stichting unie van vrijwilligers Heiloo Bibliotheek Heiloo neemt deel met twee stands Groei en Bloei, als tuinieren je hobby is Spelenderwijs muziek: de leukste cursussen voor kids De Corns Big Bond 'The Swing masters' Kinderen hebben van baby af aan oor voor muziek. Ze vinden het heerlijk om op het ritme van muziek te bewegen en om zelf muziek te maken op een voudige muziekinstrumenten. Liedjes over allerlei dagelijkse dingen geven kinderen houvast en helpt hen spelenderwijs om te gaan met ervaringen die ze opdoen en dingen die ze moe ten leren (zoals tanden poetsen, zindelijk worden, enzovoorts). Ook bevordert muziek de ont wikkeling op het gebied van taal, motoriek en socialisatie in de maatschappij. Spelenderwijs muziek is opge richt ter bevordering van de muzikale ontwikkeling bij zeer jonge kinderen. Ouders kunnen hier met hun kinderen tussen de 0 en vier jaar een cursus 'Muziek op schoot' volgen bij een gediplomeerd docente. w Ook is Spelenderwijs Muziek actief op verschillende kinder dagverblijven. Al deze cursussen zijn helemaal conform de richt lijn zoals die is opgesteld door de landelijke vereniging 'Peuters en Muziek'. Tevens wordt ernaar gestreefd min stens een keer per jaar work shops te verzorgen voor ieder een die werkzaam is in de voorschoolse kinderopvang en meer diepgang aan de muziek lessen wil geven. Vindt u het leuk om samen met uw kind kleinkind een cursus 'Muziek op Schoot' te volgen, dan bent u van harte welkom. Er starten cursussen in septem ber, januari en april. Deze wor den gegeven op woensdagoch tend in het Open huis te Heiloo. Tijdens deze lessen wordt er gezongen, gedanst en gespeeld op instrumenten en met materi alen (denk aan ballen, hoepels, linten, etcetera). Plezier tussen (groot)ouder en kind staat uiteraard voorop. De groepen worden ingedeeld op leeftijd en ontwikkelingsniveau. Tevens verzorgt men blokfluitlessen. Blokfluit is het instrument bij uitstek om jong mee te begin nen en daarom combineren zij de blokfluitlessen met vele andere activiteiten zoals muzi kale spelletjes, het zingen van liedjes, luisteractiviteiten en het spelen op andere instrumenten. Voor meer informatie en inschrijving kunt u terecht op onze Uitmarkt-stand op het kerkplein alwaar ook proefles sen 'Muziek op schoot' worden gegeven. Verder kunt u surfen naar www.spelenderwijsmu- ziek.nl of bellen met Danielle de Ruijter op tel. 06-18360486. Ook kinderdagverblijven en peuterspeelzalen kunnen hier terecht voor informatie. lezingen over tuinieren, bloemen en planten en verwante onder werpen. Ook organiseert zij een aantal verschillende bloemschik cursussen en andere cursussen en workshops op het gebied van tuin ieren en tuindecoraties, zoals snoeien, tuinontwerpen, en derge lijke. Verder worden er tuinbe- zoeken, excursies en een meer daagse tuinenreis georganiseerd. Tenslotte wordt jaarlijks een open tuinen weekend gehouden, een plantenruilbeurs, en nog vele andere activiteiten op dit gebied. Het lidmaatschap voor 2006 bedraagt 48,95. Nadere informatie is te verkrijgen bij Bart Korf, voorzitter, Westerweg 417 in Heiloo, of bij Betty Thomas, public relations, Chopinstraat 8, Alkmaar. Secretariaat: mevrouw S. Close, Geelvinckstraat 74 in Castricum. De UvV is een vrijwilligersorganisa tie met als doelstelling: 'het bevor deren en verlenen van maatschap pelijke hulp door vrijwilligers, met menselijk contact en continuïteit in het werk als voornaamste kenmer ken'. De UvV heeft in Heiloo al 26 jaar met een vrijwilligersbestand van ruim tweehonderd vrouwen en mannen heel wat te bieden aan vooral de ouderen. Een greep uit de activiteiten: Vriendschappelijk Contact; Ziekenhuisbegeleiding; Theeschenken in De Loet en Overkerck; bingo; instuifactivitei- ten; hulp in de Amberhof; assisten tie bij de dagverzorging; het run nen van de huiswinkels; ondersteuning bij de watergym- nastiek. Tijdens de Uitmarkt zullen zij zich presenteren met een infor matiestand. Als u denkt: zou de UvV iets voor" mij kunnen beteke nen? Aarzel niet en vraag om nade re informatie over de mogelijkhe den. Hoewel tweehonderd vrijwilli gers veel lijkt, is er toch regelmatig behoefte aan nieuwe mensen, onder andere om projecten uit te breiden of nieuwe te kunnen star ten. Er is veel flexibiliteit in dit werk en de UvV is al erg blij als u een paar uur per week, of zelfs enkele uren per maand, beschikbaar bent. Hoewel er geen betaling tegen overstaat, doet u het natuurlijk niet voor niets. Dankbare cliënten, con tacten met medevrijwilligers, gezel lige bijeenkomsten; de mogelijk heid om vergaderingen bij te wonen, kortom: deel uit te maken van- een bloeiende, nuttige, maar ook heel gezellige vrijwilligersorga nisatie. Als u de moeite neemt naar de informatiestand te komen, hebben zij nog een verrassing voor u. Er lig gen deelnameformulieren klaar met daarop drie vragen over de UvV Heiloo. Bij juiste beantwoor ding maakt u kans op. één van de drie, door de UvV, beschikbaar gestelde boekenbonnen, respectie velijk van 15,-, 10,- of 5,-. Bij meerdere goede antwoorden wordt er geloot. En natuurlijk mag u de UvV-balpen houden waarmee u het formulier invult. Om u thuis te kunnen voorberei den, volgen hier alvast twee van de drie vragen: wat is het juiste aantal vrijwilligers van de UvV Heiloo per 1 september 2006; hoe luidde de volledige naam van de UVV dertig jaar geleden? Nadere informatie over het UvV-vrijwilligerswerk kunt u verkrijgen op tel. 072-5330574/ 072-5339736 of 072-5334252. De Bibliotheek in Heiloo is niet alleen organisator van de Uitmarkt Heiloo, zij neemt ook deel met twee informatiestands. Daar bent u welkom voor algemene informatie over de bibliotheek, alle soorten van dienstverlening en natuurlijk de activiteiten die voor het komen de seizoen'gepland staan. Voor de prijs van een goed boek/dvd/cd-rom/cd wordt u al lid van de bibliotheek (circa 30,- per jaar). Kinderen tot zestien jaar betalen zelfs helemaal geen contri butie, alleen 3,- inschrijfkosten. De bibliotheek is heel veelzijdig. Naast romans en informatieve boe ken kunt u ook grote letterboeken, naslagwerken, tijdschriften (waar van de oudere nummers worden uitgeleend), bladmuziek en kranten lezen/lenen. En natuurlijk niet te ver geten cd's, cd-rom's, dvd's, luister- boeken en sinds kort de daisyrom's. Maar ook als u geen lid bent, kunt u veel kanten op met de biblio theek. Wat dacht u van een aparte expositieruimte met tweemaande lijkse exposities van veelal plaatse lijke kunstenaars? Een patio waarin u met mooi weer dat interessante tijdschrift of de krant kunt lezen? Een speciale rustige (studie)ruimte? Een krantentafel met de mogelijk heid van een kopje thee of koffie? Bruisend seizoen Voor het komende seizoen staat er weer veel op het programma. Bijvoorbeeld introductiebijeenkom sten voor iedereen die meer wil weten over de achtergronden van het bibliotheekwerk en over de mogelijk heden, die de bibliotheek van van daag biedt (inclusief instructie van het inname- en uitleensysteem en de geautomatiseerde catalogus). Inter- netcursussen voor de beginnende en de meer gevorderde internetgebrui ker. Workshops Internet, speciaal gericht op kinderen uit de groepen vijf en zes van de basisschool. Een literaire ontmoeting met Gerarda Mak en Naima El Bezaz. Themalezing door muziekbibliothecaris Gert Floor: 'W.A. Mozart als zelfstandig onder nemer'. Een grootschalige activiteit rond de 'week van het leren' in sep tember. Als afsluiting van de cam pagne 'Nederland Leest' een avond met Lucia Nankoe over de rol van de vrouwen in het boek 'Dubbelspel' van Frank Arion. Boekenweeklezing 2007 door Vincent Bijlo. En natuur lijk volop activiteiten rond de Kinderboekenweek in oktober, de Kinderjury, de Nationale Gedicht endag enzovoorts. In januari en februari 2007 krijgt de succesvolle cursus 'Luisteren naar Klassieke muziek' een vervolg. U ziet het: de Groei en Bloei is een vereniging voor tuin- en plantenliefhebbers. Het is een landelijke vereniging met plaatselijke afdelingen. Leden ontvangen het full-colour tijd schrift Groei en Bloei, boordevol informatie over bloemen en plan ten voor binnen en buiten, bloem schikken, tuinieren en tuinaanleg en een maandelijkse activiteitenka lender, en voorts een ledenpas voor kortingen bij diverse tuincen tra, tuinbeurzen, tentoonstellingen etcetera. Ook organiseert de vereniging jaarlijks het Nederlands Kampioenschap Bloemschikken voor amateurs. De afdeling Heiloo en omstreken omvat de plaatsen Beverwijk, Wijk aan Zee, Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Akersloot, Limmen en Heiloo. Deze afdeling organiseert in het winterhalfjaar maandelijkse De Corus Big Band 'The Swingmasters', is een twintig-koppige big band, in de traditionele big band bezetting. The Swingmasters hebben de afgelopen 25 jaar een grote reputatie opgebouwd tijdens gala-feesten, het jaarlijkse Debutantenbal in het Kurhaus,de opening van het Corus schaaktoernooi, de begeleiding van dansparen tijdens de tv-opname van het programma Dansduel en in maart van dit jaar in het programma Let's Dance van Robert ten Brink, waarin de top van de danswereld tegen elkaar strijden. The Swingmasters bren gen, onder leiding van dirigent André Elders, een onweerstaanbare show. bibliotheek heeft vele mogelijkhe den en bruist ook het komende jaar weer van de activiteiten. Bij de infor- matiekramen van de Bibliotheek Heiloo ontvangt u meer informatie over bovenstaande activiteiten (onder andere). Ook (voor)opgave is reeds mogelijk.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 25