Burgerschapsvorming, een lastig woord, maar ook een wet Kantoor Stichting Ouderenwerk Heiloo op vrijdagmiddag gesloten Eigengemaakte spulletjes voor Nederlandse Rode Kruis Expositie in het Trefpunt Neva ensemble in kapel H E I L O O Bijzonder project op OBS De Zuidwester POLITIEBERICHTEN Parkeer- en verkeerscontroles Informatieavond over aanbidding UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 HEILOO - In de klas bij juf Mary van Doorn is op donder dagochtend iets bijzonders aan de hand. Op de openbare basis school De Zuidwester werd daar vorige week gestart met het project Burgerschaps vorming. Een lastig woord voor de leerlin gen van groep 8, dat nu nog niet zoveel betekenis voor ze heeft. „Maar", licht directeur Bert Westrus toe „Het doel van het project is om op termijn een mentaliteitsverande ring bij de kinderen te realiseren." Zijn de kinderen van De Zuidwester anders dan andere kinderen? Helemaal niet. Maar de school geeft - als één van de eersten in de regio - met dit project een duidelijke eigen vorm aan een verplichting die sinds dit schooljaar voor alle basisscholen geldt. Er is namelijk een wet aangeno men waarin wordt gesteld dat 'scho len voor primair en voortgezet onderwijs verplicht zijn om bij te dragen aan de maatschappelijke integratie van hun leerlingen.' Volgens die wet moeten kinderen op school leren over en in aanraking komen met leeftijdsgenoten met ver schillende achtergronden en cultu ren. In de manier waarop dit gebeurt, is de school vrij, maar de Inspectie van het Onderwijs houdt streng toezicht op dit 'Actief burger schap en integratie', zoals de wet is genoemd. Op De Zuidwester ver schoten ze niet van de nieuwe ver plichting. De school besteedt al jaren aandacht aan omgangsvor men, zinloos geweld en het leren omgaan met onderlinge verschillen. Het project Burgerschapsvorming is echter nieuw. Gedurende zes weken behandelt Mary van Doorn, ambu- Vrolijk bekijken de kinderen van groep 8 de mooie afbeeldingen van allerlei verschillende kinderen, die ze in hun handen hebben. Foto: Machteld Wïegmans HEILOO - Vanaf 1 november zal het kantoor van de Stichting Ouderenwerk Heiloo in het Trefpunt niet meer geopend zijn op vrijdagen vanaf 12.30 uur. Vanaf 1 november zijn de openingstijden van het kantoor op maandag tot en met donder dag van 08.30 tot 17.00 uur en van vrijdag 08.30 tot 12.30 uur. Spreekuren In het Trefpunt houden de volgen de organisaties spreekuren. Zij zijn f direct bereikbaar op de volgende dagen en tijden: Het Senioren Uitzendbureau iedere tweede don derdag van de maand van 16.00 totl7.00 uur. De diëtiste op woens dagochtend van 09.00 tot 12.00 uur (alleen op afspraak), het Van Foreestcentrum op maandag van 11.30 tot 12.30 uur, de Gezelschapsbank op donderdagoch tend van 09.30 tot 12.30 uur, de ouderenadviseur is op maandag en donderdag de hele dag en dinsdag tot 12.30 uur telefonisch bereik baar. Trefpunt op vrijdagmiddagen gewoon open Voor de goede orde: het ontmoe tingscentrum het Trefpunt blijft ook op vrijdagmiddagen gewoon open voor iedereen die aan de daar geor ganiseerde activiteiten meedoet of wil gaan meedoen. Bijvoorbeeld als u wilt biljarten, wilt bridgen, een tekencursus wilt volgen, aan de leestafel een krant wilt lezen, het internetcafé wilt gebruiken. Het ene Loket Vanaf 2007 zal 'het ene Loket', ook vanuit het Trefpunt werkzaam én bereikbaar zijn voor de uitvoe ring van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning (WMO). Bij het Loket kunnen alle Heilooërs terecht voor informatie, advies en onder steuning. Daarover meer informatie op de website van de gemeente Heiloo: www.heiloo.nl. (en in de Uitkijkpost). Meer informatie? Stichting Ouderenwerk Heiloo, het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, 1852 EZ Heiloo, telefoon 072- 5331297 (vrijdagmiddag gesloten). Of kijk eens op de website: www.ouderenwerkheiloo.nl. Mailen kan ook: ouderenwerk.heiloo@hetnet.nl. Heiloo (boven winkelcentrum 't Loo). lant docente HVO (Humanistisch Vormingsonderwijs), met de leerlin gen onderwerpen als 'je inleven in een ander', 'normen en waarden' en 'identiteit'. Natuurlijk blijft het niet alleen bij deze lessen. Ook de eigen groepsleerkracht krijgt handvatten mee, om gedurende de rest van de week het project in te vlechten in de verschillende lessen en de omgang met de kinderen. „Om de kinderen te leren zich in te leven in een ander, proberen we ze vragen te laten bedenken, waardoor ze er achter kunnen komen hoe de ander zich voelt. Vervolgens laten we ze elkaar interviewen en in een nog later sta dium gaan ze in gesprek met bij voorbeeld mensen buiten de school", aldus de docente. Directeur Westrus voegt daar nog aan toe: „Veel komt bij zo'n project aan op de eigen leerkracht, want je moet er bij dergelijke leerdoelen uitgaan van een resultaat op langere termen. Het kost namelijk veel tijd voordat kinderen zelfstandig kunnen kijken naar hun eigen gedrag." Het opzetten van een dergelijk project, dat ook nog eens moet aan sluiten bij de eisen zoals die in de kerndoelen zijn omschreven, vraagt een intensieve afstemming tussen het team en HVO-docente Mary van Doorn. Afspraken worden gemaakt omtrent het programma van het project, de aanpak en de thuisop- drachten die de kinderen meekrij gen. De 21 kinderen van deze groep 8 hebben daar allemaal geen last van; vrolijk bekijken ze de mooie afbeeldingen van allerlei verschillen de kinderen, die ze in hun handen hebben. Burgerschapsvorming? Bij Lars, een van de jongens uit de klas, begint het al een beetje te dagen: ,7Dat gaat toch over de verschillen?" HEILOO - De afdeling Sociale Activiteiten van het Nederlandse Rode Kruis uit Heiloo houdt op vrijdag 27 en zaterdag 28 oktober in winkel centrum 't Loo weer een ver koop van diverse handgemaakte spulletjes. Bij Sociale activiteiten snijdt het mes aan twee kanten. Enerzijds is het een wekelijks terugkerende gezellige middag voor een aantal oudere dames die de mooiste din gen voor u haken, breien en nog veel meer, anderzijds levert de ver koop geld op wat gebruikt wordt voor de bekende Rode Kruis doe len. Mogelijk wordt u bij het bekijken van de stand op ideetjes gebracht voor de komende decembermaand. HEILOO - Op dinsdag 17 oktober werd gecontroleerd in het par- keerzonegebied rond het winkel centrum 't Loo. In totaal werden 13 bekeuringen uitgeschreven. Op woensdag 18 oktober werd gecon troleerd in het parkeerzonegebied rond het station en het winkelcen trum 't Loo. Op de De Kreek wer den vier bekeuringen uitgeschre ven met betrekking tot het niet hebben van een parkeerschijf. Tijdens de controle in het parkeer zonegebied rond het winkelcen trum 't Loo werden in totaal 17 bekeuringen uitgeschreven. Tevens werd die ochtend tussen 08.15 en 08.45 uur toezicht gehouden op het parkeer- en ver keersgedrag bij de scholen aan de Hucht. Geconstateerd werd dat enkele automobilisten op de stoep parkeerden. Die werden gewaar schuwd. Er werden geen overtre dingen geconstateerd bij de voet gangersoversteekplaats van de Ypesteinerlaan bij de Kleine Kanne. Overstekende ouders en kinderen werden niet gehinderd maar er werd hun correct voor rang Verleend. Tevens werd de snelheid van passerende perso nenauto's op de Ypesteinerlaan gecontroleerd. Er werden geen overtredingen geconstateerd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 46 kilometer per uur. Op donder dag 19 oktober werd tussen 10.30 en 12.30 uur op de Vennewaters- weg een snelheidscontrole gehou den. Ter plaatste geldt een maxi mumsnelheid van vijftig kilometer per uur. Er werden negen proces sen verbaal opgemaakt voor het overschrijden van de maximum snelheid. De hoogst gemeten snel heid bedroeg zeventig kilometer per uur. HEILOO - Natuurfotograaf Henk Honhof uit Egmond-binnen exposeert in het Trefpunt te Heiloo. U kunt zeer bijzondere opnamen van de Nederlandse kust bewonderen. Henk Honhof is een amateurfoto graaf in hart en nieren. Zijn eigen stijl van fotograferen komt in deze expositie goed tot uiting. Henk is 33 jaar lid van D.E.EA uit Egmond. Daarnaast is hij twintig jaar lid van de landelijke groep natuurfotografen Camera Natura en sinds 1994 is hij in het bezit van het predikaat Bondsmeesterklasse. De foto's zijn puur, dus niet bewerkt. De expositie loopt van 20 oktober tot 1 januari 2007 in samenwerking met Stichting Ouderenwerk Heiloo. Het adres is: Abraham du Boishof 2 te Heiloo. Er zijn veel leuke en mooie artike len voor lage prijsjes. De verkoop wordt gehouden van 09.00 uur tot 21.00 uur en zaterdag van 09.00 uur tot 17.00 uur. Op zaterdag 28 oktober van 10.00 uur tot 13.00 uur houden wij weer onze bekende tweede hands boekenmarkt in het Trefpunt, aan de Abraham du Bois hof 2 te Heiloo. HEILOO - Op maandag 30 okto ber om 20.00 uur, geeft het Neva ensemble uit Sint Petersburg een concert in de kapel GGZ NHN, Kennemerstraatweg 464, in Heiloo. De toegang is vrij, maar een bijdra ge na afloop is zeer welkom. Het Neva ensemble bezoekt jaarlijks Heiloo om daar een concert te geven. Het ensemble is een klein koor, bestaande uit zeven personen: drie zangers, drie zangeressen en een pia niste. Het heeft zich gespecialiseerd in het zingen van Russische kerkmu ziek. Het ensemble kijkt terug op enorme successen in de afgelopen jaren, duizenden kwamen luisteren tijdens hun concerten in de Bavo in Haarlem, de O.L.V Basiliek in Maastricht en de Westerkerk in Amsterdam. In de kapel GGZ komt de Russische zang heel goed tot zijn recht, - door zijn geheel eigen akoestiek. Wilt u een blijvende herin nering aan het concert meenemen, dan is er een mogelijkheid om een cd aan te schaffen. De kapel is open vanaf 19.30 uur, het is niet mogelijk om plaatsen te reserveren. HEILOO - Zoals u hebt kunnen lezen in de kerkagenda, is er iedere dag van 16.00 tot 17.00 uur 'stille aanbidding met uitstelling van het Allerheiligste' in de genadekapel van O.L. Vrouw ter Nood. Men merkt echter dat velen niet weten wat deze aanbidding betekent. Daarom is er op dinsdag 31 oktober een informatieavond in het klooster aan de Hoogeweg 65, om 19.30 uur, informatie, tel. 072-5051288.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 245