Cursus tuinontwerpen Muziekvereniging Eensgezindheid geeft Najaarsconcert Opening Appel Beers Dag van de Mantelzorg Castricum ondertekent convenant 'veilige school' Kunst in steen REGIO 21 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Karei Bruin heeft 27 jaar op succesvolle wijze leiding gegeven Speciaal voor zorgende familieleden of vrienden De meeste mensen kiezen niet bewust voor deze zorgtaak GEVONDENVERLOREN UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2006 LIMMEN - Een vakkundig tuinontwerp in zes lessen? Dat kan! In de enthousiast en vakkundig verzorgde ontwerpcursus gaat u met uw eigen tuin aan de slag. De groep richt zicht op de vormgeving. Door middel van opdrachten werken de deelnemers stap voor stap aan een fraaie en verant woorde vormgeving op papier. Al in de eerste les oriënteert u zich op de mogelijkheden. U leert anders naar uw tuin te kijken en er blijkt al snel dat er meer mogelijk is dan u dacht. Om tot een goede begeleiding te komen levert u wekelijks uw thuis gemaakte opdrachten in. Zo kan een optimaal en persoonlijk resultaat verkregen worden. Vele cursisten gingen u voor. Wilt u ook op een uitdagende manier werken aan uw tuinvormgeving, meldt u zich dan aan. Op maandag 6 november 20.00 uur start de groep in Limmen. Opgave en informatie: tuincursussen Jeanine Jonker, tel. 072- 5053646 of www.tuincursussen.nl. ina«!é!< aléftktveit» ÏOO,0O LIMMEN - Afgelopen vrijdag, 13 oktober, vond de officiële opening plaats van de prachtige, nieuwe locatie van Appel Beers Financiële dienstverle ning, aan de Dusseldorperweg 137. Onder veel belangstelling werd daar tevens de winnaar van de prijsvraag bekend gemaakt. De heer A. Braspenning mocht een cheque van 500,- in ontvangst nemen, te beste den aan een gloednieuwe fiets. ,,De verandering van locatie was een wel overwogen beslissing, die ons in staat stelt een aantal belangrijke wensen in onze dagelijkse bedrijfsvoering te realiseren", zo vertelt Bas Appel. Ruimte voor ons team en ruimte om de klant goed te ontvangen en te helpen. Daar zit de grote winst van de verandering." Karei Beers voegt hier nog aan toe: „Wij kunnen bestaande en nieuwe klanten ook nu weer uitstekend van dienst zijn op het gebied van alle particuliere en zakelijke verzekeringen, pensioenen, hypotheken en financieringen. Want dat is ons werk en daar Zijn we goed in.foto Mario Sacksioni EGMOND - Op zaterdag 21 oktober wordt in dorpshuis 'De Schulp' in Egmond- Binnen het Najaarsconcert gegeven van de muziekvereniging 'Eensgezind heid'. De aanvang van het concert is 20.00 uur en de toegang is gratis. Tijdens het concert zullen het oplei dingsorkest onder leiding van Birgitte van Es en het fanfare-orkest onder leiding van Jeroen Drenth een gevarieerd programma bieden, met een populair karakter. De avond zal voor de leden van 'Eensgezindheid' een speciaal tein- tje krijgen, door de opvolging van Karei Bruin door Jeroen Drenth als dirigent van het Egmond-Binner fanfare-orkest. Een belangrijke ver andering in de verenigingshistorie. Karei Bruin heeft gedurende ruim 27 jaar op succesvolle wijze leiding gegeven aan het fanfare-orkest en was in die periode ook betrokken bij de opleiding van jonge muzikan ten, met de nadruk op de saxofoon- groep. Hij is degene die het pro- ALKMAAR - Zorgt u voor iemand? Kom dan naar de Dag van de Mantelzorg op 10 november. Speciaal voor zorgende familiele den, vrienden of buren.uit Noord- Kennemerland houdt het Steunpunt Mantelzorg van Humanitas geheel gratis een ontspannende dag. In heel Nederland vinden die dag acti viteiten plaats, speciaal om zorgen de familieleden in het zonnetje te zetten. Er zyn in Nederland 1,4 mil joen mantelzorgers. Deze zorg bie den zy vaak naast de zorg voor een eigen gezin, een baan of een oplei ding. De meeste mensen hebben nooit bewust gekozen voor deze zorgtaak, maar werden geconfron teerd met de ziekte of handicap van iemand uit hun omgeving. Naarmate de zorg langer duurt en intensiever is, komt tijd voor ont spanning vaak in het gedrang. Lodewijk de Waal, directeur van Humanitas en voormalig vakbonds man (FNV) komt deze dag openen. Er zijn verschillende workshops, gevolgd door een lunch en de verlo ting van leuke prijzen, 's Middags kunt u genieten van een shantykoor. De dag wordt afgesloten met een theehuis en een wijnproeverij. Daarnaast vindt er een informatie markt plaats en is mantelzorgmake laar, Margitta Plantinga aanwezig. De dag vindt plaats op het Steunpunt, Reinaertlaan 5-7 in Alkmaar. Medeorganisatoren zijn: DOC-team van Stichting Geriant, Actie Zorg, het SKWO en de Regionale Thuiszorg. U kunt zich aanmelden bij Humanitas, tel. 072-5407099 of via www.mantelzorg-nk.nl. gramma van het fanfare-orkest op 21 oktober zal openen, om daarna -symbolisch- de dirigeerstok over te dragen aan de nieuwe dirigent Jeroen Drenth. Jeroen is al vanaf half april van dit jaar bezig met het orkest, wat voor beide kanten uiteraard even wennen was. Inmiddels zijn er gedurende de zomermaanden een tweetal buiten concerten gegeven onder zijn lei ding en zal aanstaande zaterdag het eerste 'binnen-optreden' een feit zijn. Film- en themamuziek komen aan de orde en gedeeltelijk het repertoi re dat nog is uitgevoerd onder lei ding van de scheidende dirigent. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot meldt de volgende voorwerpen al gevonden en verloren. Goederen zijn gevonden en verloren tussen 9 en 16 oktober: Verloren in Castricum: Sleutels diverse 7 x, GSM Nokia zilverkl in zwart hoesje, GSM Nokia zilvergrijs zwart, GSM Nee zilvergrijs dubbelklap, Diverse pasjes op naam Camlag, Zwarte opoefiets met veel stickers, Gouden armbandje, gouden arm bandje met een hartje, Zilveren creool met steentje, Portemonnee met rijbewijs, div. pasjes op naam Stet, Casio sporthorloge, Zwarte portemonnee met rode letters 'O neil met inhoud, MTB voorwiel. Gevonden in Castricum: Sleutels 4x, waarvan een in zwart leder etui opschrift Garage Zwart, Ringslot, Metaalkleurige bril in hoesje Hans Anders, Metalen vouwstep, Baby schoentje beige suède met veter. Werk van Ria en Irma Straver uit Castricum. Eigen foto CASTRICUM - Ria en Irma Straver uit Castricum zijn weer met hun beelden aanwezig bij de Kunst Tiendaagse in Bergen. Hun kunstwerken, zowel in speksteen als in mergel, zijn te bezichtigen in het 't Oude Raethuys', Raadhuisstraat 2-4 te Bergen, alwaar de expositie is ingericht. De vrye fantasie is in diverse objecten te zien, zowel figuratief als abstract. Na hakken en schuren komt een beeld tot stand. Hierna komt het polijsten en dan komt de werkelijke kleur naar boven, uitein delijk maakt de kleur het hele beeld af, en zorgt ervoor dat elk artikel van speksteen uniek opzichzelf is. Dit blijft tot het laatst een grote ver rassing. Bent u nieuwsgierig? Kom dan kijken naar de expositie. Openingstijden zijn: 20 oktober tot en met 30 oktober 2006 van 10.30 tot 17.00 uur. de twee convenanten. Hierin, en in de bijlagen staan afspraken die de veiligheid van de scholen voor basis- en voortgezet onderwijs ver groten. Het is enerzijds eeri afspraak over gedrag op school en zorg voor elkaar, anderzijds biedt het een checklist van wat te doen als de veiligheid binnen de school in het gedrang komt. Het is een afspiegeling van de duidelijke afspraken die gemeente, politie, justitie en de scholen met elkaar hebben gemaakt. Aspecten zijn onder andere inti midatie, vernielzucht, zorg voor de leerlingen op school in zogenaamde Zorgteams, en (anti)pestprotöcol. Het convenant is weliswaar nieuw voor de basisscholen in de gemeente Castricum, op diverse andere plaatsen in het land wordt al met soortgelijke convenanten gewerkt. In het Castricumse onder wijs is het leerklimaat goed te noe men; de convenanten zijn daarom vooral bedoeld als preventief middel. Door de convenanten wordt dit gewaarborgd. Zo is de school een veilige plaats voor leerlingen, leer krachten en anderen. De convenan ten en de toepasbaarheid ervan in de praktijk zullen na verloop van tyd worden geëvalueerd. CASTRICUM - Vrijdag werden de 'convenanten veilige school' voor het basis- en voortgezet onder wijs Castricum ondertekend. Vertegenwoordigers van onder wijsinstellingen, districtschef van de politie, officier van justitie en bur gemeester Emmens ondertekenden Nadat een expert op het gebied van veiligheid in en om de school een interactieve discussie had opgezet, ging de burgemeester met een aantal leerlingen in gesprek over jeugd en veiligheid en hun visie op een veiliger school(omgeving). Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 225