Meldpunt Misstanden Jacht geopend Fotostudio Ab Baart Kinderboekenweek op de Jan van Rijckenborghschool H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2006 Fotostudio Ab Baart, De Schrijnwerker 12, Heiloo, tel. 072-5333712, fax: 072-5322881, e-mail: info@abbaart.nl, www.abbaart.nl. Op bedrijventerrein De Oude Werf is fotostudio Ab Baart te vinden, een begrip in Heiloo en omstreken. Eigenaar Ab Baart gaat ervoor zitten om uit te leggen wat zijn werk inhoudt. ,,Ik doe best wel veel op fotogebied, maar wil geen winkel zijn. Voor de aanschaf van apparatuur moet je niet bij mij zijn. Ik houd mij puur met vakfotografie bezig. Portretten, trouwre portages maar ook veel fotografie voor de zakelijke wereld. Ik word daar bij ondersteund door Afra, mijn assistente. Zij onderhoudt het contact met de klanten, vooral met de consument. Werkt fotoalbums af, lijst in en doet besprekingen voor trouwreportages. Ze probeert er gewoon voor ieder een te zijn. Ikzelf fotografeer en doe veel digitale beeldbewerking en onderhoud het contact vooral met zakelijke klanten." Fotograferen blijft een vak Iedereen weet inmiddels dat de digitale techniek voor een omwenteling gezorgd heeft. Menigeen kan nu een mooi plaatje maken en heeft daardoor nog meer plezier gekregen in het fotograferen. De verwerking door goede computerprogramma's, betere en snellere computers en het printen op fotopapier maken het allemaal nog mooier. Zit dat Ab Baart dan niet in de weg? „Natuurlijk maakte ik mij er wel zorgen om. Echter het gaat niet alleen maar om het knopje indrukken. Fotograferen is emo tie, impact, lichttechniek en wat al niet meer. Er is een tijd geweest dat iedereen dacht alles zelf te kunnen doen. Gebleken is dat het nog steeds niet allemaal vanzelf gaat. Ik heb het hartstikke druk en dat bewijst dan weer des te meer dat fotograferen echt een vak blijft. Ook omdat ik de studio heb, kan ik foto's maken die anders niet zo makkelijk te maken zijn. Goed luisteren wat pen ieder wil is vooral belangrijk. De meeste klan ten hebben duidelijk iets voor ogen. Zelf hoop je dan, dat je dat nog kunt versterken." Foto's voor bedrijven en cursussen Het liefst maakt Ab foto's voor bedrijven. Dat biedt veel variatie en is zeker niet eenvoudig. De foto's kunnen bij het bedrijf zelf gemaakt wor den, bijvoorbeeld om te laten zien wat het bedrijf produceert, maar ook in de studio om de producten in beeld te brengen. Volgens de goedlachse fotograaf heel uiteenlopend. „Van kunst tot architectuur met heel veel er tussenin!" De klant kan verzekerd zijn van een snelle levering. Met de hui dige digitale techniek kunnen de foto's a la minuut afgemaakt worden en indien gewenst per e-mail verstuurd. Ook het samenwerken met reclame- buro's, reclamestudio's, drukkerijen en uitgeverijen ervaart Ab als posi tief. Tot slot wijst Ab nog op zijn aanbod in cursussen. „Door de verkoop van digitale camera's, is er veel behoefte ontstaan aan kennis op dat gebied. Daarom geven we ook cursussen digitale fotografie met uitleg over veel praktische zaken. Kijk gewoon eens op www.fotocursus.nl. Foto: Mario Sacksioni nummer zal uiteraard wederom een registratie plaats gaan vinden van meldingen, die bij de Dieren bescherming binnen komen. Met alle gegevens van de gemelde feiten zal de Dierenbescherming druk blij ven uitoefenen richting de lande lijke en de provinciale politiek om plezierjacht in Nederland een defini tief halt toe te roepen. Twee 'konijnen', gewapend met verrekijker en geweer, verwel komden genodigden van de persbijeenkomst waarbij het regio naal meidnummer werd onthuld. Eigen foto In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het. versprei dingsgebied van de Uitkijkpost belicht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex. BTW. Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - De Dieren bescherming heeft in de regio Noord-Holland-Noord een meldpunt geopend, waar men sen terecht kunnen met meldin gen over misstanden bij de jacht. Traditioneel is op 15 oktober het jachtseizoen geo pend. De Dierenbescherming heeft afgelopen jaar in het werkgebied van de afdeling Waterland als proef een meidnummer geopend, waar mensen terecht konden met meldin gen inzake de jacht. Daar zijn in een jaar tijd 24 meldingen binnengeko men. De meldingen tonen aan, dat er met betrekking tot de jacht in het gebied van de Dierenbescherming, afdeling Waterland heel wat mis is. Dit is de reden dat het rapport op 14 oktober tijdens een persconfe rentie in restaurant De Rustende Jager, in Schoorl aangeboden is aan de provincie Noord-Holland. De provincie verleent ontheffingen in het kader van de Flora en Faunawet en zou er mede op moeten toezien dat gestelde regels niet met handen en voeten getreden worden. De ervaringen, die zijn opgedaan in het werkgebied van de afdeling Waterland, heeft een zestal andere afdelingen van de Dieren bescherming in de regio Noord- Holland Noord doen besluiten tot de instelling van een Regionaal Meidnummer Misstanden Jacht. Het gebied beslaat 43 gemeentenvan Texel tot en met Velsen en Zaanstad. Het telefoonnummer 072-5323411 is opengesteld voor het pubhek om misstanden met betrekking tot de jacht, waarvan men getuige is geweest, te melden. Met de instel ling van een Regionaal Meld- HEILOO - De maandagochtend van de kinderboekenweek begon voor de kinderen van de Jan van Rijckenborghschool in Heiloo wel heel ongewoon. Alle juffen en de meester zijn ver dwenen, wel lopen er allerlei dieren door de school. De kinderen genieten zichtbaar van dit bijzonder grappige toneel stuk waarbij de mol verdwijnt. Maar gelukkig, boven op de steiger van de bouwvakkers (de school wordt gerenoveerd), komt hij tenslotte tevoorschijn. „Juf, je was erg grap pig, ik heb echt om je gelachen!" Vertrouwt een kind zijn juf na afloop toe. Op dinsdag komt de schrijfster en illustratrice EUy Hees op bezoek, samen met Arwen Gerrits van uitge verij Thoeris. Zij vertellen over het ontstaan van het boek: 'Kattenkwaad en Kalverliefde'. De kleuters zijn erg enthousiast over de mooie tekeningen en de ritmische gedichtjes. EUy Hees vertelt de kin deren van groep vier en vijf over haar lievelingsdier de waterrat. „Het is zo'n grappig beest en het was zo leuk om hem te tekenen. Die tekening vind ik het best gelukt". De kihderen van de groepen zes, zeven en acht hebben allemaal vragen bedacht en horen dat de pagina's uit een boek deelbaar zijn door vier, want dat is handig bij het drukken van het boek. En dat EUy Hees eerst tekeningen maakt met pen en aqua relverf, die zij daarna bewerkt met de computer. EUy Hees en Arwen Gerrits zijn erg enthousiast over hun bezoek. „Dat kinderen weinig zouden lezen, daar is hier niets van te merken!" De kleuters van de Jan van Rijckenborghschool luisteren gecon centreerd naar schrijfster Nel Klaver, terwijl zij voorleest uit haar boek 'Oentje Kalkoentje'. Foto: Irene Broekema re vragen, wilden de kinderen van de groepen zeven en acht weieens weten hoeveel je nu eigenlijk ver dient als schrijver en illustrator. Want het lijkt erg aantrekkelijk om te doen, maar het moet wel wat opleveren. Dat de bezoeken tijdens de kinderboekenweek inspireren staat wel vast. Veel kinderen hebben een boek gekocht in deze kinder boekenweek en het doel om kinde ren te stimuleren te lezen is wat de leerlingen van de Jan van Rijckenborghschool betreft goed geslaagd. Vrijdag sluiten de schrijfster Nel Klaver en illustrator Berry Broekhuizen de kinderboekenweek af met 'Oentje Kalkoentje'. De schrijfster en illustrator maken van hun bezoek een feest. De schrijfster leest het boek voor en de kleuters tekenen na het verhaal spontaan een heleboel 'oentje kalkoentjes'. Berry Broekhuizen vertelt in groep vier en vijf over illustreren. Wat kies je als onderwerp voor een illustra tie: het hele verhaal of een kleine situatie uit het verhaal dat je gede tailleerd tekent? Naast allerlei ande-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 209