Tripp Trapp Stoelenactie Gelaarsde Kat College licht raadsprogramma toe bij radio Beat FM Opening vernieuwde De Duif gevierd Weg vrij voor nieuwe ontwikkelingen Heiloo - Limmen H E I L O O 7 INGEZONDEN MEDEDELING 'Je bent nooit klaar met communiceren" De aansluiting maakt ook nieuwe ontwikkelingen mogelijk UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 HEILOO - Deze herfstvakantie kunnen kinderen zich in winkelhof 't Loo uitleven op een set reuzestoelen. Deze bekende Tripp Trapp stoelen van de firma Stokke kunnen de komende dagen naar hartelust worden bekommen. De stoelen zijn daar neergezet door De Gelaarsde Kat, die drie Tripp Trapp stoelen verloten. Als u een leuke, originele of grappige foto maakt van uw (klein) kind op een van de Tripp Trapp stoelen, maakt u kans op een van deze stoelen. HEILOO - Op 18 oktober werd op CBS De duif de opening gevierd van de vernieuwde school. Na maanden van ver bouwen was het eindelijk zover en het resultaat mocht er dan ook duidelijk wezen! De hele dag stond in het teken van 'presenteren' van de nieuwe school. Overdag hadden de leerlin gen een feesteüjk programma en 's avonds was het de beurt aan de ouders en aangrenzende buurtbe woners om de vernieuwde aula, de werkruimtes, het speellokaal en de vele andere aanpassingen te bewon deren. De dag begon voor de leerlingen met het zingen van een gezamenlijk schoollied. Vervolgens werden er diverse podiumkunsten gepresen teerd zoals dansen, toneelspel, lie deren en gedichten; het resultaat van vele voorbereidingen in de klas. Na een gezamenlijke pauze gingen de leerlingen in groepjes de school rond om nieuwe pleinspelletjes te doen en om klassenpresentaties in de lokalen te bekijken. Het weer zat jammer genoeg niet echt mee; de regen overspoelde nogal eens de spelletjes, maar dat mocht de pret niet drukken, 's Avonds konden de ouders onder het genot van. een hapje en een drankje de school bezichtigen. Ook werd daar het nieuwe schoolprofiel onthuld met het spiksplinternieuwe boekje 'Wij presenteren... De Duif'. In dit boek je wordt aan ouders duidelijk gemaakt wat de profilering van de school inhoudt en hoe daar binnen de school aan gewerkt wordt. Het was een volle maar erg gezellig dag; een mooie afsluiting van een inten sieve verbouwingsperiode maar ook het begin van een 'nieuwe' school met een duidelijk vernieuwde uit straling en zeer levendig profiel. Medewerkers van De Duif zijn trots op hun mooie nieuwe school. Indien u belangstelling heeft om de school te bezichtigen of informatie wilt over de manier waarop op deze school gewerkt wordt, dan kunt u een afspraak maken met Nel de Vries, directeur van de school. Ook kunt u op dinsdag 21 november tus sen 09.00 en 12.00 uur of tussen 13.15 en 15.15 uur vrijblijvend de school binnenlopen en onder het genot van een kopje koffie of thee de school bezichtigen. HEILOO - Tijdens de uitzending van radio Beat FM van donder dag 19 oktober, lichtten de leden van het Heiloos' college hun beleidsplannen voor 2006- 2010 toe. Burgemeester Romeyn en de wethouders Veger (CDA) en Opdam (WD) waren hiertoe naar de studio gekomen. Een compleet beleidsplan laat zich natuurlijk niet bespreken binnen één uur, vandaar dat werd ingestoken op een aantal speerpunten uit de verschillen de portefeuilles. Openbare orde en veiligheid Hans Romeyn heeft als burge meester onder andere de verant woordelijkheid voor de coördinatie van het beleid. Tijdens het regelma tig overleg dat hij heeft met de omringende gemeenten en ook met de korpsbeheerder van politie en de officier van justitie, wordt royaal aandacht besteed aan de openbare orde en veiligheid. Bijzonder belang wordt gehecht aan de brandweer zorg in de gemeente, omdat de vei ligheid van de inwoners gegaran deerd moet zijn. „Onze brandweer is uitstekend geoutilleerd, maar we wil len het personeelsbestand iets uit breiden. Regionaal worden er bepaalde taken opgepakt, zoals het duikteam. De komende jaren zullen we met de hulpdiensten verder trai nen in rampenbestrijding", aldus de burgemeester. Bij het corps vrijwilli ge brandweer hebben zich onlangs na een wervingscampagne ruim tien vrijwilligers gemeld. Die worden na gebleken geschiktheid geschoold en in dienst genomen. Verder zijn er concrete plannen voor verdere uit breiding van de digitale dienstverle ning. Niet alleen moet het in de nabije toekomst mogelijk worden om via de computer een nieuw paspoort aan te vragen, ook op andere terrei nen wil de gemeente zijn digitale bereikbaarheid vergroten „Want je bent nooit klaar met communice ren", legt Romeyn uit. Bijstandsgerechtigde inwoners en jeugd Hero Veger wil graag kwijt dat bij een recente evaluatie bleek dat de gemeente er de afgelopen jaren in is geslaagd bijstandsgerechtigde inwo ners meer perspectief te bieden. Om en nabij de twintig procent van deze doelgroep kan door een baan inmiddels weer in het eigen levens onderhoud voorzien.De gemeente blijft echter de komende jaren stre ven naar meer. De armoedeval is een ander aandachtspunt. „We willen dat degenen die na een uitkering te heb ben ontvangen weer gaan werken, er direct voelbaar financieel op vooruit gaan. Dat werkt stimulerend", ver duidelijkt Veger. Ook voor dit nieuwe beleid bestaat gelukkig een ruime meerderheid in de Raad. De jeugd van Heiloo kan genieten van een aantal uitstekende voorzieningen, zoals Bukbuk en Tendenz. De gemeente heeft een ambtenaar jeugdbeleid in dienst, daarnaast is er de stichting Jeugd en Jongeren en er is een ambulante jongerenwerker actief. Hun rol is met nadruk niet het terugdringen van criminaliteit, maar het actief bevorderen van het welzijn van de jongeren. Veger formuleert het als volgt: „Jongeren hebben recht op een goede toekomst. Ze groeien op in onze gemeente, gaan er naar school, zijn bezig met muziek en hebben hun eigen cultuur. Het gaat om een doelgroep met spe cifieke behoeften en wij zien het als onze taak om hun welzijn te bevor deren." Financieel ziet het er voor de gemeente ook allemaal rooskleurig uit. Er is sprake van een sluitende begroting voor de komende vier jaar, maar dat wil beslist niet zeggen dat de gemeente met geld kan strooien. „We blijven sober met onze midde len omgaan, hoewel we financieel gelukkig tegen een stootje kunnen" aldus Veger. Zandzoom, de bus en het Wmo-loket Wethouder Rob Opdam heeft onder andere Volkshuisvesting in zijn portefeuille. Dat levert - met de Zandzoom, een project van zo'n tweeduizend woningen in de komen de 15 tot twintig jaar - voorlopig nog voldoende gespreksstof op. Naast de beperkte inbrei-locaties die door de gemeente in kaart zijn gebracht, moet de gemeente het van dit grote project hebben, wanneer het gaat om uitbreiding van het woningaan bod. Obdam legt uit: „We willen dat Heiloo een groene gemeente blijft. Dus we gaan niet zoals bij Vinex- locaties grote hoeveelheden wonin gen per hectare realiseren. Kwaliteit is belangrijk en dat maakt dat wij zorgvuldig omgaan met de inrichting van de openbare ruimte. Voor bedrij ven is er ruimte gereserveerd op het bedrijventerrein Boekelemeer." Ook het openbaar vervoer behoort tot Opdams verantwoordelijkheden. Op de vraag van radiopresentator Bob van Unnik naar het ontbreken van een buslijn door Ypestein, antwoordt hij: „De bus moet in een bepaalde tijd zijn route rijden. Te veel uitstap jes naar woonwijken kost tijd en levert niet substantieel meer passa giers op. Dat is gebleken uit onder zoek dat Connexxion heeft verricht." Over de opmerking van Bob dat de buurtbus niet rendabel is, wil hij wel kwijt dat deze weliswaar meer passa giers kan gebruiken, maar dat ondanks dat toch wordt voldaan aan de criteria om te kunnen voortbe staan. Betere afstemming tussen de lynen van de Bergense en Heiloose buurtbus is wel gewenst." Voor wie nog niet op de hoogte is, heeft het college nog goed nieuws: het Wmo- loket in het Trefpunt gaat er komen. Volgend jaar opent de gemeente daar zijn tweede loket omdat „de gemeente laagdrempelig wil zijn." Complete programma op website Eén uur is tekort om alle facetten van het beleidsprogramma recht te doen. In de laatste minuten van de uitzending wil burgemeester Romeyn de portefeuilles van de op deze avond ontbrekende wethouder Ouderkerken (onder andere Ruimtelijke Ordening en Onderwijs) toch nog even noemen. Met name de trots die het college voelt voor bij voorbeeld de bibliotheek, maar ook voor het eigen theater van de gemeente. In het collegeprogramma is bijvoorbeeld opgenomen dat de gemeente medewerking wil verlenen aan het moderniseren van de foyer. Wie na de radio-uitzending of dit korte verslag echter behoefte heeft aan meer informatie, kan het com plete beleidsprogramma voor 2006- 2010 terugvinden op de website van de gemeente, www.heiloo.nl. Met het officieel doorknippen van een lintje werd de vernieuwde De Duif geopend. Eigen foto REGIO - Met de opname van de n\aatregel spitsstrook A9 Heiloo-Uitgeest in het uitvoe ringsplan van het Rijk, is de weg vrijgemaakt voor de plan nen in de regio. Afspraak is dat bij de verdere uitwerking van de spitsstrook, rekening gehou den wordt met de mogelijke aansluiting Heiloo. En dat is een voorwaarde voor de bouw van circa 1600 woningen tussen Heiloo en Limmen. De minister heeft 16 oktober een brief gestuurd aan de Tweede Kamer, waarin het MIT (meerja renprogramma infrastructuur transport) 2007 wordt aangebo den. De spitsstroken A9 Heiloo - Uitgeest zijn daarin opgenomen. De voorzitter van de stuurgroep Wonen in het Groen gedeputeerde Hooijmaijers reageert enthousiast: „Het is bijzonder goed nieuws, dat de minister de urgentie van de aansluiting heeft ingezien. Hierdoor is ons project belangrijk dichterbij gekomen." Wonen in het Groen Met de opname van de spitsstro ken zet het Rijk een voor de regio belangrijke stap naar realisatie van de aansluiting A9 bij Heiloo. Met de aansluiting op de A9 wordt een ont brekende schakel in de infrastruc tuur voor de auto ingevuld en kun nen bestaande verkeersproblemen worden opgelost. Er is nu overlast op de N203 door Limmen en Heiloo en het sluipver- keer van vrachtwagens naar Boekelermeer zorgt voor overlast op de Geesterweg door Akersloot. De aansluiting maakt ook nieuwe ontwikkelingen mogelijk. Het pro ject Wonen in het Groen (een samenwerkingsproject van de pro vincie Noord-Holland en de gemeenten Heiloo en Castricum) houdt zich met die nieuwe ontwik kelingen bezig. Wonen in het Groen wil 33,2 miljoen investeren in het landelijk gebied, zodat recreatie en natuur zich kunnen ontwikkelen. Wonen in het Groen betekent ook woningbouw; er moeten 2400 woningen komen tussen Heiloo en Limmen, waarvan er 1600 pas gebouwd mogen worden als er een aansluiting op de A9 is gerealiseerd. De regio betaalt de aansluiting zelf uit de opbrengsten woningbouw en het bedrijventerrein Boekelermeer. De aansluiting A9 is ook de ontslui ting voor het regionale bedrijventer rein Boekelermeer. De gemeenten Heiloo, Alkmaar en Castricum hou den zich bezig met de ontwikkeling van het terrein om het verwachte tekort aan bedrijventerreinen in de regio op te lossen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 243