Bach Cantate in de Witte Kerk palingboer in de Beun Byzantijns Kapel concert in NHN Margriet Eshuijs geeft concert in de Beun Musical over Lou de Handtekeningen scoren in Kinderboekenweek H E I L O O k?J jfA DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK Inés, vrouw van mijn hart door Isabel Allende Inés, vrouw van mijn hart Afblijven UITKIJKPOST li OKTOBER 200 Het illustere duo Lou de palingboer en Mien Wiertz. Eigen foto Het is 1580. Inés Suarez, een Spaanse vrouw, reist tijdens de ver overing van Amerika de conquista dores achterna en sticht samen met haar minnaar de hoofdstad van Chili, Santiago. Zij wordt een van de machtigste vrouwen van Chili en aan het einde van haar leven schrijft zij haar memoires. Met haar nieuwe boek keert Isabel Allende terug naar haar oude thematiek: een krachtige vrouw die een bepalende rol heeft in de geschiedenis. Allende heeft zich grondig verdiept in de geschie denis van Zuid-Amerika en Chili. Allende laat Inés zelf vertellen van uit haar herinnering, want zij over leefde haar drie mannen, hun intri ges en machtstrijd, de veldslagen en hongersnoden, en zij schrijft nu haar belevenissen op voor de dochter van haar laatste echtgenoot. De roman bevat romantiek en heroïsche passa ges, maar Allende heeft de ogen niet gesloten voor de duistere kanten van de conquista en voor de geweld dadigheden waarmee de verovering van Chili gepaard ging. door Isabel Allende voor 19 >5® De eerste Carry Slee-verfilming Afblijven is emotionele achtbaanrit, waarin het drama hoog oploopt en een goedé afloop niet vanzelfspre kend is. Melissa (Sem Veeger) houdt ontzettend van dansen en zit op klassiek ballet. Tenminste, dat denken haar ouders. Want zodra ze op de dansschool is, volgt ze eigen lijk hiphop danslessen. Als Melissa mag dansen in de videoclip van een superbekende rapper, doet ze iets heel doms. Om haar onzekerheid te verbergen en beter te kunnen dan sen slikt ze stiekem XTC. Het blijft echter niet bij één pilletje en haar vrienden staan machteloos als Melissa steeds meer pillen slikt. Zij proberen van alles om haar weer op het rechte pad te krijgen. Toen het plan werd opgepakt om een aantal jeugdboeken van Carry Slee te gaan verfilmen, werd al snel dui delijk dat de bestseller 'Afblijven' als eerste aan de beurt zou komen. Regisseur Maria Peters, bekend van bioscoophits als 'Kruimeltje' en 'Pietje Bell', bewerkte zelf het boek tot een scenario. Afblijven is dé film van dit najaar en op de site www.afbhjvendefilm.nl zijn alle fun- facts te vinden. HEILOO - Wisser naast God' heet de musical die het destijds wonderlijke bestaan beschrijft van Louwrens Voorthuijzen, alias Lou de Palingboer. Op zaterdag 28 oktober geeft de Noord-HoUandse theater-project groep Kroniek er een voorstelling van in Theater De Beun in Heiloo, 20.15 uur. Vooral in de jaren na de Tweede Wereldoorlog baarde Lou opzien door zich aan te dienen als de nieuwe, levende Christus op aarde. Als plaatsvervanger van Jezus van Nazareth, althans die sug gestie wekte hij. Zoals zowat elke selfmade evangelist -en daar waren er in die jaren nogal wat van- wist hij een aantal mensen aan zich te binden. Maar de meeste Nederlanders moesten er niks van hebben en lachten dat 'boertje van om de Noord' -Lou was afkomstig uit Breezand- vierkant uit. Hij kwam uit een groot gezin waar de Schrift elke maaltijd in- en uitleidde, maar na als palingvisser op het Balgzand een 'mystieke ervaring te hebben meegemaakt, verschafte hij zich de vrijheid om het Woord een eigen uitleg te geven. Daarmee preten deerde hij de mens(heid) te zullen verlossen van de Satan, of van het Kwaad (in de mens). Onder het ver kopen van gerookte paling door verkondigde hij op de Dappermarkt in Amsterdam zijn Leer, aan wie het horen wilde. Nadat Mien Wiertz zich aan zijn zijde had gevoegd werd de aanpak zakelijker en sprak hij in Frascati en De Brakke Grond. De aanhang zou bescheiden blijven, maar de kern ervan was hondstrouw. Zelfs toen Lou zich - onder invloed van Mien- God zélf waande, bleef men heilig in hem geloven. In België overleed Lou korte tijd later, wat op z'n zachtst gezegd opmerkelijk was, want Lou heette onsterfelijk te zijn. Reserveren voor de voorstelling kan via tel. 072-5333156. Toegangs prijs: 15,-. HEILOO - Het Hoorns Byzantijns Mannenkoor geeft op zon,dag 15 oktober een con cert samen met het Optina Pustyn Mannenkoor uit St. Petersburg (Rusland). De zangers van het Russische koor zijn geschoolde zangers die hun opleiding hebben genoten op het vermaarde Rimsky-Korsakov Conservatorium. Belangrijkste doe stelling van het koor: het leren ken nen en uitdragen van de rijkdom van de traditionele Russische kerk muziek. Het koor bestaat ruim tien jaar en heeft inmiddels zeven cd's uitgebracht. Het Hoorns Byzantijns Mannenkoor bestaat ruim twintig jaar en heeft in de Nederlandse korenwereld een unieke positie ver worven door vertolking van de Slavisch-Byzantynse kerkmuziek in de monastieke klooster) stijl. Het inmiddels zeer uitgebreide repertoi re van het Hoorns Byzantijns Mannenkoor bevat monodieën (éénstemmige gezangen), alsmede twee-, drie- en vierstemmige zettin gen vanuit vooral de oorspronke lijke Russische zangtraditie. Daarnaast staan een groeiend aan tal Slavische volksliederen op het programma. Het concert begint om 15.00 uur. Kaartverkoop aan de Kapel start om 14.15 uur. Entree 10,-. Kaarten zijn ook in de voorver koop verkrijgbaar by de cd-winkel Disc 't Loo, in winkelcentrum 't Loo te Heiloo. Telefonisch reserveren is ook mogelijk via tel. 0227- 600577. HEILOO - Margriet Eshuijs met een nieuw, intiem, semi- akoestisch concert. Ze wordt Nederlands beste en meest veelzijdige popzangeres genoemd. Ze ontving gouden platen, Edisons, de persprijs op het Knokke festival, de Gouden Harp en werd geridderd in de Orde van Oranje Nassau voor haar verdiensten in de popmuziek. Margriet zingt de ster ren van de hemel in de mooiste bal lades en swingt dat het een lieve lust is. Zij weet als geen ander te spelen met de sound van de sixties, seventies en eighties en ze doet dat op een verrassende, eigentijdse en vernieuwende manier. Haar band bestaat uit de crème de la crème van de Nederlandse muziekwereld en wordt geroemd om zijn ongeken de muzikaliteit, virtuositeit en aan stekelijke speelplezier. Het 'unplug ged' concert is heel sfeervol, zeer intiem en heel anders dan het 'gewone' theaterconcert. De muziek is zeer afwisselend en op een wel heel bijzondere manier gearran geerd. Prachtige akoestische gita ren, vleugel, keyboards, accordeon, diverse basgitaren, percussie en mooie vierstemmige vocalen en natuurlijk die onweerstaanbare stem van Margriet zelf zorgen voor een on-Nederlands geluid. De hits 'House for sale', 'Black pearl' en 'God is asleep' sluiten naadloos aan by het nieuwe en verrassende song materiaal, speciaal geschreven door singer songwriter en gitarist Maarten Peters. Maarten is een zeer veelzijdig muzikant en veel gevraagd componist voor diverse grote artiesten. Margriet Eshuijs is volstrekt uniek in de Nederlandse muziekscène en deze zangeres en warme theaterpersoonlijkheid zal samen met haar band het pubhek een onvergetelijke avond bezorgen, waarin alles wat popmuziek zo mooi maakt samen komt. Aanvang donderdag 12 oktober om 20.15 uur in theater De Beun, waarvan de foyer deze zomer een metamorfose heeft ondergaan! Prys: 19,50. Voor meer informa tie en reserveringen: www.vrienden- vandebeun.nl of tel. 072-5333156. HEILOO - Zondag 15 oktober zal in de Witte Kerk in Heiloo de Bach Cantate BWV 116 4Du Friedefürst, Herr Jesu Christ' worden uitgevoerd. Uitvoerenden zijn het Collegium Vocale Camerata onder leiding van Gerard Leegwater. Een aantal instrumentalisten zal aan deze can tate medewerking verlenen evenals de volgende solisten: Valeria Mignaco - sopraan, Paul Barten - alt, Robert Buckland - tenor en Ragnar van Linden van den HeuveU - bas. Liturg is ds Jan Bruin. Aanvangstijd is 19.00 uur. HEILOO - De Kinderboeken week duurt nog tot aanstaande zaterdag. Tot dusver stond de week in Heiloo al bol van de activiteiten, waar veel kinderen van aan deelnamen. Zo kon op zaterdagmiddag bij Boekhandel Deutekom een handte kening worden gescoord van de Heiloose Suzanne Buis, die bekend is als schrijfster van de populaire serie over Floortje Bellefleur. Floortje bestaat inmiddels zo'n 40 jaar. Sinds vijf jaar schrijft Suzanne Buis uit Heiloo de nieuwe avonturen over het vrolijke meisje, voor lezers vanaf ongeveer 8 jaar. Dit keer wil Floortje dieren redden en dat valt nog niet mee! Maar zoals je bij Floortjeboeken mag verwachten loopt het goed af. Vrijdag kun je van 18.00 tot 19.30 uur nog bij Deutekom terecht voor een work shop schrijven met Beatrijs Nolet, en zaterdag wordt daar van 10.30 tot 11.'30 uur voorgelezen uit Oentje Kalkoentje, door Nel Klaver en Berry. Suzanne Buis signeerde Floortje boeken bij Boekhandel Deutekom. Foto: Irene Broekema Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo TmÊÊM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 187