Mandy Leegwater derde tijdens golftoernooi in Schotland Zilver voor Groefsema op WK Judo SPORTNIEUWS UIT DE REGIO Traditionele baarsdag in Noordhollands kanaal Het was super om mee te mogen doen!' Het weer was echt Schots, met regen en veel wind Komende winter gaat Maureen extra veel trainen Voorlopig neem ik een tijdje rust sport 2/ GOLF HEILOO - „Niet helemaal tevreden, maar tegelijkertijd toch wel happy", zo omschrijft de 21-jarige Mandy Leegwater het voor zichzelf. Afgelopen maandag trad zij aan in de fina le van De Telegraaf Dunhill Links Challenge, in het Schotse St. Andrews. Ze speelde daar haar belangrijk ste toernooi tot nu toe en eindigde als derde. Helemaal geen gekke prestatie voor iemand die tot twee- en-een-half jaar geleden nog nooit een golfstick in haar handen had gehad. Mandy raakte in Schotland ver zeild, doordat ze eerder deze zomer in het Zeeuwse Domburg de halve finale won. De Heiloose barvrouw van Café De Wit aan de Heerenweg kwam in aanraking met het golfen door haar baas en eigenaar van het café, Lex van der Aat. Vrijwel direct was ze verslingerd aan die 'suffe oude mannensport' zoals ze niet lang daarvoor zelf had omschreven. Sterker nog, ze bleek een natuurtalent! In relatief korte tyd maakte ze zich de kneepjes van de sport eigen met als resultaat dat ze afgelopen week als derde eindig de in een toernooi waaraan 12.000 andere fanatieke golfers waren begonnen. ,,Het was super om mee te doen!" vertelt ze enthousiast „en ik heb genoten, want het was ook een heel mooi verzorgd weekend." De deel nemers aan de finale waren gehuis vest in een luxueus hotel met authentiek krakende vloeren. „Het weer was natuurlijk echt Schots, met regen en veel wind, maar toen ik moest spelen was het gelukkig droog." Mandy speelde volgens haar handicap, maar het putten op de green bleek lastig, vanwege de bijzonder hoge kwaliteit van het gras. „Ik had gewoon net op dat moment een iets mindere dag. Jammer hoor, want je wilt op zo'n moment natuurlijk gewoon eer ste worden." Inderdaad jammer, maar Mandy is nuchter genoeg om zich te realise ren dat er nog veel kansen komen. Ze wordt ondersteund door een drietal sponsors die zich aan haar hebben verbonden: Baksteen Holland uit Limmen, De Hooge Waerder uit Alkmaar en bouwbedrijf THA Dekker uit Heiloo zorgen er voor dat het met de kle ding- en leskosten wel goed komt. „En ik heb daarnaast natuurlijk nog Lex, mijn mental coach," verzucht het golftalent. Komende winter gaat ze extra veel trainen en lessen volgen bij golfbaan Sluispolder, zodat ze er weer helemaal klaar voor is bij de start van het nieuwe seizoen in april 200?. Wacht maar af, we zullen beslist meer van haar horen. Judoka Maureen Groefsema werd feestelijk onthaald hij haar thuiskomst van de WK Judo. Foto Uitkijkpost JUDO HEILOO - Wat vooraf misschien een onmogelijke opgave leek, heeft Groefsema toch geflikt. De 15-jarige heeft de tweede plaats op de Wereld Kampioenschappen Judo tot 20 jaar op de Dominicaanse repu bliek weten te behalen. Maureen Groefsema had een goede start en wist overtuigend te winnen van Adriana Villalobos- Pineda uit Costa rica. In de volgen de partij stond Groefsema tegeno ver de Italiaanse Moretti. De Italiaanse wist niet wat haar overkwam. Groefsema stuurde de Italiaanse direct met een prachtige heupworp door op haar rug. In de kwartfinale weet ze ook de Cubaanse del Valle in een spannen de wedstrijd te verslaan. Groefsema was de betere judoka en wist dan ook deze party vlak voor tijd te beslissen. Zo wist Maureen een plaats te veroveren in de halve finale. In deze halve finale komt ze tegeno ver de Armeense Hakobyan te staan, die op het EK-20 dit jaar de zilveren medaille veroverde. Maureen scoor de vrij snel een koka en wist hierna binnen een minuut de Armeense die later derde van de wereld werd, met vol punt via een kata guruma op haar rug te werpen. Pas om 20.00 uur s'avonds startte haar finale. Maureen nam alle risico in de laatste minuut maar dat kostte haar helaas de kop. Daarmee eindigde ze op de tweede plek. Op dinsdag 17 oktober werd Maureen door familie, vrienden en de halve club opgewacht op Schipol, om vervolgens feestelijk te worden onthaald bij haar ouderlijk huis. Omringd door belangstellenden, deed ze kort verslag van haar bele-. venissen: „Het voelde raar om zomaar op het WK te staan en ik was al blij wanneer ik bij de eerste zeven zou eindigen. Stiekem wil je natuurlijk zo hoog mogelijk en ik ben er heel trots op met zilver thuis te komen! Ik ben net aangekomen en geniet van de belangstelling. Vanavond komen er nog meer vrienden en mijn broer om het samen te vieren. Daarna neem ik even een tijdje rust, voor dat ik weer intensief ga trainen. Wel zal ik mijn conditie op peil houden door cardio-fitness." In het karakteristieke Schotse St. Andrews bereikte Mandy Leegwater een verdiende derde plaats, tijdens het golftoernooi van de Telegraaf Dunhill Links Challenge. Foto Lex Hiemstra

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 229