Thaise massagesalon moet weg uit Heiloo Dierenarts Schaap te gast bij radio Beat FM WMO productenbank H E I L O O Van Galen Antiek 072 - 520 13 62 k 3 Voor de laagste hypotheekrente! Bel Remco Steijlen van GeldXpert Kennemerstraatweg 1-3, Alkmaar (schuin t.o. de molen van Piet) Bijeenkomst tegen eenzaamheid - Elckerlyc Basisschool te Heiloo I INFO AVOND I Ate&a Het enige negatieve aspect is het afscheid van het leven van dieren Sinterklaas-intocht nieuwe stijl UITKIJKPOST i NOVEMBER 2006 1000 m2 decoratieve antieke meubelen, verlichting, spiegels etc. Burg. Nieuwenhuijsènstraat 16 Limmen Vrijdag 9.00 - 21.00 uur Zaterdag 10.00 - 17.00 uur Tel: 072-5052389/ 5053515 HYPOTHEKEN, VERZEKEREN. SPAREN. BELEGGEN Je huis, je thuis, je leven. HEILOO - Eenzaamheid bij oude ren is niet weg te denken uit onze samenleving. Het zal ook nooit helemaal verdwijnen. Dit ondanks vele organisaties die bij dit onder werp betrokken zijn. De Commissie Zorg van de beide ouderenbonden - ANBO en KBO - is zich hiervan bewust en wil hier met u wat aan doen. De Commissie Zorg overlegt regelmatig met ande re betrokken organisaties, maar wil nu eens met de mensen om wie het gaat in contact komen. Ervaart u zelf wel eens dat u zich eenzaam voelt? Of kent u in uw omgeving mensen waar u zich zor gen om maakt? De Commissie Zorg organiseert op 8 november een bij eenkomst over dit thema, van 14.00 tot 16.00 uur in Het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. Onder begeleiding van Human itas willen de leden van de Commissie Zorg met u in gesprek komen om u advies te geven, maar vooral ook van uw eigen ervaringen te leren. De Commissie Zorg weet dat het een moeilijk onderwerp is, maar hoopt op deze manier weer een stukje duidelijkheid te geven, en dus ook te krijgen. Wilt u deze bijeenkomst bijwonen, dan kunt u zich opgeven via tel. 072-5331297. HEILOO - In februari van dit jaar is door de vreemdelingen politie een inval gedaan in een Thaise massagesalon aan de Nijverheidsweg. De poütie trof daar vijf schaars geklede dames aan, waarvan er één illegaal in Nederland verbleef, en op de vloer een aantal matrassen. Duidelijk geen gezondheidssalon, maar een met een erotische inslag. Eind maart is de gemeente een dwangsomprocedure gestart, omdat een dergelijke inrichting volgens het bestemmingsplan op die plaats niet mag en daarnaast Heiloo een nulbe- leid hanteert wat betreft zogenaam de seksinrichtingen. Betrokkenen hebben hun ziens wijze om te bepleiten dat zij een 'normale' salon exploiteren inge diend bij de gemeente, echter het college is het hier niet mee eens en houdt vast aan de dwangsomproce dure. Dit besluit is op 24 oktober geno men en in de loop van deze week ontvangt de ondernemer een brief. Daarna rest hen acht weken om zaken te herstellen of aan te passen. Geven zij hier geen gehoor aan, dan zal na acht weken' de dwangsom ingaan. ADVERTENTIE 7 november 20.00 uur zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 17.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij moet uiterlijk vrijdag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Een uitzondering wordt gemaakt voor kopij voor de sportpagina's en voor eve nementen die in het weekend plaatsvin den. In dat geval mag kopij tot maandag 12.00 uur worden ingeleverd. De advertenties dienen uiterlijk maan dag 17.30 uur in ons bezit te zijn. Advertentieprijs per mm is 0,45 (excl. BTW). Bij adverteren op contract basis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag 08.00 t/m 17.30 uur dinsdag 08.00 t/m 13.00 uur woensdag 08.001 m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 17.30 uur donderdag is de redactie afwezig. Openingstijden Drukkerij Uitkijkpost ma t/m do 08.00 t/m 17.30 uur vrijdag 08.001 m 14.30 uur Aangeleverde kopij advertenties De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. De redactie stuurt geen foto's en floppy's/cd-roms retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. De Uitkijkpost is niet verantwoordelijk voor in advertenties gedane uitspraken. Adres Bezoekadres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl ineternet: www.uitkijkpost.nl Postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. Dit krantenproduct is milieuvriendelijk vervaardigd meteen waterloos drukproces HEILOO - Dierenarts Frank Schaap is 29 jaar geleden als dierenarts in Heiloo begonnen. Hij koos dit 'mooiste' beroep door de aantrekkingskracht van medische wetenschappen in combinatie met zijn liefde voor dieren. In het radioprogramma waarin mens, dier en emotie centraal staan, onderschrijft Schaap dat emotie de basis is voor de aanschaf van een huisdier. Hij benadrukt dat men zich wel dient te realiseren, dat men de plicht op zich neemt jarenlang voor het (huis)dier te zorgen. Het gezin gaat een eenheid met het dier vor men en deze beslissing moet echt samen genomen worden. Belangrijk is natuurlijk om wat voor dier het gaat, bijvoorbeeld een hond of een kat en welke financiële consequen ties het hebben van een huisdier met zich meebrengt. Financieel moet men voor een hond uitgaan van 5,- per dag (voeding, dieren artskosten, riem en dergelijke). Op jaarbasis komt dat neer op 1500,- tot 2000,-. Een dierenarts kan begeleiden bij de keuze: bij bepaalde persoonlijkheden horen bepaalde dieren. Verder is van belang waar het dier vandaan komt. Puppies in een bak bij een dieren winkel zijn vertederend en zeer ver leidelijk, maar dit leidt nadien regel matig tot grote teleurstelling door gezondheidsproblemen. Schaap raadt aan de tijd te nemen en een goede fokker te zoeken, waarbij hij of de Kynologenclub kan adviseren. Bij particulieren kan men vaak ook goed terecht, mits men weet wie de moeder- en vaderhond zijn. De gemiddelde hond of kat heeft overgewicht. Dit ontstaat vaak uit verzorgingsbehoefte van de mens om lekkere hapjes te geven. Het is echter zeer belangrijk dat ieder dier het juiste voer krijgt. Uitgebalanceerde goede voeding is hard voer (droogvoer) met daarbij veel water. Hier heeft het dier echt meer aan dan andere lekkere hapjes. Wat opvoeding betreft werd benadrukt dat een hond geen overlast mag ver oorzaken. Men heeft opruimplicht en moet de hond opvoeden tot soci aal aangepast gedrag. Dit kan onder andere via een cur sus bij een hondenschool. Schaap geeft aan dat het enige negatieve aspect van zijn beroep het afscheid van het leven van dieren is, hóewei het soms onvermijdelijk is een huis dier uit ondraaglijk lijden te moeten verlossen. HEILOO - De WMO en zaken daaromheen zijn op de laatste vergadering van het college van burgemeester en wethouders van 24 oktober ter sprake geko men. Heiloo en 28 andere gemeenten hebben een Europese aanbesteding gedaan bij thuiszorginstellingen. Onderliggende vraag is natuurlijk: welke thuiszorginstellingen wordt gecontracteerd? Tot 1 november bestaat de mogelijkheid voor geko zen partijen bezwaar te maken. Het college verwacht geen bezwaren, hetgeen zou kunnen betekenen dat op 1 november de lijst met thuiszor ginstellingen waarmee een contract aangegaan wordt bekend zal zijn. De WMO productenbank zal wel licht in samenwerking met de Zorgwijzer van de GG&GD ontwik keld worden, wel in uitgebreidere vorm. Daarbij zullen ook de ver schillen in de pakketten van de thuiszorginstellingen aangegeven worden. Het streven is een digitale productenbank te ontwikkelen. Uiteraard zullen gebruikers op de diverse plekken geholpen worden met het zoeken van informatie. Bij Beat FM onderschrijft dierenarts Schaap dat emotie de basis is voor de aanschaf van een huisdier. Foto: Maud van Gijssei HEILOO - We moeten nog even geduld hebben, maar op zaterdag 25 november is het eindelijk weer zo ver: de intocht van Sinterklaas en zijn kleurrijke pieten. Anders dan men de voor gaande jaren van hem gewend is, maakt de goedheiligman dit jaar om 12.00 uur zijn opwachting op het terrein bij de basisscholen in Ypestein. Vanaf deze lokatie zal hij vervolgens een route door Heiloo afleggen en nodigt hij jong en oud uit, om hem tijdens deze optocht te vergezellen. Waar de optocht zal eindigen wordt voor lopig angstvallig geheim gehouden. De Sint zal in ieder geval nie mand in de kou laten staan. De komende weken wordt u op de hoogte gehouden van alle details over deze Sinterklaas-intocht 'nieuwe stijl'. Houd daarom de mededelingen in deze krant goed in de gaten! Foto: Mario Sacksioni (archief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2006 | | pagina 267