Zingende Boeddha's tussen landschappen Ditta Engel exposeert tijdens Kunsttiendaagse Jubileumconcert Orpheus met sopraan Lenneke Ruiten Center Disc H E I L O O VtüfA deutekom Het land van Hilde Vertigo live from Chicago Corso Bioscoop Kruistocht in spijkerbroek BOEK VAN DE WEEK DVD VAN DE WEEK Het land van Hilde Vertigo live from Chicago Boek van de w e e k D V D van de week KORTOM Optreden Beef in Buk Buk uitgesteld Neva Ensemble in Abdijkerk UITKIJKPOST OKTOBER 2006 Vanaf 15 november in Corso Bioscoop. Kruistocht in spijkerbroek is een meeslepende avonturenfilm van Ben Sombogaart naar de internationale bestseller van Thea Beekman. De vijftienjarige Dolf Vega belandt via een prototype van een tijdmachine in de middeleeuwen. Terwijl zijn moeder alles probeert om hem terug te halen, moet hij overleven in een onbekende en vijandige wereld. Wanneer hij zich aansluit bij de kin derkruistocht, ontwikkelt Dolf zich langzaam tot een leider van de dui zenden kinderen op weg naar Jeruzalem. Hij helpt ze, met zijn een- entwintigste-eeuwse kennis, ver schrikkelijke bergen te trotseren, infectieziekten te overwinnen en rovende ridders te bevechten. Bovendien maakt hij vrienden en wordt hij verliefd op de mooie en sterke Jenne. Langzaamaan begint Dolf zich echter te realiseren dat het echte gevaar niet schuilt achter de volgende bergtop, maar dat het gevaar in de kruistocht zelf zit. Uiteindelijk moet Dolf een zware beslissing nemen: keert hij terug in de tijd naar zijn moeder of blijft hij by zijn vrienden en Jenne? HEILOO - Op vrijdag 20 okto ber wordt in de voormalige Gereformeerde Kerk, Noorder geeststraat 9 in Heiloo de expo sitie 'Landschappen Singing Buddhas' geopend. REGIO - De jaarlijkse Kunsttiendaagse in Bergen van vrijdag 20 oktober tot en met zondag 29 oktober is een lande lijk bekend fenomeen geworden. Duizenden bezoekers komen er vanuit alle winstreken op af. Het is dan ook een smeltkroes van vele kunstuitingen. Schilders, beeldhouwers, kera misten, fotografen presenteren hun werk. Het is voor de kunstenaar een prachtige kans om zijn of haar werk te laten zien aan een breed Ruim tweeduizend jaar geleden lag er aan de kust van Noord-hol land een fascinerend lancschap met strandwallen, kwelders en kreken. De meest noordelijke vertakking van de Rijn -het Oer-IJ- stroomde hier doorheen en vond bij Castricum een uitweg naar zee. Het land van Hilde vertelt op toegankelijke wijze -met gebruik van prachtige illustraties- het verhaal van de Friese boeren aan de kust van Noord-Holland. We volgen ze vanaf het moment dat ze zich vestigden tot de komst van de christelijke missionarissen, rond het jaar 750. We maken kennis met Hilde, de jonge vrouw op de voor kant van dit boek. Zij leefde in de vierde eeuw in de omgeving van Castricum. Aan de hand van Hilde ontdekken we de rijke cultuur van de 'Hollandse Friezen': hun dage lijks leven, hun gebruiken, hun taal en hun geloof. Een leefwereld waar van we vandaag de dag nog verras send veel over kunnen vinden. De tour van Vertigo begon in maart 2005 in de Verenigde Staten en stond in juni in de Amsterdam ArenA. Het concert Vertigo live in Chicago bevat nummers uit de hele carrière van U2, van City of Blinding Lights via New Year's Day, Bullet the Blue Sky en Running to Stand Still, tot en met een handje vol nummers van How to Dismantle an Atomic Bomb, inclusief de titel song van dit concert. De derde leg van de Vertigo Tour begon op 9 september 2005 in Toronto en heeft op 19 december in Portland het einde gezien. Vertigo Live in Chigaco is een registratie van het concert gegeven op 9 en 10 mei 2005. Dit jaar werd de Vertigo Tour vervolgd met de vierde leg en zou doorlopen tot 8 april, om te eindigen op Hawaii. Op 8 maart werd de tour plotseling gestaakt vanweg privé-omstandigheden binnen de groep. door C. Dekkers, G. Dorren en E. van Eerden voor 19,95 Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo BA rJB naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl van U2 van€ 29,95 voor 14,95 jiéed Slimpad 36 (hoek Heerenweg, bij de Rotonde) 072-5334906 www.centerdisc.nl pubhek. Voor de bezoeker is het een leuke gelegenheid om een groot aantal kunstenaars persoonlijk te ontmoeten en wellicht de eigen col lectie wat uit te breiden. Voor de derde keer exposeren kunstschilder Luck Dekker en beeldhouwster Ditta Engel samen. Het woonhuis van Luck aan de Dr. Van Peltlaan 50 is tien dagen lang opengesteld voor pubhek. In felle kleuren zet hij zijn doeken op, waardoor de figuren als het ware van het doek spatten. Zijn thema's en schildertechnische oplossingen zijn origineel. Luuk is een echte emotie schilder, die niet bang is om de toeschouwer een blik in zijn binnenwereld te tonen. Het werk van de Noord-Hollandse kunstenares Ditta Engel is altijd speels en lichtvoetig. Geen afspie geling van moeilijke thema's of zoektochten in het menselijk bestaan. Ze zegt zelf altijd: ,,Mijn beelden zijn er om de wereld mooi er te maken". In figuratieve styl ver beeldt ze menselijke figuren, rela ties en groepsportretten. Ditta Engel woont en werkt in Heiloo. In haar üchte en ruime ateüer dat in haar beeldentuin staat werkt ze midden in de natuur. Ze is zelf ook Noord-HoUandse natuur; kleurrijk, recht door zee en helder. De deelnemende kunstenaars zyn de schilders Peter Huyzer en Martijn Couwenhoven, samen met musicus/geluidskunstenaar Rob ter Steege. De schilderijen van Huijzer en Couwenhoven zijn sterk beïn vloed door de natuur, waarbij zij uit gaan van thema's als bomen, water en lucht. De Singing Buddha's is een nieuwe sound-drawing van geluidskunstenaar Rob ter Steege. „Heiloo is een bijzonder spiritueel dorp met minstens twee van ouds her bekende bedevaartsplaatsen en een grote zangtraditie. Bovendien vindt de expositie plaats in een kerk." Dat inspireerde hem om iets met de Singing Buddha's te gaan doen. HEILOO - Wegens omstandighe den is het optreden van Beef van zaterdag 21 oktober helaas uitge steld. Dit optreden zal worden verplaatst naar 2007. Eventueel gekochte kaarten kunnen bij Buk Buk worden omgewisseld voor het betaalde bedrag. De organisa tie betreurt het ongemak. EGMOND - Het fameuze Neva ensemble uit Sint Petersburg maakt dit jaar weer een tournee door Nederland en traditiege trouw zullen zij ook dit keer te beluisteren zijn in de Abdijkerk te Egmond-Binnen. Op het pro gramma staat de Slavisch Byzantijnse kerkmuziek, het ücht klassieke maar ook de beroemde volksliederen zullen niet ontbreken. Dit vocaal ensemble is te beluisteren op woensdag 8 november. Aanvang om 18.30 uur, de kerk gaat open om 18.00 uur. In verband met brandvoorschriften zijn slechts 250 entree kaarten beschikbaar. Vanaf maandag 30 oktober kunnen deze kaarten gratis bij de portier van de Abdij worden afgehaald. Reserveren is niet mogelijk. Een program maboekje met daarin de volledi ge concert agenda van dit ensemble is beschikbaar, maar ook hun nieuwste cd is te ver krijgen. Na afloop is er de gebruikelijke open schaal col lecte. Werk van Luck Dekker Eigen foto HEILOO - Op vrijdag 27 okto ber vindt het derde en tevens laatste jubileumconcert ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Orpheus plaats. Aan dit concert zal onder andere de bekende Alkmaarse sopraan Lenneke Ruiten als soliste haar medewerking verlenen. Oors pronkelijk stond de Alkmaarse Hanneke de Wit op het programma. Helaas moest zij door contractuele opera-verplichtingen haar mede werking intrekken. Orpheus prijst zich echter bijzonder gelukkig dat zij Lenneke Ruiten als haar vervang ster kan presenteren. In haar woon plaats Alkmaar geniet zij vooral ook bekendheid door het Lindengrachtconcert en internatio naal door de vele in het buitenland gegeven concerten en festivals. Inmiddels heeft zij vele aanspreken de prijzen vergaard. Naast Lenneke en Mannenkoor Orpheus treden op: Leonore van Sloten (mezzosop raan), Mare Pantus (bas-bariton), Annemarie Balsters (piano), Annelies Kómen (piano), Nina Borletti (orgel) en het Hoornkwartet onder leiding van Christine van Oerle. Onder het motto Een avond Romantiek zullen werken worden uitgevoerd van onder andere Schubert, Verdi, Beethoven, Brahms en Mendelssohn. Het concert vindt plaats in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111 in Heiloo. Aanvang is om 20.00 uur. Kaarten a 15,- kunnen telefo nisch besteld worden bij Joop Spaans, tel. 072-5110906 en Wim Welmers tel. 072-5624356 of via orpheusjubileumconcerten@han- dig4u.nl. Tot slot kunt u aan de zaal vanaf 19.00 uur kaarten verkrijgen. Overige informatie over Orpheus vindt u op www.webregio.nl/ orpheus.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 215