Bibliotheek viert 10-jarig bestaan uitleenpost Ypestein Lunch-inloopconcert GGZ Jolein teruS M werkvakantie Schilderijen op stal Teken en schilderen in de Hobbyfarm Zondagmiddagconcert Willibrord kapel H E I L O O 7 Na de restauratie wordt Betsy's Hoeve een woonboerderij UITKIJKPOST li OKTOBER 2006 HEILOO - Op dinsdag 17 okto ber vindt in de Kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo, van 12.00 tot 13.00 uur een lunch-inloopconcert plaats. Iedereen is welkom om tijdens zijn/haar lunchpauze te komen HEILOO - In het weekend van 14 en 15 oktober staan de stal deuren van boerderij Betsy's Hof, de witte boerderij aan de Kennemerstraatweg 434 te Heiloo, voor belangstellenden open van 12.00 tot 17.00 uur. De Heilooër kunstenaars Piet Veen en Jan Giling zullen hun wer ken tentoonstellen in de oude koeienstal. Ook zullen enkele leden van de Heilooër schildersvereniging Tintoretto werken laten zien, met als onderwerp en inspiratiebron het Landgoed Ter Coulster, waar de boerderij onderdeel van is. Piet Veen en Jan Giling zijn bekend van onder andere him overzichtsten toonstellingen in het Witte Kerkje. Voor de start van de restauratie kunt u nog één keer de originele stal van het markante rijksmonu ment boerderij Betsy's Hof (1913) op het Landgoed Ter Coulster bewonderen. Op deze plaats in genieten van muziek. U kunt er rustig uw broodje opeten, maar ook zonder lunchpakket mag u natuur lijk binnenlopen in de kapel. Het repertoire zal zeer gevarieerd zijn en de toegang is vrij. Uitvoerenden zijn Elisabeth Hopman (dwarsfluit), Arie Horst (vleugel), Dub de Vries (orgel). Heiloo is eeuwenlang geboerd. Na de restauratie wordt het een woon boerderij. De boerderij is vernoemd naar Elisabeth, de jongste dochter van Bartout van der Feen de Lille en Cornelia Frederica Fontein Verschuir. Elisabeth is een oudtante van de huidige eigenaren en toe komstige bewoners van de boerde rij, Bart (Bartout) van der Feen de Lille, heer van Heiloo en Marielies (Elizabeth) van Lente. Boerderij Betsy's Hof, vindt u aan de Kennemerstraatweg 434 te Heiloo. Bezoekers kunnen hun auto niet op het erf parkeren, maar wel in het begin van de oprijlaan van Landgoed Ter Coulster. HEILOO - „Een werelderva ring", aldus de docente van PCC Heiloo, „en wat een lieve kinderen daar!" De scholen zijn weer begonnen, dus ook Jolein Hoogakker, een zeer reislustige docente Beeldende Vorming van het Petrus Canisius College, staat weer gewoon voor de klas in Heiloo. Een beetje onwennig bijna, want haar hele zomervakantie bracht zij door in Guatemala in Zuid-Amerika. Daar gaf ze wekenlang les op een school van de Stichting Los Ninos, een hulpverleningsorganisatie in Guatemala die zich sterk maakt voor kinderen uit arme gezinnen. „Een wereldervaring", omschrijft Jolein haar ervaring, „en wat een vreselijk lieve kinderen; ze hebben me met veel geduld enorm geholpen met mijn Spaans!" Op de school die door Los Ninos is opgezet, ongeveer vijftien kilome ter verwijderd van Antigua, gaf ze les in tekenen en beeldende vorming aan kinderen van 6 tot 16 jaar. „De kinderen op die school krijgen veel les van vrijwilligers uit allerlei lan den. Ze zijn er dus aan gewend dat ze hun docent niet goed kunnen ver staan en moeten helpen met de taal", legt Jolein uit. De school is blij met de vrijwilligers en geeft ze volle dig de vrye hand by de invulling van de lessen. Ze had vanuit Nederland veel spullen meegenomen; figuur zaagjes, potloden, maar ook tanden borstels, puzzels en allerlei andere dingen waarmee kinderen kunnen HEILOO - Op 3 oktober 1996 opende Heks Troela von Ypestein als eregast de Uitleenpost van Bibliotheek Heiloo, in de wijk Ypestein. Deze voorziening in het wijkge- bouw De Ypsalon bleek een schot in de roos. Veel kinderen tot 12 jaar werden lid. Moeders konden met de kleine kinderen op woensdagmiddag naar de bibliotheek in hun eigen wijk. gesteld gebruik te maken van de col lectie van de bibliotheek. Zo kan de uitleenpost in Ypestein weer jaren vooruit. En tot ieders verrassing kwam Heks Troela von Ypestein ook nu weer plotseling langs. Ze was de uitleenpost nog niet vergeten. In de afgelopen jaren had ze - meestal bij speciale gelegenheden - haar nogal grote neus een aantal keren laten zien. Vorige week dinsdag bestond de uitleenpost precies tien jaar en de heks was present. Direct na schooltijd tot bijna 17.00 uur, las zij voor uit eigen werk (van de biblio theek). En net als tien jaar geleden, was het heel gezellig en hingen de kinderen aan haar lippen. Op deze middag werd ook Coby Kleene nog even in het zonnetje gezet, als vrij williger van het eerste uur op deze uitleenpost. In de lokalen van de Hobbyfarm begint weer een workshop schil deren op doek, voor kinderen van 6 tot 13 jaar. Eigen foto HEILOO - In de lokalen van de Hobbyfarm begint 18 november een workshop schilderen op doek, voor kinderen van 6 tot 13 jaar. Deze wordt gegeven in vier lessen en tijdens de lessen kunnen kinde ren leren als een echte kunstenaar een schilderij op een schildersdoek te maken. Er wordt geleerd hoe je een onderwerp op het doek brengt en hoe je met acrylverf kan werken. Al het materiaal is aanwezig, dus je hoeft niets aan te schaffen. De les sen zullen met een echte expositie worden afgesloten, waar iedereen mag worden uitgenodigd om te komen kijken naar de meesterwer ken. Helemaal nieuw is de cursus teke nen en schilderen voor jong volwas senen van 12 tot 18 jaar in Heiloo en omstreken. Deze cursus bestaat uit tien lessen op de dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur en is om de week. De cursisten worden begeleid bij het leren opzetten en uitwerken van een onderwerp tot een tekening of schildering. Dit kan op papier, karton of schildersdoek zijn. Het materiaal is in deze cursus inbegre pen. Net als de eerder genoemde workshop voor kinderen, wordt deze cursus gegeven door kunste naar Trudy Keyzer. Zij wordt geas sisteerd door Truda en Antoinette. Bij voldoende deelnemers kan na deze cursus aan een vervolgcursus worden meegedaan. Daar zullen verdere mogelijkheden aangereikt worden. Voor informatie of opgave (voor 18 november) kun je bellen met Trudy Keyzer, tel. 072-5337293 of haar assistenten Truda Tervoort, tel. 072-5336717, Antoinette Bontje, tel. 072-5338968. Of gebruik het inschrijfformulier in de gang van de Hobbyfarm. De cursus sen worden gegeven in een van de lokalen van de Hofdyk, Mariënstein 178a te Heiloo. Juf Jolein temidden van 'haar' kinderen in Guatemala. Eigen foto HEILOO - Op zondag 22 okto ber wordt in de St. Willibrordkapel aan de Kennemerstraatweg in Heiloo een concert gegeven, door het gemengd koor Credo uit Landsmeer met medewerking van enkele bekende solisten. Op het programma staan uiteen lopende liederen die het koor onder leiding van Dick Vermeulen ten gehore brengt met medewerking van de sopraan Karin ten Cate, de hoboïste Jolanda Visser en van Elisabeth Hopman (dwarsfluit) en Jacob Wakker (orgel). André Prins zorgt voor de orgelregistratie. Het koor heeft inmiddels een grote reputatie opgebouwd, niet in de laatste plaats door de inzet van Dick Vermeulen, die Credo al meer dan dertig jaar dirigeert. Hij bracht het op een niveau dat maar weinig ama teurkoren bereiken. Op het pro gramma staan onder andere Adoramus' op muziek van Th. Dubois, Als een hert' in een bewer king van Vermeulen, "k Heb gehoord' in een bewerking van Jan Zwanepol en 'Lof aan de Heer' van John W Peterson. Als finale klinkt 'Go now in peace' in een bewerking van Vermeulen. Het concert in de Willibrorduskapel begint om 15.00 uur. De toegangsprijs is 7,-. leren. Daarnaast had ze nog 600,- bij zich, de opbrengst van een bonte avond met dans, toneel en verkoop van 'kunst' die de leerlingen van het PCC-Juniorcollege Heiloo organi seerden in het afgelopen voorjaar. Van dat geld kon ze onder andere de materialen bekostigen, die nodig waren voor een grote muurschilde ring op het terrein van de school. „Toen ik met de kinderen een flink aantal emmers verf, tientallen kwasten en dergelijke ging kopen, waren ze verbijsterd over het enor me bedrag dat we hiervoor uitga- Grotere kinderen hoefden de Kennemerstraatweg niet meer over te steken en konden zelfstandig naar de uitleenpost om hun favorie te boeken uit te zoeken en te lenen. Ook werd er tien jaar lang iedere woensdagmiddag voorgelezen. In de afgelopen tien jaar hebben de kinderen in Ypestein zo'n 50.000 boeken en andere materialen geleend bij de uitleenpost in de Ypsalon. Na tien jaar is het tyd voor veran dering. In plaats van woensdagmid dag is de uitleenpost sinds septem ber op dinsdagmiddag geopend, van 15.15 tot 17.00 uur. Onder schooltijd worden de leerkrachten en leerlingen van de Paulusschool en de Meander daarmee in staat De kinderen hangen aan haar lippen als heks Troela van Ypestein voorleest uit 'eigen' werk. Eigen foto ven:-€ 60,-! Daar krijg je hier bijna niks voor", aldus de docente. De muurschildering werd schitterend en het werken daaraan is één van de mooiste herinneringen aan haar tijd in Guatemala. Ze verbaast zich nu ze weer terug is, over het feit dat alles hier in Nederland zo overgeor- ganiseerd is. Met verbazing heeft ze het alle maal gezien en met nog veel meer enthousiasme vertelt ze er over. Alles wijst er op dat Jolein ook vol gend jaar zomer niet aan het Noordzeestrand te vinden zal zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 183