Nieuw bij TCH: Spinning direct na het werk Activiteit generatiemix tijdens herfstvakantie Buurtbus Ontmoetingen Creatief met kettingen H E I L O O INGEZONDEN MEDEDELING Een rasechte Amsterdamse als buurtbusforens Margriet Eshuijs Bo(c)kbierproeverij College B&W bij Beat FM UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2006 TCH (Trainings Centrum Heiloo) biedt sinds 1 oktober 2006 de gelegen heid om op maandagmiddag van 17 tot 18 uur een spinning-lesuur te vol gen. Direct na het werk, waardoor je de avond vrij'kunt houden. Nu de bui tensportmogelijkheden door het vroeger donker worden en het slechtere weer beperkter zijn, is het een goed moment om naar alternatieven uit te kijken om de conditie op peil te houden of te brengen. Spinning is een idea le manier om in groepsverband jouw persoonlijke conditie (verder) op te bouwen, snel calorieën en vet te verbranden en meer energie te verkrijgen. Het Spinning-programma is het meest uitgebreide indoor-cycling pro gramma dat op dit moment beschikbaar is. Het Spinning-programma is gebaseerd op kennis uit de wielersport, sportgeneeskunde, inspanningsfysi- ologie, vechtsporten en sportpsychologie. Bij TCH wordt dit programma aangeboden door gediplomeerde instructeurs. Het intensiviteitniveau wordt bepaald door de sporter zelf en daarom is Spinning voor iedereen toeganke lijk: voor jong en oud, voor atleet of ongetrainde. Spinning wordt bijvoor beeld door veel wielrenners als wintertraining gevolgd, opdat men in het nieuwe seizoen zonder conditieachterstand van start kan gaan. De Spinning-les is een ideale manier om op eigen niveau toch samen met anderen te sporten. Bij het Spinning-programma voor beginners ligt de nadruk op gevoel, ritme, muziek, plezier en het leren kennen van de fiets. In de lessen voor gevorderden wordt geleerd hoe beschikbare energie opti maal gebruikt kan worden. De intensiteit van de activiteit gebaseerd is op fysiologische parameters zoals de hartfrequentie. De bedoeling hiervan is het voorkomen van onverantwoorde overbelasting. Kortom, het Spinning- programma op de speciale Spinning-bike is gericht op verbetering van fit heid en de gezondheid! Als je nu start met Spinning kun je nog op tijd voldoende conditie op bou wen om op 19 november deel te nemen aan de hele of halve Spinning-mara thon bij TCH! Bij TCH worden op diverse dagen en tijdstippen Spinning-lessen aangebo den. De les op maandag is vooral bedoeld als instaples voor beginners, maar ook ervaren sporters kunnen dan lekker een uurtje trainen. Als specia le actie is het tijdelijk mogelijk om op maandagmiddag om' 17 uur gratis een uurtje mee te komen trainen. Je moet je hiervoor wel eerst telefonisch of ter plaatse hebben aangemeld, per week is slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Let op deze actie geldt alleen voor het lesuur op maandagmid dag! Voor meer informatie over deze actie, voor deelname aan de actie en voor informatie over de overige Spinning-uren of het uitgebreide fitness, cardiofitness en aerobics aanbod bij TCH kun je tijdens de openingstijden langskomen bij TCH aan de Zevenhuizerlaan 116, bellen met 072-5337788 of een kijkje nemen op de web-site: www.trainingscentrumheiloo.nl HEILOO - Woensdagmorgen 25 oktober zijn (groot)ouders en (klein)kinderen welkom in het Trefpunt. De generatiemix organiseert deze ochtend een spelactiviteit, die door Marlise Mantel zal worden begeleid. Ook deze keer zullen een paar bekende sprookjes het uitgangspunt zijn, waarmee men aan de slag zal gaan. Sprookjes kunnen worden uit gebeeld, nagespeeld eof zelfs wor den veranderd. Roodkapje zou dus zomaar aan kunnen kloppen bij het huisje van de zeven dwergen. Het deelnhet aantal deelnemers is beperkt. Plaats: De toneelzaal van Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, tel. 072-5331297. Tijd: van 10.00 tot 11.30 uur. Leeftijd vanaf 4 jaar. Kosten: 3,50 per volwassene en kind, 1,- per extra kind. Let op: Het aantal deelnemersplaatsen is beperkt. (Tekst en foto: Tim van der Lans, chauffeur van de Buurtbus) De deur van de buurtbus staat nog open bij het busstation in Egmond aan Zee, maar als ik op het punt sta om de deur te sluiten en weg te rij den, hoor ik opeens, een vrouwen stem vragen: „Gaat u naar het stati on in Heiloo?" "Jazeker mevrouw, ik wilde net wegrijden." „Nou, dan kan ik net zo goed met u mee!" Als we eenmaal rijden, vraag ik of ze hier op vakantie is. Maar nee, Diana Woortman werkt in Amsterdam en woont al jaren in Egmond aan Zee. „Een heel leuke plaats hoor, ik woon hier al lang en met plezier." En dan reist u met bus en trein naar uw werk? „Ja, ik ga regelmatig met de buurtbus, als het zo uitkomt, maar toch wel één keer per week zeker! En als de bus vaker zou rij den, bijvoorbeeld ieder half uur, zou ik misschien wel iedere dag met jul lie meerijden." Dan bedenk ik ineens: dit is mijn eerste forens en ik besluit het gesprek nog even voort te zetten. Wanneer ik vertel dat ik in Egmond aan den Hoef geboren en getogen ben, vertelt zij dat ze als kind al in Egmond kwam en een strandhuisje hadden. Haar onvervalste Amsterdams accent is voor mij aanleiding om te vragen: „Wordt u wel geaccepteerd door de echte derpers? Ik bedoel: als je anders praat dan zij, word je dan niet met de nek aangekeken?" „Nou dat valt wel mee, maar het kan me eigenlijk niet zoveel schelen, want ik ben zo vaak weg. Misschien hebben sommige oude fanatieke derpers wel moeite met mensen van buiten, maar dat moeten ze zelf weten, dan hebben ze zelf een pro bleem, want er komen toch steeds meer mensen van buiten hier wonen!" We kletsen nog wat over onze gezamenlijke hobby hardlopen, tot het station in zicht komt en ze de bus verlaat. HEILOO - Donderdag 12 oktober stond Margriet Eshuijs met haar drie begeleiders voor een volle zaal in theater de Beun. Het publiek werd getrakteerd op een unplugged optreden met mooie luisterlied jes over jaloezie, de wereld zien door een roze bril en haar nichtje Roos met wie ze graag een slag roomtaartje eet. Veel bekende hits passeerden de revue, zoals God is asleep, Black Pearl en een van uit haar tenen gezongen House for Sale. Eigen foto HEILOO - De dagen worden kor ter, natter en kouder: tijd voor Bockbier. Op vrijdagavond 20 oktober wordt in het café van de Buk een Bockbierproeverij gehouden vanaf 20.30 uur. Toegang zonder aanmelding. HEILOO - Op donderdag 19 oktober, tussen 20.00 en 21.00 uur, interviewt Bob van IJnnik het college van burgemeester en wet houders tijdens de uitzending van Beat FM. Er zal gesproken wor den over het College-programma van 2006-2010. Eerder stond dit interview gepland op 6 juli, maar kon om technische redenen niet worden uitgezonden. HEILOO - Op 22 november wordt een workshop ketting maken georganiseerd in het Trefpunt. Door uw persoonlijke materiaalkeuze bepaalt u zelf de kosten van uw ketting. Vanaf 5,50 heeft u al een prachtige zelfgemaakte ketting. De kosten voor toegang aan de work shop bedragen 7,50. Daarvoor krijgt u les van twee docenten bij maximaal 12 deelnemers, kunt u gebruik maken van het gereedschap (kralen, ontwerpbord en tangetjes) en ontvangt u een handleiding ket tingrijgen. De workshop wordt gehouden van 09.00 tot 12.00 uur, locatie het Trefpunt. Uw docenten zijn mevrouw Nieuwenhuis en mevrouw Kraakman. Opgave via Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 211