Expositie kunstenaarsgroep Oerip in kapel GGZ Kaarten maken Veldwerk Groot nieuws uit Nepal H E I L O O 9 stichting POLITIEBERICHTEN Vernieling personenauto Diefstal tuinbank Vernieling personenauto Parkeercontrole Inbraak in personenauto Inbraak in woning Verkochte werken ondersteunen bewoners op Java UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2006 HEILOO - Op maandag 9 okto ber werd door de eigenaar van een grijze personenauto van het merk Ford type Focus aangifte gedaan van vernieling van zijn personenauto. De auto werd vernield tussen 29 september en 1 oktober, terwijl deze gepar keerd stond op de Werkendelslaan. Met een voor werp werd een aantal deuken in een achterportier geslagen. HEILOO - In de nacht van zater dag op zondag 7-8 oktober werd uit de achtertuin van een woning aan de Breedelaan een zwart metalen tuinbank ont vreemd. De poort die toegang tot de tuin gaf, was gedurende de nacht niet afgesloten. HEILOO - Tussen maandag avond 9 oktober en dinsdag morgen 10 oktober werd een personenauto vernield van het merk Renault type Vel Satis die geparkeerd stond op het erf van een woning aan deJDe Arklaan. Dinsdagmorgen bleek dat de auto bekrast was. De auto werd rondom op diverse plaatsen met een scherp voorwerp bekrast. HEILOO - Op woensdagochtend 11 oktober werd tijdens een parkeercontrole in het parkeer- zonegebied rond het winkelcen trum 't Loo 11 bekeuringen uit geschreven. Tijdens een controle die 's middags gehou den werd werden in totaal 13 bekeuringen uitgeschreven. 15 bekeuringen werden vrijdagmid dag 13 oktober uitgeschreven tijdens een controle die gehou den werd in het parkeerzonege- bied. Op zaterdagmiddag 14 oktober werd eveneens gecon troleerd in het parkeerzonege- bied. Er werden zeven bekeurin gen uitgeschreven. HEILOO - In de nacht van vrij dag op zaterdag 13-14 oktober, werd in een personenauto inge broken die op het Het Veld stond geparkeerd. De eigenaar trof de auto van het merk Volkswagen type Polo zaterdag morgen 14 oktober aan met openstaande deuren. In de auto werden enkele vernielingen aan gericht. De inhoud van de auto werd doorzocht. Vermist wordt een wegenkaart. Hoe men in de auto heeft weten te komen is een raadsel. Er werd geen braakschade aan de auto ont dekt. HEILOO - Vrijdagavond 13 oktober werd tussen 17.00 en 21.00 uur ingebroken in een woning aan de Haesackerlaan. Toegang tot de woning werd verschaft door het forceren van schuifdeuren gelegen aan de achterzijde van de woning. Laden en kasten in de woning werden doorzocht. Op dit moment is nog niet bekend wat er uit de woning werd ont vreemd. HEILOO - Van vrijdag 20 okto ber tot en met zondag 5 novem ber exposeert de kunstenaars groep 'Oerip' in de kapel GGZ NHN (voorheen 'Willibrord'), Kennemerstraatweg 464, Heiloo. De expositie is vrij toe gankelijk op donderdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Op zondag 22 oktober van 12.00 tot 14.00 uur en op zon dag 5 november van 12.00 tot 15.00 uur, dit in verband met concerten op deze middagen. De kunstenaarsgroep 'Oerip' bestaat uit de Nederlandse Willy Altelaar en vijf schilders, allen afkomstig uit Maiang op Oost-Java. Met de opbrengst van de verkochte werken ondersteunen zij veel bewo ners van Java. Willy Altelaar (1945) werd op Wittenburg te Amsterdam geboren, waar zij een normale, maar arme jeugd de ULO zonder diploma verliet. Door een bijzonde re omstandigheid maakte zij kennis met het beroep van verpleegkundi ge en daarna volgde een lange peri ode van wisselende banen. Ze haal de certificaten tekenen en deed de vooropleiding van de HKA te Amsterdam. Tot de opleiding zelf werd zij niet toegelaten, men vond haar te oud. Ondanks gevoelloos heid van haar vingers, blijft tekenen voor haar een manier van uitleven en afreageren. Zij is gaan experi menteren met oude en nieuwe uit drukkingsmogelijkheden, wat dui- Budi Widjaya (1972) begon in 1999 met schilderen. Zyn eerste aquarellen over het dagelijks leven doen je verbazen. Voor iemand die nog nooit had geschilderd kwam hij tot een bijzondere prestatie. Hij is in staat, in zijn werk de eenvoud van het leven weer te geven. Budi Wibowo (1977) is op zijn twaalfde jaar begonnen met schilderen, daarnaast musiceert en componeert hij. Hij is een allround kunstenaar. Budi Prasetyo (1967) begon tijdens zijn middelbare schooltijd met schil deren. Zijn specialismen zijn dieren en landschappen. Subandrio (1954). Hij is een 'fijnschilder'. Zijn werk is zo fijn dat je denkt dat het fotogra fisch is. Zijn schilderijen zijn intens van warmte, en brengen je terug naar de tijd van de Barok. Licht en donker spelen in zijn werk een grote rol. delijk in haar werk naar voren komt. Zij gebruikt onder andere een batik techniek op papier. Budi Wiyantok (1969), begon al op jonge leeftijd te schilderen. Hij heeft het talent om realiteit en emotie in zijn werk tot uitdrukking te brengen. Zijn specialiteit is het portretteren van kinderen, hij laat ze leven op het doek. Eigen foto HEILOO - Het Nivon in Heiloo wil bij voldoende belangstelling starten met een cursus Kaarten Maken. De cursus start vanaf 9 november en wordt verdeeld over drie donderdagen, een maal in de 14 dagen, van 13.30 tot 15.30 uur. Onder leiding van Joke Mooij worden kaarten gemaakt van een voudige origami-vouwseltjes, gecombineerd met prik-, snij- en Hallo allemaal, eindelijk weer een berichtje vanuit Nepal. Want 27 september was de grote dag; de eerste steenleg ging voor Hamro Gaun, het nieuwe Ecologische dorpje met centraal in het midden ons nieuwe kinderhuis. de Chief-guest was. Hij heeft samen met drie van onze kinderen de eerste steen gelegd. De Social Welfare Council is het overheids orgaan en het verlengde van het ministerie dat beslist over alles wat met organisaties en vergun ningen qua social werk te maken heeft. Daarna werd nog eens aan de genodigden uitgelegd wat het project nu echt inhield, wat goed voor te stellen was omdat je nu precies kon zien via een uitvergro te artist-impression welk gebouw waar zou komen te staan. Het leggen van de èerste steen Hierna liepen we met z'n allen naar de bouwput voor het moment van de dag; het leggen van de eer ste steen. De plaatselijke Hindoe priester was een uurtje ervoor al begonnen met zijn rituelen. Omgeven door onafgebroken camerageflits legden een paar van onze kinderen, samen met de ere gast ieder een steen waarna een ieder inclusief ikzelf, er nog een schep mortelcement overheen gooiden. Terwijl we terug naar de tent lie pen voor de afsluiting van de cere monie trok de lucht dicht met zwarte wolken en het onweer was al hoorbaar vanachter de bergen. Het werd ook tijd voor een afslui tend woord van onze speciale gasten, die het lekker kort hielden toen de regen loskwam en de tent - aanvankelijk bedoeld voor schaduw - was nu een fijne regenvanger. Een half uurtje daarna brak de zon ook weer door wat ons ook nog op 'eerste-steen-worp afstand' een schitterende regenboog opleverde. En regen na een eerste steen cere monie, zo werd mij ter plekke ver teld, is heel erg goed geluk in Nepal. Dus ik hou mij graag aan dit bijge loof vast. Snel werden we nog getrakteerd op een extra dansoptre- den van onze kinderen. Een super dag dus, eindelijk kan de bouw star ten na een jarenlange strijd, buro- craties getouwtrek en een uiterst instabiel politiek systeem inclusief een burgeroorlog wat bouwen ook in de weg stond. We gaan nu ook op onze website een bouwpagina inrichten, zodat een ieder de voort gang per week kan volgen. Voor hulp aan onze nieuwbouw kunt u een bedrag storten op giro 40.000 van de Wilde Ganzen te Hilversum, onder vermelding van Veldwerk Nepal. Website is www.stichting-veldwerk.org en voor reacties: veldwerk@gmail.com. andere technieken. Tevens staat kerstversiering op het programma. De kosten bedragen voor niet-leden 20,- exclusief materialen, welke wel door de docente worden ver zorgd. Nivonleden ontvangen kor ting op de cursus. Opgave en inlich tingen bij Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland tel. 072- 5330088 of tel. 072- 5334576 De cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo, boven winkelcen trum 't Loo. Werk van kunstenaarsgroep Oerip Namens het bestuur van Stichting Veldwerk waren ook voorzitter Jaap de Vries en pen ningmeester Fred Valkering en diens vrouw Irena afgereisd naar Nepal om by dit heugelijke feit aanweig te zijn. Al met al waren er zo'n 70 genodigden op de bouw plaats aanwezig, inclusief vele andere vrienden en bekenden uit Nederland. We hadden voor de gelegenheid een grote Tatabus bus afgehuurd waar we met zijn allen in ongeveer een uur naar de prachtige locatie, even buiten Kathmandu werden vervoerd. Maar het eerste stuk van de weg er naar toe, is dusdanig verwaar loosd dat een wasbord nog fijn ry- den is. Menig kind kon het dan ook niet zonder kotszakje af. Het laatste stuk van de weg is Off-the-Road, dat is met de bus ploegen door de bagger, maar dan heeft hij geen snelheid; dan heeft het wel iets zo'n ritje. Na aan komst op de bouwplaats en even een beetje rondgekeken te hebben werden de gasten onder een groot zonnescherm geleid waar een groep van onze Hamro Niwas kin deren de ceremonie opende met traditionele Nepalese dans. Speciale gasten Hierna kwamen de speciale gasten van die dag naar voren. Dat was bijvoorbeeld de directeur van de Social Welfere Council, die

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 213