas in eigen bos"(NL) "Afblijven" www.corsobioscoop.nl Lees verder op pagina 21 Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 -1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl Project Gast van de Raad van start. VERF BEHANG TAPIJT LAMINAAT GORDIJNEN ZONWERING GLAS WOON ACCESSOIRES De Bakkerij is een gezellige ontmoetingsplek voor jongeren met volop ruimte voor educatie, recreatie en een uitgebreid cultureel aanbod. Elgen foto CASTRICUM - 'Er was eens, heel, heel lang geleden, toen wij nog niet geboren waren, toen onze ouders nog jongeren waren, Limmen, Akersloot en Castricum nog zelfstandig, 'hanggroepjon- geren' nog niet bestonden, 'alter natief' nog modern was, tieners nog niet ouder dan 15 waren en de verzuiling nog volop bloeide, toen, het zal rond 1974 zijn geweest, toen was er een groep Castricumse jongeren die zich verveelden. Deze groep jongeren besloot hier iets aan te doen! Sociaal als ze waren dachten ze niet alleen aan zichzelf, nee, zij besloten iets op te zetten voor alle Castricumse jonge ren, van toen en van nu, ongeacht afkomst, uiterlijk of politieke voor keur. Ruim een kwarteeuw geleden was er een mooie voormalige bak kerij die helemaal niet gebruikt werd. Zou dat geen mooie plek zijn om iets fantastisch te creëren voor de Castricumse jongeren? Met het vinden van een redelijk ruim gebouw op een perfecte locatie in het centrum van Castricum ont stond iets moois. Ook de gemeente zag in dat dit een geschikte plek was om de jongeren te bieden wat ze nodig hadden. Open jongeren centrum De Bakkerij was een feit! De jongeren gingen flink aan de slag om het gebouw om te toveren tot een gezellige ontmoetingsplek voor jongeren waar volop ruimte was voor educatie, recreatie en sociale activering met een uitge breid cultureel aanbod', zo begint het sprookje dat te lezen is op de website van de Vrienden van De Bakkerij. Nieuwsgierig naar de afloop? Tijd dus voor een gesprek met de vrijwilligers die inmiddels de Bakkerij als pop- en cultureel podium runnen. Vrienden van De Bakkerij Even de bank naar buiten sjou wen (het is tenslotte nog steeds mooi weer), tafeltje en koffie erbij en bestuursleden Eefie Borst en Daan Keiman zyn klaar voor hun verhaal. Ook vrijwilligers Bram Komen, Meindert Zwikker, Richard Apeldoorn en Anne Beeksma ADVERTENTIE vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag maandag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag, dinsdag woensdag 20.00 uur donderdag 20.00 uur "Popstar: The rise and fail of Duwes de WolfP vrijdag zaterdag 19.00 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur zaterdag, zondag woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur dinsdag 20.00 uur woensdag 14.00 20.00 uur Dorpsstraat 70 Castricum «Tel.0251 - 65 22 91 schuiven aan om te vertellen wat De Bakkerij, of De Bak, biedt. Eefje vervolgt het verhaal op de website: „In '74 is er dus gestart in dit pand, voorheen echt een bakke rij door de Stichting Jeugdsociëteit. In 2000 zijn we ondergebracht bij de Stichting Welzijn Castricum en precies 29 jaar en 11 maanden vanaf de aller eerste start zijn we als jongeren centrum gesloten. Op dat moment is er een nieuwe vereniging opge richt, de Vrienden van De Bakkerij. Die heeft het pand in bruikleen en omgedoopt tot pop- en cultureel podium. Nadat we eerst mét jonge renwerkers werkten, ik was er zelf ook één, hebben we nu geen beroepskrachten meer en draaien volledig op vrijwilligers. Een groep van ongeveer zestig mensen." Het is al een discussie van jaren in de kern Castricum: De Bakkerij moet plat, omdat er plannen zijn om het Bakkerspleintje, waar De Bakkerij aan ligt, opnieuw in te richten. Discussie, vergaderingen notities en een motie in 2005 zijn vooraf gegaan aan het gegeven dat de gemeente Castricum de verplich ting heeft te zoeken naar een ver vangend pand, dat aan bepaalde voorwaarden voldoet en meer op de toekomst gericht is. Maar zover is het nog niet en sinds 19 februari 2005 is De Bakkerij weer open, maar nu dus als pop- en cultureel podium en het loopt volgens zeg gen 'als een trein'. „We hebben zelf wel een plan van wensen, maar we willen graag in goed overleg met de gemeente tot een oplossing komen. Tja, we zitten hier perfect. Net buiten het uitgaanscircuit, maar toch op kruipafstand van het station, zal maar zeggen", zo meent Bram. CASTRICUM - Op 27 september waren het 'nieuwe' college van burgemeester en wethouders gastheren/vrouwen van de inwo ners van de kern Castricum. In de raadszaal kwamen 75 gasten bijeen om te luisteren naar en te discussiëren over gemeente lijke plannen en problemen in de kern. Het college schetste eerst de ont wikkelingen in de kern en de plan nen van het college om knelpunten te verhelpen. Die middag waren zij tydens een fietsroute langs de voor naamste inbreidingslocaties geko men om zich te laten informeren over de laatste stand van zaken. Tijdens de kennismakingsbijeen komst, 's avonds, werd een petitie aan het college overhandigd; de overlast door jongeren op het Raadhuisplein had omwonenden zo ver gebracht dat ze een handteken ingactie hadden opgezet. Andere punten van zorg bij de aanwezigen waren onder andere het leefklimaat rond de Beatrixstraat, met een accent op de verkeersdoorstroming en - veiligheid, de inrichtingsplan nen van het bedrijventerrein aan de Heemstederweg, handhaving van verkeerssnelheid, het onderhoud aan groen, en het (bestemmings) verkeer op het strand. Deze punten werden door het col lege toegelicht. Het college kan niet alle knelpunten direct oplossen en bovendien moeten keuzes worden gemaakt omdat het oplossen van knelpunten doorgaans ook geld kost. Met onderwerpen waarover de aanwezigen oprecht bezorgd waren, gaat het college serieus aan de slag. LIMMEN - Bij Johwin slaap comfort, Rijksweg 127, Limmen zijn tot januari aquarellen te bewonderen van Ria Boerrigter uit Uitgeest. Ria begon in 1957 met teken- en schilderlessen en kwam al spoedig tot de ontdek king, dat de aquareltechniek haar voorkeur heeft. Daarin heeft ze zich in de loop van de jaren dusdanig bekwaamd, dat ze op diverse kunstmarkten in Noord-Holland (onder andere Spaarndam, Bergen, Alkmaar) regelmatig werken verkoopt. Ze beschildert ook eieren, echte fijne kunstwerkjes, die vooral op beur zen in Duitsland gretig aftrek vin den. Ze heeft aquarelexposities gehad in ziekenhuizen, gemeente huis Uitgeest, Museum Gemaal in Akersloot en Rabobank Uitgeest. De moeite waard dus om nu bij Johwin haar werken te bewonde ren. Werk van Ria Boerrigter Eigen foto ADVERTENTIE

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 167