Themamiddag in de Vredeburg Iedereen Zóöó Jotje en punk in De Bakkerij De Oudereninfobus bezoekt Castricum Johanneschool op tv bij Kidstop20! Cd Jeugdkoren rond de Limmer toren REGIO 20 GEVONDEN VERLOREN Bijeenkomst Alzheimer Café Piet Visser Band in Hoeve Overslot Bali, reisvertelling met filmverslag Bosexcursie li OKTOBER 2006 UITKIJKPOST REGIO - Het Alzheimer Café Alkmaar is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners, familieleden en vrienden. Daarnaast staat het café ook open voor hulpverleners en andere belangstellenden. Tijdens iedere bijeenkomst staat er een onder werp centraal, en wordt ingeleid door een deskundige. Woensdag 18 oktober is het thema: Wetenswaardigheden rondom het Landelijk Dementieprogramma'. Locatie is wijkcentrum Overdie, Ruusbroeckhof 97 te Alkmaar. Tijdstip: van 19.30 tot 21.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Entree is gratis, evenals de koffie en thee. Voor inlichtingen: M. Steenhoek- Gravesteijn, tel. 072- 5337612 of E. Schoutsen-Bolten, Tel. 072-5334319. EGMOND - Op zondag 15 oktober speelt de Egmondse Piet Visser Band in Hoeve Overslot. Het is uniek als Piet en zijn band een zogenaamde unplugged concert geven. Dit concert wordt gegeven vanaf 15.00 uur in de historische Hoeve Overslot, gelegen tegenover het voormalige slot op den Hoef, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. De entree is vrij. CASTRICUM - Over haar reis naar Indonesië en Bali in het bijzonder vertelt Wil Harff haar verhaal. Met filmbeelden neemt zij u mee naar de natuur, de cultuur en de aardige mensen van dit prachtige eiland. Woensdag 18 oktober in De Kern, Overtoom 15 te Castricum. Aanvang 20.00 uur. Toegangsprijs leden 2,50, introducees betalen 3,-. Organisatie is in handen van Nivon, afdeling Castricum. CASTRICUM - Op zaterdag 21 oktober leidt boswachter Fred van de Bosch een excursie/ herfstwandeling door de bossen in de omgeving van Bakkum en Egmond. De excursie begint om 10.00 uur vanaf parkeerplaats Diederik, gelegen langs de Herenweg tussen Bakkum en Egmond Binnen. De kosten zijn 3,50. Aanmelden graag via www.pwn.nl/activiteiten. LÏMMEN - De activiteitencom missie van de KB O in Limmen houdt op donderdag 19 oktober de eerste themamiddag van dit seizoen, die zoals gebruikelijk plaatsvindt in de Vredeburg, aanvang 14.00 uur. In dit Rembrandtjaar waarin we het vierhonderdste geboortejaar van Rembrandt van Rijn gedenken, wil len we ook in Limmen aandacht geven aan dit zeventiende-eeuws genie. Martijn Pieters uit Avenhorn zal in een voordracht met dia's het leven en werk van Rembrandt toe lichten. Privé heeft Rembrandt naast üefde en voorspoed ook veel leed ondervonden, zoals de vroegtij dige dood van zijn eerste vrouw Saskia van Uylenburg en van zijn zoon Titus. Met zijn werk was Rembrandt ook in zijn eigen tijd succesvol en hij ontving grote opdrachten voor portretten en groepsstukken, zoals de overbeken de Nachtwacht. Toch kreeg hij te maken met tegenslagen waardoor hij gedwongen werd zijn bezit te vei len en te verhuizen van zijn pand in de deftige St. Aritoniebreestraat, nu het Rembrandthuis, naar een een voudig onderkomen aan de Rozengracht. Ondanks dat bleef hij prachtige schilderijen, etsen en tekeningen maken, bijvoorbeeld het beroemde schilderij de Joodse bruid, dat hij schilderde vier jaar voor zijn dood. Rembrandt overleed op 4 oktober 1669 en is begraven in de Westerkerk in een nooit terugge vonden huurgraf. Martijn Pieters heeft kunstgeschiedenis gestudeerd en kan bijzonder veel over Rembrandt vertellen. CASTRICUM - De program meurs van De Bakkerij kunnen hun lol niet op. Iedere keer is er wel iets te beleven op het Castricumse poppodium. Maar liefst vijf topbands zijn speciaal voor de bezoekers geselecteerd, om hen het zoveelste onvergete lijke weekeinde te bezorgen. Vrydag de 13de is een avond voor onheilspellende muziek in de Bakkerij en daar is komende vrijdag, 13 oktober, geen uitzondering op. Er staan vier bands op de planken, alle maal in het genre hardcore-punk. In eerste instantie zou Off My Chest op deze plek staan, maar het vroegtijdig overlijden van deze band maakte dit niet mogelijk. Maar als een fenix uit de as van OMC is er Up Yours. Deze Amsterdamse formatie speelt old- school hardcore in de stijl van Youth Of Today en Bold. Catchy, hard en boos, zoals hardcore bedoeld is. On Fire uit Zeeland brengt ons ruige hardcore met twee zangers waarbij Iron Maiden riffs niet geschuwd wor den. Terug van nooit weggeweest zijn The Fucking Virgins uit de Zaanstreek. Deze punkrock band is al actief sinds eindjaren '80 en heeft eerder in de Bakkery gespeeld. The Fucking Virgins brengen weer ouderwetse pogo. Shredder uit Brugge sluit de avond af met een allesvernietigende sound: snelle harde trashcore. Op de zaterdag van dit weekeinde is het de beurt aan een oude bekende. De Alkmaarse band Iedereen Zóöö Jotje staat garant voor een bizarre en feestelijke avond, gevuld met ska, metal, punk en bovenal feestmuziek. Al tien jaar lang weten de jotjes binnen- en buitenland te boeien met hun kruisbestuiving van diverse muziekstijlen. Ook Dj's Wino en Frank zullen met een gigantische platencollectie aan ska, rocksteady en aanverwante muziek de avond prima aanvullen. De Bakkerij is zowel vrijdag als zaterdag van 21.00 uur tot 02.30 uur geopend. De entree bedraagt op vrij dag 4,- en zaterdag 3,- Leden betalen beide avonden een euro min der. Elke zondag is De Bakkerij wekelijks gratis te bezoeken van 21.30 uur tot middernacht. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum. Meer informatie is te vinden op www.vriendenvandebakkerij .nl. CASTRICUM - Het Nationaal Fonds Ouderenhulp is bezig met een driejarige toer met de iNFO PlusBus door Nederland. Deze bus bevat informatie voor oude ren over hulpmiddelen, mobi liteit, wonen en ontspanning. Op donderdag 26 oktober bezoekt de iNFO PlusBus, in samenwerking met de Stichting Welzijn, Castricum. De bus zal van 11.00 tot 17.00 uur op de parkeerplaats voor de biblio theek en Ontmoetingscentrum Geesterhage staan (naby het winkel centrum Geesterduin). Via de iNFO PlusBus wil het Nationaal Fonds Ouderenhulp haar voorlichting zo dicht mogelijk by de ouderen bren gen. In samenwerking met de Stichting Welzijn wordt er informa tie gegeven over lokale ontmoe tingsactiviteiten, mogelijkheden op het gebied van wonen, welzijn en zorg. Daarnaast is er aandacht voor tal van hulpmiddelen en financiële regelingen waar ouderen aanspraak op kunnen maken. Stichting Welzijn Castricum, Geesterduinweg 5, Castricum, tel. 0251-679359. REGIO - De poütie Noord-Holland- Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot, meldt de vol gende voorwerpen als gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 1 en 9 oktober. Verloren in Castricum: Sleutels 4x, Casio stalen horloge, bruine knipportemonnee, geld en pasjes, zilveren damesarmband schakels, autopapieren op naam Schaaper, I-pod wit in wit rubberen hoesje merk Nano. Gevonden in Castricum: Sleutels 2x, bruine knuffelbeer, dames bril zwart/grijs met streepje, kinderskelter grijs/zwart. Verloren in Limmen: Sleutel, ID-bewijs. De kinderen mochten vragen stellen aan Erik en Laurette uit Verloren in Limmen: Onderweg naar Morgen. Eigen foto Zilveren armband gladde schakels, sleutelbos met hanger Aida'. Het Kinderkoor en Jeugdkoor van Limmen hebben een cd gemaakt. de Cörneliusparochie in Eigen foto AKERSLOOT - De kinderen van de groepen 6, 7 en 8 zijn op zaterdag 14 oktober om 10.00 uur te zien in het populaire pro gramma Kidstop 20 op de tv- zender Jetix. Afgelopen dinsdag zijn er in sporthal de Lelie opnames gemaakt. Kidstop 20 is een kinder-popmu- ziek-programma, gemaakt voor kin deren in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar oud. De videoclips die wor den uitgezonden zijn door middel van stemmen op de website van kid stop 20 gekozen.. De clips worden aan elkaar gepraat door korte gesprekjes die Nabila, de nieuwe presentatrice, met de kinderen voert. In de gymzaal was een disco decor gebouwd waar alles werd opgenomen. De intro van het programma werd op het schoolplein met een grote schoolbus opgenomen. Samen met de presentatrice hebben de kinde ren gezongen en gedanst op liedjes van K3, Kus, Bas Hunter, Pussycat Dolls en Brace. Brace kwam optre den in de gymzaal met zijn nieuwe single 'Superster'. Ook kwamen Erik (Idols) en Laurette uit Onderweg naar morgen te gast in het programma. De kinderen mochten hen vragen stellen. Verder hebben de kinderen gesprekjes gevoerd over films. Aan het eind van de opnames kregen de kinderen allemaal een handteke ning! LIMMEN - Het Kinderkoor en Jeugdkoor van de Cörnelius parochie in Limmen hebben een cd gemaakt, die is ontstaan door een samenwerking van Mia Ploegaert (dirigent), Peter Rijs (pianist) en pastor Johan Oiling. Vijf liederen van deze cd zijn de stapelliederen van de afgelopen jaren en vormden de rode draad tijdens de gezinsvieringen. De andere vijf liede ren zijn ontstaan door het jeugdkoor van de parochie. Dit zijn zelf geschre ven teksten op eigentijdse muziek, welke door de jongeren zijn gebruikt in musicals die door hen zelf zijn uit gevoerd. De cd is te koop bij Stuifbergen in de Kerkweg of op vrij dagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het- Piusgebouw naast de Corneliuskerk. De cd kost 7,-. Ook tijdens de komende Kerkenveiling op 3 november in de Burgerij zal de cd verkrijgbaar zijn.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 196