Bakkerij gaat regionaal en internationaal Werk aan de Heereweg Vakantie zonder zorgen' in het Mantelzorgcafé REGIO 21 Met maar liefst vijf acts die uitblinken in muzikale eigenzinnigheid, loopt De Bakkerij fier voorop 'C rn: .rM V'h IlSlfeH M Bergen aan Zee ïgrnortó aan óm Hoef Egmond aan Zee ond binnen mi1 öi ar kortom Verloren en gevonden voorwerpen Wervelende modeshow in deVredeburg Stilstaan bij kanker Countrylinedance bij de Soos UITKIJKPOST 25 OKTOBER 2006 CASTRICUM - Ook het komen de weekend geen coverbands of grote namen bij De Bakkerij. Het vizier staat zoals gebruike lijk gericht op muziek die elders in de regio maar mond jesmaat aan bod komt, met veel bands uit de zogeheten under ground. Met maar liefst vijf acts die uit blinken in muzikale eigenzinnig heid, loopt De Bakkerij wat betreft lef en visie op het gebied van pro grammeren fier voorop. Op vrijdag bl\jft De Bakkerij dicht bij huis, met onder andere de Castricumse band Minomatic, maar op zaterdag is de avond internationaal getint met de Engelse band The Neutrinos. Het komende live-weekend begint komende vrijdag met een optreden van het Amsterdamse Pfaff. Eerder dit seizoen trad Pfaff ook al op, toen als duo en nu voor de gelegenheid als eenmansformatie. De band Minomatic die vervol gens optreedt, is ook allang geen onbekende meer voor de vele Bakkerij-bezoekers: de Castricumse band heeft een geheel eigen geluid en repertoire. De overwegend instrumentale gitaarmuziek staat bol van de inventieve wendingen en ritmes en stoort zich daarbij niet aan traditionele opvattingen omtrent songstructuur en balans. Afsluitende act Boutros Bubba is opgestaan uit de resten van het vorig jaar ontbonden Quarles van Ufford en speelt net als die band, een vorm van rockmuziek die gekenmerkt wordt door de inge nieuze ritmische aanpak van de afzonderlijke bandleden. Net als Minomatic appeleert Boutros Bubba daarmee niet alleen aan het gevoel, maar ook aan het verstand. Niet altijd even toegankelijk, maar voor geoefende luisteraars en inge wijden valt er bijzonder veel te genieten. De zaterdagavond kent in de band Sykosonics een heel wat lichtvoeti ger toets. Sykosonics maakt rafelige indiepop en klinkt door de zang van Maria Romijn aanstekelijk en opge wekt. Het zyn de teksten van die zelfde Maria, die het geheel een wat zwaardere en donkerder ondertoon meegeven. Met het Engelse gezel schap The Neutrinos wordt de spe ciale band die De Bakkerij met het eiland aan de andere kant van de Noordzee heeft benadrukt. De rauwe rockband uit Norwich kent in zangeres Karen Reilly een opvallen de frontvrouw. Muzikaal gezien bevindt de intense en pure muziek zich in het referentiekader dat gevormd wordt door de driehoek The Stooges, Violent Femmes en PJ Harvey. Een meer dan waardige afsluiter van een mooi live-week end. De Bakkerij is te vinden aan het Bakkersplein 1 te Castricum en is op vrijdag- en zaterdagavond geo pend van 21.00 tot 02.30 uur. Op beide avonden bedraagt de entree de organisatoren, was bijzonder te spreken over het verloop van een zeer geslaagde avond 3,-, leden van de Vereniging Vrienden van De Bakkerij betalen een euro minder. r -r De rafelige indiepop van de Sykosonics geeft de zaterdagavond een lichtvoetiger karakter, met de aanstekelijke en opgewekte zang van Maria Romijn. Eigen foto EZ N512 Van 25 tot en met 27 oktober is de Heereweg gedeeltelijk afge sloten voor autoverkeer. REGIO - In de regio Bergen/ Egmond voert de provincie de komende jaren een serie weg werkzaamheden uit waar u in Castricum ook mee te maken krijgt. Het gaat om regulier onderhoud en om herinrichting van de weg. De provincie Noord-Holland zorgt dat er altijd een goede omleidings route beschikbaar is bij werkzaam heden waar volledige afsluiting van de weg nodig is. Afsluitingen zijn vaak noodzake lijk om het werk mogelijk te maken en om de veiligheid van het verkeer en de wegwerkers te garanderen. De omleidingsroutes worden van tevoren met borden aangegeven. Binnenkort start de provincie met de aanleg van een voetgangers oversteekplaats bij de Heereweg in de gemeente Castricum (Bakkum Noord). Ook worden drie faunatun nels voor padden richting duinge bied aangelegd. De weg wordt in twee fases afgesloten voor autover keer zodat het medisch kinderhuis Antonius, de Antoniusschool en de jeugdherberg Stayokay wel steeds bereikbaar blijven. Ook houdt de provincie rekening met caravans die in het weekend van 28-29 okto ber naar de winterstalling gaan. Doorgaand autoverkeer zal tijdens het werk omgeleid worden. Fietsers kunnen gebruik blijven maken van het fietspad. Planning: Van 25 tot en met 27 oktober is de Heereweg vanaf de Beumerweg tot het medisch kinderhuis Antonius gedeeltelijk afgesloten voor auto verkeer. In het weekend 28 en 29 oktober zijn er geen afsluitingen. Van 2 november tot en met 1 december is de Heereweg vanaf het medisch kinderhuis tot de Duinweg afgesloten voor autoverkeer. In de eerste week van december zijn de werkzaamheden gereed. De aange geven start- en einddata kunnen nog wijzigen omdat de start van een werk o.a. afhankelijk is van het krij gen van vergunningen en van de weersomstandigheden. Connexxion: Omdat de bus tijdens de werk zaamheden een omleidingsroute volgt vervallen tijdelijk drie haltes van buslijn 164. Voor informatie hierover: www.connexxion.nl Meer informatie? Kijk op www.noord-holland.nl en gebruik de zoekterm 'werken rond Egmond'. Heeft u vragen? Mail naar: werkenrondEgmond@noord- holland.nl. REGIO - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorg café Castricum vindt plaats op woensdag 1 november in het Rode Kruisgebouw te Castricum. Deze avond zal Nico van der Hoeven onze gast zijn. Hij zal een film vertonen en de reisdoelen bespreken. Aanvang 19.30 uur. Iedere eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Er is altijd een consulent van het Steunpunt Mantelzorg IJmond aanwezig. De bijeenkom sten van het café zijn bedoeld voor de regio, dus ook voor mensen uit bijvoorbeeld Limmen, Akersloot en Uitgeest. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. REGIO - De politie Noord- Holland-Noord, afdeling Castricum/ Limmen/ Akersloot' meldt de volgende voorwerpen al gevonden en verloren, tussen 16 en 23 oktober: Verloren in Castricum: Sleutels diverse 6 x, gouden arm band roosjes 1 centimeter breed, fietstas Agu zwart, gouden zegel ring JR, donkerbruin babyslofje Boumy. Gevonden in Castricum: Sleutels 2x, GSM Sony Ericson, zwarte gereedschapkoffer, gekleurde stoffen kinderporte monnee. Gevonden in Limmen: Bril bruin gevlekt montuur in mapje. LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen in Limmen presenteert op donderdag 26 oktober een spetterende modeshow van mooie, maar vooral betaalbare kleding, in de Vredeburg aan Dusseldorperweg 64 te Limmen. Het bekende Modehuis Peters verzorgt alweer voor het zevende jaar deze sprankelende show, die om 14.00 uur begint. De geshow de kleding, zowel voor dames als voor heren, kan na de show gekocht worden. De entree is gra tis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw Adrichem, tel. 072-5051404. REGIO - In het kader van de Wèreld-Borstkankermaand en om al degene die kanker hebben (gehad) een hart onder de riem te steken zal op vrijdag 27 oktober tussen 14.00 en 15.00 uur de Walk for Women worden gehou den. Een korte wandeling door de Alkmaarder Hout met als thema hoop, kracht en toekomst. Op het terrein voor de muziektempel zal mevrouw Kleverlaan, coördinator van 't Praethuys, een toespraak houden. Na afloop is er gelegen heid om bij nog even bij te praten bij een kop koffie of voor de kin deren fris. De start van de Wande ling is om 14.00 uur bij 't Praethuys, Wilhelminalaan 8 in Alkmaar. Ook de mensen met een andere vorm van kanker worden niet vergeten. CASTRICUM - Op zondag 5 november geven de Limmer Sway Dancers onder leiding van Meintje Guyt, een demonstratie Countrylinedance in Café Centraal. De dansen worden zon der partner in groepsverband uit gevoerd op vrolijke countrymu- ziek. De activiteit wordt gehouden in het kader van de Soos, die elke eerste zondag van de maand plaatsvindt in Café Centraal. De Soosmiddag is voor mensen met en zonder beperking. Er is tijdens de Soos ook gelegen heid te luisteren naar of te dansen op hits van toen en nu, gedraaid door Dj Charles. Spelliefhebbers kunnen darten, poolen en sjoelen. Café Centraal is open voor belangstellenden vanaf 14.00 uur. Dorpsstraat 75 in Castricum. Het café is toegankelijk voor rolstoe len. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Opbouwwerk, tel. 0251-657998.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 257