Raadhuisexpositie Wie het kleine niet eert. HOLTEN Al 12,5 jaar actief op zoek naar zwangeren Pilotproject W Limmen gaat van start VERF* WAND B 10 SCOOP RES ERVE RE N0251 - 652291 Westerweg 259 - 1852 AG Heiloo Postbus 230 - 1850 AE Heiloo Tel. 072 532 19 90 - fax 072 532 11 09 boltenvw@xs4all.nl www.corsobioscoop.nl Programma 19 okt t/m 25 okt 2006 "Step up" "Zwartboek" "The Cave of the Yellow Dog" "K3 en het IJsprinsesje" J'Baas in eigen bos"(NL) "Afblijven" Burgemeester in gesprek met leerlingen over jeugd en veiligheid regio 2i Het enige wat Moeders voor Moeders vraagt, is om de urine op te vangen Marian van Lente viert jubileum als informatrice ADVE RTENTIE Dorpsstraat 70 Castricum Tel. 0251 - 65 22 91 donderdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 21.30 uur zondag maandag 20.00 uur donderdag 20.00 uur vrijdag& zaterdag 21.30 uur zondag, maandag, dinsdag woensdag 20.00 uur vrijdag zaterdag 19.00 uur zondag 16.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur zaterdag 14.00 uur zondag 13.30 uur dinsdag woensdag 14.00 uur vrijdag zaterdag 18.45 uur zondag 16.00 uur dinsdag woensdag 14.00 20.00 uur Marian van Lente gaat al jaren langs de deuren voor Moeders voor Moeders. Eigen foto ADVERTENTIE REGIO - Op 1 november viert Marian van Lente haar 12,5 jarig jubileum als informatrice voor Moeders voor Moeders. Eigenlijk is het ook een beetje een dubbel feestje, want Moeders voor Moeders bestaat dit jaar 75 jaar. „Ik zou niet precies weten hoeveel zwange re vrouwen ik in die 12,5 jaar heb ingeschreven, maar ik kom aardig in de buurt van de 4000, denk ik!" Aanstaande moeders kunnen pro duceren tijdens de eerste zestien weken van de zwangerschap een hormoon (hCG). Dit vruchtbaar heidshormoon dat in grote hoeveel heden door het zwangere lichaam aangemaakt wordt, heeft het lichaam zelf niet allemaal nodig. Een deel is nodig voor de groei van het vruchtje. Het overschot komt in de urine terecht en van het hor moon kunnen medicijnen worden gemaakt voor diverse vruchtbaar heidsbehandelingen. ,,Het enige wat Moeders voor Moeders vraagt, is om gedurende een korte periode de urine op te vangen. Meedoen kan vanaf de zesde tot en met de zestiende week van de zwangerschap, waarbij je je voor de 12de week dient aan te mel den. De aanmeldingen van zwange- ren voor deze regio komen by mij terecht en tijdens een kort huisbe zoek leg ik uit hoe de inzameling werkt. Daarvoor zijn speciale opvangflessen en opvangkannetjes beschikbaar. Wekelijks worden de flessen gewisseld door een chauf feur, die op een vaste dag per week met een onopvallende auto de adressen bezoekt. Daarvoor hoeft een deelneemster niet thuis te zyn en het gebeurt zo discreet mogelijk. De deelneemsters kunnen de fles sen ook by een depot in de buurt omwisselen." Ze benadrukt dat het moeilyker wordt deelneemsters te krygen. ,,Door het dalende geboor tecijfer van de afgelopen jaren, zijn er minder zwangeren. Als je je reali seert dat er voor de vruchtbaarheids behandelingen honderdduizenden liters urine van prilzwangeren nodig zyn, begrijp je waarom we altyd nieuwe deelneemsters nodig hebben. Ik ben erg bly met de goede samen werking die ik heb met verloskundi gen, artsen, doktersassistenten, echoscopistes en apothekers in de regio. Ze geven folders mee of heb ben folders in de wachtkamers staan en informeren vaak over Moeders voor Moeders." Bel voor informatie Marian van Lente, tel. 0251-240061. Aanmel ding kan ook via het gratis landelijk nummer 0800-0228070 of de web site www.moedersvoormoeders.nl. LIMMEN - De gemeente is met W Limmen (Voetbalvereniging Limmen) een proef aangegaan met een 'contract op maat' voor een periode van twee jaar. W Limmen krijgt een huurverla- ging in ruil voor het zelf verrichten van onderhoudswerkzaamheden. Met deze pilot wil de gemeente onderzoeken of het mogelijk en wenselijk is dat voetbalverenigingen in ruil voor huurverlaging zelf onderhoudswerkzaamheden ver richten. CASTRICUM - Deze herfst is in het raadhuis van de gemeente Castricum een expositie te zien van amateur-natuurfotograaf Olaf Oudendijk uit Limmen, met als titel: 'Wie het kleine niet eert...'. Dinsdag 10 oktober hebben het college en W Limmen het contract ondertekend. Zittend van links naar rechts: burgemeester A. Emmens-Knol en T. Kerssens (vice voorzitter W Limmen). Staand van links naar rechts: wethouder B. Hes, wethouder J. Hommes, R Schouten (penningmeester W Limmen) en C. Rood (secretaris W Limmen). Eigen foto Een expositie die een blik geeft op de kleine dingen om ons heen, met het accent op aparte of juist heel simpele vormen. De tentoon stelling is te zien tot en met vrijdag 17 november, tijdens de openingsty- den in de hal van het gemeentehuis.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 223