Galerie De Kapberg Zomeravondwandeling over De Bleek Open dag Plusactiviteiten. Werkdagen voor vrijwilligers REGIO 18 verloren/gevonden Het Mantelzorgcafe is weer open! Kunst en Koningsduin Castricum Winnaar palingroken Theo Ent 30 AUGUSTUS 2006 U ITKIJ KPOST Op zondag 3 september 2006 or ganiseert Plusactiviteiten in het Bonhoeffercollege Castricum, Pieter Kieftstraat 20 een open dag van 11.00 tot 14.00 uur. Docenten geven dan persoon lijk informatie over cursus(sen) 2006-2007. Computercursussen zoals compu tergebruik (ook senioren), Windows XP Word, Excel, internet, website maken, linux en digitale fotobewer king op vernieuwde moderne school- computers. Talenkennis kunt u uitbreiden/opfrissen met Duits, Engels, Frans, Spaans, Italiaans, Pools, Portugees, Chinees, Russisch en Nederlands. Creatieve (nieuwe) cursussen zoals Japans papier maken, Chinees schilderen, mozaïeken, kettingen maken, scrapbook maken, huisdeco raties, tuindecoraties, vilten, vogels maken, mandala tekenen, strip- en cartoontekenen, grimeren, inpakken en veel meer. Cursussen kunstzinnige vorming zijn inspirerend: in edelsmeden wor den onder andere zilveren oorbel- EGMOND - Opnieuw een span nende tentoonstelling in Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Deze keer zijn er beelden in keramiek, hout en brons te zien van Hanneke de Munck. Ze is klassiek opgeleid aan de academies van Den Haag en Amsterdam, maar heeft een open oog voor het moderne. Haar onderwerpen: mens en dier in beweging. In de vormgeving speelt daarnaast een herkenbare symboliek een grote rol. Haar beel den zijn niet nabootsend maar vorm geworden ideeën, zoals goed zicht baar in "de Liefdesfonteiri". De ten toonstelling omvat zowel heel klei ne als grote beelden. Barbara de len/zilveren ring gemaakt. Naast schilderen, aquarelleren en beeld houwen kunt u fotografiecursussen volgen. Glas in lood is een boeiende hobby. Gezondheidszorg biedt variatie: acupressuur, kruiden en gezondheid, meditatie, kinesiologie, ontspan ningsmassage, Tai-Chi, stressbeheer- sing, voedingsleer, voetreflexzone- massage. Tarot en spirituele ontwikkeling geven u kijk op niet direct zichtbare zaken. Educatieve cursussen zullen u boeien: aardbevingen en tsunami's, architectuur, astronomie, filosofie, psychologie, Italiaanse cultuur en Franse cultuur, Griekse en Noorse mythologie, runen, muziekgeschie denis, meteorologie. Proefavonden whisky, port en kaas en wijnen zyn uitgebreid met de cur sus Italiaanse wijnen. Vele interessante stromingen in persoonlijke ontwikkeling: ennea- gram, een spiritueel psychologische benaderingswijze, maakt onderscheid tussen negen karaktertypes. In men senkennis leert u beter omgaan met mensen, zodat u zowel thuis als op Vries is afkomstig uit de wereld van de theatervormgeving. Ze laat schil derijen zien in gemengde technie ken van landschapachtige ruimten met menselijke figuren. Maar ook bloemlandschappen en gezichten. Ze combineert de mogelijkheden van fotografie, inktjetprint, tekenen en schilderen in een laag over laag techniek. Daarbij hecht ze niet aan letterlijke, fotografische weergave. Integendeel: ze is steeds op zoek naar de suggestie van het onzicht bare, vaak geheimzinnige onder de oppervlakte. Galerie De Kapberg 26 augustus tot en met 1 oktober open: zaterdag en zondag 13.30 tot 17.00 uur open. Meer informatie kunt u vin den op www.galeriedekapberg.nl het werk succesvoller leert functio neren in relaties. Neuro linguïstisch programmeren leert welke onbe wuste processen er werken in com municatie en hoe u dat beter kan leren hanteren. In opvoeden leren ouders communiceren met hun kin deren en een liefdevolle en zinvolle discipline te ontwikkelen. Helemaal jezelf is een praktische Gordon-trai ning waarin men leert relaties verdie pen, eerlijk opkomen voor eigen behoeften, conflicten oplossen en omgaan met kritiek, angst en onze kerheid. In metamorfose leert u goed en stijlvol kleden passend bij uw uiter lijk zoals gezichtsvorm, lichaams vorm en teint. Een vakdocente leert u basistechnieken haarknippen. Bij lezingen over de steden van de gouden ring in Rusland of reisverha len (dialezingen) over onder andere Cuba, Mexico, China, India, Tibet waant u zich in een ander land. Diploma cornputertypen kunnen leerlingen vanaf groep zeven/acht, middelbare school en volwassenen halen in achttien lessen. Op donder dagavond de verkorte typecursus voor volwassenen. U kunt alle informatie ook vinden op: www.plusactiviteiten.nl. U kunt ook op werkdagen van 09:00 tot 16:00 uur bellen met tel. 0251-659119. Verloren in Castricum: Sleutels lx, zonnebril in paars/rood hoesje, portemonnee zwart met ID-kaart en bankpas, zonnebril op sterkte goudkleurig montuur, gebreide lappendeken, portemonnee zw/wit/bl met inhoud, Rayban zonnebril op sterkte dun zwart montuur, zwar te portemonnee Versace pasjes en rijbewijs, GSM Nokia fel blauw. Gevonden in Castricum: Sleutels 3 x, Canon camera. Goederen zijn gevonden en verlo ren tussen 21 en 28 augustus. EGMOND - PWN Waterleiding bedrijf Noord-Holland is óók natuurbeheerder en organi seert werkdagen voor mensen die als vrijwilliger willen mee werken in het duin. Het Greenteam van PWN zorgt voor de begeleiding. Zaterdag 2 september is er een werkdag in het Noordhollands Duinreservaat bij Egmond aan de Hoef. Er wordt ver zameld op de parkeerplaats Woudweg (aan de Heerenweg tus sen Egmond aan de Hoef en Bergen). De groep begint om 10.00 uur met koffie of thee en rond 16.00 uur eindigen de werkzaamhe den. Aanmelden via tel. 023- 5413289 of www.pwn.nl. Kinderen onder begeleiding zijn van harte welkom. Brood, laarzen of stevige schoenen en kleding die tegen een stootje kan, dienen deel nemers zelf mee te nemen. PWN zorgt voor deugdelijk gereedschap koffie, thee en soep. CASTRICUM - De maandelijkse bijeenkomst van het mantelzorg cafe Castricum vindt plaats op woensdag 6 september in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Deze avond zal Femke Ebels, mantelzorgconsulente, gast zijn. Zij zal bezoekers inlichten over de indicaties van hulpvragen en zeker in verband met de vele wij zigingen in de zorg zal het een belangrijke discussie worden. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organi seren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als Uw partner, ouder of kind lang durig ziek blijft gaat Uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen erva ringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van lyet Steunpunt Mantelzorg Umond aanwezig. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeen komsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. CASTRICUM - In Castricum vond afgelopen zondag het Kunst Koningsduin plaats. Doel van deze bijzondere dag was om mensen op een andere manier naar de duinen te laten kijken. Er was een wandelroute uitgezet en daarnaast lieten verschillende kunstenaars zien dat kunst en natuur onlosmakelijk met elkaar verbonden zijn. Er was muziek te beluisteren en beeldende kunst tentoongesteld. Foto Irene Broekema LIMMEN - Er deden tien deelnemers mee met het palingroken. De winnaar is Theo Ent uit Castricum geworden. Hij staat in het midden van de foto. Ook kreeg hij van de jury het hoogst aantal punten. Het Kampioenschap Palingroken 2006 vond plaats op de buitenplaats van Café-bar de Pomp te Limmen op zaterdag 19 augustus. Eigen foto Op de Westert en De Bleek schieten de paddestoelen de grond Uit. Eigen foto EGMOND - Voor de laatste keer deze zomer nemen de IVN-gid- sen u weer mee over de Westert en De Bleek bij Egmond-Binnen. De grote droogte in juli en de enorme hoosbuien in augustus hebben weer voor de nodige dynamiek gezorgd. Zo blijkt maar weer dat de natuur zich altijd weer herstelt na zo'n droge periode. Op de Westert en De Bleek schieten de padde stoelen de grond uit: russula's, stuifzwammen, wasplaten en de spectaculaire grote parasolzwam- men. De wandelaars gaan weer zwerven door dit prachtige land schap en de gidsen vertellen u over de flora en de fauna, maar ook over het beheer en de ontstaansge schiedenis. Er kan maar een beperkt aantal mensen mee dus vooraf aanmelden is noodzakelijk. Woensdag 30 augustus, 19.00 tot circa 21.30 uur. Vertrek: parkeerterrein PWN Middenweg Egmond-Binnen. Aanmelden: Peter Lassooy, tel. 06-55370787, kosten: 1,50 per persoon.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 18