Lekkere middag voor de Zeevogels Programma jubilerende Zeevogels Ruime uitslagen bij Vennewater Badmintonners Dansparen Griffioen succesvol tijdens kampioenschappen De Terriërs lijden onder ruimtegebrek SPORT 27 Diverse activiteiten bij jarige voetbalvereniging Ledenstop en thuiswedstrijden in Uitgeest UITKIJKPOST 18 OKTOBER 2006 VOETBAL EGMOND - Het eerste elftal van Zeevogels heeft afgelopen zondag een makkelijke middag gehad. Tegenstander SDOB kwam, nog wel op voorsprong. Nadat Zeevogels in dezelfde minuut de gelijkmaker produceerde was het gelijk gedaan met de tegenstander uit Broek in Waterland. De thuis club hep over de bezoekers heen en nam voor rust al een ruime voor sprong. In de 75-yarige historie heeft Zeevogels wel een aantal wed strijden met gemak gewonnen. De ontmoeting van de Hoevers tegen SDOB van afgelopen zondag was er ook zo één. Het waren de bezoekers van Sterk Door Onderling Begrip die het eerste doelpunt maakten. Hans van der Werf verloor de bal en voordat iedereen er erg in had lag de bal zo maar achter Zeevogels doelman Marcel van Velzen; 0-1 In dezelfde minuut zorgde diezelf de en getergde van der Werf voor de gelijkmaker; 1-1. De withemden hamen vervolgens in een rap tempo een ruime voorsprong. Jorrit Groot, Martijn Groen en wéér Hans van der Werf zorgden voor een comfor tabele ruststand; 4-1In de rust gaf de scheidsrechter aan niet verder te kunnen. Een spierscheuring gaf dermate veel hinder dat de thuis club op zoek moest naar een ade quate vervanger. George Liefting was bereid om te komen zodat de wedstrijd, met een oponthoud van 35 minuten, gewoon uit gespeeld kon worden. Die extra rust kwam de wedstrijd niet ten •goede. Zeevogels probeerde de draad wel weer op te pakken. De bal ging echter niet meer in het hoge tempo rond zoals in het eerste bedrijf. De defensie van SDOB kreeg nu meer tijd om over eind te blijven. Door een fraaie tref fer van Jorrit Groot en een goed ingeschoten strafschop door Joost Schong kwam de 6-1 op het score bord. In de slotfase mochten de bezoekers het zoet van een doel punt nog eenmaal proeven; 6-2. Komende zondag gaat de equipe van trainer Ernst Ranzijn naar Castricum toe. Als de Hoevers voor de bovenste plaatsen mee willen gaan doen zal ook deze lastige uit wedstrijd winnend moeten worden afgesloten. voetbal EGMOND - Op vrijdag 3 november om 19.00 uur is het zover: de officiële start van het jubileumjaar 75 jaar Zeevogels, in de Slokapel te Egmond aan de Hoef. Aansluitend zal de tentoonstelling '75 jaar Zeevogels' op de Slotweg 40 tegenover de Slotruïne worden geopend. Ongeveer vijfhonderd voorwerpen waaronder driehonderd oude foto's, oude voetbalschoenen, sponsorshirts, wimpels, clubbladen, oude contributieboeken en inbreng van de club van honderd, zullen worden uitgestald. Deze avond is alleen toegankelijk voor genodig den, maar vanaf zaterdag 4 novem ber is iedereen van 13.00 tot 18.00 uur welkom (toegang gratis). Alle daaropvolgende zaterdagen is de de tentoonstelling open van 14.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 4 november van 15.00 tot 17.00 uur vindt de jubileumreceptie plaats in de kanti ne op het sportpark Hogedijk. Om ongeveer 20.00 uur begint de grote feestavond voor alle leden, donateurs, sponsors, vrijwiligers en De Club van honderd in het Rode Hert te Egmond aan den Hoef. Uitnodigingen voor bovengenoem de festiviteiten worden of zijn inmiddels verstuurd. Van alle verdere activiteiten waar onder sportieve (jeugd-) evenemen ten in het voorjaar 2007; het uit brengen van een Zeevogels dvd en het houden van een grote loterij, waarvan de officiële presentaie en verkoopstart op de nieuwjaarsre ceptie zal plaatsvinden, volgt nade re infomatie. BADMINTON HEILOO - Veel van de tien van dit weekeinde gespeelde wed strijden gaven ruime uitslagen te zien. Het eerste Vennewater team gaf met 7-1 GSBV Amor 3 geen enkele kans en liet in drie sets alleen het heren dubbel lig gen. DANSEN CASTRICUM - Op zondag 8 oktober is in Mierlo (Noord- Brabant) gedanst om het Benelux Kampioenschap. Deze wedstrijd is georganiseerd in samenwerking met met de NADB (Nederlandse Algemene Danssport Bond) en de BDSF (Belgische Danssport Federatie) onder leiding van Marcel Bake (oud Nederlands kampioen professionals). De Castricumse dansschool Griffioen neemt ook dit nieuwe wedstrij dseizoen weer deel aan diverse nationale en internationale toernooien en zo ook aan dit grote evenement. Na een zomerstop waar in de paren keihard hebben getraind, was dit weer de eerste wedstrijd van het seizoen. Ballroom en Latin American Ook een nieuw danspaar heeft zich gemeld, 's Morgens was het de beurt aan de debutanten wedstrijd dansers in zowel de Ballroom als de Latin American discipline, zo ston den aan de start in de Ballroom onder andere het paar Niels van den Braber en Patricia Groenewegen in de debutanten twee klasse, die zich na goed dansen in alle voorrondes in één keer wisten door te plaatsen naar de finale en een prachtige vijf de prijs binnen wisten te slepen (finale bestaat in dansen altijd uit zes paren). In de Latin American discipline stond het nieuwe paar Yurie Wissink en Jacqueline Ham aan de start in de debutanten twee klasse. Ook zij wisten na goed dansen alle voor rondes door te komen en uiteinde lijk een vijfde prijs mee naar huis te nemen. De middag was weggelegd voor de wedstrijdklasse (kledingklasse) Ballroom en Latin American. In de op één na hoogste klasse van Nederland, de A/B klasse Ballroom, - startte het danspaar Maurice Philipoom en Marieke van Londen. Dit paar wist zich opperbest te tonen op de vloer en wist de grote finale te behalen. Zij sleepten een zesde prijs Maurice Philipoom en Marieke van Londen behalen mooie resul taten tijdens verschillende dansevenementen. Eigen foto binnen in een ook voor hen bijzon der druk bezette klasse. Ook op 15 oktober dansten Maurice en Marieke de sterren van de hemel tij dens het Holland Masters Gala in Papendal. Zy wisten zich in alle rondes in een keer door te plaatsen, om zo de grote finale te behalen. Zij gingen met een welverdiende vierde prys naar huis. Voor dans- sporttrainers Luut Griffioen en Mariska Tauber een goed resultaat op de eerste wedstrijd van het sei zoen. De eerstvolgende wedstrijd zal zyn op 22 oktober. Dansschool Griffioen organiseert dan zelf een regiowedstrijd voor debutantenparen uit Noord- Holland. De wedstrijd is voor ieder een toegankelijk en tussen de rond es door worden diverse plaatjes gedraaid voor het pubhek. Maar ook een 0-8 nederlaag van A2 tegen Duinwijck ging in de boe ken. Zeemacht jeugd kwam zaterdag met hun BI en B2 teams naar Heiloo om tegen Vennewater BI en B2 te spelen. B2 had de koppositie in de poule te verdedigen en BI stond ook hoog ondanks grote problemen in de teambezetting. Zo moest Yvonne Kleef als reddende engel van B2 naar BI om de bezetting op peil te brengen. De altijd gedreven Robin Haak en Liselotte van Balen dienden als rug- gegraat van het team. De nieuwko mer Martijn van Delden verdient een compliment, als beginnnende speler ingevallen in het team, houdt hij zich prima staande. Dat dit niet op elkaar inspeelde BI, in een spannende wedstrijd Zeemacht BI op 4-4 wist te houden, is een prestatie op zich. De Jonge B2 teams van Vennewater en Zeemacht hebben elkaar zwaar bezig gehouden. Bas Peeters en Nina Noort wisten hun enkel spelen te winnen. Maar Dave van der Putten en Suzan Admiraal moesten buigen in hun enkels. Ook de dubbels gaven geen door braak, de jongens verloren een drie setter en de meisjes wonnen hun party. Met 3-3 op het bord kon het in de Mixen nog alle kanten op, zeker als dat ook driesetters wer den. Bas en Suzan heten zien dat ze de langste adem hadden in deze lange partij en pakten hun winst. Dave en Nina hadden ook drie sets nodig en als aherlaatsten van de dag wonnen ze de partij en daarmee de wedstrijd. Vennewater B2 staat daarmee zonder schade bovenaan in hun poule. Met een gelijk spel, zeven maal winst en vier- verhes is de balans voor 't Vennewater bad minton weer positief dit weekeinde. H O'C K E Y HEILOO - Hockeyclub De Terriërs is gedwongen tot een ledenstop door gebrek aan vel den. Onzekerheid over de toe komstige locatie is de hoofd oorzaak. „We kunnen de nieuwe aanmel dingen van kinderen niet meer aan. Helaas, want we willen ze graag laten hockeyen", vertelt voorzitter Wytze van der Meer. „Sporten is gezond en goed voor de sociale ont wikkeling. Het wordt door de over heid gepropageerd, maar uiteinde lijk door verenigingen uitgevoerd. In ons geval hebben we gewoon niet voldoende ruimte meer. Onze maatregelen zijn geen oplossing". Bij de club had nu al een derde kunstgrasveld moeten lig gen. Van der Meer: „Die behoefte hebben we drie jaar geleden voor speld en voorgelegd aan de gemeente. Uitzicht op een oplossing is er ook nu nog niet. Wij hebben zelf E 800.000,- geïnvesteerd in vel den, verlichting en clubhuis en het jaarlijkse onderhoud van enkele tienduizenden euro's opgebracht. Zonder gemeentelijke bijdrage. Dat is by andere sportclubs in Heiloo wel anders. Of neem de jaar lijkse subsidies aan andere vereni gingen en activiteiten. Wij krygen E 1.000,- echt waar. Geld voor een kunstgrasveld hebben we niet. Bovendien is een kunstgrasmat over een tijdje aan vervanging toe. Het clubhuis is niet meer afge stemd op 800 leden". Volgens Van der Meer is het kernprobleem de al jaren durende onduidelijkheid of de club op de huidige locatie blijft of verhuist naar de Zandzoom. „Zolang wy daarover geen keiharde zekerheid hebben, piekeren we er zelfs niet over om te proberen om op enigerlei wyze toch de financie ring voor nieuwe of vervangingsin vesteringen rond te krygen. Het zou namelijk weggegooid geld zyn als we over drie, vier jaar of wie weet wanneer, zouden moe ten verhuizen. Verhuizen betekent een geweldige kapitaalvernietiging, die we niet kunnen dragen. Los daarvan vind ik dat de gemeente zo langzamerhand ook wel eens aan ons mag denken. En wat betreft de Zandzoom, is er geen enkel zicht wanneer er met de Zandzoom begonnen wordt, want dat hangt af van de afslag met de A9 en die kwestie sleept zich ook al jaren voort. Maar gemeenteüjk beleid dient naar mijn idee los te staan van de Zandzoom". Van der Meer vreest voor de continuïteit van De Terriërs. „Over twee, met een beetje geluk drie jaar, is één van onze kunstgras- matten versleten. Daar mogen we dan dus niet meer op spelen. Dan kunnen we de tent wel sluiten".

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 231