24 Uur per dag ventileren bevordert gezondheid I Bouwen en wonen Mensen met luchtwegaandoeningen (als astma en bronchitis) en allergieën kunnen allerlei klachten krijgen door een slechte binnenlucht. Bijvoorbeeld: benauwdheid, hoesten, hoofdpijn of chronische verkoudheid. Maar ook gezonde mensen - en vooral kinderen en ouderen - lopen risico's. Voortdurend verse lucht in huis is daarom van groot belang voor ieders gezondheid. De kans op astmaklachten bij kinderen stijgt met een factor 1,5 tot 3,5 als zij opgroeien in een vochtig huis. Bij volwasse nen neemt deze kans toe met een factor 1,5 tot 2. Ouderen (50- plussers) zijn in z'n algemeen heid meer kwetsbaar voor een slechte binnenlucht. In Nederland heeft ruim 1 op de 6 woningen te weinig ventilatie. In bijna 1 op de 5 huizen zitten vochtplekken en schimmels op de muur en het plafond. 4 op de 5 woningen heeft een schade lijke concentratie huisstofmijt. Daarom voert het ministerie van VROM een meerjarige campagne over wat goed ventileren is. Altijd open ventilatie- roosters Veel mensen denken dat elke dag een paar uur luchten voldoende is om vocht en schadelijke stof fen uit huis te krijgen. Maar dit is niet zo. Het effect van 3 tot 4 uur luchten is na een half uur weg; dan is de binnenlucht weer net zo als daarvoor, blijkt uit een TNO-onderzoek. En dan te beden ken dat we zo'n 70% van onze tijd in huis doorbrengen. Daarom: zorg altijd voor open ventilatieroosters in de ramen. Ook in de winter. Zet daarnaast - na het koken, douchen of slapen - de ramen een half uur open voor extra frisse lucht. Voor wie rookt is het belangrijk daarbovenop nog eens extra te ventileren. Goed voor uw gezondheid, huis en energierekening Het zijn de schimmels en huis stofmijten die de gezondheids klachten versterken. Zij gedijen bij uitstek in vochtige ruimten. Bij een continue zwakke lucht stroom kan het vocht naar bui ten. Dit is niet alleen goed voor uw gezondheid. Maar ook voor uw woongenot en de staat van uw huis; vochtplekken, loslatend behang en afbladderende verf blijven weg. Bovendien bespaart u op uw energierekening. Want het kost minder stookkosten om droge dan vochtige lucht te ver warmen. Overige tips voor een gezonde binnenlucht: Maak ventilatieroosters eens per jaar schoon met de stofzui ger, zowel aan de binnen- als buitenkant; Heeft u geen ventilatie roosters? Zet dan altijd het klapraam of een ander raam pje open (met anti-inbraak stang of slot). Zeker in de woon- en slaapkamer; Laat de afzuigkap na het koken nog een kwartiertje aanstaan. Zo kan het overtollige vocht naar buiten. Reinig de afzuig kap regelmatig. De metalen fil ters kunnen met een sopje schoongemaakt worden. Kunst stoffilters moeten na enige tijd vervangen worden, anders daalt de capaciteit van de luchtafvoer; Vervang regelmatig stofzui- gerzakken en het filter in de stofzuiger; Controleer of de ventilatie roosters in de gevel - aan de voor- en achterkant van het huis - nog open zijn. Deze zorgen ervoor dat de kruip ruimte en spouwmuren droog blijven; Meer informatie Zie het dossier ventilatie op de website van het ministerie van VROM met ondere ande re veelgestelde vragen en downloadable publicaties: www.vrom.nl/ventilatie Neem contact op met de Postbus 51 informatielijn, telefoon: 0800 - 8051 (gratis) Kijk hoe gezond u woont en doe de test op www.vrom.nl/woonikwelge- zond? Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de TWeede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftelijke aanvraag 1. In het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaat stelling (10 oktober 2006) als kie zer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de gemachtigde een vol- machtbewijs. Hij dient de vol- machtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging dóór overdracht van de stempas 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stem pas aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uit brengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. - Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Ontvangen aanvragen om bouwvergunning Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ontvangen: De Waard 59, reg.nr. 2006/0323 plaatsen dakkapel op achterdakvlak woning ontvangstdatum: 10 oktober 2006 Kennemerstraatweg 166, reg.nr. 2006/0324 ged. vergroten woning (bijkeuken) na sloop garage ontvangstdatum: 9 oktober 2006 Kennemerstraatweg 464, reg.nr. 2006/0332 oprichten waterreservoir t.b.v. best.plantenkas ontvangstdatum: 12 oktober 2006 Rechte Hondsbosschelaan 41, reg.nr. 2006/0006 bouwen woning ontvangstdatum: 6 oktober 2006 Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoon nummer: (072) 535 66 66. Nieuw bouwplan (vrijstelling bestemmings planvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toe passing van de in het bestemmings plan opgenomen vrijstellingsmoge lijkheid voor het vergroten van de woning op het perceel Zuidergeeststraat 18. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behoren de stukken liggen vanaf donderdag 19 oktober 2006 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewer ker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voorne mens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid, als omschre ven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bouwver gunning te verlenen voor het vergro ten van de woning (serre) op het adres Spoorlaan 15. Dit plan zal worden behandeld volgens de uniforme open bare voorbereidingsprocedure uit de Algemene wet bestuursrecht. Ter inzage Bovengenoemde plan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf don derdag 19 oktober 2006 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond-van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, tele foonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenver meld bouwplan vrijstelling te verle nen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoorschriften gemo- 18 OKTOBER 2006 U ITKIJ KPOST Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 220