Wmo in Heiloo Eén loket in Heiloo: Loket maatschappelijke ondersteuning 15 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. www.heiloo.nl Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. Op de inwonersavond van 3 juli jl. over de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) is uitgebreid aandacht besteed aan 'het loket'. Met de invoering van de Wmo op 1 januari 2007 moet er één loket komen, waar u terecht kunt met (aan)vragen over zorg. Na de inwo nersavond is hier een notitie over opgesteld. Deze notitie is in de vergadering van 19 september jl. door het college vastgesteld. Het college heeft besloten in de publiekshal van het gemeentehuis een apart loket voor maatschappelijke ondersteuning te openen. Privacy en toegankelijk heid Tijdens de inwonersavond van 3 juli jl. bleek dat privacy een belangrijk punt is voor de inwo ners van Heiloo. Als het gaat om zorg raakt dit mensen vaak per soonlijk. Het college vindt het daarom belangrijk dat aan het loket de privacy van mensen is gewaarborgd. Ook de toeganke lijkheid en de aankleding van de spreekkamers is op deze inwo nersavond genoemd als belang rijk aandachtspunt voor het loket door de aanwezigen. Op dit moment onderzoeken wij op welke wijze het loket in de publiekshal van het gemeente huis, zo kan worden vormgege ven dat aan deze wensen tege moet kan worden gekomen. Waarvoor kunt u terecht bij het loket? Met ingang van 1 januari 2007 kunt u bij het Loket maatschap pelijke ondersteuning terecht voor vragen over: - hulp bij huishouden (voorheen huishoudelijke verzorging); - woningaanpassingen (zoals een traplift); - vervoersvoorzieningen (zoals een OV-taxipas, scootermo biel); - rolstoelen; - gehandicaptenparkeerkaart en plaats. Nieuw is 'hulp bij huishouden'. De andere voorzieningen vallen al onder de verantwoordelijkheid van de gemeente. In de loop van 2007 en 2008 komen hier meer voorzieningen bij die van belang zijn voor mensen met een beper king. In het Loket maatschappelijke ondersteuning wordt uw vraag zoveel mogelijk direct beant woord en afgehandeld. Wij streven naar het principe: "klaar terwijl u wacht". Dit is niet voor al uw vragen mogelijk. Zo is bij voorbeeld voor het krijgen van 'hulp bij huishouden' of een 'ver voersvoorziening' een medisch advies nodig. Ook kan het nodig zijn dat wij bij u op huisbezoek komen om te kijken welke voor zieningen het meest passend zijn in uw persoonlijke situatie. Hierdoor kan het beantwoorden van uw vraag meer tijd in beslag nemen. Tweede loket in Het Trefpunt Tijdens de inwonersavond van 3 juli jl. is ook gesproken over één of meer loketten in Heiloo. Het bleek dat er belangstelling is voor een tweede loket. De gemeente heeft daarom beslo ten een tweede loket te openen in Het Trefpunt aan de Abraham-du Bois hof 1. U kunt hier voor dezelfde zaken terecht als bij het loket in het gemeen tehuis. Dit loket is voor een proefperiode van één jaar gevestigd in Het Trefpunt. Het streven is erop gericht om het loket in Het Trefpunt, net zoals het loket in het gemeentehuis, op 1 januari 2007 te openen. Meer informatie Voor meer informatie over de invoering van de Wmo kunt u contact opnemen met mevrouw M. Hoogestijn, telefoonnummer (072) 535 67 13. Verder treft u meer informatie aan op de site www.heiloo.nl/wmo-loket. De notitie Loket maatschappelijke ondersteuning kunt u via deze site downloaden. Daarnaast ligt de notitie ter inzage in het informatiecentrum van het gemeentehuis. Het gemeente huis is op werkdagen geopend van 8.00 t/m 12.30 uur en maandag van 18.00 tot 20.00 uur. Tot slot treft u ook veel informatie over de Wmo aan op de landelijke website: www.info-wmo.nl. herkiezingen Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te bren gen in een stembureau naar keuze in een andere gemeente. Daarbij gelden de volgende bepalingen. 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar formulieren voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaat stelling (10 oktober 2006) als kie zer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stem men. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de verzoeker in het bezit gesteld van een kiezerspas. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn stempas kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn stempas vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandi daatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is geregistreerd. De verzoe ker wordt dan in het bezit gesteld van een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 17 november 2006. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau in Nederland. Binnen de gemeente Heiloo kan met de stempas gestemd worden in elk stembureau. Zie hiervoor het artikel "Stemmen in een willekeurig stembureau in Heiloo". Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de TVveede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. In het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaat stelling (10 oktober 2006) als kie zer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd indien aan de verzoeker is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaat stelling (10 oktober 2006) als kie zer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een vol- machtbewijs. Hij dient de vol- machtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de stempas 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stempas aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat inge schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De vol machtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te nemen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Belastingen Herwaardering 2007 De gemeente is bezig met het opnieuw taxeren van alle objecten in de gemeente. Het is van belang dat van alle objecten een foto beschik baar is. Op dit moment is in het gemeentelijke bestand niet van alle vrijstaande woningen een foto aan wezig is. Van 10 tot en met 17 oktober a.s. worden alle vrijstaande woningen, waarvan een foto ontbreekt, alsnog gefotografeerd. De foto's worden opgeslagen in het gemeentelijke bestand. De degene die de foto's maakt, is in het bezit van een legiti matiebewijs. U kun altijd naar dit bewijs vragen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Belastingen, telefoon nummer (072) 535 66 14. UITKIJKPOST li OKTOBER 2006 Schriftelijk verzoek Meer informatie Meer informatie Meer informatie

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 191