Bladafval 15 M ededelingen HEILOO Het is alweer herfst en het blad valt van de bomen. Niet allemaal te gelijk: de lindes laten bijvoorbeeld him blad vroeg vallen en de iepen juist laat. In combinatie met regen kunnen bladeren voor glad heid zorgen. Daarom ruimt de gemeente het bladafval in de gemeen te op. Als eerste de straten waar bomen staan die vroeg hun blad laten vallen en vervolgens de straten waar bomen staan die laat hun blad laten vallen. Deze laatste groep is echter veel groter, waardoor het langer kan duren voordat al het bladafval opgeruimd is. Daar waar het kan, wordt het blad in het plantsoen geblazen. Het blad is namelijk een goede afdekking voor de vorst. Daarnaast verteert het blad en dient daardoor als voedsel voor de beplanting in het voorjaar. Bladeren op de weg of in de berm worden zoveel mogelijk verwijderd. Natte bladeren op de weg veroorzaken gladheid en de bermen hebben een water- dragende functie waardoor deze niet te dik mogen worden. Zou de berm te dik worden dan vloeit het water van de weg namelijk niet meer gemakkelijk de berm in. Al het blad weg? Nee, dit is niet altijd mogelijk. Het uitgangspunt is zoveel mogelijk blad opruimen. Deze taak is geheel weersafhankelijk. Waar zijn we bezig? De afdeling Beheer Openbare zet medewerkers in met bladblazers, veegmachines en bladvegers die gedurende deze periode het blad opruimen. De medewerkers zul len de werkzaamheden op meer dere plaatsen tegelijk verrichten. Wat te doen met het blad van gemeentebomen? Als u ons wilt helpen, kunt u het blad in de bermen bijeen harken en het blad op de paden en wegen bijeen vegen. Dit blad kan als een hoop verzameld worden (geen tuinafval). Wij verzoeken u het bladafval niet bij een boom, lichtmast of verkeersbord neer te leggen omdat wij het blad dan minder makkelijk kunnen oprui men. De medewerkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte nemen dit blad mee als zij in de straat aan het werk zijn. Wij vragen uw begrip voor het feit dat het niet mogelijk is om het blad direct op te halen, aan gezien de route van de werk zaamheden van de wijkmede- werkers vastligt. Toch zullen wij ons best doen het zo snel moge lijk op te halen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68. Herkiezingen Stemmen in een stembureau naar keuze De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de TWeede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze in een andere gemeente. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Schriftelijk verzoek 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar formulieren voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de verzoeker in het bezit gesteld van een kiezerspas. Mondeling verzoek 5. Na ontvangst van zijn stempas kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn stempas vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is gere gistreerd. De verzoeker wordt dan in het bezit gesteld van een kie zerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stem ming, dus uiterlijk op 17 november 2006. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau in Nederland. Binnen de gemeente Heiloo kan met de stempas gestemd worden in elk stembureau. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Stemmen bij volmacht De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat het bij de aanstaande ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal een kiezer toegestaan is bij volmacht te stem men. Daarbij gelden de volgende bepalingen. Machtiging op schriftehjke aanvraag 1. In het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijg baar de formulieren voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 8 november 2006, door de kiezer worden ingediend bij de burge meester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toege staan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de gemachtigde een vol- machtbewijs. Hij dient de vol- machtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. Machtiging door overdracht van de stempas 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn stempas, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn stem pas aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (10 oktober 2006) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de vol- machtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in de gemeente waar hij staat ingeschreven, uit brengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aanne men. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. Verkeersbesluiten Het college van burgemeester en wet houders heeft tot het volgende beslo ten: I. Het instellen van een stopverbod aan beide zijden van de weg op het wegvak tussen Westerweg 21e en de spoorlijn, door het plaatsen van de borden E2 van bijlage 1 van het RW 1990; II. Het aanbrengen van een gele door getrokken streep op de Burenweg, ter hoogte van de uitrit naar Zorgcentrum De Loet. Bezwaar Indien u het niet eens bent met één van deze besluiten kunt u binnen zes weken na de dag van deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Een bezwaarschrift heeft geen schor sende werking. Indien er sprake is van een spoedeisend belang kunt u, nadat u een bezwaarschrift heeft ingediend, tevens om een voorlopige voorziening (schorsing) vragen bij de voorzieningenrechter van de recht bank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Indien u van de laatstge noemde mogelijkheid gebruik maakt, bent u griffierecht verschuldigd. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer P. Bakker van het Ingenieursbureau, telefoonnum mer (072) 535 67 63. Activiteiten Feestavond La Strada Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben kennis genomen van het voornemen om in La Strada, Kennemerstraatweg 215, een feest avonden met levende muziek te orga niseren op zaterdag 28 oktober 2006 van 21.00 en 01.30 uur. Muziekavonden Golden Tulip Heiloo Burgemeester en wethouders van Heiloo hebben kennis genomen van het voornemen om in motel Golden Tulip Heiloo, Kennemerstraatweg 425, twee feestavonden met levende muziek te organiseren op zaterdag 28 oktober en op zaterdag 9 december 2006 van 19.00 en 01.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer G.J.N.A. Tervoort van de afdeling Bestuursondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 68. UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 251