Nieuw kruis geplaatst in kapelbos Nieuwe directeur voor De Springschans Start renovatie stal op landgoed Nijenrode Het is feest in Heiloo H E I L O O 3 UITKIJKPOST li OKTOBER 2006 De stal, behorende by het huis Nijenburg, die momenteel door de vereniging Hendrick de Keyser wordt gerestaureerd. Foto: Machteld Wiegmans •Vervolg van voorpagina In het kader van het Europees Project gaan in november drie leerkachten naar Slovenië. In april gaat de reis vervolgens naar Noorwegen en dan mogen ook vier leerlingen mee. Zij gaan actief mee denken binnen het project en zullen daarbij overleggen met de Noorse kinderen. Nu merken de leerlingen nog heel weinig van het project, maar in november zal worden gestart met de ontwikkeling van een lespakket waarmee kinderen een vreemde taal kunnen leren. Glas legt uit: „Wij gaan een les pakket Nederlands samenstellen voor een school in Slovenië. Met foto's, plaatjes, filmpjes en voor beelden uit natuur en techniek pro beren we de verschillende talenten van de kinderen aan te spreken. Dat je leert dat het mogelijk is om een andere taal te leren is heel verhelde rend en motiverend voor kinderen." Het creëren van één schoolcultuur, de nieuwbouw en het Europees Project zyn stuk voor stuk grote uit dagingen voor Glas. De uitdagingen zullen haar echter niet afschrikken. Integendeel: „Het is allemaal veel werk, maar tegelijkertijd vind ik het erg leuk om mijn bijdrage te leveren aan hoe De Springschans zich ont wikkelt. Ik voel me er goed bij." De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm js 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.001/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - De oude stal op het landgoed Nijenrode was aan een flinke opknapbeurt toe. Sinds het tijdens de Tweede Wereldoorlog was uitgewoond door de Duitse bezetters, is er nooit meer iets aan gedaan. Het verwaarloosde, maar beeldbe palende pand is echter recent door de vereniging Natuur monumenten overgedragen aan Vereniging Hendrick de Keyser (HdK). Aanvankelijk was men in d ever onderstelling dat het gebouw een koetshuis was, maar door informatie van mevrouw Snethlage, de bewoon ster van het huis Nijenburg en voor malig eigenares van het landgoed, weet men nu dat het een stal betreft. De Vereniging Hendrick de Keyser gaat de stal nu, met aanzienlijke financiële hulp van SNS Reaal Fonds, helemaal in de oude staat herstellen. Op donderdag 28 sep tember werd het startsein voor de renovatie gegeven. In het bijzijn van onder meer burgemeester Romeyn en mevrouw Snethlage- van Foreest, tilde de heer Van der Laan, erelid van de vereniging HdK, één van de oude deuren uit z'n scharnieren. Het landgoed Nijenburg als geheel krijgt de komende tijd bijzondere aandacht. Tot en met het einde van dit jaar kunnen lezers van Libelle meedoen met de Bel Win-actie voor Natuurmonumenten. Bellers kunnen een fiets winnen, maar een groot deel van de opbrengst van deze actie gaat naar de vereniging Natuurmonumenten. De vereniging gaat met dit geld het landgoed in oude staat terugbrengen; lanen wor den hersteld, de Engelse en Franse tuin en Kattenberg krijgen een opknapbeurt en ook andere plekken op het landgoed zullen opnieuw de uitstraling van vroeger krijgen. Als over een jaar deze stal in oude staat hersteld is, zal het te huur worden gezet. Nieuwe bewoners moeten reke ning houden met het feit dat het meer dan royale appartement slechts aan één kant ramen krijgt. Tegen de warme buitenmuur van de 'blinde' tuinzyde stonden vroeger namelijk abrikozenbomen te bloei en. Ook moeten de nieuwe bewo ners bereid zijn hun auto altijd in de garage te zetten, zodat het pand z'n authentieke aangezicht houdt. „Maar", zo omschreef burge meester Romeyn het treffend „we zyn enorm bly en trots dat we zoiets moois als deze stal voor Heiloo heb ben kunnen behouden." Voor meer informatie, kijk op wWw.natuurmonumenten.nl en www.hendrickdekeyser.nl HEILOO - Heel veel mensen zullen beamen dat het een feest is in Heiloo te wonen. Maar weet u ook dat er heel veel openbare feesten zijn geweest en nog steeds worden gehouden? De Vereniging Oud Heiloo heeft een tentoonstelling ingericht met foto's van allerlei feesten die in Heiloo zijn geweest. Ooit gehoord van een vliegfeest in het begin van de twin tigste eeuw? De zeer charmante vrouwen met boerenhulletjes in 1930 by een feest van de Kapel ooit ontmoet? Ook de intocht van Marianne Timmer in maart van dit jaar is op foto's vastgelegd en wordt ges howd. Al deze en vele andere zijn foto's te bewonderen in de Oude Pastory, bij de prachtige spiksplinternieuwe rotonde aan de Kennemerstraatweg, elke zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur en dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur. De vereniging wil graag aan vele mensen te kunnen laten zien dat Heiloo een prima dorp was en is om te wonen. De Springschans heeft in Deanna Glas een ambitieuze directeur gekregen, die niet bang is voor een uitdaging. Foto: Irene Broekema kaarsjes gebrand. Bij het weghalen van het vorige kruis hebben we zelfs pasfoto's aangetroffen, waar met plakband een plukje haar vast geplakt zat. Mensen komen hier naar toe om steun te zoeken, hulp te vragen bij ziekte of problemen. Dat inspireerde onder andere tot het maken van het nisje waarin men kaarsjes kan plaatsen. Hierin staan glasblokken, waarin het kaarslicht wordt weerspiegelt." Niet alleen het kruis is vervan gen, ook de beplanting op de berg is aangepakt. In verschillende beplantingsvlakken zijn uiteenlo pende soorten bolletjes gepland, waardoor deze op verschillende momenten in bloei zullen staan. Van maart tot september kan men genieten van onder andere sneeuwklokjes, narcissen of droog bloeiers. Als bodembedekker is gekozen voor maagdenpalm. „Dit was een bijzondere opdracht om te mogen uitvoeren. De plannen zijn gaan groeien naarmate het werk vorderde en uiteindelijk viel alles op zijn plaats. Het was een rustige plek en dat is het nu nog steeds, met alles wat er in dit bos thuis hoort." Vervolg van voorpagina Was er na de Tweede Wereldoor log steeds gekozen voor een beton nen uitvoering van het kruis, nu staat er sinds lange tijd weer een eikehouten exemplaar. Kees Zoon van Jack Zoon Tuincreaties verteld waarom zij gekozen hebben voor eikehout. „Nadat wij de opdracht hadden ontvangen de Calvariberg onder handen te nemen en het kruis te vervangen, hebben wij het geschiedenisboek van het kapelbos erop nageslagen. Daarin staat nauwkeurig beschre ven welke uitvoeringen er zijn geweest. Het laatste -betonnen- kruis dateert van 1974 en was door betonrot aangetast. De oorspronke lijk kruizen waren van hout. Het eikehout wat wij nu hebben gebruikt gaat minstens dertig jaar mee en is in onze ogen een stuk fraaier dan kil beton." Naarmate de klus vorderde, vormden zich ook de ideeën voor de rest van de aankleding van de Calvariberg. „Er wordt nog steeds enorme waarde gehecht aan deze speciale plek in Heiloo. Regelmatig worden bloemen achtergelaten en»

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 179