Studiehuis Allround Heiloo Lezing over Heiloo als bedevaartplaats Platform adviseert gemeente over WMO HEILOO BEDRIJF BELICHT 5 Woninginbraak: slot geforceerd Alcoholcontrole Diefstal uit schuur Poging inbraak in bedrijf Inbraak in bedrijf Parkeercontrole UITKIJKPOST li OKTOBER 2006 In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van ae Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Op donderdagmor gen werd tussen 00.00 en 07.10 uur ingebroken in een woning aan het Slimpad in Heiloo. De daders kwamen de woning binnen door het slot van de achterdeur te forceren. Hiervoor werd eerst de slotplaat omgebogen, zodat de dieven bij de cilinder konden komen. Deze is vervolgens geforceerd (afge broken). Uit de woning wérd een laptop ontvreemd. Ook wer den autosleutels met de bijbeho rende personenauto weggeno men. Het ging daarby om een zwarte BMW 520D met het ken teken 37-SG-NJ. HEILOO/LIMMEN - Afgelopen vrijdagavond en -nacht is er een alcoholcontrole gehouden op de Rijksweg, de Vennewatersweg en de Westerweg. In totaal zijn er 522 blaastesten afgenomen. Twee personen hadden teveel gedronken. Een daarvan, een 21-jarige man uit Heiloo, bleek bijna zeven keer teveel te heb ben gedronken. Het ging om een zogenaamd 'beginnend bestuurder'. Bij hen is maximaal 90 ug/1 alcohol in het bloed toe gestaan. Bij 350 ug/1 wordt het rijbewijs van beginnend bestuurders ingevorderd. De man kon zyn rijbewijs dus inle veren. Iedere bestuurder die zonder alcohol op reed, ontving een Bob-sleutelhanger. HEILOO - Zondagochtend 1 oktober werd ingebroken in een schuur van een woning aan Het Brugstuk. Uit de niet afgesloten schuur werd een damesfiets van het merk Raleigh ontvreemd alsmede een accuboormachine. HEILOO - In de nacht van zon dag 1, op maandag 2 oktober we^d getracht in te breken in een bedrijf aan de De Schrijnwerker. Maandagmiddag 2 oktober werd geconstateerd dat geprobeerd was het toe gangshek -van het pand te force ren. HEILOO - Dinsdagavond 3 oktober werd ingebroken in een bedrijfspand aan de De Schrijnwerker. De toegangsdeur van het pand werd met grof geweld opengebroken. Hierna werd getracht in de hal de brandwerende deuren te force ren. Omdat dit niet lukte werd vervolgens een draadglasruit van een kantoorruimte ingesla gen. Na inspectie bleek er niets uit het pand ontvreemd te zijn. HEILOO - Op woensdag 4 okto ber werd tussen 11.00 en 12.00 uur gecontroleerd in het par- keerzonegebied rond het win kelcentrum 't Loo. In totaal werden 17 bekeuringen uitgeschreven. Tijdens een con trole die gehouden werd op vrij dag 6 oktober werden in totaal 21 bekeuringen uitgeschreven. Gevonden voorwerpen van 2 tot en met 8 oktober. Enkele sleutels, bril zwart mon tuur, knuffelbeest 'muis', jack kaki kleur. Foto: Mario Sacksioni Studiehuis Allround Heiloo, Zevenhuizerlaan 26, 1851 MV Heiloo, tel. 072-5336788, Internet: www.studiehuisallroundheiloo.nl, e-mail: info@studiehuisallroundheiloo.nl. Het lijkt in niets op een school, het woonhuis aan de Zevenhuizerlaan in Heiloo waar Studiehuis Allround Heiloo gevestigd is. Leerlingen in de onder-, bovenbouw en tweede fase van het VMBO tot en met het VWO, studenten met een diploma MBO, HAVO en VWO, basisschoolleerlingen en volwassenen met rekenproblemen kunnen hier begeleiding krygen bij hun studie. Studiehuis Allround Heiloo biedt namelijk ook bijles en exa mentraining in de vakken wiskunde, natuurkunde, scheikunde en econo mie. In 2005 is Leo Snepvangers zijn onderneming gestart, voortbordu rend op zijn technisch wetenschappelijke achtergrond en jarenlange ervaring als docent en begeleider. Studieruimte werd de bovenste etage van zijn huis en heeft een vriendelijke uitstraling, met een aantal werk plekken en computers. Leo: ,,Ik heb ontdekt dat ik meer voel voor het individueel begeleiden van leerlingen. Dan bedoel ik begeleiden bij het lerend vermogen, maar ook in vaardigheden. Ik heb bewust gekozen voor kleinschaligheid, vier tot maximaal vijf leerlingen per keer." Structuur en plannen Belangrijke aandachtspunten bij het begeleiden zijn volgens Leo het aanbrengen van structuur, leren plannen en activeren. Moeilijke termen, wat wordt er nou precies mee bedoeld? ,,Hier komen leerlingen die moei te hebben met het aanbrengen van structuur bij hun huiswerk. De gemiddelde leerling kan dat zelf oppakken, maar je hebt leerlingen die daar hulp by nodig hebben. De volgorde van je huiswerk maken is ook een belangrijk punt. Achter elkaar Franse, Duitse, Engelse woordjes leren of wissel je het af met andere opdrachten? Dok het maken van afspraken kan lastig zijn, die moetje nakomen en dat lukt soms niet. Uiteraard ver schillen leerlingen onderling en ik kijk dus goed wat elke leerling nodig heeft." Studiehuis Allround Heiloo vormt dus duidelyk een aanvulling op de school en de begeleiding heeft een tijdelijk karakter. Naast de tyd die doorgebracht wordt bij Studiehuis Allround Heiloo büjven natuurlijk de momenten dat er zelf thuis gewerkt moet worden. Ouders die bijvoor beeld helpen met overhoren voor een 'SO-tje'. Digitale begeleiding Ter verdere verbetering van de kwaliteit van huiswerkbegeleiding biedt Studiehuis Allround Heiloo sinds kort ook digitale begeleiding als aanvul ling op de al bestaande mogelijkheden. Voor wie dit als Chinees in de oren klinkt legt Leo graag uit hoe een en ander in zijn werk gaat. ,,Ik kan met het Digitaal Begeleidings Systeem op afstand begeleiding aan de leerling geven. Het is een internetprogramma ontwikkeld vanuit het onderwijs, waarby leerlingen hulp krygen bij het beter leren plannen, structureren en organiseren van hun werk. Het systeem biedt een aantal grote voorde len zoals bijvoorbeeld het feit dat alle gegevens van een leerling zoals rooster, vakken, cijfers en planning altijd bij de hand en dus zichtbaar zijn. Ik coach op afstand. Dit kunnen tips zijn voor het leren of plannen maar kan ook aansporing zijn", zo legt Leo uit. HEILOO - Op 12 oktober zal drs Neefjes een lezing houden over Heiloo als bedevaart plaats. De meeste inwoners van Heiloo weten dat al vanaf de Middeleeuwen pelgrims naar een mooie plek in het uiterste zuiden van de gemeente trokken, om er te bidden en te zin gen ter ere van Onze Lieve Vrouw ter Nood. Er zijn echter ook mensen die hier niet van op de hoogte zijn. Deze lezing is. op de eerste plaats bedoeld voor mensen die niets van dit onderwerp af weten en die belangstelling hebben om meer te weten te komen over het Heiligdom, maar is ook interessant voor men sen die vroeger hebben meegelopen in de processies. Vorig jaar heeft het Genadeoord op grootse wijze gevierd dat de devotie tot Onze Lieve Vrouw ter Nood in 1905 weer is opgeleefd en daarvan is door de Heilooër video club een mooie dvd gemaakt, die op een groot scherm wordt getoond. Als voorzitter van de Stichting Onze Lieve Vrouw ter Nood is drs Neefjes sinds 1994 nauw betrokken bij het wel en wee van het bede vaartsoord. Daarover wil hij graag vertellen en over de huidige situatie van de jonge zusters die pas in het voormalige Julianaklooster zijn getrokken. De Culturele Commissie nodigt u uit in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, op 12 oktober om 14.00 uur. De duur van de lezing is circa twee uur en entree is 2,50. HEILOO - Op 1 januari 2007 wordt de WMO, de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning, ingevoerd. Vanaf dan kun nen de inwoners van Heiloo met hun zorgvragen terecht bij één loket. Het is een hele operatie om de invoering van de nieuwe wet tijdig en zo goed mogelijk uit te voeren. Ter onder steuning van dit proces is. het WMO-Platform opgericht. Het Platform is vorig jaar gestart met twee personen van het Platform Gehandicapten. Inmiddels nemen vijf cliëntenorganisaties deel: het Platform Cliëntenparticipatie Ge handicaptenbeleid Heiloo, de Cliëntenraad Wet, Werk en Bijstand, de Cliëntenraad Evean Zorg namens Integra Regionale Thuiszorg, de Cliëntenraad Actie Zorg en de Samenwerkende Bonden van Ouderen. Verder zijn er op verzoek van de politieke partijen twee inwo ners van Heiloo op persoonlijke titel lid van het Platform. Zij komen op voor de belangen van alle inwoners van Heiloo. Het WMO-Platform is in de eerste plaats een klankbordgroep voor de gemeente. Voorzitter Hein Holman legt uit: ,We geven adviezen ten aan zien van de vele aspecten die met dè uitvoering van deze wet te maken hebben. Daarnaast kunnen we onge vraagd adviezen geven." Over ieder te behandelen onderdeel van de wet krijgen de leden van het Platform vooraf een concept notitie van het stafbureau Welzijn Burgerij. Ver volgens worden ze in de gelegenheid gesteld om hierover vragen te stel len. Na overleg binnen het Platform wordt dan een advies gegeven dat de betrokken beleidsambtenaren mee nemen by het concretiseren van de uitvoering van de WMO. Zo heeft het Platform al advies uitgebracht over hulp bij het huishouden, en over de inrichting van één loket op twee locaties. Het Platform streeft ernaar beide loketten kwalitatief gelijk waardig aan elkaar te maken. De leden doen hun onbetaalde werk met veel inzet en plezier. Ze zijn blij dat ze een bijdrage kunnen leve ren aan deze maatschappelijke ont wikkeling. Ook zijn ze zeer te spre ken over het contact met de beleidsambtenaren. „Alles is heel transparant We hebben geen mo ment het gevoel dat er stukken wor den-achtergehouden en we kunnen altijd met onze vragen bij deze beleidsmedewerkers terecht. Boven dien laten ze ons weten welke advie zen ze niet of niet helemaal hebben overgenomen en welke wel. Dat wordt duidelijk gemotiveerd", aldus Jos Tervoort die namens de Cliëntenraad Actie Zorg deelneemt. Omdat het voor Het Platform lastig is de hele achterban te raadplegen, bestaat er de mogelijkheid om schrif telijk of via e-mail contact met hen op te nemen. Ze willen vooral erva ringen en meningen horen van bur gers met betrekking tot de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Het Platform is niet bedoeld voor individuele klachten of advie zen. Het WMO-Platform is te berei ken via wmo.platform.heiloo@hot- mail.com of op het postbusadres: WMO-Platform, postbus 122, 1850 AC Heiloo. Voorzitter Hein Holman, Jan van Baar en Jos Tervoort van het WMO -Platform. Foto: Mario Sacksioni

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 181