Meer mensen ontevreden over hun bank Scrapbooking en bij 't Hobbyboetje Feestdag voor de Rembrandtschool Biologisch brood: pure gezondheid CAL Boekenbal op radio Castricum 105 Geslaagd startweekend De Drogerij bij Scouting Limmen Oogstdankdienst Stichting Agneskerk REGIO 19 INGEZONDEN MEDEDELINGEN 7 HOBBY 80ETJE T HOBBYBOETJE De school werd aan haar lot overgelaten door de rechter UITKIJKPOST li OKTOBER 2006 LIMMEN - Omdat zij zich by de bank steeds meer produktverkopers voel den, besloten Rezah Gorter en Jan Zoethout vijf jaar geleden hun eigen onderneming RVO Vermogensadvies te starten. Hun concept, gericht op maatwerk, kwaliteit en service slaat aan. Inmiddels is hun bedryf uitge groeid tot zeven medewerkers. Dit was dé aanleiding voor een verhuizing naar het pand Oppenhaerd, de oude praktykwoning van dr. Van Oppen aan de Rijksweg 116 te Limmen. Rezah Gorter is met drie beleggingsexperts verantwoordëlijk voor vermogensbeheer. Rezah Gorter: ,,RVO beschikt over alle noodzakelijke vergunningen van de Autoriteit Financiële Markten. Hierdoor zijn wij klaar voor de terugkerende belangstelling voor beleggen. Steeds meer mensen willen beleggen en hebben behoefte aan een professio nele partner die niet gebonden is aan eigen huismerken, maar juist de doel stellingen van de klant helpt te realiseren. Dan moetje tyd voor je klant heb ben en onafhankelijk zyn." Naast toenemende belangstelling voor beleggen, blyft RVO geloven in vastgoedbeleggingen. Marco van Son, vermogensbe heerder: „Wy zullen voor onze klanten aanbiedingen op het gebied van vast goed blyven selecteren. Belangrijk vinden wij dat deze beleggingen per kwartaal rendement uitkeren. Veel klanten hebben behoefte aan stabiele cashflow." Naast de groei in mensen ziet RVO de bemiddeling in hypotheken toenemen. Jan Zoethout: ,,Veel mensen vragen zich af wat er met de hypo theekrente gaat gebeuren." RVO organiseert op 7 november samen met Den Duyn Consultancy, Hopman Makelaars en accountantskantoor Smit Partners een bijeenkomst over hypotheekrenteaftrek. Geïnteresseerden kunnen informatie verkrijgen bij Sander van de Poll: RVO Vermogensadvies, Rijksweg 116 te Limmen, tel. 072-5321172, www.rvo-vermogensadvies.nl. EGMOND - In Egmond aan Zee bevindt zich sinds 2 september een echte hobbyzaak. Als de herfst zijn intrede doet, is dat de start voor het .hobbysei zoen. Els Schutte zag het gat in de markt en opende samen met haar man Michel de gezellige zaak 't Hobbyboetje, aan de Ankerstraat 13 te Egmond aan Zee. De zaak heeft mede door de originele aankleding, een oergezellige, Oudhollandse sfeer. Ot en Sien 'wonen' in de etalage en Els geeft de bezoe kers het gevoel dat ze thuis komen. Buiten de gebruikelijke hobbyartikelen zoals verf, klei en kaarten, is Els gespecialiseerd in scrapbookmaterialen. Els en Michel bezochten Canada en de Verenigde Staten en zagen de gewel dige mogelijkheden van Scrapbooking. Op de meest originele manier wor den uw foto's bewerkt en ingeplakt. De ideeën zyn onbeperkt en Els heeft zich gespecialiseerd in deze gloednieuwe hobby. Tijdens de wekelijkse work shops leert u hoe u op een spectaculaire manier uw favoriete foto's bewerkt en voorziet van de meest originele miniaturen. In de zaak vindt u diverse wandschilderingen van Michel. Hy leerde in Canada hoe je spectaculaire effecten met olieverf kunt creeëren. Verder zyn diverse schilderyen te bewonderen en bovendien kunt u een leuk portret van uw geliefde of kind laten maken. Michel geeft in de schoolvakanties workshops in cartoonteke nen voor de jeugd, waarvoor nu al inschrijfformulieren te verkrijgen zyn. Els geeft iedere klant een persoonlijke benadering en aan de stamtafel krijgt u altijd een uitstekend advies tijdens een kopje koffie. Kom eens kijken in deze unieke hobbyzaak aan de Ankerstraat 13 te Egmond aan Zee. AKERSLOOT - Dinsdag 3 okto- ber was een enorme feestdag voor de Rembrandtschool in Akersloot. Het totaal gereno veerde en herbestrate kleuter plein met daarop nieuwe speel toestellen werd deze dag in gebruik genomen. In september 2004 werd het speeltoestel van de kleuters door brandstichting volledig verwoest. December 2004 wist de politie de daders te achterhalen. Het bleek dat deze jongelui een groot aantal zaken op hun geweten had. De brand had een grote impact op de leerlingen van de school en de schade was aanzienlijk. De teleurstelling was groot toen bleek dat de rechter gezien de veel heid van gepleegde zaken, de brand van het speeltoestel niet meenam in de rechtzaak. In feite werd de school daarmee aan haar lot over gelaten. In nauwe samenwerking tussen het schoolbestuur (de ISOB) en de gemeente Castricum werd naar een oplossing gezocht en gevonden. Na twee jaar mag het resultaat er zyn. Een schitterend gerenoveerd schoolplein met daarop speeltoe stellen en blye kinderen. Dinsdag 3 oktober is het plein feestelijk in gebruik genomen met het oplaten van ballonnen door de kleuters van de school. REGIO - In de loop der jaren is de consument kritischer geworden, juist op het gebied van voedingsmiddelen. Veelal wordt daarom gezocht naar een biologisch produkt. Met dit gegeven verkoopt Bakkerij Putter het Speltbrood. Dit brood, wat dagelijks vers gebakken wordt, is vrij van gewas beschermingsmiddelen en kunstmest. De speciaal hiervoor geteelde soort, de Spelttarwe, vond zo'n 3000 jaar terug zyn oorsprong in een deel van Zwitserland, alsmede in de Duitse deel staat Baden-Wurttenberg. Vandaar dat het ook wel Schwabenkorn wordt genoemd. De Spelttarwe kenmerkt zich door 'n hoog eiwit-gehalte, alsmede een nootachtig aroma. De hele korrel wordt steeds voor weersinvloeden van buitenaf optimaal beschermd, waarna ze niet gedorsd, doch worden gepeld op een speciale manier. Het beste laat deze tarwe zich malen door een molensteen, vandaar dat meelmolen 'De Oude Knegt' in Akersloot, dit ambachtelijk doet. Het Speltbrood, rijkelijk voorzien van zowel lijnzaad, desemgist en zonnebloempitten, is deze week bij Bakkerij Putter, met win kels in Uitgeest, Limmen en Akersloot, voor een speciale prijs verkrijgbaar! Dinsdag 3 oktober is het plein feestelijk in gebruik genomen met het oplaten van ballonnen Eigen foto CASTRICUM - Vanaf deze week is een nieuw programma te beluisteren op Radio Castricum 105. In dit programma staat het boek centraal en probeert men de luisteraar enthousiast te krijgen om meer boeken te gaan lezen. Het presentatieteam, bestaande uit Ellen Eerhart en Jan Castricum, ontvangt daarom maandelijks een medewerker van één van de drie locale openbare bibliotheken, die dan zijn of haar favoriete boeken bespreekt. In een proefuitzending, die in mei werd uitgezonden, is Liesbeth Munter van Bibliotheek Castricum al eens te gast geweest. In de uitzending, die deze week wordt uitgezonden is het de beurt aan Chris Roode van de 'bieb' uit Limmen. Hij zal met veel enthousi asme vertellen over zijn favoriete boeken, die ook nog over zyn hobby gaan. Welke hobby? Dat hoort u vanzelf. Andere vaste programma-onder delen zijn: de boeken top tien van de maand, een overzicht van lezin gen die gegeven worden in de daar opvolgende maand en de muziek die gespecialiseerd is, dat wil zeg gen: verwant aan de literatuur of de onderwerpen. Het programma wordt uitgezon den op de donderdagavonden van r 19.00 tot 20.00 uur, wanneer er geen Raadsplein is en wordt her haald op de woensdagmiddagen van 17.00 tot 18.00 uur. U kunt het Castricum 105 op uw radio op de volgende frequenties ontvangen: In de ether uiteraard op 105.0 FM en op de kabel op 104.5 FM (in Bakkum en Castricum) of op 89.0 FM (in Limmen, Akersloot of op De Woude) LIMMEN - De Drogerij is vijf tien jaar geleden gestart als huiskamerproject voor mensen met leerproblemen. Omdat er veel behoefte was aan een acti viteitencentrum voor deze doel groep, is De Drogerij sinds tien jaar een zelfstandige stichting die zich bezighoudt met vrije tijdsbesteding. Eerst was er alleen een soos, maar tegenwoordig kunnen de leden er ook line dancing lessen vol gen, is er een crea groep, een uit- gaanskring en kan men kookles nemen of sporten. Elk jaar gaat er zelfs een hele club op vakantie. Dit jaar naar Tunesië, met maar liefst dertig man. Ruim zeventig mensen vanaf 18 jaar uit de hele regio, maken veelvuldig gebruik van het centrum. „Veel mensen die bij ons komen vallen tussen wal en schip. Hun niveau is redelijk hoog, maar juist zij worden dagelijks geconfronteerd met hun beperkingen. Deze groep realiseert zich bijvoorbeeld heel goed dat ze niet het werk kunnen doen wat ze graag zouden willen en dat ze niet volledig mee kunnen draaien in de samenleving", vertelt Astrid Siegers, coördinator by de Drogerij. Voor het bestuur van De Drogery is het moeilijk om de financiën rond te krijgen. De stichting krijgt van de gemeente geen subsidie en is daar om afhankelijk van donateurs, spon sors en fondsen. Dit jaar wordt er hard gewerkt aan een integratiepro ject. Er wordt gezocht naar bestaan de verenigingen die deelnemers zouden willen 'adopteren', zodat meer activiteiten geboden kunnen worden zonder de vaste vrijwilligers daarmee te belasten. „Een grote uitdaging en een hele strijd, maar we geven niet op", aldus Siegers. Begin september is bij scouting Limmen de start van een nieuw Drogery seizoen georganiseerd. Er zijn allerlei activiteiten verzorgd, zoals een uitje naar de Hoep en een kampvuur met verhalenverteller. „Zonder sponsors zouden we dit weekend nooit voor elkaar hebben gekregen. Gelukkig hebben we veel steun bij de middenstand in Limmen kunnen vinden. Daar zijn we echt heel blij mee", aldus vrijwil liger Theo Admiraal. - Voor meer informatie over Stichting De Drogery kunt u contact opnemen met Astrid Siegers, tel. 0226- 340075. EGMOND - Het is in Egmond al jarenlang een traditie om in oktober een oecumenische oogstdienst/ oogstdankdienst te vieren. Dit jaar zal de dienst gehouden worden op zondag 15 oktober, om 10.00 uur in de oud-kathoüeke kerk 'Ste. Agnes' aan de Voorstraat te Egmond aan Zee. De liturgie is voorbereid door de oecumenische werkgroep, organist, koordirigent en voorgangers in deze dienst. De laatsten zijn pastoor Martina Liebler (OK), pastoor Nico Knol (RK) en dominee Saskia Ossewaarde (PKN). Na de dienst is er gelegenheid een kop koffie te drinken in het oud-katholieke ver enigingsgebouw. Tydens de dienst staan er bakjes met narcissenbolletjes klaar. Deze worden na de dienst als een bloe- mengroet gebracht naar onze oude re gemeenteleden, die niet in de kerk aanwezig konden zyn, alle bewoners van de bejaardencentra en naar mensen die zo af en toe een beetje extra aandacht verdienen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 195