Jamboree On The Air bij Scouting Rurik Groep acht bezoekt tweede kamer Provinciale Staten tijdelijk in Heiloo H E I L O O 3 De St. Laurentiusgroep uit Alkmaar heeft gewonnen SCOUTING RURIK HEILOO KORTOM Workshop Aandacht-training Rectificatie foto Afgestudeerd Dierenarts Schaap bij Beat FM Tweedehands boekenmarkt UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 HEILOO - Afgelopen weekend werd bij Scouting Rurik voor de 25ste keer in Heiloo de jaarlijk se JOTA gehouden. JOTA staat voor Jamboree On The Air en betekent zoveel als 'samen komst in de lucht. Een samen komst van scoutingverenigin- gen in de wijde omtrek die middels het uitzenden en ont vangen van boodschappen con tact hebben. Voor elke scoutingvereniging in de wereld geldt elk derde weekend in oktober als JOTA. Het is dé manier om contact te hebben tot ver over de eigen landsgrenzen heen. Op het terrein van Scouting Rurik is dan ook een enorme zend mast verschenen, traditiegetrouw één opgetrokken uit palen, maar ook een veilige hoogwerker met zendmast daarop bevestigd. De ver trouwde legertenten staan daar naast opgesteld en het spektakel kon wereldwijd vrijdag om 20.00 uur beginnen. JOTA all over the world Hidde Zijp, begeleider van de Rowshe's, is net aan zijn ontbijt toe, als we hem om zondag 10.30 uur treffen op het terrein. ,,Het is erg De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.001 m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.00 t/m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.001/m 17.30 uur vrijdag 08.001m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. gezellig geweest gisteren, toen we met de oudere scouts de JOTA deden. Vanmiddag om 11.30 uur is de jongste jeugd aan de beurt", legt hij uit, terwijl zijn collegascouts in en uit lopen met tandenborstels en kopjes koffie. In het scoutingge bouw aan de zendtafel gaat hij er eens goed voor zitten om uit te leg gen wat JOTA en vooral dit week end nou precies inhoudt. „Wy hou den een zogenaamde open Jamboree, wat betekent dat alle scouts van omringende verenigin gen welkom zijn. Dit weekend waren er verenigingen van Schagen tot aan Huizen. De opdracht bestond uit het volgen van een bepaalde route door Noord-Holland en het doen van opdrachten en beantwoorden van vragen. Dat wat betreft ons mobiele team. Ons thuisteam beantwoordden weer vra gen vanaf ons verenigingsgebouw." Klinkt allemaal ingewikkeld, maar zo moeilijk is het niet. Een mobiel team bestaat uit vijf personen, waaronder één zendamateur, die in een busje de route afleggen. Dat dan wel van 15.00 tot ongeveer 23.00 uur. (Landeüjk) Thema dit jaar was 'At the movies', filmvragen dus en opdrachten die betrekking hadden op hetgeen men bijvoor beeld onderweg tegenkwam. Het spel was georganiseerd door Scouting Uitgeest, de winnaar van 2005, want de regel luidt: de win naar is de organiserende partij voor het komend jaar. „Om 00.00 uur was het duidelijk: de St. Laurentiusgroep uit Alkmaar had gewonnen en Scouting Rurik met slechts een miniem verschil van twintig punten (drie vragen gemist) eindigde op een tweede plaats. Voor ons sowieso dikke winst, want vorig jaar eindigde we als elfde", vertelt een trotse Hidde. Zenden via masten en internet Al gauw voegt Frans Legdeur zich bij het gesprek. Hij is de zen damateur van Rurik. „Ik ben 26 jaar üd geweest van de scouting in Heiloo. Voorheen was ik werk zaam als zendamateur voor Heiloo en Limmen, die toen nog samen zonden. Op het moment dat Limmen met een eigen zendama teur begon, ben ik overgestapt naar enkel Heiloo." Zenden is nog steeds een vak apart en kent vele mogelijkheden. Van zenden via een mast, morse tot zenden via aan sluiting met een computer. Frans weet er alles van en legt uit: „We werken dan met een modem PSK 31 en dat betekent datje nog ver der komt dan met morse. Dit jaar zijn we tot aan Georgia, Amerika gekomen! Daar pikte een zenda mateur ons signaal op. Het is dan natuurlijk helemaal leuk als het een zendamateur met scouts zou zijn!" Dat het zenden niet alleen beperkt blijft tot de oudere scouts bewijst het spel van de jongste jeugd, van 7 tot ongeveer 14 jaar die middag wel. Twintig kinderen gaan in groepjes van vijf het Heilooër bos in om gewapend met een portofoon en zelfgemaakte antenne te proberen het spel 'Wilma's adressenboek' te winnen. „Het is dan de bedoeling dat ze de antenne zo peilen dat ze contact krijgen met Frans hier en die geeft aanwijzingen waardoor ze de ant woorden op het spel kunnen vin den. Natuurlijk hebben we eerst alles uitgeprobeerd en het werkt uitstekend", vertelt Hidde, terwijl Frans de eerste signalen vanuit het bos binnenkrijgt. Scouting via het kerkorgel Tja, het zenden heeft een enorme wending gekregen, want Hidde her innert zich nog het verhaal uit vroe ger dagen dat de scouting nog zit ting had achter de Wilübrorduskerk. Tijdens de kerk dienst klonk via het kerkorgel het zenden van de scouting door en werden de scouts vriendelijk doch dringend verzocht te stoppen. Maar dat was toen en hoewel het zenden dan meegegaan is met de ontwikke lingen is, het recept achter scouting dezelfde gebleven: alle ingrediënten die te vinden zijn bij andere vereni gingen op gebied van sport, cultu reel en sociaal gebied samenvoe gen. Alle achtergronden in de maatschappij zijn vertegenwoor digd, qua leeftijd, maar ook qua komaf. Soms is er sprake van com petitie, scouting is actief, er wordt geknutseld, het komt op behendig heid en techniek aan en vooral op sociale vaardigheden. Een bijzonde re vereniging dus en een bijzonder weekend! Dit weekend werd weer de jaarlijkse JOTA gehouden bij Scouting Rurik Foto: Irene Broekema Vervolg voorpagina HEILOO - Op dinsdag 17 okto ber bezocht groep 8 van de Willibrordschool de Tweede Kamer. Na uitvoerige beveili gingshandelingen werden de leerlingen ontvangen door een CDA-fractiemedewerker die hen de hele dag vergezelde. Het bezoek bestond uit een video presentatie, een rondleiding door de nieuwe en ook de oude gebouwen van de Tweede Kamer, een heerlijke lunch, bekende Nederlanders spot ten, een bezoek aan de plenaire zaal en aan de werkkamers en de fractie kamer. Hoogtepunt was een stevig debat, in één van de commissie ruimten, tussen het CDA-kamerlid mevrouw Ans Willemse (de oma van één van de leerlingen) en alle kinderen. Er werd gedebatteerd over vragen en thema's die eerder op school bedacht waren. De tijd vloog om! Na een snelle wandeling over het Binnenhof en langs een daar uitdagend opgestelde ijskar stapten allen weer in de trein naar Heiloo. Wat hadden de kinderen een hoop indrukken te verwerken! In de aan loop naar de verkiezingen zal dit allemaal nog wel een staartje krijgen op school. Wellicht krijgen de ouders van hun kinderen straks nog een deskundig stemadvies Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd met een waterloos drukproces HEILOO - In verband met de restauratie van het Haarlemse provinciehuis vergaderen Provinciale Staten na de staten verkiezingen in maart 2007 gedurende anderhalf jaar in hotel Golden Tulip in Heiloo. Alvorens de keuze viel op het Golden Tulip Hotel, aan de Kennemerstraatweg in Heiloo is eerst op basis van een verkenning door de gehele provincie, een over zicht gemaakt/van in aanmerking komende vergaderlocaties. Hierbij is uiteraard gelet op een goede vervan gende vergaderaccommodatie met bijbehorende faciliteiten maar er is ook gekeken naar zaken als bereik baarheid -per auto én openbaar ver voer- en ruimte voor pubhek en pers. Provinciale Staten vergaderen maandelijks. Hun vergaderingen zijn openbaar toegankelijk. De Staten- commisies blijven voor hun verga deringen in Haarlem. HEILOO - Er is tegenwoordig veel belangstelling voor de zoge naamde aandacht-training, ook wel 'mindfulness' genoemd. Stichting Ouderenwerk Hèiloo organiseert nu een workshop. In deze workshop zult u kennisma ken met een paar elementen uit deze training, die in feite al heel oud is. Er wordt ingegaan op de achtergrond, de effecten en toe passingen. De nadruk zal liggen op de toepasbaarheid in het gewone, dagelijkse leven. De workshop staat op zichzelf maar kan ook als opstap dienen naar een serie van tien lessen. Docent is de heer Maarten Boon, gestalt- therapeut. De workshop kost 4,- en vindt plaats op 28 november van 10.30 uur tot ongeveer 11.45 uur in het Trefpunt te Heiloo. Voor opgave en inlichtingen belt u Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072- 331297. In de Uitkijkpost van 18 oktober is een foto geplaatst van Margriet Eshuys, echter zonder de naams vermelding van de fötograaf. Bij deze: de fotograaf van de foto is Peter Hageman. HEILOO" - Aan de Universiteit van Amsterdam is onze oud-plaatsge- note Linda Bos cum laude afge studeerd in de politicologie. In haar doctoraalscriptie behandelt zij opvattingen van Nederlandse politieke partijen en hun kiezers ten aanzien van immigratie en de interculturele samenleving. Linda treedt voor vier jaar in dienst van dezelfde universiteit om promo tie-onderzoek te verrichten naar imago's van leiders van anti immigratiepartijen, met bijzonde re aandacht voor de rol die mas samedia hierbij hebben. HEILOO - Met het thema 'Mens, dier en emoties' zal de Heiloose dierenarts Schaap in een live-uit zending van BeatFM te gast zijn in het radioprogramma Heiloo Centraal. Hij zal in gesprek met presentator Bob van Unnik vertel len over zijn werk en ervaringen als dierenarts. Wat maak je zo mee, welke emoties spelen hierbij een rol als mens en dier en hoe beleef je dat als dierenarts? De uitzending vindt plaats op don derdag 26 oktober van 20.00 tot 21.00 uur en BeatFM is te ont vangen op de kabel op 96,5 en via de ether op 106,3. HEILOO - Op zaterdag 28 okto ber van 10.00 tot 13.00 uur wordt weer de bekende tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt gehouden, aan de Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. De opbrengst is zoals altijd bestemd voor de door de Stichting Ouderenwerk Heiloo georganiseerde sociaal culturele activiteiten en goede doelen. Als u nog boeken en platen heeft, die u kwijt wilt, kunt u ze altijd naar het Trefpunt in Heiloo brengen, dat op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur open is. Mocht dit te bezwaarüjk zijn, dan kunt u ook bellen, tel. 072-5331297 en er wordt een afspraak met u gemaakt om ze op te halen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 239