Najaarsexpositie bij Silhouet Verhalen begeleid door harp Najaarsconcert Eensgezindheid in teken van de dans HEILOO De Nederlandse en Vlaamse literatuur kfUfJ DEUTEKOM 11 Corso Bioscoop BOEK VAN DE WEEK De Nederlandse en Vlaamse literatuur Boek van de week: AkM^-^ttrSk Wm 1 Special: Nachtrit KORTOM Argentijnse tango in theater De Beun Avond rond 'Mozart als ondernemer' UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 HEILOO - Als kind liet ze zich al vroeg raken door verhalen. Nu op volwassen leeftijd is Marieke van den Houten (1957) zelf vertelster geworden! De Nederlandse en Vlaamse literatuur vanaf 1880 in 60 lange verhalen Om de zoveel tijd wordt er weer een bloemlezing uit de Nederlandse poëzie samengesteld, met als schoolvoorbeeld De dikke Komrij. Tot voor kort was een dergelijke eer nog niet of nauwelijks weggelegd voor het verhaal, maar met de door Joost Zwagerman samengestelde anthologie De Nederlandse en Vlaamse literatuur vanaf 1880 in 250 verhalen is dit euvel voorlopig wel even verholpen. In zijn inleiding stelt Zwagerman dat het korte verhaal het onderge schoven kindje van de Nederlandstalige literatuur is. Dus selecteerde hij de 'verhalen waar je door overrompeld, verpletterd en van je sokken geblazen wordt' en die je 'bij de lurven' grijpen. U vindt derhalve 'De binocle' van Couperus, 'Mene Tekel' van Nescio en Hermans' 'Het lek in de eeuwig heid'; in dit werk, alsmede verhalen als 'Op zaterdagmorgen na de les sen' van Wiener, 'Taxivarken' van Harmsen van Beek en 'Geheim nummer' van Moonen; maar ook 'De kikkers' van Buysse, 'Een orchidectomie' van Van Teylingen of 'Hoop, een canon' van Pauka. door Joost Zwagerman voor 49,95 Met bezieling staat, loopt, zit en vertelt ze voor u; de combinatie met theater en muziek maakt de sfeer compleet. Marieke van den Houten treedt onder andere ook op tijdens de Dag van de Regionale Vertellers in Heerhugowaard. Inge Siezenga is een Alkmaarse muzikante, die onder andere de Keltische harp bespeelt. Zij laat zich vooral inspireren door Keltische legendes. Door het gebruik van hedendaagse ritmes, krijgen haar composities een eigen(tijdse) klank. Zij omlijst de verhalen van Marieke muzikaal. Het repertoire van beide dames bestaat voor deze ochtend uit drie vertellin gen van elk afzonderlijk twintig minuten. Zoals alle verhalen/ sprook jes, hebben ook deze vertellingen verborgen boodschappen. Gaat u zit ten in onze toneelzaal en laat u ver rassen door dit ensemble. U betaalt E 4,- entree (graag gepaste betaling). Na twee vertellingen is er een korte pauze waarin u een drankje kunt halen (niet inbegrepen in entree). Datum: woensdag 22 november van 14.00 tot 15.30 uur. Voor opgave belt u Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. Zonder opgave vooraf, bent u niet verzekerd van een zitplaats! HEILOO - De interieurkenners uit Heiloo hebben zin in het najaar! Tijdens het najaar is het bij Silhouet interieur namelijk altijd een sfeervol geheel, de warme najaarstinten van de nieuwe collecties en de exclu sieve verlichting dragen hier hun steentje aan bij. De aankleding aan de wand is van Roland van den Heuvel. Roland van den Heuvel, geboren te Amsterdam thans woonachtig en werkzaam te Bergen, exposeert in toonaangevende galeries in binnen- en buitenland, neemt deel aan belangrijke kunstbeurzen zoals de Kunst Rai te Amsterdam. Zijn werk is opgenomen in grote internatio nale collecties. De officiële opening van zijn expositie bij Silhouet zal, onder het genot van een hapje en een drankje, worden verricht op zaterdag 4 november om 14.00 uur door Joop Leeuwenkamp, architect van het gelijknamige bureau Reus en Leeuwenkamp te Alkmaar. De expositie zal tot medio januari 2007 worden gehouden, en is te zien tijdens de openingstijden van Silhouet. Werk van Roland van den Heuvel, te zien bij Silhouet. Eigen foto HEILOO - De afgelopen weken is er hard gewerkt aan de voor bereidingen voor het najaar sconcert van Muziekvereniging Eensgezindheid uit Heiloo. Op zaterdag 4 november vindt het concert plaats met het alleszeg gende thema Dancing with Eensgezindheid' Tezamen met enkele dansparen van Danscentrum Ranzijn wordt er in het ontmoetingscentrum van GGZ Willibrord Heiloo vanaf 20.00 uur een zeer gevarieerd optreden verzorgd door zowel enkele danspa ren als het leerlingen- en grootor kest van Eensgezindheid. Na afloop van het concert is er bal georgani seerd voor het pubhek. Het grootor kest van Eensgezindheid onder lei ding van dirigent Cees Brugman verzorgt onder meer diverse blok ken demonstraties van enkele Ballroom en Latin American dansen als de Engelse wals, de samba, de jive, de quickstep en de tango. Sinds het populaire televisiepro gramma Dancing with the Stars is de populariteit van het stijldansen enorm gegroeid met als resultaat een toename van het aantal leerlin gen op dansscholen. Tijdens dit concert wordt op deze rage inge speeld met het spelen van verschil lende soorten dansmuziek. Na afloop van het concert wordt het pubüek uitgenodigd deel te nemen aan het bal om de nodige danspas jes te maken onder begeleiding van verschillende soorten dansmuziek welke gedraaid wordt door dj Blom. Kaarten zijn voor slechts E 5,- per persoon op zaterdagavond 4 november vanaf 19.30 uur te ver krijgen aan de zaal van het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord. Kinderen tot en met 12 jaar krijgen voor dit concert gratis toegang. Reserveringen voor dit concert kunnen plaatsvinden via het infor matienummer 072 5334851 of via het email adres info@mv-eensge- zindheid.nl. Verdere informatie over het orkest en het programma is te lezen op de website www. mv-eensgezindheid .nl. Het najaarsconcert van Eensgezindheid vindt plaats op 4 november in het ontmoetingscentrum van GGZ Noord Holland Noord. Eisen foto In 2000 maakte het Paarse kabinet werk van de deregulering van de Amsterdamse taximarkt. Het doel was concurrentie, lagere prijzen, betere dienstverlening en meer keuze voor de consument. Het resultaat was een taxioorlog, waar in chauffeurs van de voormalige monopolist Taxi Centrale Amsterdam (TCA) en nieuwkomer TaxiDirect elkaar op leven en dood beconcurreerden. Nachtrit speelt zich af tijdens deze taxioorlog. Taxichauffeur Dennis van der Horst (Frank Lammers) droomt ervan samen met zijn paar jaar jon gere broer Marco (Fedja van Huêt) een limousineservice Te beginnen. Die droom lijkt werkelijkheid te worden als het Dennis na veel gezeur lukt een eigen taxivergun ning te kopen. De oude Chevrolet Caprice wordt ingeruild voor een fonkelnieuwe Mercedes E-klasse; de klamme sweater voor een pak en een das. Dan wordt de nieuwe taxiwet ingevoerd en is zijn dure vergunning niets meer waard. Dennis blijft zitten met een enorme schuld, bij types die geen schulden laten openstaan. Op zoek naar een uitweg raakt hij verstrikt in een web van intimidatie en intriges. HEILOO - De Argentijnse tango is springlevend! Het internationale kwartet Mala Pinta speelt met ongekende energie en groot enthousiasme een keuze uit eigen composities, tango's van jonge Argentijnen en verrassende uit voeringen van schitterende klas siekers. Tangomuziek voor de 21e eeuw met passie, dramatiek en melancholie. Mala Pinta speelt in het programma TangoNU een fris se kijk op de traditie. Meeslepende uitvoeringen van de tangovernieu wers zoals Astor Piazzolla en Horacio Saigan, maar ook eigen composities, en nieuwe tangos van talentvolle Argentijnen uit Buenos Aires en Parijs, zoals Gustavo Beytelmann en Alejandro Schwarz. Quarteto Mala Pinta bestaat uit Gerard van Duinen (bandoneon), Ivo de Greef (piano), Arjen Leendertz (contra bas) en Caroline Pearsell (viool). Aanvang: woensdag 1 november om 20.15 uur. Prijs: 15,-. Voor meer informatie en reserveringen: www.vriendenvandebeun.nl of telefoon 072-5333156. HEILOO - De grote reis die Wolfgang Amadeus Mozart in 1777-1778 maakte verliep in veel opzichten dramatisch teleurstel lend. Toch kon hij na terugkeer in Salzburg niet goed meer aarden en deed iets wat hoogst ongebruike lijk was in die tijd: hij zette de zekerheid van zijn vaste baan aldaar op het spel. Wat dreef hem daartoe? Hoe pakte dat uit na zijn oneervol ontslag en zijn vestiging in Wenen? Voor zijn muziek en voor zijn persoonlijk leven? Die vragen staan centraal op maandag 30 oktober, als Gert Floor, muziek- bibliothecaris in Bibüotheek Heiloo, een avond over Mozart verzorgt onder de titel: W A. Mozart als zelfstandig onderne mer. De avond begint om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn voor 5,- (niet-bibliotheekleden: 7,50) verkrijgbaar by de klan tenservice van Bibliotheek Heiloo. Reserveren kan ook: telefonisch via 072-5330670 en e-mail (bibhotheek@bibliotheekheiloo.nl) étjÊ^k Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo HM naast Winkelhof 't Loo, 072 5331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel e-mail: info.deutekom@libris.nl

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 247