Klussendiensten ouderenwerk op een rijtje Van Dijke Trading 'Nederland leest' ook succes in Heiloo H E I L O O BEDRIJF BELICHT 5 JÊÊÊ KlussenPlus is opgezet als werkervaringsproject voor jongeren Afgestudeerd Basiscursus Zonnekindpoppen Een knap staaltje vrijgevigheid met daarop een vertrouwde naam... De uwe. "cel M a ■nl wm UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 HEILOO - De Stichting Ouder enwerk Heiloo heeft verschil lende klussendiensten. Het Ouderenwerk zet ze graag nog eens op een rijtje: GraagGedaan bestaat al meer dan twintig jaar en zal velen wel bekend zijn. De vrijwilligers van GraagGedaan doen (tegen een klei ne vergoeding) klusjes op het gebied van tuinen, electra, compu ters, sanitair, boodschappen en der gelijke. GraagGedaan junior draait pas enkele jaren en is opgezet om con tacten tussen ouderen en jongeren te stimuleren. De vrijwilligers zijn jongelui vanaf 14 jaar, die ook klus jes doen (tegen een kleine vergoe ding) als gras maaien, blad harken, hulp bij computergebruik, kleine boodschappen, lege flessen weg brengen, vuilcontainers buiten zet ten en dergelijke. KlussenPlus is opgezet als werkervaringsproject voor jongeren vanaf 20 jaar, die met een begeleider van Esdégé Reigersdaal klussen doen. KlussenPlus is er voor grotere klus sen of klussen, waarvoor meer han den nodig zijn als het opruimen van een zolder of garage, het verplaat sen van meubels of grof afval naar de gemeentelijke afvalbrengplaats afvoeren. KlussenPlus is een onder deel van WonenPlus. WonenPlus tenslotte helpt bij het vinden van een vrijwilliger, bedrijf of professionele vakman, die grote of kleine klussen kan uitvoeren of advies geven. Daarbij kan het gaan om een aannemer, glazenwasser of loodgieter. Of meer in de huishoudelijke sfeer een kapster, pedicure, ergo therapeute, iemand, die uw was strijkt of die boodschappen met u doet. De kosten hiervoor zijn vast gesteld of volgens opgave door het bedrijf. Sinds kort kunnen WonenPlus-leden ook gebruik maken van de diensten van de Klussenbus voor bijvoorbeeld een verhuizing, hulp bij het schilderen of laminaat leggen. De Klussenbus is een integratieproject van de GGZ-Noord-Holland-Noord. Om gebruik te maken van de ondersteuning van WonenPlus is lidmaatschap vereist. Het lidmaat schap bedraagt 18,- per jaar. Voor meer informatie, inschrijven of het doen van aanvragen kan con tact worden opgenomen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, tel. 072-5331297. HEILOO - Aan de vrije Universiteit van Amsterdam is oud-plaatsgenoot Hans de Moei cum laude afgestuurd in de quar tair- en eco-geologie. Als Master in earthscience houdt hij zich nu bezig met het klimaatonderzoek. Hans was leerling van de Hofdijkschool, de Vondelschool en het Jac. E Thljssecollege. HEILOO - Het Nivon Heiloo start na de herfstvakantie by voldoen de cursisten op maandagavond een (basis)cursus Zonnekind poppen onder leiding van docen te Trudy Bolleman, tien lessen, eenmaal in de veertien dagen van 20.00 tot 22.00 uur. Kosten cur sus excl. materiaal 62,-. Nivonleden krijgen reductie. U maakt in deze cursus vier poppen van natuurlijke materialen maken, te weten voor het wiegekind, voor de peuter, kleuter en het school kind. Van een lappenpopje tot aan een ledematenpop. Voor alle materialen wordt gezorgd, zodat u direct aan de slag kimt gaan. Het materialenpakket kost 38,50. Voor inlichtingen en opgave: Reina Mulder: tel. 072- 5333127, Daisy Groenland tel. 072-5330088 of tel. 072- 5334576. De cursus vindt plaats in het Open Huis te Heiloo. irf deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het versprei dingsgebied van de Uitkijkpost beticht. De kosten voor Bedrijf Belicht zijn 100 euro ex BTW, Voor aanmelding: De Hoefsmid 5,1851PZ Postbus 68,1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redadie@iiftkijkpoSi.nt Jri de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Van Dijke Trading, Postbus 16,1850 AA Heiloo, tel. 072-5321362/Internet:www.chronowatches.n]/ www.vandijketrading.nl, e-mail: info@vandijketrading.nl Van Dijke Trading Van Dijke Trading is importeur van de gerenommeerde Zwitserse horloge- merken Cover en Chrono in de Benelux. En, bij importeur moet u niet den ken aan dozen met horloges in de huiskamer van Addy van Dijke, die aan het hoofd staat van dit exclusieve bedrijf. „Onze horloges worden selectief en rechtstreeks gedistribueerd via de vakhandel. Wij werken samen met het familiebedrijf Chrono AG in Zwitserland. Maar wat helemaal uniek voor Nederland is, is dat naast de uitgebreide standaard collectie, wij de moge lijkheid bieden Zwitserse horloges te voorzien van eigen bedrijfslogo of tekst, als exclusief relatiegeschenk. Chrono Watches, een private label dus!" Eigentijdser dan een fles wijn en u biedt uw relaties ook nog eens iets duur zaams. Elk horloge is namelijk Swiss made, gemaakt van honderd procent edelmetaal en bevat een Eta quartz uurwerk. Horloges van hoge kwaliteit zonder zelf op de voorgrond te treden Addy is zijn bedrijf een jaar geleden gestart en legt uit wat de mogelijkhe den zijn: „Wij kunnen elk horloge in de collectie voorzien van een logo, heel subtiel. Wy schetsen een paar voorbeelden voor de klant. Dit gebeurt door onze ontwerpers. De klant hoeft slechts een keuze te maken. Zo kan een bedrijf het logo op de wijzerplaat laten aanbrengen, op de achterkant laten graveren of op de gesp van het horlogebandje. Alles is mogelijk, zolang de vorm van de kast en het type uurwerk dat toestaan." Hoewel zeer uiteenlo pend van model en prijs hebben de horloges met elkaar gemeen dat ze alle maal bijzonder en onderscheidend zijn vormgegeven. Dat is te zien als Addy het boek met de uitgebreide collectie dames- en herenhorloges laat zien. Stainless steel-kasten, van leren, rubber tot metalen bandjes, zelfs horloges gesierd met Swarowski-steentjes. De uiterste precisie die gehanteerd wordt bij het ontwerpen en vervaardigen van de horloges, legt ook Van Dijke Trading aan de dag in het contact met de klant. „Wij leveren onze Cover horloges aan juweliers en de Chrono Watches vooral aan bedrijven. Daarom hebben we ook een eigen website ontwikkeld, die www.chronowatches.nl heet. In overleg met de klant maken we diverse ontwerpen en daaruit kan de klant dan weer een definitieve keuze maken. De Zwitserse fabrikant maakt de horloges en ik lever ze vaak persoonlyk af. Kosten De kosten voor een dergelijk uniek geschenk zijn relatief laag. Prijzen vari ëren van 33 tot 705 euro per stuk, afhankelijk van afname. Het familiebedrijf waar Van Dijke Trading mee samenwerkt is klein. Zo gaan ze niet gebukt onder de kosten van een imposante loonlijst of een massaal distributienet werk. In plaats van dure reclamecampagnes, zet Van Dijke Trading in op de hoogstaande kwaliteit van private label horloges. Waar voor uw geld, dat is waar het om draait. Of zoals Addy van Dijke het zegt: „Geen betere reclame dan tevreden bezitters; zij zijn de ware ambassadeurs van ons product." Foto: Mario Sacksioni Frank Efraim Martinus) is in 1936 geboren op Curasao maar leefde tot nu toe afwisselend in Nederland, Paramaribo en op Curagao. Zyn werk bestaat uit poëzie, essays, verhalen en romans. Voor Arion is de primaire functie van literatuur: de lezer kri tische kennis verschaffen van de werkelijkheid. Wethouder Hero Veger ontvangt deze middag uit handen van Annie Timmer het eerste exemplaar van het boek „We weten allemaal dat we minder zijn gaan lezen de afge lopen jaren, terwijl we steeds vaker achter de computer kruipen. Vijf jaar geleden lazen we gemiddeld wekelijks nog 6 uur, maar nu is dat al gezakt naar 4 uur. Dit is alleen daarom al een prima initiatief. Gelukkig heb ik volgende week vakantie, dus ik ga eens fijn van dit boek genieten!" aldus de wethou der. Alle aanwezigen krijgen vervol gens ook een exemplaar van het boek persoonlyk in hun handen gedrukt door directeur Timmer en wethouder Veger. De leden van de Nederlandse openbare bibliotheken kunnen het boek gratis afhalen. Aan het eind van de campagne sluit de biblio theek van Heiloo het project af met een bespreking van dit boek door Lucia Nankoe, gespecialiseerd in Caraïbische vrouwenliteratuur, op donderdag 16 november 2006. Voor meer informatie: zie www.bibliotheekheiloo.nl (via deze website is eveneens een digitale Leesclub met weblogs bereikbaar voor Dubbelspel-geïnteresseer den). Ook in de gemeente Castricum was de actie een groot succes. De actie Nederland Leest heeft daar een overweldigende start gehad. Zo overweldigend zelfs dat binnen een paar uur tijd voor de drie CAL bibli otheken zo'n 850 exemplaren van Dubbelspel over de bahe gingen. Helaas is nu de voorraad op. Gelukkig kunnen geïnteresseerden het boek nog wel lenen. IU Vervolg van voorpagina Voor de Nederlandse campagne is gekozen voor 'Dubbelspel', een roman uit 1973 van Frank Martinus Arion. Het is een spannend en mee slepend verhaal van vriendschap en verraad, een politieke allegorie, maar tegelijkertijd ook een sfeervol tijdsbeeld van de Nederlandse Antillen in de jaren zeventig. De schrijver Arion (pseudoniem van Dubbelspel is (nog) niet aan Thomas Pepping besteed. In de kin derleeshoek leest hij liever met zijn grootvader, de heer Geutskens, in 'De kleine mol is jarig'. Foto: Machteid wïegmans

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 241