Verhalenvertelster bij Baduhenna Interview Dier Plus bij Beat FM Kampioen ballroomdansen Mozart bij de vrouwen van nu VOOR ALLE DUIDELIJKHEID TRENDSETTER Riet en Leo Opdam H E I L O 0 In verband met allerlei speculaties willen wij u mededelen, dat wij reeds in 1999 het bedrijf met 10 filialen hebben verkocht aan de familie A. de Zoete uit Limmen. 3 7-jarige lieve kater zoekt nieuw huis Herfstwandeling in het Heilooër Bos AXI MAKELAAR AnneMarie de Haan U ITKIJ KPOST 18 OKTOBER 2006 HEILOO - Op initiatief van de Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna zal op zaterdag 21 oktober Nina Hollenberg, verhalenvertelster uit Heiloo, een verhaal over Heiloo aan het begin van de jaartelling ten gehore brengen. Kinderen vanaf 7 jaar zijn van harte welkom om het spannende verhaal te beluisteren. Het verhaal gaat over twee jongens die in een klein dorpje op de oude geest wonen. Geest is de naam van de hogere zandgronden, zoals de strandwal waarop het dorp Heiloo ooit is ontstaan. De jongens wor den getuige van een reuze gebeur tenis, namelijk het gevecht tussen de Friezen en de Romeinen bij het woud van Baduhenna. Baduhenna was de naam van de oorlogsgodin. Wat de kinderen voor avonturen beleven en hoe het allemaal afloopt, dat is te horen op zaterdag 21 oktober. Aansluitend is gelegenheid om de archeologi sche vondsten in de expositieruim te van de Stichting Baduhenna te bewonderen. De vondsten zijn vooral afkomstig uit Heiloo. Te HEILOO - Vorige week was Maud van Gijssel bij Bob van Unnik van radio Beat FM. Maud raakte door de komst een Spaanse hond betrokken bij vrijwilligerswerk, waarin men zich inzet tegen het dierenleed in Spanje en Griekenland. Na enige tijd vond Maud dat de stichting waarvoor ze zich inzette, te weinig deed in het buitenland zelf: sterilisatie- en castratiepro gramma's kwamen nauwelijks van de grond en de beloofde educatieve De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis geldenaanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001/m 14.30 uur zien zijn prehistorische walvisrib- ben, enorme kookpotten uit de Ijzertijd, een houtje om vuur mee te maken, maar ook jongere vond sten zoals een 18de eeuws pistool uit een sloot op landgoed Nijenburgh. De verhalenvertelster komt op zaterdag 21 oktober om 14.30 uur. De locatie is de expositieruimte van de Stichting voor Regionale Archeologie Baduhenna, gelegen op het Willibrordusterrein aan de Kennemerstraatweg (direct naast de rechter poort aan de linker kant). De entree is gratis. programma's, om de mentaliteit daar te beïnvloeden, zijn nooit opgezet. Maud is daarom met het werk voor deze stichting gestopt. Inmiddels had zij door dit werk .zoveel baasjes en honden gekop peld, dat zy via via een aantal ver- zoeken kreeg om te helpen by het zoeken naar een geschikte hond. In de zomer van 2005 maakte zij een match tussen een 79-jarige dame en een 8-jarige hond en dit werd voor haar aanleiding zich aan te sluiten bij Stichting Ouderenwerk Heiloo. Op deze manier kan zij zich richten op het zoeken naar een geschikt huisdier voor oudere mensen. Maud: ,,Ik ga eerst bij de 'klant' langs en dan inventariseer ik de wensen. Ook bespreek ik de consequen ties van het hebben van een huis dier en of ze echt in staat zijn voor een dier te zorgen. Soms blijkt het bijvoorbeeld niet handig een hond te nemen in verband met geringe mobiliteit van de klant, maar dan kan een kat uitkomst bieden. Maud heeft momenteel een aanvraag tot herplaatsing. Een 7-jarige, lieve, gecastreerde witte kater met zwarte vlekjes. Deze kat is zelfstandig, maar houdt ook erg van op schoot zitten en aandacht. Hij zoekt een eigenaar die dat kan geven en die ook een tuin heeft. Als er iemand is die zo'n lieve, rustige kat zoekt....: Maud van Gijssel, Dier Plus, tel. 072 -5338193 of www.ouderenwerkhei- loo.nl. Coen en Tineke Hekman dansten zich naar een derde plaats tij dens het Holland Masters in Papendal te Arnhem. Eigen foto Vervolg van voorpagina En om het geheel nog complexer te maken, moet je alles ook nog eens als paar goed kunnen uitvoe ren." Op de vraag wat ze verwach ten van het dansen in de Hoofdklasse antwoordt Tineke: „Wij willen graag met veel plezier blijven wedstrijddansen en daarvoor hebben wij beiden wèl resultaten nodig. Dat zal een niet geringe opgave zijn, maar met goed gericht trainen hebben zowel onze twee trainers als wij zelf er veel vertrou wen in. HEILOO - Dinsdag 24 oktober houdt de vereniging Vrouwen van Nu een bijzondere bijeen komst over Mozart. Deze com ponist werd 250 jaar geleden in Salzburg geboren en overal ter wereld wordt dit feit herdacht. De heer Gert Floor, muziekbiblio- thecaris, zal op eigen, inspirerende wijze vertellen over de vele vrouwen die Mozart gedurende zijn leven hebben omringd: vaak belangrijke, getalenteerde en boeiende persoon lijkheden. Deze avond, opgeluisterd met veel muziek, gaat over de wijze waarop zy in zijn muziek voortle ven. De avond wordt gehouden in een zaal van de Ter Coulsterkerk, Holleweg 111, vanaf 20.00 uur en de kosten bedragen 3,50, inclu sief consumptie. U kunt ook kiezen voor een proeflidmaatschap van 8 euro, waardoor u tot het einde van dit jaar op een voordelige wijze met onze vereniging kunt kennismaken. Voor meer inlichtingen: Annemieke Woudstra, voorzitter, tel. 072- 5336861. Tijdens het interview met Bob van Unnik van Beat FM, legt advertentie Maud van Gijssel uit wat Dier Plus voor ouderen en huisdieren kan betekenen. V.l.n.r. Maud van Gijssel, technicus Simon van Duin en Bob van Unnik. Eigen foto Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen,,mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - De zomer is nu echt voorbij: het is herfst. Dat is te mer ken, ook in het Heilooër Bos. De bladeren beginnen al wat te kleu ren, er zijn veel eikels en kastaryes te vinden en ook de nodige padde stoelen hebben zich al vertoond. Tijdens de gebruikelijke IVN- natuurwandeling op de derde zon dag van de maand kunt u dit alle maal met eigen ogen komen bekijken. De wandeling wordt gemaakt op 15 oktober vanaf 10.00 uur, bij de Kattenberg aan de Kennemerstraatweg in Heiloo en duurt ongeveer twee uur. Van vol wassenen wordt een bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,-, bij voorkeur gepast te betalen. Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar tel. 072-5325110. ADVERTENTIE De makelaar die uw belang centraal stelt. Gedempte Nieuwesloot 7 1811 KN Alkmaar 072-533 33 33 06-54 96 34 93 www.remax.nl/axi annemariedehaan @remax.nl NIET PANDGERICHT MAAR KLANTGERICHT!®

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 207