Cursussen Plusactiviteiten Improvisatietheater in De Bakkerij Programma herfstvakantie voor jongeren Gedeputeerde Hooijmaijers per fiets door de Zanderij Vier jaar nieuwe Storey Club REGIO 22 INGEZONDEN MEDEDELINGEN Voetballen, karten, dropping en dansen Zo jong als ze zijn, zo ervaren staan ze op het podium 18 OKTOBER 2006 UITKIJKPOST CASTRICUM - Donderdag 2 november start de kennismakingscursus wij nen, vijf lessen van 19.30 tot 22.00 uur voor 93,-. Het kiezen van een goede wijn vereist ervaring en kennis. In deze cursus wordt u wegwijs gemaakt in het grote wijnland. Verschillen te ontdekken tussen b.v. Franse, Italiaanse en Spaanse wijnen. Welke wijn kies ik bij een gerecht? Wat zijn bewaarwijnen? Wat kan ik opmaken uit een wijnetiket? Vele andere vragen komen aan bod in de cursus. U leert kritisch proeven. Hoe proef ik? Wat kan ik ontdekken? Hoe benoem ik de geur en de smaak die ik ervaar? Woensdag 1 november de proefavond whisky van 19.30 tot 22.00 uur voor 23,-. Malt whisky heeft een magische uitstraling. Lowie van Herpen gaat elk jaar in Schotland proeven en leren van de mensen die whisky maken. Verhalen, anekdotes originele materialen en soms een gedicht omlijsten de whisky's die op deze avond geschonken worden. Maar liefst vijf top malt whisky's: Mannochmore, Auchentoshan, Bowmore Cask Strength, Ardbeg Ten en Royal Lochnagar, gaat u proeven met bijbehorende hapjes: gerookte zalm, Smokey Cheddar en toast. Over Malt whisky raak je nooit uitgepraat. Maandag 29 oktober start tuinieren en tuinonderhoud, acht lessen van 19.00 tot 20.45 uur voor 83,- Hoe houd ik mijn tuin in een goede conditie, wat moet ik in de verschillende seizoenen doen, welke grond is het beste voor diverse planten? Deze en vele andere aspecten van tuinieren en tuinonder houd worden uitgebreid behandeld. Woensdag 1 november start de cursus aardbevingen, tsunami's, vulkanen en gebergten (platentektoniek), vier les sen van 19.00 tot 20.30 uur voor 31,-. Alfred Wegener (1912) kon met zijn theorie van drijvende continenten verklaren waarom b.v. in Nederland in het Carboon een tropisch klimaat heerste en in het Perm een woestijnklimaat. Botsende continenten zouden gebergten opleveren, maar voor vulkanisme en aardbevingen schoot de theorie tekort. Met de theorie van de platentektoniek - bewegende platen (1965) lukte het om èn gebergtevorming èn aardbevin gen (en tsunami's) te verklaren. Na de cursus weet u waar (niet wanneer) aardbevingen en vulkaanuitbarstingen te verwachten zijn. Informatie: Plusactiviteiten, tel. 0251-671837 of www.plusactiviteiten.nl. CASTRICUM - De Bakkerij begint met een cursus improvi satietheater. Iedereen tussen de zestien en twintig jaar kan zich hiervoor opgeven, ervaring is niet nodig! Op 6 november is er een gratis proefles. Docente Anja Boorsma begon in 2004 met een cursus improvisatietheater in De Bakkerij. Daaruit kwam de groep 'Gevonden Voorwerpen' voort, die ai vele suc cesvolle voorstellingen speelde. Op veler verzoek begint Anja nu met een nieuwe beginnerscursus. Hierin staan weer de basisvaardig heden van improviseren centraal: initiatieven nemen, vertrouwen op je medespelers en je fantasie gebruiken. De cursisten leren spel vormen aan zoals ook wel bekend van De Lama's. De cursus wordt afgesloten met een theatersport voorstelling. De cursus zal gegeven worden op zestien maandagavon den van 19.30 tot 21.30 uur in De Bakkerij. In de kerstvakantie is er geen les. De kosten zijn 65,- per persoon. Op 6 november is er een gratis proefles. Je kunt je hiervoor opge ven via info@improvisatietheater.nl 'of tel. 0251-676715. Je kan natuur lijk ook mailen of bellen met vra gen. Bij voldoende belangstelling begint de cursus dan op 20 novem ber. EGMOND - In de herfstvakan tie worden weer verschillende activiteiten voor kinderen en jongeren aangeboden. Op dinsdag 24 oktober is er een zaalvoetbaltoernooi voor alle jon geren, in alle leeftijden in de gemeente Bergen. Om 14.00 uur gaan ze van start in de Blinkerd in Groet. Vervoer vanuit Egmond wordt geregeld, daarom is het van belang dat je jezelf ruim van tevo ren opgeeft. Vertrek om 13.15 uur uit de JC De Wal, Egmond aan Zee en bij voldoende animo ook vanuit dorpshuis Hanswijk, Egmond aan den Hoef. Het is de bedoeling dat men zelf een team samenstelt bestaande uit vijf personen. Deelname is gratis. Op donderdag 26 oktober wordt er gekart en gelasergamed in Limmen. Vertrek uit de JC De Wal om 14.30 uur en bij voldoende animo ook vanuit Hanswijk, gaarne Gedeputeerde Ton Hooijmaijers (1) in gesprek met wethouder Christel Portegies (r) en burge meester Aaltje Emmens (rechts van het midden). Eigen foto REGIO - Afgelopen woensdag bracht gedeputeerde Ruimtelijke Ordening, Ton Hooijmaijers van de provincie Noord-Holland, een bezoek aan de gemeente Castricum om te discussiëren over de Zanderij. Het gebied gelegen achter het station van Castricum. Samen met onder andere wethouder Ruimtelijke Ordening, Christel Portegies, bekeek de gedeputeerde per fiets de locatie. De gemeente wil graag samen met de provincie Noord-Holland optrekken, om de rommelige situatie qua bebouwing in de Zanderij aan te pakken en tegelijkertijd de natuur, de bossen en de duinrand in stand te houden en/of te verbeteren. De gedeputeer de het weten hier positief tegenover te staan, mits de gemeente aantoont dat de geplande groene verbeterin gen daadwerkelijk worden gedaan. De gemeenteraad heeft in juni de gebiedsvisie voor de Zanderij vast gesteld. Deze wordt na diverse inspraakrondes in een beeldkwali teitplan uitgewerkt. AKERSLOOT - Jongeren centrum Storey Club in Akersloot zit in het weekend van 20 en 21 oktober vier jaar in het nieuwe pand. En dat wordt gevierd. Vrijdag 20 oktober om 21.00 uur treedt de regionaal bekende cover band Mindfield op. Deze band is eigenlijk al een Storey Club Klassieker, met inmiddels verschil lende heleboel optredens in de Storey Club en op Akerpop afge lopen mei. Zo jong als ze zijn, zo ervaren staan ze op het podium. En dat wordt bewezen door het feit dat ze in de kwartfinales staan van Clash of the Coverbands. Het reper toire is geschikt voor iedereen, want nummers van bijvoorbeeld Live en Green Day worden afge wisseld door nummers van Bl0f en Anouk. De entree is gratis. Clown Joppie op zijn beurt doet een hoop leuke en domme dingen tijdens zijn show op zaterdag 21 oktober om 14.00 uur. Er is een poppenspel met Jan Klaassen, die van de kinderen hulp nodig heeft. Ook neemt hij de kinderen mee op reis door het oerwoud en laat door middel van ballonfiguren zien welke beesten hij tegenkomt. Joppie denkt alles te weten van muziek, maar dat is niet helemaal waar en dan doet hij ook nog een poging tot gooche len. De entree is 3,- inclusief fris, chips en snoep. De Storey Club is te vinden aan het Wilhelminaplein te Akersloot. Kijk voor meer informa tie op www.storeyclub.nl. opgave van tevoren in verband met de te maken reservering. Deelname is vanaf 12 jaar, kosten zijn 18,50 per persoon, inclusief patat, drinken en een ijsje. Vrijdag 27 oktober is er een dropping. Gestart wordt bij voldoende deelnemers om 19.30 uur vanaf alle locaties in de gemeente Bergen. Deelname vanaf tien jaar. Als afsluiting staat er vanaf 21.00 uur een mobiele disco in JC de Wal klaar met Dj's Nando en René. Eindtijd? Tot het gezellig is... Deelname is gratis, wel wordt er van de ouders gevraagd of zij zelf met de jongste deelnemers mee willen lopen. Belangrijk: zaklamp meenemen en opgave van tevoren. Voor meer informatie: JC De Wal, Sportlaan 7 Egmond aan Zee, tel. 072-5063793 of jongerenwerkster van Egmond aan Zee en Egmond aan de Hoef: Michelle van de Wateringen, tel. 06-40179352, jongerenwerkmi- cheUe@hotmail.com. Mindfield treedt op tijdens het jubileumweekend van jongerencentrum Storey Club. Eigen foto

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 226