Regionale bands en internationale bands op het podium in de Bakkerij Nieuw Platform Sport voor gemeente Castricum Project Gast van de Raad van start Tweedehands Baby Boel Beurs in De Bloemen Primalicht Heerhugowaard vernieuwd Cursussen plusactiviteiten Collecteweek Dierenbescherming REGIO 21 Gemeenteraad Castricum nodigt iedereen uit INGEZONDEN MEDEDELINGEN UITKIJKPOST 4 OKTOBER 2006 Vervolg van Regiovoorpagina Raak jezelf kwijt in De Bakkerij Voor sommigen een 'duister' gebouw, tyd dus om eens voor het voetlicht te brengen wat er allemaal daarbinnen gebeurd. Want een enthousiaste groep vrijwilligers en bezoekers zijn er ieder weekend, dat wil zeggen van vrijdagavond tot en met zondagavond, te vinden om te feesten, muziek te luisteren, met elkaar op te trekken en niet onbe langrijk, werkervaring op te doen. In De Bakkerij is het namelijk mogelijk om op vrijwillige basis op te treden als dj, staflid of bardienst te draaien. Dat laatste is erg populair en geldt voor jongeren vanaf 16 jaar. Of zoals ze bij de Bakkerij zeggen: 'Je kimt niet alleen zelf knallen, je kunt ook mensen laten knallen!' Wat de pro grammering betreft is er variatie alom. Improvisatie theater is te vin den bij de gevonden voorwerpen, er worden debatten georganiseerd, danslessen en thema-avonden gehouden, de Bakkerij was al eens het decor voor een kunstmarkt en er zijn plannen voor stand up-comedy. Het podium blijft dus zeker niet beperkt tot alleen muziek. Scala aan muziekstijlen en positief publiek Wat de muziek betreft, is er voor ieder wat wils en zijn de bandjes die willen optreden niet te stuiten. Van hiphop, punk, disco, reggae, Metal tot jazz, electro en ska. Ook leuk om te vermelden is, dat er zowel regio nale bands als internationale bands op het podium staan! En elke band trekt natuurlijk zyn eigen publiek aan. Hoewel het aanbod dus groot is, probeert men wel te zoeken naar bands die interessant zijn voor ieder een. De Bakkerij is lid van de Vereniging van Nederlandse Poppodia en Festivals en voegen zich hierdoor bij andere goeddraai- ende poppodia in de regio. De bezoekers van De Bakkery vormen een soort afspiegeling van wat het voortgezet onderwys bezoekt. Ze komen voornamelijk uit Castricum, maar ook uit Heemskerk, Uitgeest, Heiloo en zelfs uit Amsterdam. ,,We zien natuurlijk ook dat veel jongeren die kamperen op camping Bakkum hier komen. Vinden ze het leuk, dan komen ze vanzelf terug. Of Castricummers die studeren in Amsterdam en in het weekend hier uitgaan. Voordeel is dat de Bakkery in de zomer gewoon open blyft en dus een toestroom vanuit de wyde omgeving kent. „Goed om te vertel len is dat er een goede wisselwer king is tussen Bak-en het uitgaansle ven in de dorpskern. Ze komen ook wel eens hier en andersom en ieder een heeft het naar zijn zin. By ons is gewoon iedereen welkom en het maakt niet uit hoe je eruitziet", ver telt Meindert in antwoord op de vraag of de mythe nog heerst dat De Bakkerij alto's of drugsverslaafden aantrekt en ouders hun kinderen lie ver niet in De Bakkery laten stappen. Het tegendeel is waar. Er zyn meer vechtpartijen by andere kroegen vol gens de vrijwilligers en ze hebben gemerkt dat ze juist een positief publiek aantrekken. Daan schetst het mooi: „Ik mocht van myn moeder juist nergens anders heen dan naar De Bakkery. Toen het boven nog open was (op last van de brandweer is de bovenverdieping gesloten, red.) en we zes dagen draaiden, deed ik hier myn huiswerk en werd daarbij nog geholpen ook. Daarna lekker een potje schaken." Nieuwsgierig geworden naar De Bak? Of benieuwd wat Kofvitok is? Wellicht Vriend van De Bakkerij worden? Kyk snel op de website www.vriendenvandebakke- ry.nl voor meer informatie. CASTRICUM - Op 6 september is er een informatiebijeen komst geweest voor de geselec teerden van het nieuwe Platform Sport. Na afloop van deze bijeenkomst hebben alle geselecteerden aangegeven daadwerkelijk te willen deelne men aan het Platform Sport. Op 26 september heeft het College de nieuwe leden benoemd en het Platform Sport formeel inge steld. Het nieuwe Platform Sport bestaat uit de volgende personen: Thijs Pennink (Mixed Hockey Club Castricum): lid vanuit sportvereni ging, Ton van Rooy (Atletiekvereniging Castricum); lid vanuit sportvereniging, Monique Netten; vakdocent lichamelijke opvoeding basisonderwijs, Peter Zeilstra/ Dennis Maas/ Denny Rijk; vakdocenten lichamelijke opvoe ding voortgezet onderwys, Trees Werring; vertegenwoordiger oude- rensport, leidster Meer Bewegen Voor Ouderen, Marijke Cost; burger kern Limmen, Paul van Wees; bur ger kern Akersloot. Het college is erg blij dat het gelukt is om een Platform Sport in te kunnen stellen, waarbij de sportverenigingen, het onderwys, de ouderensport en de burgerleden deelnemen. Het college heeft er alle vertrou wen in, dat dit nieuwe Platform Sport op een goede wyze invulling gaat geven aan de advisering op het gebied van sportbeleid. Voorlopig kan er contact gezocht worden met (en over) het Platform Sport via de Sectie Sport van de gemeente Castricum; Saskia Ypma of Marleen Engel. Zij zijn bereikbaar op tel. 0251-661322/373 of via de maü: SaskiaY pma@Castricum.nl MarleenEngel@ Castricum. nl of CASTRICUM - Het project Gast van de Raad stelt de inwoners van de gemeente Castricum in de gelegenheid een kijkje ach ter de schermen te nemen van de raadscarrousel. Het project is ondermeer bedoeld om inwo ners kennis te laten maken met de lokale politiek en om een indruk te geven van de besluit vorming in de gemeente. Drie weken voor het begin van de raadsvergadering ontvangt de 'gast van de raad' een uitnodiging. Als de gast gebruik wil maken van de uit nodiging ontvangt hij ongeveer 8 dagen voor de raadscarrousel alle raadstukken. Ook ontvangt hij een informatieboekje. In dit boekje wordt in het kort uitgelegd hoe het gemeentebestuur van de gemeente Castricum in elkaar zit en hoe de fMiWninn minimin Castricummer worden tijdens de raadscarrousel een kijkje achter de schermen gegund. Eigen foto gemeente wordt bestuurd. Op de avond van de raadscarrousel wordt de gast van de raad samen met nog ongeveer 4 gasten ontvangen door twee raadsleden. Deze twee raadsle den voorzien de gasten van de raad van alle benodigde informatie. De gast van de raad wordt kort inge licht over de belangrijkste onder werpen van de .raadsvergadering. Vervolgens kunnen de gasten van de raad in de raadsvergadering zien en horen hoe een aantal gemeente lijke besluiten wordt genomen. Na afloop van de vergadering is er gelegenheid om in een ongedwon gen sfeer nog even na te praten over de vergadering. De gasten krij gen ook een vragenlijst mee waarin hen wordt gevraagd naar hun bevin dingen. Aanmelden als 'gast van de raad' Elke maand wordt een aantal wil lekeurige inwoners uitgenodigd om als 'gast van de raad' aanwezig te zyn bij een openbare raadsvergade ring. Als u belangstelling heeft kunt u ook uzelf hiervoor aanmelden by Vera Hornstra (raadsgriffier), tel. 0251-661277 of per e-mail: ver- ahornstra@castricum.nl. Daarnaast kunt u natuurlijk iedere raadscar rousel bijwonen als 'gewone' gast. CASTRICUM - In sportcentrum de Bloemen, De Bloemen 71 in Castricum wordt op zondag 8 oktober voor de negende keer de halfjaarlijkse Baby Boel Beurs gehouden. De winter-editieü Deze beurs is speciaal voor mensen die van hun kinderspullen af willen en voor de mensen die op zoek zijn naar betaalbare en leuke kinderspulletjes. Alles op het gebied van kinderen is te vinden op deze beurs: kleding, speelgoed (denk alvast aan Sinterklaas!!) kinderwagens, boxen, kindestoelen, maxi-cosi's, campingbedjes, autostoe len, ledikantjes, fietszitjes, babybenodigdheden. Deze keer is ook een grote hoek ingericht met nieuwe outlet kleding. Uiteraard tegen zeer lage prijzen. De beurs wordt gehouden van 10.00 tot 13.00 uur en de entree is gratis. Wilt u meer weten over de beurs, neem dan contact op met Mascha de Jager: 06-40092822, Yvonne Beerse 06-24141220 of mascha@dejager.org. REGIO - De grootste verlichtingszaak van Heerhugowaard is totaal nieuw ingericht. U vindt er een nieuwe collectie lampen in combinatie met leuke kleinmeubelen uitgevoerd in hout of glas. De wanden zijn aangepast in de kleuren van deze tyd en geëtaleerd met lampen, klokken en spiegels. Een lichtadvies bij u thuis of bij uw bedrijf is geen probleem. Er zijn lampenkappen binnengekomen in eigentijdse stoffen, deze zijn beslist het bekyken waard. U kunt bij Primalicht op eigen terrein gratis parkeren en bezorgen is bij ons een service. Primalicht heeft vyf vestigingen: Heerhugowaard, Alkmaar, Den Helder, Schagen en Zwaagdijk (tussen Hoorn en Enkuizen). Primalicht bestaat 36 jaar, de slagzin van Primalicht is: 'Service blyft altijd onze voorsprong'. CASTRICUM - Donderdag 5 oktober start de introductiecursus neurolin- guïstisch programmeren, acht lessen van 19.30 tot 22.00 uur. Hoe commu niceert u? En hoe doen anderen dat? U leert wat er in communicatie, vaak op onbewust niveau, precies gebeurt. Welke rol spelen uw ervaringen, her inneringen, waarden en overtuigingen daarin? Welke overtuigingen belem meren u? Hoe kunt u dit veranderen? U wordt bewust van de onbewuste processen en leert technieken waarmee u deze kunt beïnvloeden. Donderdag 5 oktober begint de basiscursus Tekenen^ tien lessen van 19.30 tot 21.30 uur. U tekent graag maar komt er weinig aan toe, dan is dit precies wat u zoekt. Behalve nieuwe technieken leert u om te gaan met diverse materialen en ruimtelijke vormen weergeven op het platte vlak. U tekent stillevens met potlood en houtskool en maakt kennis met andere materialen. Zaterdag 7 oktober start de basiscursus Haarknippen, vijf lessen van 09.00 tot 11.30 uur. Iedere les een theoriegedeelte en een demonstratie basistechnieken haarknippen. Zelf een model meenemen na de eerste les. Stap voor stap wordt u begeleid en gecontroleerd. Zaterdag 7 oktober start Grensverleggend tekenen en schilderen, tien les sen van 09.30 tot 12.00 uur. Experimenteren met: nieuwe materialen, acryl- en olieverf, grafische- en wastechnieken. Vele facetten van de teken- en schilderkunst komen tijdens deze unieke cursus aan bod, waarby ontspan ning en expressie centraal staan. Zaterdag 7 oktober start Website maken 2, waarin u leert websites maken met de opmaaktaal HTML. Het leren begrijpen en bewerken van de bronco de staat centraal, een site ontwerpen, maken en onderhouden en gebruik te maken van kleur, plaatjes, hyperlinks, achtergrondmuziek en invulformulie- ren. U moet overweg kunnen met Word en Windows en kunnen 'browsen' op het Internet. 119,- inclusief boek 'Basiscursus HTML 4', Peter Kassenaar.) Acht lessen van 10.40 tot 1210 uur. Maandag 9 oktober starten tien lessen English Conversation, van 20.40 tot 22.10 uur. This course is a beginner's conversation class for anyone who has a good basic understanding of English grammar but who would like to practice and improve their spoken English. Every week there will be a short homework assignment. Informatie en inschrijving: Plusactiviteiten, tel. 0251-671837 of www.plusactiviteiten.nl. REGIO - In de week van 2 tot en met 7 oktober houdt de Dierenbescherming een huis- aan-huiscollecte. De Dieren bescherming is volledig afhanke lijk van de contributies en giften van het publiek. De collecte stelt de Dierenbescherming in staat het hele jaar door haar werk uit te voeren. Dit werk bestaat uit het optreden tegen mishandeling en verwaarlo zing van dieren en het verlenen van financiële steun aan het dierenasiel in Alkmaar en het Knaag dierencentrum in Heiloo. Deze ondersteuning is hard nodig om de afgedankte en dakloze dieren te ver zorgen en weer aan een goed huis te helpen. Ook geeft de Dierenbescherming voorlichting aan het publiek en lob byt zij bij gemeenten en politieke partijen voor een betere wet- en regelgeving voor dieren. De Dierenbescherming afdeling Alkmaar en omstreken collecteert in de gemeenten Alkmaar, Bergen, Castricum, Heerhugowaard, Heiloo, Langedyk en Schermer. Wilt u ook helpen met dé collec te? U kunt zich opgeven bij het afdelingskantoor via tel. 072- 5150071 of via de e-mail: info@die- renbeschermingalkmaar.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 169