Cursussen tekenen en schilderen 't vennewater Badminton paraat op uitmarkt ir Regionale Thuiszorg voor jong tot oud Open Dag Buk Buk Dojo 't Loo, meer alleen judo Franse conversatielessen in Heiloo Badmintonvereniging ft Venne- water is één van de grootste bad mintonclubs van Nederland. De vereniging heeft de beschikking* over een eigen hal aan Het Zevenhuizen 46 op het Vennewater sportcomplex in Heiloo. Bij 't Vennewater Badminton heeft u veel mogelijkheden om de badmin- tonsport te beoefenen. Jeugdigen en senioren kunnen zich (in compe titieverband of recreatief) naar har telust uitleven. Omdat ze een eigen hal hebben, kunnen leden bijna elke dag komen spelen! Voor nieuwe leden zijn er diverse mogelijkheden om kennis te maken. Op zondag 3 september organiseert de vereniging vanaf 10.00 uur een Instuif. U kunt dan meteen een partijtje meespelen (voor rackets wordt gezorgd). Er lopen trainers rond om tips te geven, bijvoorbeeld hoe u het beste uw racket kunt vasthouden. Daarnaast geven de competitie spelers een demonstratie. Vanaf vier september kunt u tijdens het seizoen driemaal gratis meespelen om te ontdekken of badminton echt iets voor u is. Ook is het moge lijk twee maanden 'op proef' te spelen (voor 25,-), waarna u defi nitief besluit om wel of niet lid te worden. Dat is de ideale manier om badminton uit te proberen en de sfeer op verschillende dagdelen te proeven. Meer info kunt u vinden op: www.badmintonvennewater.nl of bezoek de stand tijdens de Uitmarkt, kraam 27 (bij het spring kussen)! In het atelier van Marina Rupert op de Spoorlaan 21 in Heiloo zijn vorig jaar de schilder- en tekencursüssen van start gegaan. Daaruit is een gemotiveerde groep ontstaan die graag door wil gaan met tekenen en schilderen of met (nieuwe) druk technieken. Omdat de groepen niet groter zijn dan zes personen is het moge lijk om zowel individueel als naar opdracht te werken, op elk niveau en na een uitgebreide kennisma king met de verschillende materia len. Er wordt gewerkt vanuit het zorgvuldige waarnemen of vanuit de fantasie, geholpen door beelden of teksten uit de 'werkelijkheid'. Veelvuldig bespreken we voorbeel den van kunstenaars waar.we een verwantschap mee voelen en ook daar staat het leren kijken voorop. Er zijn nog plaatsen beschikbaar. Workshops, vrijgezellenparty's of bedrijfsuitjes. Op de workshop is het mogelijk om een gezamenlijk kunstwerk te maken of kunstwerken te maken die samen een reeks vormen. Er kan met acryl verf gewerkt worden op doek. Een andere mogelijkheid is werken met mm* drukvormen, bijvoorbeeld linosneden of droge naalddruk. De onderwerpen kunnen divers zijn: een portrettenga lerij voor een verjaardagskalender, placemats, teksten met beeld in een boekje, et cetera. De onderwerpen zijn oneindig, er is van alles mogelijk: vriendinnenrecepten, 'adviezen en goede voornemens', tegeltjeswijshe den, portretten van de bruid in ver schillende situaties (bruid met huis dier, bruid op reis, bruid in de kroeg, bruid op het werk, -enzovoorts), portretten van vriendinnen, een abstracte serie in gemengde technie ken die samen een geheel gaan vor men. En natuurlijk is iedere eigen suggestie of idee van harte welkom. Bij mooi weer kan in de beschutte tuin bij het atelier worden gewerkt. Informatie kunt u krijgen via www.marinarupert.nl. Vragen over de cursussen, workshops, party'sen uitjes via de mail (info@marinarupert.nl) of tel. 072-5332839. Net als vorig jaar is Buk Buk, in samenwerking met Tendenz., weer van de partij tijdens de Uitmarkt. Tussen 10.00 en 16.00 uur zal er voor jong en oud van alles in en om het Brunogebouw te beleven zijn. Dit jaar is er voor gekozen om zowel buiten als binnen muzikale activiteiten te hebben. Buiten zullen dj's hun beste platen draaien en binnen treden er vier bands van de muziekschool op. Buiten zal een kraam staan waar informatie te verkrijgen is over Buk Buk en Tendenz en waar ook voor verkoopkaarten te verkrijgen zullen zijn voor activiteiten die in septem ber plaats zullen vinden in Buk Buk. In Tendenz kunnen de jongere kin deren dansen in de kinderdisco, ter wijl ouders van een kopje koffie of anders kunnen genieten. Natuurlijk wordt deze dag gebruikt om het nieuwe seizoen te promoten en om nieuwe enthousi aste medewerkers te werven, want aankomend seizoen staan er weer heel wat veelbelovende acts op het 'Bukpodium'. Verder zullen er exposities zijn over hoe Buk Buk en Tendenz ooit ontstaan zijn en presentaties plaats vinden over afgelopen seizoen. Kortom een dag waar van alles te zien, te horen en te doen valt. Regionale Thuiszorg levert zorg en diensten aan huis, dichtbij de men sen die deze nodig hebben. Zo kun nen zij inspelen op specifieke zorg vragen. Wie gezond is en middenin het leven staat, staat er misschien niet zo bij stil. Toch kan het ieder een overkomen: vanwege ziekte of leeftijd is (tijdelijke) zorg of bege leiding nodig. Regionale Thuiszorg biedt die zorg, voor jong tot oud, thuis in de vertrouwde omgeving, door professionele en betrokken medewerkers. Naast huishoudelijke hulp en hulp bij dagelijkse persoonlijke verzor ging, zoals wassen en aankleden, of aan- en uittrekken van steunkou- sen, levert Regionale Thuiszorg ook nachtzorg, persoonlijke begelei ding bij veel voorkomende ziekte beelden en voor mensen die pro blemen hebben waardoor hun dagelijkse leven wordt verstoord, is er gespecialiseerde verzorging. 'Thuis' in Heiloo Al jarenlang is Regionale Thuis zorg 'thuis' in Heiloo. Het regiokan toor voor regio Zuid bevindt zich aan de Nijverheidsweg 33 (Indus trieterrein Oosterzij). Binnen regio Zuid vallen de plaatsen Heiloo, Limmen, Akersloot, Castricum, Bergen, de Egmonden en Schoorl. Het regiokantoor is tevens de uit valsbasis van de drie zorgteams (zo'n 180 medewerkers) die huis houdelijke, verzorgende en (specia listische) verpleegkundige zorg ver lenen bij mensen thuis in Heiloo, Limmen en Akersloot. Tevens wor den er spreekuren gehouden door de diabetesverpleegkundige en de diëtiste. Proefles Nordic Walking Speciaal voor de Uitmarkt organi seert het Service Pakket van Regionale Thuiszorg om 12.00 en 14.00 uur een proefles Nordic Walking. Leden betalen m 5,- in Dojo 't Loo is een sportvereniging met eigen ruime accommodatie met bijna vierhonderd leden uit Heiloo en omstreken. Onder vakkundige begeleiding wordt een breed scala aan sporten aangeboden. Judo, een sport van vallen en opstaan waarbij je leert een tegen stander onder controle te brengen en te houden. Het beoefenen van judo werkt zelfvertrouwen verho gend en leert je agressie te kanali seren. Jiu-jitsu is de zelfverdedigingsport bij uitstek. In een tijd waarbij agressie op straat, en zelfs in eigen buis, jammer genoeg geen uitzon dering meer zijn, is het jezelf leren verdedigen geen overbodige luxe meer. Karate komt uit Japan. De stijl die gedoceerd wordt is Shotokan. Hierbij staan effectief bewegen en het goed gebruik maken van de mogelijkheden van het lichaam hoog in het vaandel. Zo leer je middels basistechnieken verschil lende vormen zoals kata (vorm) en het kumite (het vrije gevecht). Taekwondo, in de volksmond ook wel eens Koreaans karate genoemd. Het heeft een heel eigen sfeer en eigen technieken ten opzichte van het 'Japans' karate. Taekwondo is zeer spectaculair om te zien, maar zeer zeker ook om te doen. Ntinchakudo, door een veelheid aan technieken leer je omgaan met het 'wapen', de nunchaku, (twee stokjes met een koordje ertussen). Ook bevat-deze sport een soort show element, wat deze behendig- heidssport ook voor toeschouwers zeer aantrekkelijk maakt. Tai-Chi is in China de nationale manier om de dag zonder stress en vol energie te starten. Het prikke len en stimuleren van de ener giestromen die in bepaalde banen door het lichaam stromen geeft nieuwe energie en voert negatieve energie af. Aikido is een pure verdedigings- sport en kent geen aanvalstechnie- ken. Aikido gaat niet uit van alleen spierkracht, maar ook van ademha- lingskracht. Dit wordt bereikt door de aanval te gebruiken voor een techniek. De bewegingen zijn vloei end, rond en harmonieus. Bodyshape, is een vorm van bewe gen op muziek waarbij de nadruk ligt op het versterken/verstevigen van allerlei spiergroepen in het lichaam. Hierdoor vindt automa tisch een versteviging/vorming van het lichaam plaats. Kom de sporten bekijken op de Uitmarkt, of proberen op de open dag op 10 september. Inlichtingen: tel. 06-23057940 of www.dojotloo.nl plaats van m 10,- om deze snelst groeiende outdoor sport van Nederland te proberen. Voor meer informatie en reserveringen, tel. 072-5127127. Het Service Pakket biedt persoonlijke ondersteuning, zorg en extra diensten. Te denken valt aan korting op diensten aan huis (onder andere pedicure, kap per, maaltijden), cursussen (zwan- gerschapsyoga, beter slapen) en de zorgverzekering. Indien u op de Uitmarkt lid wordt van het Service Pakket, krijgt u ruim 50% korting op het lidmaatschap van m 17,25 per kalenderjaar. Vragen over thuiszorg of over de producten en diensten van Regionale Thuiszorg of het Service Pakket? Stel ze gerust op de Uitmarkt! Bellen kan ook: tel. 072-5127127, of kijk op internet: www.regionalethuiszorg.nl Op haar geheel eigen, zeer erva ren wijze geeft Jenny Cornelissen al jarenlang Franse conservatie- lessen. Dit zijn groepslessen en afhankelijk van uw niveau kunt u starten als beginner of instappen op een tweede of derde jaars niveau of hoger. De lessen wor den gegeven met de methoden 'C'est ca', 1 en 2 en 'C'est bien ca' 1. Door haar grote ervaring weet de lerares precies waar de speci fieke moeilijkheden liggen en ook beginners, die nog al eens faalangst hebben om deze taal te leren, weet zij over hun spreek angst heen te helpen. Voor de (meer) gevorderden zijn er aan gename lessen in luister- en spreekvaardigheid, waarbij aller lei onderwerpen over heden en verleden aan bod komen. Bij al deze. lessen, zullen op prettige ontspannen manier de Franse grammaticaregels aan bod komen. Voor info en opgave: Jenny Cornelissen, Heiloo Tel.072 533 68 78

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 24