Uitmarkt Heiloo op zaterdag 2 september The Yoga Company breidt verder uit! Tien jaar Kids for Animals' Dé opening van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo Stichting Vrienden van de Beun Door de grote behoefte aan een officiële opening van het activitei tenseizoen in Heiloo kon de Uitmarkt Heiloo uitgroeien tot een jaarlijks terugkerend evenement. Dit is tevens mogelijk door een structurele subsidie van de gemeen te Heiloo en de sponsoring van ABN AMRO bank, De Uitkijkpost en G.P. Groot. Op de Uitmarkt Heiloo krijgt de bezoeker een goede indruk van wat hij of zij op cultureel gebied in het komende seizoen kan verwach ten. Maar de Uitmarkt Heiloo biedt meer, namelijk een overzicht van de grote verscheidenheid aan activitei ten in de gemeente Heiloo in het komende seizoen. Naast cultuur is er ook plaats voor cursussen en veel recreatie. De Uitmarkt Heiloo tracht een totaalbeeld te geven van het komende seizoen, speciaal gericht op de inwoners van de eigen gemeente. De Uitmarkt Heiloo is een initiatief van en wordt georganiseerd door de Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo. De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo hecht veel waarde aan haar culturele, educa tieve, informatieve en recreatieve doelstelling. De Uitmarkt Heiloo vormt een heel goed middel om deze doelstelling inhoud te geven. Met 56 deelnemers heeft de Uitmarkt Heiloo ook dit jaar weer een groot 'deelnemersveld'. Zij heb ben vrijwel allen een stand waar informatie wordt gegeven over de organisatie zelf en de activiteiten in het komende seizoen. Bij de meeste Het gaat goed met The Yoga Company van Wil Kooij. De formule waarbij kleinschaligheid met veel individuele aandacht en persoon lijke begeleiding het uitgangspunt is slaat goed aan. In de zaal wordt in tegenstelling tot grote sportscho len les gegeven aan klassen van zes tot tien personen. Voor het komende seizoen komen er weer veel verschillende lessen bij, zowel voor volwassenen als voor kinderen. Bij The Yoga Company worden voor volwasse nen de volgende lessen gegeven; Hatha Yoga, Power Yoga, Body Mind, Pilates en Powerwalking. Dit pakket wordt uitgebreid met Dance Yoga en Pilates Fit Ball. Voor de kinderen werd er tot nu toe les gegeven in kinder yoga en peutergym. Peutergym is voor kin deren vanaf twee en half tot vier jaar en wordt gegeven op de woensdag ochtend. Vanwege het succes van de peutergym en de vraag naar een vervolg, is er nu voor kleuters van vier tot zes jaar kleuterdans, en voor kinderen vanaf zeven jaar en ouder kinder- dans. Ook kun je bij The Yoga Company terecht voor diverse mas sages, zoals ontspanningsmassage, Hot Stone massage, stoelmassage en voetmassage. Naast deze lessen heeft The Yoga Company tal van andere activiteiten. Zo worden er ook dit jaar weer diverse powerwalking activiteiten gedaan zoals een Moonlightwalking, een vroege vogelwandeling, een strandwan deling. Voor een gering bedrag in de maand loop je al wekelijks mee. Ook staat er voor november een reis gepland naar Andalusie waarvoor Wil Kooij is uitgenodigd om een week les te geven. Wil je meer weten, of wil je eens een les mee draaien, bezoek dan stand nummer 28, rechts naast de kerk. Je kunt ook vast de website bekij ken: www.theyogacompany.nl. Ben je niet in de gelegenheid, je kunt ook bellen, tel. 06-18741193, of kom langs op de Westerweg 128A, Heiloo. kramen kunnen de bezoekers zich al tijdens de Uitmarkt Heiloo hiervoor opgeven. Naast een grote stroom informatie is er ook veel te zien en te horen. Op twee podia (één buiten en één in de Willibrorduskerk) worden tij dens de gehele Uitmarkt Heiloo zeer diverse optredens verzorgd vanuit het gehele Heilooër vereni gingsleven: van koor tot orkest, van sportdemonstratie tot dans en toneeL Opening De Uitmarkt Heiloo wordt om 10.30 uur geopend door wethou der H. Veger op het podium op het parkeerterrein naast Bibliotheek Heiloo. De öpening wordt omlijst door een optreden van de Streetband van Ceacilia. Een aantal activiteiten zijn speciaal voor kin deren, zoals veel optredens op de podia, springkussen, informatie over eerste hulp, speciaal voor kin deren, en het aan laten brengen van nepwondjes bij de EHBO-stand. Spelenderwijs muziek: een open les 'muziek op schoot' voor kinderen van twee tot vier jaar en hun ouders en in de bibliotheek: pop penkastvoorstellingen van Kids for Animals. Voorlezen voor kinderen van vier tot circa zeven jaar door leden van het team '50+ leest voor'. De twaalfde Uitmarkt Heiloo is er voor iedereen van jong tot oud. De Uitmarkt Heiloo biedt een informa tief, afwisselend en attractief pro gramma en is een bezoek zeker waard. Kids for Animals is de jeugdclub van de Dierenbescherming en heeft tot doel kinderen respect en ver antwoording bij te brengen voor alle dieren. Dit jaar zijn de Kids for Animals tien jaar werkzaam in de afdeling Alkmaar. Dat is gevierd op 1 juli met een groot feest! De opbrengst van het feest was bestemd voor Brooke Hospital for Animals, een organisatie die zich inzet voor de werkdieren van de allerarmsten op de wereld. Geven is nu eenmaal leuker dan ontvangen en dat vinden de Kids ook! Met zelfbedachte acties is er veel geld opgehaald; Yacintha van de Net en Sven Wolf hebben lege flessen opgehaald, Lisa Jane Hoole heeft zelfgemaakte kaarten verkocht. Sara Kostense, Wendy Sterkenburg, Daan en Nadine Blankert, Ivanka Wijnstekers en Lynn van Velzen hebben bij familie, vrienden en buren gecollecteerd en klusjes gedaan. De Dierenbescherming heeft het bedrag aangevuld tot 2000,-! Een prachtige actie van kinderen die echt van dieren hou den. Regelmatig worden we opge schrikt door mishandeling van die ren. Zo erg zelfs dat je je afvraagt hoe mensen tot zoiets kunnen komen, dieren worden vastgebon den achtergelaten of bij de vuilnis gezet. Nog steeds zijn er ouderwet se circussen met wilde dieren, die alsof de tijd heeft stil gestaan, de dieren in kleine wagens van hot naar her slepen. Op de Uitmarkt verzamelen de Kids handtekeningen tegen wilde dieren in het circus. De jeugdleden van de Dierenbescherming zijn echte dierenvrienden en doen er alles aan om voor de dieren op te komen. Zij houden spreekbeurten over dieren en de Dierenbe scherming en verzamelen handteke ningen tegen allerlei wantoestan den. Elk jaar organiseren ze verschil len de aktiviteiten. Op de Uitmarkt is er een kraam vol informatie en u kunt de plakboeken inzien van de afgelopen tien jaar. Het Kids for Animals-koor treedt meteen na de opening van de Uitmarkt op, om 10.45 uur in de kerk. De Kids for Animals poppen kastvoorstelling wordt gegeven in de bibliotheek; om 12.15 en om 13.00 uur. Lid worden kost 12,-per jaar, daarvoor krijgen de kinderen vier keer per jaar een tijdschrift en mogen ze gratis meedoen met de activiteiten vanaf zes jaar. En mocht u na het lezen van dit stukje denken: daar wil ik ook bij horen, meld u dan aan als jeugd begeleider, tel. 072-5336180 (Hinke Geutskens). De Stichting Vrienden van de Beun is een van de vaste gebruikers van Theater de Beun. leder jaar zorgen de Vrienden voor een gevarieerd programma met cabaret-, toneel-, muziek- en kinder voorstellingen door beroepsar tiesten. Ook dit jaar heeft de programmacommissie een selectie gemaakt uit het lande lijk aanbod van de impres- sario's. Voorstellingen die we speciaal willen noemen zijn: de openingsvoorstelling op 6 oktober van Wim Helsen wiens voorstelling in Antwerpen binnen een half uur was uitver kocht. En Cuarteto Mala Pinta dat op 1 november meesle pende Argentijnse tangomu- ziek biedt. Er is een speciaal cabaretabonnement: vijf voorstellingen voor 50,-. Voorstellingen door beroeps artiesten zijn zelden kosten dekkend. Maar dankzij de steun van heel veel Vrienden die jaarlijks een bijdrage doneren kan men toch steeds een aantrekkelijk programma samenstellen. Ook een flinke aantal bedrijven is 'Steunpilaar'. Daarnaast zorgen vrijwilligers voor de organisa torische activiteiten. Het aanbod van de Vrienden van de Beun (plus het jaarover zicht van het totale Beun- progamma) is te vinden in het programmaboekje dat begin juni met de Uitkijkpost is ver spreid. Dit seizoen kunnen de voorstellingen van de Vrienden van de Beun voor het eerst ook worden bekeken en gereserve- reerd via www.vriendenvande- beun.nl Boekje kwijt? In de kraam op de Uitmarkt vindt u programmaboekjes met alle voorstellingen en informatie over de Vrienden van de Beun. Vrienden van de Beun hebben voorrang bij toewijzing van kaarten. Bel voor informatie over Vrienden van de Beun naar Heieen Groot tel. 072- 5321033, kaarten voorvoor stellingen kunt u reserveren via www.vriendenvandebeun.nl of via tel. 072-5333156. Reeds bestelde kaarten kunnen vanaf 'c maandag 4 september worden afgehaald aan de kassa. Gezellig uit in De Beun? www.vriendenvandebeun.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 23